Iga Świątek - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Świątek w III rundzie Australian Open!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Iga Świątek jest już w trzeciej rundzie Australian Open! Legionistka najpierw w pierwszej rundzie pewnie pokonała w 68 minut Węgierkę, Timeę Babos 6-3, 6-2. Spotkanie początkowo miało się odbyć dzień wcześniej, ale organizatorzy uznali, że rozpoczęło by się zbyt późno. Ze względu na uraz stopy, Świątek nie grała żadnego meczu od września, kiedy startowała w US Open. W drugiej rundzie legionistka, dziś na ranem polskiego czasu zmierzyła się z Hiszpanką, Carlą Suarez-Navarro, która niespodziewanie pokonała po dwóch tie-breakach, rozstawioną z numerem 11., Białorusinkę, Arynę Sabalenkę. Świątek potwierdziła swoją wysoką dyspozycję i pokonała rywalkę 6-3, 6-4. Warszawska tenisistka miała wyraźną przewagę szczególnie w pierwszym secie. W drugim, przy stanie 5-3, wydawało się, że zakończenie rywalizacji przez Igę nastąpi zdecydowanie szybciej, ale Hiszpanka wygrała dwa kolejne gemy, a przy stanie 5-5 była bardzo blisko przełamania. Ostatecznie po dłuższej wymianie, tę partię wygrała Świątek, a następnie zapewniła sobie awans do kolejnej rundy bez konieczności grania trzeciego seta.
W trzeciej rundzie, Iga Świątek zmierzy się z 20. w rankingu WTA Chorwatką, Donną Vekić. Spotkanie zaplanowano na sobotę.

Przed rokiem nasza zawodniczka udział w Australian Open zakończyła na drugiej rundzie, w której przegrała z Włoszką, Camilą Giorgi 2-6, 0-6.

Wyniki Igi Świątek w Australian Open:
I runda: Iga Świątek - Timea Babos (Węgry) 6-3, 6-2
II runda: Iga Świątek - Carla Suarez-Navarro (Hiszpania) 6-3, 7-5

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Aaa - 25.01.2020 / 02:54, *.plus.pl

Piłkarska Legia nie gra na ten czas, czemu kochana i szanowna redakcjo nie zrobisz relacji live z Australia open, z meczu Igi? Chciałbym, abyście to robili, bo piłkarska Legia nie dochodzi do tego etapu rozgrywek międzynarodowych, nie wstyd Wam (kochana redakcjo), kibice Legi, kibicują nie tylko piłce nożnej....

odpowiedz
:) - 25.01.2020 / 20:10, *.chello.pl

@Aaa: moze niektórzy poza prowadzeniem strony normalnie też pracują a nie tylko oglądają mecze tenisa. Wstydzić to się może ten co nic nie robi i narzeka. Pstryk!!!

odpowiedz
AAA - 24.01.2020 / 22:37, *.chello.pl

Brawo Legionistko,oby tak dalej,powodzenia w sobotę.

odpowiedz
Yorick - 24.01.2020 / 01:55, *.orange.pl

Faworytką jest Vekic, ale pocieszające, że stawki się wyrównały i zbliżyły do 50/50. Jeszcze parę miesięcy temu bez wahania postawiłbym na Vekic, ale Iga wygląda na to, że obecnie gra najlepszy swój tenis i do tego trzyma ciśnienie. Pytanie, czy to co pokazała w tych 2 meczach to już (na tę chwilę) maks, czy jeszcze są rezerwy.

odpowiedz
Chyba Klenczon - 23.01.2020 / 20:29, *.chello.pl

Płoną góry, płoną lasy!!!

odpowiedz
Ioioio - 23.01.2020 / 17:16, *.chello.pl

Skaczcie do góry jak kangury!!!!

odpowiedz
Normalny człowiek - 23.01.2020 / 14:25, *.net.pl

Brawo Młoda Legionistka! Dziewczyna gra rewelacyjnie, w dodatku jest inteligentna, odważna i ma poukładane w głowie. Będzie się liczyła w tym sporcie na Świecie. Iga, Warszawa jest z Ciebie dumna! Pozdrawiamy serdecznie

odpowiedz
MK - 23.01.2020 / 14:04, *.187.4

Gratulacje Iga. Ale to dopiero początek :-)

odpowiedz
Jim - 23.01.2020 / 14:01, *.orange.pl

Powodzenia z Vekic

odpowiedz
WETERAN - 23.01.2020 / 13:42, *.chello.pl

Super! Miło się patrzy, jak Iga gra. A ma dopiero 18 lat. Brawo!

odpowiedz
Fonsi - 23.01.2020 / 12:16, *.omnitec.pl

Duma rozpiera :)! Gratulacje!

odpowiedz
Mamamija - 23.01.2020 / 09:24, *.236.205

Jedziesz Mordo z fartem ;)

odpowiedz
Marinho89PL - 23.01.2020 / 08:58, *.netia.pl

Iga już w III rundzie, właśnie wygrała 2:0 z wyżej notowaną zawodniczką (o 2 miejsca) w rankingu.

Brawo!!!

odpowiedz
Marinho89PL - 23.01.2020 / 14:37, *.netia.pl

@Marinho89PL: Nie ma to jak przerzucić komentarze ze starego artykułu o awansie do II rundy :D

odpowiedz
Maciek - 23.01.2020 / 08:29, *.plus.pl

No co wy, opóźnieni jesteście czy co??? W momencie pojawienia się artykułu Iga wygrywała już kolejny mecz!!! Wystarczyło poczekać 50 minut i napisać relacje po 2 rundzie!!!

Myślcie trochę , nie bierzcie przykładu z Miodka! ;)))

Iga go!

odpowiedz
FI(L)IP - 23.01.2020 / 07:53, *.amazonaws.com

Iga śmiga!

odpowiedz