fot. Bodziach
REKLAMA

Koszykówka

Stelmet Zielona Góra 103-64 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com, legiakosz.com

W meczu 4. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała ze Stelmetem Zielona Góra 64-103. Jest to czwarta porażka legionistów w czwartym meczu w tym sezonie.Kolejne spotkanie rozegrają 23 października z zespołem Kataja Joensuu w ramach rozgrywek FIBA Europe Cup.

Legioniści trafili jako pierwsi, ale Stelmet szybko zdobył siedem punktów i objął prowadzenie. Podopieczni trenera Spaseva starali się szybko wracać do defensywy, co skutecznie ograniczało poczynania gospodarzy. Mecz wyrównał się, punktowali Michael Finke, Romaric Belemene czy Drew Brandon. W końcówce pierwszej kwarty to Stelmet był skuteczniejszy i wygrał tę część meczu 21-16. Koncentracja wśród stołecznych koszykarzy spadla, co szybko obróciło się przeciwko nim. Ivica Radić, Marcel Ponitka i Przemysław Zamojski powiększyli przewagę zielonogórzan do 12 punktów (36-24). Legia była bardzo nieskuteczna, słabo funkcjonowała gra w ataku zespołu trenera Tane Spaseva. Stelmet chciał do maksimum wykorzystać słaby moment w grze warszawian i dążył do powiększenie przewagi. Wkrótce zielonogórzanie wygrywali już różnicą 21 punktów. Po czterech minutach niemocy w końcu zdobyczą punktową mogli pochwalić się legioniści. Do przerwy gospodarze cieszyli się prowadzeniem 51-34.

fot. Bodziach
fot. Bodziach

Pobyt w szatni i kilkuminutowa przerwa nie przyniosły odmiany w grze Legii. Wciąż to Stelmet dyktował warunki i ponownie osiągnął 20 „oczek" przewagi. Nawet gdy gospodarze nie kończyli akcji, to zdobywali piłkę pod atakowaną tablicą i ponawiali atak, tym razem skutecznie. Podobna sytuacja powtarzała się wielokrotnie. Wykończenia akcji brakowało po stronie gości, co przełożyło się na rezultat 74-44 dla Stelmetu po 30 minutach gry. Ostatnia odsłona spotkania nie była przebudzeniem warszawian. Momenty dobrej gry to było zdecydowanie za mało nawet na zmniejszenie strat do przeciwnika. Stelmet zwyciężył 103-64. W warszawskiej drużynie zadebiutowali na poziomie ekstraklasy Przemysław Kuźkow (7 punktów na koncie) oraz Jakub Nizioł (bez punktów).

Teraz przed Legią mecz w ramach 1. kolejki grupy H rozgrywek Fiba EuroCup w której stołeczni koszykarze podejmą fińską Kataję Basket Joensuu. Mecz ten odbędzie siew środę, 23 października w hali Torwar. Początek o 20:00.

PLK: Stelmet Zielona Góra 103-64 Legia Warszawa
Kwarty: 21-16, 30-18, 23-10, 29-20

Stelmet Zielona Góra [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
1. J. Zyskowski 18 (1)
0. D. Gordon 14
12. L. Hakanson 8 (2)
32. J. Thomasson 8 (1)
21. T. Meler 4
---
35. P. Zamojski 16 (1)
41. I. Radić 14
11. M. Pontika 7 (1)
44. J. Jasiński 6 (1)
55. Ł. Koszarek 6 (1)
3. K. Traczyk 2
13. K. Mąkowski 0

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
7. S. Kowalczyk 9 (1)
35. R. Belemene 9 (1)
43. M. Finke 9 (1)
19. P. Nowerski 4
22. I. Sosa 3 (1)
---
8. F. Matczak 10 (1)
3. D. Brandon 7 (1)
84. P. Kuźkow 7 (3)
12. Sz. Kiwilsza 3
25. K. Pidner 3
15. A. Linowski 0
77. J. Nizioł 0

Komisarz: Dariusz Szczerba
Sędziowie: Łukasz Jankowski, Marcin Koralewski, Cezary Nowicki

widzów: 2038

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
???? - 18.10.2019 / 16:34, *.com.pl

JEST SKUTEK. A, GDZIE leży PRZYCZYNA ?

odpowiedz
Marce(L) - 18.10.2019 / 12:03, *.t-mobile.pl

To był pogrom i tyle w temacie.

odpowiedz
Kibic (L) - 18.10.2019 / 10:24, *.com.pl

A co na to Zarząd Sekcji Koszykówki ? Kto jest winien polityki kadrowej zespołu koszykarskiego ? Przecież ta drużyna jak do tej pory nie pasuje do tego typu rozgrywek.

odpowiedz
Kibic (L) - 18.10.2019 / 10:00, *.com.pl

Matczak i Kowalczyk robią co mogą, ale reszta to dno.

odpowiedz
Typ - 18.10.2019 / 09:39, *.play-internet.pl

Brakuje cierpliwości bo kilka porazek w dobrymi druzynami a trener juz grzmial i grozil koszykarzom rozwiazaniem kontraktów.sam sobie piwa naważył

odpowiedz
Ding - 18.10.2019 / 09:16, *.play-internet.pl

Najwyższa porażka w historii?

odpowiedz
Jan W. - 18.10.2019 / 08:09, *.net.pl

Tu nie chodzi o trenera. widać, że coś tam z tych najprostszych zagrywek mam być grane, ale niestety brak jakości. problemy z wybiciem i z przejściem na rywala. ten mecz oglądało się z bólem serca. bez walki, z opuszczonymi głowami. widać po samych graczach, że nie gra. znów rewolucja i znów może wyjdzie, może nie.
Trzeba działać, nim będzie za późno.
Do boju L!

odpowiedz
??? - 18.10.2019 / 00:37, *.mm.pl

Kuzkow rzucil 3 trojki i zdobyl w ten sposob...7 pkt???ciekawe. a myslalem, ze troche znam zasady koszykowki

odpowiedz
Vuko WON - 17.10.2019 / 22:09, *.plus.pl

Koszykarze grają taki sam piach jak piłkarze!

odpowiedz
Old_fan - 17.10.2019 / 21:53, *.plus.pl

Dramat. Trener przestał już panować nad zespołem...

odpowiedz
p10 - 18.10.2019 / 07:03, *.chello.pl

@Old_fan: Tutaj nie ma kto grać. Zespół jest dużo słabszy niż w poprzednim sezonie. W poprzednim sezonie najsłabszym elementem w pierwszej piątce był center Pateev. Dodatkowo w poprzednim sezonie nie jeden mecz Prewitt praktycznie sam nam wygrał lub trzymał wynik w ważnych momentach. W ataku miewał wsparcie Karolaka. Morayo Soluade ciężką pracę w obronie odwalał. Gra Prewitta robiła miejsce na punkty dla Pindera oraz graczy drugiego planu typu Matczak, Kowalczyk. Teraz Ci są odpowiedzialni za zdobywanie punktów oraz super strzelec z Portoryko Sosa, który zagra jeden mecz dobry na 5 spotkań. Jak dla mnie Sosa to typowy zadaniowiec na max 10-15 minut gry, który ma stać w rogu i rzucać 3-ki. Na ławce też wcześniej mieliśmy Kołodzieja, który też niektóre spotkania miewał dobre.

Niestety po utracie dwóch kluczowych skrzydłowych Karloka i Prewitta zespół się rozleciał. Nie ma kto ciągnąć gry. Widać to po składzie, gdyż w kadrze skrzydłowymi są jedynie Nizioł i Belemene, który mimo dobrej pracy w obronie łapie dużo fauli. Przez to wychodzi, że gramy praktycznie w tym sezonie bez skrzydłowego, co odbija się na jakości i eksperymentów w pierwszej piątce. Z tak dużą luką kadrową każdy trener miałby ciężko skład zlepić.

odpowiedz
Ewelina - 17.10.2019 / 20:20, *.play-internet.pl

Gra Legii to jakiś kabaret. Zespół nie ma pojęcia co ma grać, mnóstwo niewymuszonych strat. Z taka grą spadek mamy pewny i nie wygramy z nikim.

odpowiedz
Hillman - 17.10.2019 / 19:59, *.chello.pl

niezły pogrom

odpowiedz