Szymon Kiwilsza - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Kiwilsza odchodzi z Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Legiakosz.com

Koszykarska Legia rozwiązała, za porozumieniem stron, kontrakt z 22-letnim podkoszowym, Szymonem Kiwilszą. Mierzący 201 centymetrów zawodnik od paru miesięcy zmagał się z urazem i nie mógł brać udziału w treningach z zespołem. Kiwilsza w obecnym sezonie rozegrał 12 spotkań w barwach Legii (łącznie 159 minut), w których zdobył 23 punkty i zanotował 24 zbiórki. Ostatnie spotkanie w barwach Legii rozegrał 13 listopada w fińskim Joensuu, w meczu fazy grupowej FIBA Europe Cup. W poprzednim sezonie występował w GTK Gliwice. Teraz zawodnik trafi do I-ligowej Politechniki Opolskiej.

Szymon Kiwilsza w Legii:
Liga: 6 meczów, 59:07 (śr. 9:51), 8 pkt. (śr. 1,3 pkt.)
BCL: 4 mecze, śr. 20,9 min., 3,3 pkt.
FIBA Europe Cup: 2 mecze, śr. 8,1 min., 1,0 pkt.

Łącznie: 12 meczów, 159 min., 23 pkt.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Kibic (L) - 21.01.2020 / 14:00, *.com.pl

DLACZEGO NIE UTRZYMANO składu z POPRZEDNIEGO sezonu ?

odpowiedz
Arek - 20.01.2020 / 22:53, *.tpnet.pl

W piłce to jest lato, zima i wtedy mogą kluby zmieniać. A tu, przychodzą i odchodzą zależnie od widzi mi się działaczy. W samej Legii to już chyba z 3/4 składu poszło w trakcie sezonu. O co tu się rozchodzi, bo nie łapię.

odpowiedz
Kibic (L) - 20.01.2020 / 17:14, *.com.pl

Teraz kolej na Spaseva.

odpowiedz
adson 78 - 23.01.2020 / 17:51, *.plus.pl

@Kibic (L): jestem za , porządnego trenera na trzeba !!!

odpowiedz
Kibic (L) - 20.01.2020 / 17:12, *.com.pl

Szkoda chłopaka.

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 20.01.2020 / 15:27, *.chello.pl

Przeczytałem Kucharski odchodzi z Legii juz sie ucieszylem

odpowiedz
Darek - 20.01.2020 / 11:33, *.t-mobile.pl

Z koszykarzami to jakoś prościej jest niż z piłkarzami.Nie nadaje się to do widzenia.A piłkarza jednego z drugim tak pogonić nie można?Pilkarzy chronią przepisy a koszykarzy już nie?Jak to jest?Ktoś zna odpowiedz?

odpowiedz
Grzesiek - 20.01.2020 / 13:27, *.centertel.pl

@Darek: tak jak mowisz, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o KASE

odpowiedz
Mlbets - 24.01.2020 / 21:37, *.centertel.pl

@Darek:

W plk kontakty podpisuje się zwykle na jeden rok, a więc i łatwiej się pozbyć zawodnika, bo kasa do wypłacenia za rozwiązanie umowy mniejsza. W piłce też łatwo się pozbyć zawodnika. Takiemu Agrze wystarczy zapłacić sumę kasy jaka zarobiłby w Legii do ostatniego dnia kontraktu i kontrakt rozwiązany. W koszy też tak jest ale kwoty są inne.

odpowiedz
Old_fan - 20.01.2020 / 10:21, *.expl.in

A kiedy zwilnimy odpowiedzialnych za zaangażowanie tego wagonu szrotu, ktory byl zakontraktowany na ten sezon???!!!

odpowiedz