fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

FOTO + VIDEO

Relacja z trybun: Fanatyczne show we Wrocławiu!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Są wyjazdy, które po latach mylą się z innymi wyprawami, ale są też takie, które pamięta się latami. Do tej drugiej kategorii zaliczymy z pewnością niedzielny wyjazd do Wrocławia, podczas którego ustanowiliśmy rekord wyjazdowy na meczu ligowym. 3421 osób w sektorze gości to liczba nieosiągalna dla innych, a dodajmy, że chętnych na wyjazd było znacznie więcej...

Stadion we Wrocławiu posiada największy sektor gości w całej lidze. Dotychczas najliczniej byliśmy tam na w 2000 osób, na jednym z finałów Pucharu Polski, rozgrywanym wówczas w formie dwumeczu. Na ligowym meczu we Wrocławiu nasza najlepsza dotąd liczba to 1800 osób, co wydawało się wtedy znakomitym wynikiem. Jak się okazuje, nasze możliwości są nieograniczone. W tej rundzie jeździmy na naprawdę świetnym poziomie, co mecz notując komplety na wyjazdach. Kiedy rozpoczęła się mobilizacja na wyjazd do Wrocławia, pewnie mało kto spodziewał się, że uda się tak nakręcić wzajemnie, że w zamkniętej sprzedaży rozejdzie się blisko 3 tys. wejściówek. Sprzedaż otwarta prowadzona na tydzień przed meczem trwała bardzo krótko i już wtedy było wiadomo, że na Dolny Śląsk pojedziemy w komplecie. Co ważne, gospodarze nie robili problemów z przyznaniem maksymalnej puli wejściówek, co nie bardzo podobało się policji.

Ta w dniu meczu stawała na głowie, by zabezpieczyć przejazd dwóch pociągów specjalnych, 18 autokarów oraz dziesiątek fur, które od rana kierowały się w stronę Wrocławia. Wchodzenie na sektor gości było sprawne. Kiedy drugi specjal dotarł do stacji Wrocław Stadion, ekipa z pierwszego pociągu była już na trybunach. Natomiast kiedy drugi specjal był już na sektorze, wchodzenie rozpoczęła ekipa podróżująca transportem drogowym.



W tym sezonie we Wrocławiu frekwencja na meczach jest wyraźnie wyższa niż w ostatnich latach, a wieści o licznej grupie ze stolicy dodatkowo zmobilizowały fanów WKS-u. Ci mieli obiecane od klubu, że w przypadku frekwencji wyższej niż 24 968 widzów (rekord tego sezonu z meczu Śląsk - Pogoń), jeden ze sponsorów klubu ufunduje fanom nową sektorówkę w kształcie klubowej koszulki. I wrocławianie cel osiągnęli, bowiem razem z naszą 3,5 tysięczną grupą, na trybunach pojawiło się blisko 32 tysiące osób.



Aby wyjazd zapisał się w naszej pamięci na dłużej nie wystarczy jednak tylko dobra liczba. Każdy z nas musiał dać z siebie maksimum i do tego mobilizował wszystkich "Staruch". Naszego gniazdowego było dobrze słychać, ponieważ po bokach sektora rozstawione zostało nagłośnienie, a w synchronizacji dopingu pomagały także cztery bębny. Na wyjście piłkarzy zaprezentowaliśmy pierwszą oprawę - białe kartoniki na czerwonym i zielonym tle utworzyły napis "CWKS". Chwilę później kartoniki zaczęły fruwać nad naszymi głowami, a my po odśpiewaniu "Mistrzem Polski jest Legia", ruszyliśmy z pełną mocą. Nasz sektor prezentował się doskonale także dlatego, że prawie wszyscy dostosowali się do apelu NS-ów dotyczącego założenia na wierzch białych koszulek.

fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com

Na drugą prezentację w naszym wykonaniu nie trzeba było długo czekać. Na trybunie odpalonych zostało kilkadziesiąt rac, tworzących eLkę w kółeczku. Nie pierwszy już raz Nieznani Sprawcy potwierdzili, że proste rozwiązania ich nie interesują i są grupą wyznaczającą standardy ultras w Polsce. Niedługo po naszej pirotechnicznej prezentacji swój pokaz zaprezentowali wrocławianie. Pośród flag na kijach odpalone zostały race i ognie wrocławskie. Później zaś odpalane były sylwestrowe fajerwerki. Jako, że te wybuchały tuż nad boiskiem, sędzia przerwał spotkanie, a po kilku minutach prezentacji nakazał graczom obu drużyn udać się do szatni. Spiker marudził coś o walkowerze, ale nie słuchali go ani gospodarze odpalający kolejne porcje piro, ani legioniści, którzy koncentrowali się na dopingu na najwyższych obrotach, pomimo tego że piłkarzy na placu gry nie było. "Piłka nożna dla kibiców" - niosło się z naszego sektora razem z "pozdrowieniami" dla PZPN-u.

Ostatecznie po 12 minutach przerwy mecz został wznowiony. Śląsk w tym czasie odpalił sporo pirotechniki - była to ich jedyna prezentacja tego dnia. Dodajmy, że jeszcze zanim doszło do przerwy w grze, Legia prowadziła już 1-0. Po golu Wszołka, w naszym sektorze zapanowała olbrzymia radość, ale nawet na moment nie przerwaliśmy śpiewanej wówczas pieśni.

Atrakcji ultras było nam wciąż mało. Jeszcze w pierwszej połowie NS-i zaprezentowali trzecią tego dnia choreografię. Najpierw rozciągnięta została idealnie dopasowana do sektora, sektorówka przedstawiająca planszę znaną z polskiej telewizji lat 80-tych "Przerwa techniczna". Zaraz po zwinięciu sektorówki w naszym sektorze odpalone zostały spore ilości pirotechniki - czarne świece dymne, ognie wrocławskie oraz race. Wiatr wiał w kierunku naszego sektora, więc mecz nie został przerwany nawet na moment.

fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com

Po trzech prezentacjach w pierwszej części spotkania w drugiej skupiliśmy się już tylko i wyłącznie na dopingu. A ten stał na naprawdę dobrym poziomie. Kapitalnie wychodziło nam "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Wprowadzona została wewnętrzna rywalizacja - sektor został podzielony na pół i na zmianę śpiewaliśmy "Legia, Legia, Legia" z szalikami powiewającymi nad naszymi głowami. Najwyższy poziom decybeli osiągnięty został, kiedy nasza 3,5-tysięczna grupa przez kilkanaście minut dopingowała bez koszulek. Była miazga! Cały czas staraliśmy się pomóc piłkarzom w wygranej i w końcu kilkanaście minut przed końcem meczu padł drugi gol dla Legii, a niedługo później bramka numer trzy.



Bezpośrednio po trzecim trafieniu naszych piłkarzy z sektorów gospodarzy tłumy ruszyły do wyjść. "Zjawisko" to nie dotyczyło młyna wrocławian. My zaś wykorzystaliśmy jakże korzystny wynik, skandując odpowiednie hasła, tj. "Trójka do zera, trafiła Legia frajera", "Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci..." oraz "Powiedz, czy boli...". Trzeba przyznać, że tego dnia liczba wzajemnych uprzejmości była ograniczona do minimum - z naszej strony tylko kilka razy skandowaliśmy hasła na miejscowych oraz ich gdańską zgodę. Zdecydowanie mocniej koncentrowaliśmy się na dopingu dla naszej drużyny. A ten wychodził nam doskonale i można powiedzieć, że na długo zapadnie w naszej pamięci. Była prawdziwa kanada, istny rozp...!

Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za ambitną postawę oraz kolejne zwycięstwo. Wspólnie zaśpiewaliśmy "Warszawę" i "Legia walcząca, Legia walcząca do końca". Miejmy nadzieję, że z równie wysoką formą zarówno piłkarską, jak i na trybunach, dotrwamy do końca roku. Przed nami mecz z Wisłą Płock przy Ł3 w najbliższą sobotę, a następnie piątkowy wyjazd do Lubina.



Około godzinę po zakończeniu meczu mogliśmy opuścić stadion. Czas ten wiele osób wykorzystało na popisy "lotnicze". Kartony z pierwszej oprawy posłużyły do zrobienia samolocików i po chwili jeden za drugim lądowały na murawie. Kiedy zaś bramy zostały otwarte, udaliśmy się do podstawianych pociągów oraz innych naszych pojazdów i w doskonałych nastrojach mogliśmy wracać do stolicy, gdzie zameldowaliśmy się po godzinie drugiej w nocy.

W sektorze gości na tym wyjeździe wywiesiliśmy 24 flagi - Teddy Boys 95, Złodzieje i pijacy, Tradycja Pokoleń, S(L)G, PDW, Bielany, Prażanie, Węgrów, Jelonki, Ursynów, Wołomin, Wola, Legionowo, Targówek, Legijna Emigracja, Ciechanów, Ochota, Capital City, Szczecinek, Mińsk Maz., Bródno, Grochów, Otwock, Ś.P. Gacek. Wspierali nas fani Zagłębia Sosnowiec (100) oraz Radomiaka Radom (50).

Frekwencja: 31 819
Kibiców gości: 3421
Flagi gości: 24

Autor: Bodziach

Fotoreportaż z meczu - 138 zdjęć Mishki







REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Arsen - 14.12.2019 / 19:18, *.t-mobile.pl

Hit z Wiednia na dwa rozjeżdżające się pociągi, hy to bylo TO...

odpowiedz
Kibic Legii - 12.12.2019 / 16:30, *.centertel.pl

Skoro nie dostaliśmy zakazu za występy we Wrocławiu i wyjazd do Lubina się odbędzie, miałby ktoś jedno miejsce w samochodzie? Oczywiście dogadamy się.

odpowiedz
Normalny człowiek - 12.12.2019 / 13:58, *.net.pl

Jeszcze raz ogromne brawa dla wszystkich: NS-ów, Kibiców, Piłkarzy. Najlepszy wyjazd od dawna. Oprawy kozackie! Legia Warszawa!

odpowiedz
Kibic L - 11.12.2019 / 23:43, *.tpnet.pl

Ile kosztuje bilet na żyletę dla osób, które były we Wrocławiu? Ktoś już nabył wejściówkę.?

odpowiedz
Young - 12.12.2019 / 08:08, *.centertel.pl

@Kibic L : 12,50 zł

odpowiedz
K - 11.12.2019 / 18:38, *.t-mobile.pl

Należy pochwalić organizatorów wyjazdu zarówno ze strony Legii jak i WKSu.

odpowiedz
gazza - 11.12.2019 / 06:55, *.inetia.pl

Wielka brawa i podziękowania dla wszystkich co tam byli a szczególnie dla tych co to organizowali ! Dobra robota panowie !!!

odpowiedz
Widac ze bylo super - 10.12.2019 / 21:09, *.vectranet.pl

Brawo!

odpowiedz
xman - 10.12.2019 / 20:29, *.play-internet.pl

Na "paru" wyjazdach byłem łącznie z europejskimi, ale takiej Kanady nigdy nie przeżyłem. To był ekstrakt Żylety! Impreza zabawa po stokroć. Wnukom będę opowiadał o tym wyjeździe. Dziękuję Bracia było arcy zacnie! Każdego dnia dziękuję Bogu że jestem Legionistą.

odpowiedz
oLaf - 10.12.2019 / 19:13, *.vectranet.pl

i o to chodzi!!! -> "Zdecydowanie mocniej koncentrowaliśmy się na dopingu dla naszej drużyny."

odpowiedz
Darek - 10.12.2019 / 19:08, *.t-ipconnect.de

Super wyjazd.Doping miazga.Oprawy piękne.
Ciekawe czy w Lubinie nie dali by wiekszej puli biletów. Tam tez pustki na stadionie.Moze warto spytać. Kibice lecha tam zawsze jeżdżą w 3 tysięce jak gra zaglebie z amika.

odpowiedz
Kibic L - 10.12.2019 / 23:42, *.centertel.pl

@Darek : dostaniemy zakaz na dwa mecze wyjazdowe: Lubin i Bełchatów (Raków)

odpowiedz
Kibic L - 10.12.2019 / 17:01, *.centertel.pl

Wszystkiego super tylko catering drogi... 24 za kiełbasę z napojem to przesada

odpowiedz
xman - 10.12.2019 / 22:27, *.play-internet.pl

@Kibic L: czy Ty w życiu nie masz większych problemów? Trzeba było jeść w autobusie vel pociągu. Malkontent kur..... Krzycz na sprzyszłość ze głodny jesteś i kasy nie masz jak nie ja to inni bracia postawią Ci kiełbasę.

odpowiedz
mrsn - 11.12.2019 / 13:59, *.orange.pl

@Kibic L: No niestety, ja dostaje 500+ a ty kiełbase za 24 :D

odpowiedz
Gienek - 10.12.2019 / 16:19, *.netfala.pl

Byłem, widziałem, nie zapomnę przez dłuuugie lata. Było nie-sa-mo-wi-cie!!!
W marcu mamy wyjazdy do Gdańska i Poznania. Mimo, że tam sektory gości nie są aż tak pokaźne jak we Wrocławiu, ale też można je wypełnić i zrobić taką kanadę jak na Śląsku. Wiadomo, zależy to też od dobrej woli miejscowych i przekazania tylu biletów ile ma cały sektor gości.

Piłka nożna dla kibiców!

odpowiedz
Kris - 10.12.2019 / 18:24, *.play-internet.pl

@Gienek: jednak Wrocław potrafi dać czadu dali tyle biletów wpuszczanie sprawne czasami myślę że lepsze są wyjazdy do Wrocławia niż pyrlandii i to po tym wyjeździe mówi wiele osób

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 10.12.2019 / 16:14, *.btcentralplus.com

Wroclaw potrafi, a Bialystok ??.............

odpowiedz
Maciek - 10.12.2019 / 19:20, *.centertel.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: nie porównuj Śląska do tego smiesznego klubiku

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 11.12.2019 / 20:24, *.play-internet.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!:
Skupiamy sie na Polsce.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 10.12.2019 / 15:52, *.174.42

Pięknie. Klasa sama w sobie!! Brawo brawo brawo!! To zaszczyt być Kibicem Legii.

odpowiedz
Arek - 10.12.2019 / 18:16, *.tpnet.pl

@majusL@legionista.com: co prawda, to prawda.

odpowiedz
Xyz - 10.12.2019 / 15:41, *.centertel.pl

Zapomnieliśie o fladze Zachodniej Koalicji

odpowiedz
mich - 10.12.2019 / 15:11, *.com.pl

trzeba przyznac , super organizacja NS kozaki pod kazdym wzgledem , slask bardzo szybkie sprawne wpuszczanie , doping super i ogolnie wyjazd bez spinek.

odpowiedz
janusz w kapciach - 10.12.2019 / 15:08, *.38.17

a co chodzi z tą kanadą ? przecież to spokojny kraj

odpowiedz
Alan - 10.12.2019 / 18:25, *.t-mobile.pl

@janusz w kapciach :
Tez tego nie rozkminiam moze ktos w temacie może wytłumaczyć oczywiście bez spiny bo boje się ze zaraz się zacznie odsylanie na K6 i takie tam gimnazjalne zagrywki a co do meczu kozak w ultrasce jest Legia i długo długo nic to każdy obiektywny kibol w kraju powinien przyznać

odpowiedz
oLaf - 10.12.2019 / 19:16, *.vectranet.pl

@janusz w kapciach : bo - jak to się mówi w polskim przysłowiu "kanada Żywcem płynąca" - na trzeźwo nie rozbieriosz... ; ))

odpowiedz
xman - 10.12.2019 / 22:41, *.play-internet.pl

@janusz w kapciach : czyt. Kanada myśl rozpie...ol tak się kiedyś mówiło w latach 80tych

odpowiedz
(L)eniuch - 11.12.2019 / 09:50, *.chello.pl

@janusz w kapciach :
juz nie taki spokojny...za sprawa zwłaszcza imigrantów.

odpowiedz
Grizzli - 11.12.2019 / 19:10, *.net.pl

@Alan: Co to K6?
Zbyszek i Zbigniew to to samo imię?

odpowiedz
zgrw - 10.12.2019 / 14:56, *.vectranet.pl

Ładna pacyfka ;) a tak serio to gratuluję super oprawy, szacun!

odpowiedz
Zatroskany - 10.12.2019 / 14:47, *.net.pl

Szacunek redakcjo za tę relację, widząc wasz stan na powrocie obawiałem się że nic nie powstanie :)

odpowiedz
K - 10.12.2019 / 14:47, *.t-mobile.pl

Wyjazd świetny!!!

odpowiedz
Krytykant_zawodowiec - 10.12.2019 / 14:23, *.vectranet.pl

Super wyjazd i podziekowania dla Slaska za ilosc biletow oraz szybki sprawne wpuszczanie grupy, tak powinno byc wszedzie

odpowiedz
Jihad - 10.12.2019 / 14:23, *.centertel.pl

Wie ktoś może ile wagonów było w każdym składzie i jakie lokomotywy je ciągły? EP07?

odpowiedz
Legion - 10.12.2019 / 14:50, *.plus.pl

@Jihad: 12 i 13

odpowiedz
Bućko - 10.12.2019 / 15:05, *.vectranet.pl

@Jihad: Wagonów było po 10, a na lokomotywach się nie znam :D

odpowiedz
Julian Tuwim - 10.12.2019 / 19:26, *.centertel.pl

@Jihad:
Tych wagonów coś ze czterdzieści,
sam nie wiem, kto jeszcze tam się zmieści

odpowiedz
Loko - 11.12.2019 / 11:32, *.126.14

@Jihad: no tego pytania to się nie spodziewałem, ale tak, EP07, przynajmniej pociąg #1

odpowiedz
Gruby82 - 11.12.2019 / 23:00, *.mm.pl

@Jihad:
Po 10 wagonów i obie EP07.

odpowiedz
Jihad - 12.12.2019 / 02:50, *.centertel.pl

@Loko: Tak to jest jak się człowiek i Legią i PKP interesuje :) mikole i kibole

odpowiedz
Ronny - 10.12.2019 / 14:02, *.plus.pl

Łączna liczba Legii sporo wyższa
Na sektorach Śląska trochę Nas bylo

odpowiedz
News⚽️Legia - 10.12.2019 / 14:00, *.204.121

Brawo ! N.S ! Brawo!3421! Legiaaa !Faaansss!

odpowiedz
Żuku - 10.12.2019 / 13:37, *.amazonaws.com

W telewizji było słychać głównie kibiców Legii.
Szacun panowie Wrocław powinien się wstydzić swoich kibiców.

odpowiedz
Super Samiec - 10.12.2019 / 13:44, *.net.pl

@Żuku: nie ma sie czego wstydzis Wrocław poprostu to nie ten poziom
piro na mega plus Śląsk i LEGIA

odpowiedz
Wegier - 10.12.2019 / 14:52, *.chello.pl

@Super Samiec :

odpowiedz
zaba285 - 10.12.2019 / 16:17, *.lukman.pl

@Żuku: tak szczerze to pokaz fajerwerków Wrocławian wypadł naprawdę fajnie, trochę za długo ale spoko to wyglądało.

odpowiedz
misiek - 10.12.2019 / 18:37, *.netfala.pl

@Żuku:
Chciałeś słyszeć to co słyszałeś i napawasz się swoją wielkością....
Mecz się ułożył , podcięło Śląskowi skrzydla i tyle. Jakbyś piał po niewykorzystanym karnym i bramie w kwadrans??? Cienko cię widze.....

odpowiedz
zp - 10.12.2019 / 18:43, *.chello.pl

@Żuku: przecież poza kotłem Wrocławian i paroma stówkami na innych trybunach reszta to kibice sukcesu czy widowisk sportowych, jak zwał tak zwał. WKS nie ma przecież największej frekwencji, vide mecze z ŁKSem czy Rakowem.

odpowiedz
Kris - 10.12.2019 / 22:57, *.play-internet.pl

@zp: kibiców sukcesu jest zawsze i wszędzie wynikowcow tak samo i uwierz mi że taka pyrlandia mogła by się uczyć od Śląska większy szacunek mam do Śląska za oprawy patriotyzm niż do amici Poznań

odpowiedz
Young - 11.12.2019 / 08:08, *.inetia.pl

@Żuku: A czego niby Śląsk miałby się wstydzić? Mnie osobiście zaimponował oprawą, nie wiedziałem, że ich na coś takiego stać. Legia klasa sama w sobie jak zawsze. Śląsk jednak dał radę, a że przekrzyczeć Legię będzie ciężko wiadomo było już przed meczem. Dzięki Śląsk za mega wyjazd.

odpowiedz
zp - 11.12.2019 / 08:36, *.centertel.pl

@Kris: ja o zupie Ty o d... nie pisałem nic o szacunku czy sympatiach, tylko o fakcie że jak są wyniki to stadiony pełne, jak ich brak albo rywal mało atrakcyjny sportowo to pustki. Zasadniczo mnie akurat to dziwi bo ja nic w kopaniu się po czołach skórokopów nie widzę.

odpowiedz