fot. Michał Wyszyński
REKLAMA

Kibice Legii złożyli wieniec w 157. rocznicę Powstania Styczniowego

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii jak co roku upamiętnili rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. 22 stycznia, w 157. rocznicę największego w XIX wieku polskiego zrywu narodowego przeciwko rosyjskiemu zaborcy, legioniści złożyli wieniec w kwaterze Powstańców 1863 roku na Powązkach Wojskowych oraz zapalili znicze w Parku Traugutta i pod Cytadelą.





fot. Michał Wyszyński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
Piotr - 28.01.2020 / 09:32, *.amazonaws.com

Prawdziwi Patrioci

odpowiedz
Ponti - 27.01.2020 / 20:56, *.chello.pl

Dziękuje za przypomnienie i naukę !!

Chyba już tylko nasza strona o tym pamięta :)

odpowiedz
Do Dor - 27.01.2020 / 11:41, *.centertel.pl

Tez mam takie zdanie wogole zapomniany wielki zryw patriotyczny kiedy nie byliśmy nawet na mapie w Europie. Pamiętajmy o naszych bohaterach

odpowiedz
Dor - 26.01.2020 / 23:29, *.mm.pl

ostatnie dwa zdjęcia dają dużo do myślenia zginęło 30 tysięcy powstańców 157 lat póżniej tylko Legioniści zapalili świeczki pod cytadelą brawo za pamięć

odpowiedz
siewca plotek - 27.01.2020 / 11:45, *.futuro.pl

@Dor: w tej Kwaterze na Powązkach też tylko nasi złożyli wieniec.Byłem wczoraj, widziałem. Złamanego goździka od kogokolwiek jeszcze.

odpowiedz
oLaf - 29.01.2020 / 10:53, *.vectranet.pl

@siewca plotek: o tak, to jest smutne, walczyli o wolną Polskę oddając życie i zepewne nikt z nich by nawet nie pomyślał, że 157 lat później prawie nikt w 2-milionowym mieście nie zapali nawet świeczki... smutne.

Tym większe podziękowania dla pamiętających!!!

odpowiedz