fot. PZPN
REKLAMA

Górnik Łęczna rywalem Legii w 1/8 finału Pucharu Polski

Mishka, źródło: Legionisci.com

Górnik Łęczna będzie rywalem Legii Warszawa w 1/8 finału Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się w Łęcznej. Legia II natomiast zmierzy się w Ząbkach z Piastem Gliwice. Mecze tej rundy zaplanowano na 3-5 grudnia.

Pary 1/8 finału:
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
GKS Tychy - ŁKS Łódź
Stal Stalowa Wola - Lech Poznań
Błękitni Stargard - Stal Mielec
Miedź Legnica - Stomil Olsztyn
Legia II Warszawa - Piast Gliwice
Cracovia - Raków Częstochowa
Górnik Łęczna - Legia Warszawa

Puchar Polski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (94)

+dodaj komentarz
Laik - 07.11.2019 / 14:56, *.net.pl

Proszę o informację jak wygląda sprawa sympatii do Legii w Łęcznej. Mam tam "znajomą" ;) i fajnie by było zaliczyć wyjazd będąc u niej .

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.11.2019 / 15:09, *.play-internet.pl

@Laik: Spoko w barwach Legii możesz latać po Łęcznej,bo mamy z nimi układ huligański,oraz jesteśmy w pakcie antysprzętowym na reprezentację.

odpowiedz
Laik - 07.11.2019 / 14:56, *.net.pl

Proszę o informację jak wygląda sprawa sympatii do Legii w Łęcznej. Mam tam "znajomą" ;) i fajnie by było zaliczyć wyjazd będąc u niej .

odpowiedz
Skupiamy się na lidze - 07.11.2019 / 14:06, *.vectranet.pl

Koniec przygody w pp!

odpowiedz
hmm - 06.11.2019 / 19:35, *.tpnet.pl

Fajnie byłoby wygrać Puchar Polski już w półfinale...

odpowiedz
KAZIMIERZ - 05.11.2019 / 23:23, *.t-mobile.pl

Widzę na forum, że Legia II powinna grać dalej w Ząbkach, bo i tak nie było kompletu. Sorry, po pierwsze na głównym portalu kibicowskim nie było wcześniej żadnej wyraźnej informacji o meczach dwójki. Po drogie jest okazja zrobić coś wyjątkowego dla tych chlopakow. Nawet jak przeje...grają z mega mocnym mistrzem Polski , to będą mieć zaje... pamiątkę. Proszę tylko nie wprowadzać Nagego i Astiza.

odpowiedz
Yorick - 06.11.2019 / 02:14, *.orange.pl

@KAZIMIERZ:
Zgoda.
Godnie zastąpią ich Phillips i Agra ;).

odpowiedz
Ryszard S - 05.11.2019 / 23:00, *.btcentralplus.com

Jaja by były jakby ’dwojka’ na ’jedynkę’ wpadła. Pierwszy raz w życiu bym naprawdę był za dwoma drużynami...

odpowiedz
Elquatro - 06.11.2019 / 05:14, *.chello.pl

@Ryszard S: zdumiewająca sytuacja

odpowiedz
Pusia - 05.11.2019 / 22:53, *.vectranet.pl

Puchaaaar jest Naaaasz!!! LALALALALAALALALA

odpowiedz
Fanatyk - 05.11.2019 / 22:44, *.t-mobile.pl

Panowie konkretnie!!! Ktoś może truknac jak z biletami na drugą drużynę??? Prosba 'o info co i jak?!!!

odpowiedz
NAR. - 05.11.2019 / 22:34, *.play-internet.pl

Wypadałoby , aby LEGIA II , mając za rywala Pasta ,zagrać na ŁAZIENKOWSKIEJ .Myślę ,że na tym meczu byłoby , przy odpowiedniej reklamie i zaproszeniu szkół ,nawet z 5.tyś. kibiców.
PANIE PREZESIE DO DZIEŁA.

odpowiedz
NAR. - 05.11.2019 / 22:37, *.play-internet.pl

@NAR.: MOŻE trochę za mało podałem , ale 10 na bank.

odpowiedz
Piecia Ząbki - 06.11.2019 / 09:31, *.centertel.pl

@NAR.: w Zabkach zmiesci sie ponad 3500. Zbieraj chetnych

odpowiedz
jozin (L) - 05.11.2019 / 22:18, *.centertel.pl

Wy tu pitu pitu a ja oglądam na YT mecz Piast-Legia 1-5 16/17sezon - na wyjeździe jak nasi pięknie grali... jakoś dziwnie dostrzegam mega dużą jakość gry..

odpowiedz
Obi - 05.11.2019 / 21:48, *.chello.pl

Wszyscy na Legię II

odpowiedz
Jimmy L - 05.11.2019 / 21:46, *.t-ipconnect.de

Moze niech zagraja w Zabkach,znaja tam kazdy centymert murawy a my kibice musimy tam stawic Sie w komplecie. To bedzie dla nich jeszcze lepsza motyacja. Dla mnie nie wazne gdzie ja ide

odpowiedz
Olo - 05.11.2019 / 20:49, *.chello.pl

Czemu my mamy zawsze najsłabszych przeciwników w drodze do finału? Tylko szczęście?

odpowiedz
kowaL - 05.11.2019 / 22:50, *.vectranet.pl

@Olo: klapsie, dla Legii to każdy jest łatwy jak dostanie 7:0

odpowiedz
rob - 05.11.2019 / 23:50, *.chello.pl

@Olo: najsłabszych? Zobacz przdciwników Lecha albo Piast w tej edycji; Unia Skierniewice, Pogoń Siedlce, Legia II teraz.

odpowiedz
LWL - 05.11.2019 / 20:45, *.tpnet.pl

Sebo (L): Tak powinno byc a taki mecz nie wiadomo kiedy moze znow byc wiec popieram ! LEGIA !!!

odpowiedz
Sebo(L) - 05.11.2019 / 20:15, *.vectranet.pl

Myślę,że na tym etapie rozgrywek dla rezerw Legii należy się gra na sadionie przy ulicy Łazienkowskiej,gdzie będą ją wspierać wypełnione po brzegi trybuny tymbardzie,że grają z Mistrzem Polski. To byłby wspaniały prezent dla tych chłopaków.

odpowiedz
(L) - 05.11.2019 / 21:36, *.play-internet.pl

@Sebo(L):
Mordo nikt Ci nie broni pojechać do Ząbek, Ci co wiedząc co chodzi to będą napewno

odpowiedz
Kris - 05.11.2019 / 19:29, *.centertel.pl

Legia II na lazienkowska i pełny stadion :)

K

odpowiedz
Mistrz - 05.11.2019 / 19:17, *.orange.pl

Legii awans jest obowiązkiem ale za młodzieżówke trzymam mocno kciuki.

odpowiedz
Jodlujacy Szkopek - 05.11.2019 / 19:10, *.plus.pl

Ci, którzy nie dają szans rezerwą z Piastem chyba nie wiedzą jak sprzedajni są kopacze z ekstraklasy, a w Piaście nałogowych hazardzistow nie brakuje.

odpowiedz
lhm - 07.11.2019 / 00:09, *.vectranet.pl

@Jodlujacy Szkopek:
REZERWOM!!! Nie kalecz szkopie języka polskiego.

odpowiedz
News⚽️Legia - 05.11.2019 / 19:03, *.204.14

Mr Mioduski rozmyśla o meczu z Piastem na Ł3!aby młoda Legia była niesiona w dopingu choć przez całá Żylete jeśli Fani wypełniá stadion!

odpowiedz
LWL - 05.11.2019 / 19:02, *.tpnet.pl

Dwie LEGIE graja dalej a jak LEGIA II. sprawi niespodzianke to bedzie super sprawa bo LEGIA nie powinna miec problemu z awansem !!!

odpowiedz
wawa3 - 05.11.2019 / 18:58, *.net.pl

Piast wdupił z łotewskimi pastuchami to i z rezerwami Legii są w stanie. Poziom podobny, a Piast to dziady.

odpowiedz
Wolfik - 05.11.2019 / 17:20, *.mm.pl

Widzę, że wielu Kolegów optymistycznie patrzy na szanse "dwójki" z Piastem. Ja - mimo oczywiście wielkiej sympatii dla naszych młodych chłopaków - tutaj optymistą nie jestem. Odpadnięcie "kurczaków" - jak pieszczotliwie na Silesji nazywają Piasta z rezerwami Legii byłoby największą sensacją tych rozgrywek w ogóle. Sądzę nawet, że miasto Gliwice mogłoby wówczas spokojnie rozwiązać klub. I raczej nikt z mieszkańców nie miałby pretensji :). Ale, jak pisałem poniżej taki scenariusz jest wg mnie nierealny.

odpowiedz
olew - 05.11.2019 / 16:46, *.vectranet.pl

To rezerwy (grajki i trener) powinny zdecydować gdzie chcą grać ; w Ząbkach czy na Ł3. Oczywiście jeśliby chcieli na Ł3, to Legia winna udostępnić im stadion.

odpowiedz
Zborek - 05.11.2019 / 20:21, *.chello.pl

@olew: dzięki ziomuś za zielone światło na zgodę z twojej mordeczko strony.masz u nas za to szacun na dzielni

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 05.11.2019 / 16:38, *.play-internet.pl

Górnik Łęczna,Górnik Łęczna-zrobisz laskę,będziesz wdzięczna-))).Takie to przyśpiewki były,jak ostatnio graliśmy w Łęcznej.

odpowiedz
jja - 06.11.2019 / 16:37, *.net.pl

@FOREVER LEGIA: przyśpiewkę pamiętasz a wynik z Łęcznej też jak nie to przypomnę Górnik 3 v Legia 1 mecz super

odpowiedz
ee - 05.11.2019 / 15:53, *.chello.pl

Ile kosztują bilety na mecze rezerw w Ząbkach?

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 05.11.2019 / 15:52, *.centertel.pl

Czyli wukowicz w 1/4

odpowiedz
Hg - 05.11.2019 / 16:10, *.chello.pl

@Adamowicz ale nie paweł: kogo obchodzą te twoje wypociny?

odpowiedz
45 - 05.11.2019 / 18:54, *.virginm.net

@Hg: czemu wypociny? Stwierdzil fakt, ma racje bo tak bedzie

odpowiedz
włodek - 05.11.2019 / 15:37, *.centertel.pl

Bodajże jutro zbiera sie komisja i ciekawe czy kibice Legii beda mogli jechc do Łęcznej po meczu w Łodzi.

odpowiedz
Kibic L - 05.11.2019 / 15:46, *.centertel.pl

@włodek: czy jest szansa kupić bilety na sektory gospodarzy? I tak nie będzie biletów w otwartej sprzedaży

odpowiedz
pat - 05.11.2019 / 14:50, *.centertel.pl

Warto wspomnieć że rezerwy Legii grały już w finale PP w 1952 r. Także poprzeczka jest chyba zbyt wysoko postawiona żeby poprawić ten sukces ;-)

odpowiedz
oLek - 05.11.2019 / 14:59, *.chello.pl

@pat: Tylko wtedy drugi zespół zasiliły szeregi I drużyny po tym jak ta odpadła w 1/8 finału. No i w finale na naszym stadionie przegraliśmy z polonią więc to taka w sumie słodko-gorzka przygoda rezerw w PP. Teraz najlepiej byłoby zagrać wielki finał Legia vs Legia na Narodowym i zagrać na nosie całej Polsce albo choć taki półfinał i mieć pewność gry Legii w finale.

odpowiedz
Xxc - 05.11.2019 / 21:42, *.t-mobile.pl

@oLek: wole wewnętrzny final :)

odpowiedz
BRL - 05.11.2019 / 14:40, *.tktelekom.pl

rezerwy na Ł3!

odpowiedz
oLaf - 05.11.2019 / 14:30, *.vectranet.pl

poproszę o mecz na Łazienkowskiej - łatwo dojechać a i atmosfera będzie git! : )

odpowiedz
do redakcji - 05.11.2019 / 14:07, *.tpnet.pl

Co będzie w przypadku, jeżeli Legia wygra ligę, a Legia II wygra puchary?
Czy wtedy zagramy tylko w eliminacji LM, czy II zagra też w eliminacji do LE?

odpowiedz
PLK - 05.11.2019 / 14:21, *.plus.pl

@do redakcji: jeden klub może wystawić tylko jedną drużynę...

odpowiedz
aaa - 05.11.2019 / 14:29, *.chello.pl

@do redakcji: Jesli Legia wystawi dwie oddzielne kadry zawodnikow to beda dwie Legie w pucharach ;-)

odpowiedz
tomek - 05.11.2019 / 14:37, *.warszawa.pl

@aaa: głupoty gadasz. właściciel red bull salzburg w momencie gdzie rb leipzig rowniez zakwalifikował się do pucharów nie mógł wystawić obu druzyn mimo ze to dwie osobne ligi. cos tam kombinowali w papierach i dopiero wtedy obie mogly zagrac

odpowiedz
xD - 05.11.2019 / 14:43, *.chello.pl

@tomek:"kombinowali w papierach" a skąd wiesz znawco czy kudłaty nie kombinuje w papierach i rezerwy pusci w pucharach pod nazwą KP Loczek Warszawa np? ;-)

odpowiedz
Wolfik - 05.11.2019 / 13:38, *.mm.pl

Nad rywalem 1-ki nie ma się co rozwodzić. Tam trzeba po prostu pojechać, wygrać i wrócić. koniec historii. Dwójka trafiła chyba najgorzej. Piast gra bez fajerwerków, ale solidnie. Szanse awansu są znikome, ale kiedyś trzeba było odpaść. Fajnie byłoby, gdyby - niejako w nagrodę za dobra postawę - mecz odbył się w Warszawie, przy dużo większej publice. To byłoby piękne przeżycie dla naszych młodych chłopaków.

odpowiedz
Ali - 05.11.2019 / 13:36, *.249.78

Legia II winna zagrać na Łazienkowskiej z pomocą kilku graczy pierwszej drużyny!

odpowiedz
Michal - 05.11.2019 / 14:04, *.sky.com

@Ali: ale czy zdajesz sobie sprawe, ze dany zawodnik nie moze grac w PP w dwoch druzynach?

odpowiedz
kaktus - 05.11.2019 / 14:05, *.tpnet.pl

@Ali:
Zgodnie z regulaminem, może z I do II przejść max 3 graczy. Jeżeli obydwie drużyny grają w pucharze to (nie jestem tego pewien) w II mogą grać tylko zgłoszeni gracze, a więc nie może przejść nikt dodatkowy z I

odpowiedz
Michal - 05.11.2019 / 14:49, *.sky.com

@kaktus: jest tak jak mowisz.

odpowiedz
Marcin - 05.11.2019 / 13:32, *.chello.pl

A nie powinno być
Zagłębie Lubin - Lechia
Oraz
Raków - Cracovia?

odpowiedz
kol - 05.11.2019 / 13:36, *.chello.pl

@Marcin : Nie. Jeśli drużyny są z tej samej ligi to gospodarzem jest ta której kulka podczas losowania została wyjęta jako pierwsza.

odpowiedz
Wolfik - 05.11.2019 / 13:45, *.mm.pl

@Marcin : Ciekawa teoria. Niby czemu tak miałoby to wyglądać???

odpowiedz
Lfan - 05.11.2019 / 13:29, *.chello.pl

Kiedy będzie wiadomo o której mecz i kiedy?

odpowiedz
(L)Boy - 05.11.2019 / 14:37, *.centertel.pl

@Lfan: w grudniu po południu ziomek.

odpowiedz
eLo - 05.11.2019 / 17:28, *.chello.pl

@(L)Boy: Ale zabawny jesteś..., taki śmiszek

odpowiedz
majk - 05.11.2019 / 13:18, *.chello.pl

Legijny finał jest b. malo praedopodobny bo oprocz korzystnych wyników I i II drużyny musielibyśmy jeszcze uniknąć wpadnięcia na siebie Legii i Legii II w 1/4 i 1/2. Wszystko jest możliwe ale radziłbym zejść na ziemię. Przejść Piast (który swoją drogą w tej edycji ma wyjatkowo szczesliwe losowania) będzie rezerwom piekielnie ciężko jednak mając w pamięci Stal Sanok która wyeliminowała Legię w roli mistrza w 2006 roku jak chłopaki dadzą z siebie 120% i będą "gryźć trawę" mogą to powtórzyć i już zapisać się w kartach historii Legii i Pucharu Polski :-) to fajnie byłoby mieć na koncie klubowych sukcesów nie tylko takie historie jak gra w LM ale także piękną przygodę rezerw w krajowym pucharze to już coś unikatowego nawet w skali Europy.

odpowiedz
PLK - 05.11.2019 / 14:25, *.plus.pl

@majk: już kiedyś dwójka grała i to w finale PP...

odpowiedz
Lfan - 05.11.2019 / 13:07, *.centertel.pl

Jak rezerwom sprzyja stadion w Ząbkach to niech grają w Ząbkach. Legia II ma tą przewagę że do finału mają zapewnioną grę w roli gospodarza jako III-ligowiec :-) Finał Legia -Legia II na Narodowym to byłby niezły ból d... :-D

odpowiedz
Grzesiek - 05.11.2019 / 13:06, *.centertel.pl

Jakby nasi piłkarze z II sie zawzieli to mozliwy finał Legia vs Legia II na narodowym i zapełniamy stadion narodowy i robimy oprawe na 4 trybuny

odpowiedz
X54 - 05.11.2019 / 14:29, *.plus.pl

@Grzesiek:
Na 4 trybuny? A Boniek będzie racę trzymał?

odpowiedz
he he he - 06.11.2019 / 11:20, *.net.pl

@X54: ..urwa ! Oplułem monitor.

odpowiedz
Gienek - 05.11.2019 / 13:02, *.netfala.pl

Korzystne losowanie obu drużyn. Wiadomo Łęcznej nie można lekceważyć ale to tylko 2-ligowiec. W tabeli w czołówce drugiej ligi ale spokojnie to tylko druga liga. Widzew spiął się na Legię na 150% możliwości, a Łęczna pewnie będzie łatwiejsza.

Legia II nie bez szans. Piast do ogrania u siebie.

odpowiedz
Wolfik - 05.11.2019 / 13:41, *.mm.pl

@Gienek: Ogranie Piasta byłby porównywalny z wywalczeniem remisu z Realem LM. Ale, niestety jest to nierealne.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 05.11.2019 / 16:09, *.play-internet.pl

@Wolfik:

Jak to nierealne? To Legia nie dokonała kiedyś tego?
Realne, tylko... mało.

;)

odpowiedz
abc - 06.11.2019 / 16:12, *.chello.pl

@Wolfik: W 1/32 Piast grał z Unią Skierniewice występującej w tej samej lidze co Legia II i do 90 min był remis 1-1, a Skierniewice miały nawet lepsze sytuacje by to wygrać, wysiedli dopiero w dogrywce. Także wszystko możliwe.

odpowiedz
ass - 05.11.2019 / 12:50, *.amazonaws.com

Myśle, że Legia na Górnik będzie się musiała spiąć bardziej niż na Widzew, nie mówiąc o takiej Wiśle. To solidny zespół, w czołówce 2 ligi. Podstawa to podejść do tego z należytą koncentracją.
No i oczywiście trzymamy kciuki za naszą drugą drużynę!

odpowiedz
Rezerwy na Łazienkowską! - 05.11.2019 / 12:49, *.175.2

Premie za PP:
Zdobycie: 3 mln PLN
Finał: 500 tys PLN
1/2 finału: 250 tys PLN
1/4 finału: 125 tys PLN
1/8 finały 60 tys PLN

Czyli rezerwy już zdobyły 60 000 złotych za awans do 1/8. Zasłanianie się kosztami organizacji meczu przy Łazienkowskiej jest kiepskim argumentem. Na mecz Legia-Piast mam mniejszą ochotę niż na Legia II-Piast;) Chce zobaczyć jak rezerwy wygrywają z "miszczem" z Gliwic;)

odpowiedz
Elquatro - 05.11.2019 / 13:03, *.chello.pl

@Rezerwy na Łazienkowską! : odpalić młodym, niech sie bawiooo!!!

odpowiedz
Mchr - 05.11.2019 / 12:48, *.play-internet.pl

A nie było tak, że od 1/4, czy 1/2 był mecz i rewanż?

odpowiedz
kol - 05.11.2019 / 13:08, *.chello.pl

@Mchr: było, ale zmienili.

odpowiedz
lt - 05.11.2019 / 13:12, *.centertel.pl

@Mchr: Chyba ze dwa lata w pierdlu siedziales bez dostępu do żadnych mas mediów.

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 05.11.2019 / 12:43, *.centertel.pl

Niech grają w Ząbkach. Kto ma przyjść to i tak przyjdzie na mecz jakoś na meczu z opolem było bardzo dużo wolnych miejsc. Liczę na obie Legie że awansują. Tylko Legia!

odpowiedz
Rezerwy na Łazienkowską! - 05.11.2019 / 12:40, *.175.2

Też apeluję, żeby mecz dwójki rozegrać przy Ł3. W końcu to spory sukces naszych rezerw, a poza tym fajnie by było gdyby nasze rezerwy pokonały Mistrza Polski;) Mam nadzieję, że uda się mecz zorganizować w Warszawie, a nie w Ząbkach. Argumentem może być grudniowa pogoda - na Ł3 mamy ładną podgrzewaną murawę! I ciepłą wodę w kranie czasem też!

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 05.11.2019 / 12:33, *.2.41

Z Piastem w Ząbkach?? To żart? Chłopaki z „dwójki” zasłużyli na Ł3 i doping pełnych trybun! C’mon Legio - pobudka!!

odpowiedz
Maciej. - 05.11.2019 / 12:26, *.d1-online.com

Witam. Może głupie pytanie ale od , której rundy są mecze : mecz i rewanż?.

odpowiedz
Legionisci.com - 05.11.2019 / 12:29, *.Legionisci.com

@Maciej.: Od żadnej. Puchar Polski już drugi rok nie jest już rozgrywany systemem mecz - rewanż na żadnym etapie rozgrywek.

odpowiedz
romek - 05.11.2019 / 12:29, *.chello.pl

@Maciej.: od 1/4

odpowiedz
salvva - 05.11.2019 / 12:33, *.chello.pl

@romek: nie wprowadzaj w błąd. Do końca jest 1 mecz

odpowiedz
eLfanatik - 05.11.2019 / 12:26, *.chello.pl

Najlepiej trafiła Amica. Ogólnie to słabe te pary kibicowsko. Ciekawy byłby wyjazd na Stomil.

odpowiedz
Alan - 05.11.2019 / 12:22, *.t-mobile.pl

Szkoda ze nie Podkarpacie silny teren kibolsko na którym Legia dawno nie grała, no nic może w następnej rundzie.....

odpowiedz
Wolfik - 05.11.2019 / 13:43, *.mm.pl

@Alan: Raczej w przyszłym sezonie.

odpowiedz
Kris - 05.11.2019 / 12:20, *.netfala.pl

Druga drużyna zasługuje na wielkie brawa za to gdzie doszli.

odpowiedz
kaczor_p - 05.11.2019 / 12:17, *.gov.pl

Dlaczego w Ząbkach, a nie przy Łazienkowskiej? Wpuścili by posiadaczy karnetów za darmo, a dla pozostałych bilety po 5-10 zł i przynajmniej trochę ludzi by przyszło. Może jeszcze ktoś pójdzie po rozum do głowy. Chociaż przy tym co się dzieje na różnych szczeblach w klubie to nie ma co za wiele oczekiwać.

odpowiedz
M.... - 05.11.2019 / 12:29, *.x-serwis.pl

@kaczor_p: Widać że nie masz pojecia o kosztach organizacji meczu.Dodatkowo murawa też ma ograniczenia

odpowiedz
Lukasz - 05.11.2019 / 13:49, *.amazonaws.com

@M....: Tak, bo jeden mecz więcej zrobi murawie różnice ;). Co do kosztów organizacji meczu to się zgadzam, ale jednak się łudzę, że będzie przy Ł3 :).

odpowiedz
Legionista - 05.11.2019 / 14:06, *.186.14

@Lukasz: @M to fachowiec w zakresie eksploatacji murawy, a poza tym posiada wysokie kwalifikacje menażerskie :) !

odpowiedz
Obie Legie w cwiercfinale - 05.11.2019 / 12:15, *.sky.com

2ka pokona pewnego awansu Piasta (oby mecz odbyl sie przy Ł3), natomiast 1ka bez problemow odprawi gornikow.

odpowiedz