fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: mecze środowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Legia U12 bardzo pewnie poradziła sobie z realizacją zadań w zaległym meczu ligowym na szczycie z Pogonią Grodzisk. Goście zagrali bardzo defensywnie, ale atuty Legii była na tyle duże, że pozwalały momentami na przełamanie twardego muru obrony Pogoni. Gorzej poszło juniorom starszym Legii Bemowo, którzy ulegli 1-4 starszym w większości o rok graczom Unii Warszawa. Mecze ligowe rozegrali też gracze z rocznika 2010 Akademii i LSS.

Legia U12 - Pogoń Grodzisk 08

Strzały (celne):
I połowa: Legia 23 (16) - Pogoń 3 (1)
II połowa: Legia 32 (21) - Pogoń 0

Legia: Denys Stoliarenko [09], Marcel Grzejda - Oliwier Puto, Maksymilian Dołowy, Filip Nieckarz, Szymon Rusin, Marcel Kiełbasiński, Daniel Wyrozumski, Maciej Chojnowski, Daniel Foks, Adam Niewiadomski, Norbert Merchel [09], Raul Bazler (Kpt), Piotr Komorowski
Trenerzy: Mateusz Majewski, Rafał Klimkowski

Spotkanie dwóch pierwszych drużyn w tabeli mogło wskazywać na możliwość bardziej zaciętej, niż dotąd, rywalizacji. Kilka pierwszych minut pokazało, że należy się poważnie liczyć z kontrami gości, którzy dwukrotnie stworzyli sobie stuprocentowe okazje do zdobycia gola, jednak najpierw dobrze interweniował Stoliarenko, a w 6. minucie uderzenie pomocnika Pogoni przeszło nad poprzeczką. Legioniści odpowiedzieli chwilę po tym udanym uderzeniem Maćka Chojnowskiego z dystansu - i od tego momentu gra przeniosła się praktycznie na połowę Pogoni. Grodziszczanie ustawili się dość defensywnie i dość ciężko było przełamać ich szyki obronne. Parokrotnie udało się to dzięki udanym dryblingom i wrzutkom ze skrzydła, czy dobrej współpracy Niewiadomskiego czy Merchla z grającym dziś w I połowie na "9" Danielem Foksem. Głównym narzędziem ofensywnym pozostawały jednak uderzenia z dalszej odległości. Golkiper Pogoni radził sobie jednak z nimi całkiem dobrze albo też pomagał mu słupek bądź poprzeczka. Po przerwie goście próbowali ponownie przedrzeć się pod bramkę Legii, ale tym razie ich zapędy ofensywne zostały poskromione jeszcze szybciej, a po akcji Merchla z Foksem Legia szybko przejęła inicjatywę, zaś goście stracili rezon. Legia praktycznie przestała wypuszczać powoli słabnących grodziszczan z ich połowy, jednak mimo wielu udanych pojedynków i efektowne zwodów, skuteczność wykończenia akcji pozostawiała nieco do życzenia.

Na półmetku rozgrywek II ligi U12 legioniści (którzy rozpoczynali uczestnictwo w ligach dopiero od kategorii U10, od najniższej ligi, rywalizując zresztą dotąd głównie ze starszymi drużynami) stoją na stosunkowo najlepszej pozycji w stosunku do pozostałych rywali ligowych. Wiele wskazuje na to, że wiosną będą już występować na najwyższym poziomie rozgrywkowym w okręgu warszawskim. Tak jak do tej pory, nasi gracze będą również notować niekiedy występy przeciwko starszym rywalom.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Unia Warszawa 02 4-1 UWKS Legia 03 U18
Gol dla Legii: Mikołaj Wiśniewski (as. Mirosław Tymczyszyn)

CWKS Legia: Stanisław Kucharski (Mateusz Zalega) - Bazyli Grabiec [04] (46' Filip Grygorczuk), Franciszek Hass [02] (kont., Kacper Romanowski), Mateusz Beśka [04], Kacper Wypych [04] - Jakub Wąchocki (46' Michał Rak), Sławomir Tymczyszyn (46' Antoni Sidor [04]), Karol Sulkowski [02] (Kpt), Mikołaj Wiśniewski (kont., Oganes Khazaryan), Mirosław Tymczyszyn (Maks Dobosz) - Arkadiusz Waszak [02]
Trener: Łukasz Winek

W zaległym meczu ligi U18 graczom z Bemowa przyszło mierzyć się z mocnym fizycznie przeciwnikiem. Nawet jeżeli piłkarze CWKS dłużej utrzymywali się przy piłce, zdarzało im się popełniać błędy, które były bezlitośnie wykorzystywane przez pressujących i szybko kontrujących gospodarzy. Wprawdzie kilka zmian po przerwie (weszli głównie gracze występujący częściej w podstawowym składzie zespołu U17 - jako że najczęściej w zespole U18 występują, obok dosłownie kilku zawodników z rocznika 2002, głównie gracze bardziej szerokiego składu z roczników młodszych) wprowadziło zapas nowych sił na boisko, ale - niestety - wkrótce potem kilku zawodników musiało opuścić boisko z uwagi na kontuzje. Mimo kilku dogodnych sytuacji strat nie udało się odrobić.

Football Academy Piaseczno 09 - Legia U10

Strzały (celne): FA 23 (13) - Legia 42 (28)

Legia: Oliwier Pruszyński, Filip Hołowiński, Aleks Płoszka, Aleksy Chmielewski, Aleksander Badowski, Jacek Dobrzański, Igor Brzozowski, Mateusz Pawłowski, Wiktor Wach [09].
Trenerzy: Sebastian Różycki, Sebastian Janusiński

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Legia LSS U10 - AS Marki 2010

Młodzi legioniści rozegrali w czwartek, przekładany uprzednio mecz z AS Marki. Goście pokazali sporo ambicji i kilka ciekawych akcji, konsekwencja w grze była jednak silniejszą stroną legionistów.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.