Iga Świątek - fot. Hagi / Legionisci.com

Świątek w III rundzie Australian Open!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Iga Świątek jest już w trzeciej rundzie Australian Open! Legionistka najpierw w pierwszej rundzie pewnie pokonała w 68 minut Węgierkę, Timeę Babos 6-3, 6-2. Spotkanie początkowo miało się odbyć dzień wcześniej, ale organizatorzy uznali, że rozpoczęło by się zbyt późno. Ze względu na uraz stopy, Świątek nie grała żadnego meczu od września, kiedy startowała w US Open. W drugiej rundzie legionistka, dziś na ranem polskiego czasu zmierzyła się z Hiszpanką, Carlą Suarez-Navarro, która niespodziewanie pokonała po dwóch tie-breakach, rozstawioną z numerem 11., Białorusinkę, Arynę Sabalenkę. Świątek potwierdziła swoją wysoką dyspozycję i pokonała rywalkę 6-3, 6-4. Warszawska tenisistka miała wyraźną przewagę szczególnie w pierwszym secie. W drugim, przy stanie 5-3, wydawało się, że zakończenie rywalizacji przez Igę nastąpi zdecydowanie szybciej, ale Hiszpanka wygrała dwa kolejne gemy, a przy stanie 5-5 była bardzo blisko przełamania. Ostatecznie po dłuższej wymianie, tę partię wygrała Świątek, a następnie zapewniła sobie awans do kolejnej rundy bez konieczności grania trzeciego seta.
W trzeciej rundzie, Iga Świątek zmierzy się z 20. w rankingu WTA Chorwatką, Donną Vekić. Spotkanie zaplanowano na sobotę.

Przed rokiem nasza zawodniczka udział w Australian Open zakończyła na drugiej rundzie, w której przegrała z Włoszką, Camilą Giorgi 2-6, 0-6.