Igor Lewczuk - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Lewczuk przedłużył kontrakt z Legią

Wiśnia, źródło: Legia.com

Igor Lewczuk przedłużył kontrakt z Legia do 30 czerwca 2021 roku - czytamy na oficjalnej stronie stołecznego klubu. W tym sezonie obrońca rozegrał 25 meczów, w których strzelił jednego gola. W ciągu całej swojej kariery 34-latek zagrał dla Legii w 110 spotkaniach.

Igor Lewczuk trafił do Legii w czerwcu ubiegłego roku z Girondins Bordeaux.

- Wracając do Warszawy miałem świadomość, że wiele osób mogło zwątpić w ten ruch, ale swoją pracą i zaangażowaniem chciałem udowodnić, że jestem w stanie pomóc drużynie walczyć o najwyższe cele. Tym bardziej cieszę się, że zostanę w Legii o kolejny rok dłużej. To zaufanie, to dla mnie dodatkowa motywacja, żeby stale się rozwijać i razem z zespołem sięgać po kolejne tytuły - mówi Igor Lewczuk.

- Od momentu podpisania kontraktu Igor został ważną częścią naszego zespołu. Każdego dnia pokazuje swoje zaangażowanie, profesjonalizm i doświadczenie, z czego wielu innych naszych piłkarzy może korzystać i czerpać. Cieszę się, że Igor zostanie z nami kolejny rok. Wiem, że to odpowiedzialna osoba, z którą możemy w pełni poświęcić się realizacji celów klubu – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Kris - 21.02.2020 / 16:16, *.plus.pl

no i git

odpowiedz
Krak - 21.02.2020 / 14:13, *.t-mobile.pl

Dobrze ,że głośno nie mówiliśmy o tym ,bo znowu by nas posadzono ,że wymusilismy na prezesie kontrakt ,

odpowiedz
Legionista - 21.02.2020 / 10:17, *.play-internet.pl

Astana kupiła piłkarza za 5 mln euro.... Porażka że klub z Kazachstanu stać na taki transfer a nas nie e stać na piłkarza chociaż za 2-3 mln € europa odjechała nam... Teraz ciężko będzie wrócić w szeregi grających klubów w lidze europy o lidze mistrzów nawet nie mówię, Polska piłka to porażka sprzedają wszystkie kluby dobrych zawodników, a pieniążki nagle znikają, za te pieniądze co legia zarobiła w tym sezonie, o kasie za ligę mistrzów nie wspomnę powinni tą ligę zniszczyć i w marcu świętować mistrzostwo, a nawet jak wygrają, pewnie nieznacznie w ostatniej kolejce to o grze w Europie zapomnijmy, powinniśmy się skupić na tym żeby najpierw ligę zdominować a potem myśleć o Europie, a jak my się męczymy ze słabymi klubami ekstraklasy co odpadają z drużynami 3 świata to serduszko boli....

odpowiedz
Bielany - 21.02.2020 / 12:39, *.chello.pl

@Legionista : Astana to akurat kiepski przykład ze względu na mocno nieograniczone możliwości finansowe wynikające z pochodzenia ich kapitału. Porównujmy się do klubów z Czech, Słowacji itp. Ale i tu wyglądamy mizernie. Jedynym wyjściem jest poczekać na efekty budowanej LTC. To powinno było powstać X lat temu, a tak efekty ujrzymy za kilka lat. Jestem dobrej myśli.

odpowiedz
Legionista - 21.02.2020 / 15:19, *.play-internet.pl

@Bielany: No kur.... To jest klub z Kazachstanu to ich stać a nas nie... Mam gdzieś ich inwestora mówimy o największym klubie w Polsce z największym potencjałem, czyli co możemy czyścić buty drużynie z Kazachstanu? To oni powinni drżeć przed Legia a nie odwrotnie

odpowiedz
lob - 21.02.2020 / 09:44, *.chello.pl

A co z Karbownikiem ???
Przedłuży czy nie ???
To jest w tej chwili ważniejsze jak Lewczuk.
To Legia zrobiła z niego piłkarza i jest jak matka. Dlatego powinien przedłużyć kontrakt.
Przy ewentualnej sprzedaży, po przedłużeniu kontraktu Legia zarobi dużo większą kasę.
Miejmy nadzieję, że mu w głowie tzw. doradcy nie zamieszają.
Legii piłkarsko zawdzięcza wszystko.

odpowiedz
Arek - 20.02.2020 / 21:44, *.tpnet.pl

Jeszcze o rok, bardzo dobrze. TO teraz Karbo!

odpowiedz
Kris - 21.02.2020 / 10:15, *.play-internet.pl

@Arek: karbownik nie przedłuży umowy było otym chce wypełnić kontrakt do 2021 i za granicę

odpowiedz
autor - 21.02.2020 / 13:02, *.vectranet.pl

Karbo pójdzie za 2-3 banki moze i elo

odpowiedz
go ( L ) den - 20.02.2020 / 21:14, *.tpnet.pl

Tak z innej parafii to właśnie Ludogorets dostał smary z Interem u siebie i szansę na awans ma nikłe...może coś się ruszy w temacie Świerczoka...oby

odpowiedz
Narzekacze na wszystko!) i wszystko jasne !! - 20.02.2020 / 20:46, *.virginm.net

Krótka historia
W ostatnich 9 sezonach Legia zdobyła 11 trofeów pomijając ostatni sezon było dobrze lub bardzo dobrze ! I co by nie mówić są to sukcesy ludzi którzy odpowiadają za wszystko co przyczyniło się do tych sukcesów (nawet te nieszczęsne transfery ) które wiecznie krytykujecie a mimo to sukcesy są !!! Jestem ciekaw jakie decyzje podejmujecie płaczki i czy to są same dobre decyzje i jakie macie z tego profity ?! Zakładam ( słusznie tak sądzę !!) Równać się z tymi osiągnięciami nie możecie . pozdrawiam

odpowiedz
Szymon - 21.02.2020 / 08:26, *.t-mobile.pl

@Narzekacze na wszystko!) i wszystko jasne !!: a co z tymi sukcesami w walce o trofea na podwórku europejskim w ostatnich dwóch czy trzech lat. A na poważnie widać w konfrontacji z tuzami Luksemburga czy innych nacji co nasze trofea są warte. Duże wielkie g.

odpowiedz
Narzekacze na wszystko!) i wszystko jasne !! - 21.02.2020 / 09:40, *.virginm.net

@Szymon: no cóż Szymek odpowiem krótko poprostu Nic !! Tym składem nic się nie osiągnie w Europie to Fakt ! Ale mamy swoje podwórko które bądź co bądź opanowaliśmy . Więc co wybrał byś plecy Łacha craxy i jagi czyli 4 miejsce ( lub 5 )co roku ;i grupę ligi Europy a w niej no cóż baty i remisy+ zwycięstwo czy to by było lepsze ! W mojej ocenie nie bardzo

odpowiedz
Narzekacze na wszystko!) i wszystko jasne !! - 21.02.2020 / 09:45, *.virginm.net

@Narzekacze na wszystko!) i wszystko jasne !!:( Nic) w takim sensie że same z siebie nie dają nam nic ( żadnych gwarancji ) wyników w Europie

odpowiedz
Pawel - 20.02.2020 / 20:25, *.orange.pl

akurat w dwoch ostatnich meczach to taki jakis rozkojarzony byl... Ale ogolnie to solidny!!

odpowiedz
grzesiek - 20.02.2020 / 19:03, *.centertel.pl

Trzebalo z nim przedluzyc bo niby kto mialby grac w srodku jak remy ma wyjechane a wieteska to lepszy napastnik niz obronca drugi rzezniczak

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.02.2020 / 19:48, *.inetia.pl

@grzesiek:

Rzeźniczak nigdy nie był dobrym napastnikiem, a Wieteska z każdą rundą jest coraz słabszy w grze do przodu, bo w Legii tego wcale nie trenuje, a w Górniku robił rajdy z pod własnego pola karnego do bramki rywala.

odpowiedz
S - 20.02.2020 / 18:36, *.centertel.pl

Może git,może nie git...……..trochę w innm temacie.Kochana redakcjo z całym szacunkiem ale dzisiaj Naszemu KRÓLOWI ARTUROWI pierdykło piękne "40" a na stronie cisza...…..ARTUR NAJLEPSZEGO......bo JESTEŚ NAJ(L)EPSZY!!!!!

odpowiedz
dejne3 - 20.02.2020 / 19:45, *.plus.pl

@S: Tak właśnie Król Artur kończy 40 lat 100% racji.Nie wypowiadam się o formie piłkarzy ale Igor mimo wszystko najlepszą formę ma za sobą a dzięki Stanisławowi Czerczesowa który kazał mu uwierzyć w siebie ,ale mimo wszystko to juź jego emerytura w Legìi

odpowiedz
Piotr - 21.02.2020 / 08:57, *.amazonaws.com

Sto lat

odpowiedz
zadowolony - 20.02.2020 / 18:30, *.tpnet.pl

Bardzo dobra decyzja klubu. W zespole muszą byc mlodzi, perspektywiczni zawodnicy ale rowniez starsi i doswiadczeni. Wiadomo, ze Astiz juz odejdzie to Igor jest niezbedny, tym bardziej, ze gra w wyjsciowym skladzie. Prawda, ze jak na chwile obecną formą nie imponuje, ale w pilke grac potrafi i mozliwe, ze juz wkrotce bedzie wiodaca postacia obrony Legii. Zdrowia Igor i sukcesow.

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.02.2020 / 18:26, *.cyfrowypolsat.pl

Teraz Karbownik koniecznie zanim nam Piekario go gdzieś za bezcen opchnie!!!

odpowiedz
Prazanin - 20.02.2020 / 18:21, *.play-internet.pl

a Praszelik ?

odpowiedz
Po(L)ubiony - 20.02.2020 / 18:04, *.chello.pl

To już obłęd!

odpowiedz
Vuko - 20.02.2020 / 17:56, *.tpnet.pl

Dziadek ile ma lat?

odpowiedz
PND - 20.02.2020 / 17:54, *.chello.pl

Czy leci z nami pilot?

odpowiedz
Darek - 20.02.2020 / 17:50, *.t-ipconnect.de

To ten Lewczuk co statystowal przy golu Musiolika w ostatnim meczu z Rakowem?Brawo klub.Jeszcze przedłużcie z Astizem i wracamy do europy.

odpowiedz
Balde - 20.02.2020 / 19:03, *.178.78

@Darek :
Tak, ten sam. Idąc dalej Twoim tropem rozumowania, połowie drużyny trzeba zaproponować rozwiązanie kontraktu po Bełchatowie. Majecki powinien właśnie wysiadać w Monaco, bo podał do przeciwnika. Rosołek do B klasy bo niczego nie pokazał. To samo Wszołek, Veso i reszta.

odpowiedz
Darek - 21.02.2020 / 08:10, *.t-ipconnect.de

@Balde: Podoba mi się Twój trop rozumowania.Właśnie po to trzeba wymienić pół drużyny by nie remisować z Rakowem i by po latach wrócić do europy.

odpowiedz
MAKEN - 20.02.2020 / 17:38, *.252.3

Sensacja na wagę Mistrzostwa. Za chwilę stracimy Kante. O tym jakoś cisza.

odpowiedz
Andreas - 20.02.2020 / 17:30, *.play-internet.pl

Myślę że to raczej pod kątem akademii piłkarskiej Legii chca czlowieka zatrzymać. Para Lewczuk Jędrzejczyk na boisku na dziś wygląda średnio

odpowiedz
Tylko Legia - 20.02.2020 / 17:29, *.com.pl

Super zamiast młodych nadal będzie grał emeryt - wolny ,słabo kryjący , beznadziejny w grze głową w sumie grajek na poziom A-KLASOWY.,A jeżeli z drugim weteranem (Jędza) będą nadal grac w tej drużynie to MISTRZOSTWO do zobaczenia w przyszłości !!! Zacznijcie w końcu stawiać na młodych bez strachu-przykład Michał Karbownik.Panowie obrońcy p.Lewczuk, p.Jędrzejczyk do roboty(nosić sprzęt pozostały po treningu,czyścić buty KARBO) a nie do składu.

odpowiedz
WETERAN - 20.02.2020 / 19:50, *.chello.pl

@Tylko Legia : Tobie się piłka nożna pomyliła z "szansą na sukces". Karbownik jest świetnym przykładem: pęd do ataku i błędy w obronie.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 20.02.2020 / 17:08, *.214.250

brawo Klub. fajnie !!! doświadczony profesjonalista - bardzo dobry ruch. powodzenia Igor !!

odpowiedz
WETERAN - 20.02.2020 / 17:05, *.chello.pl

Dobry pomysł.

odpowiedz
Pablo777 - 20.02.2020 / 16:59, *.orange.pl

No i fajnie! Lecimy dalej! :)

odpowiedz
Servilius - 20.02.2020 / 16:57, *.plus.pl

Bardzo dobrze!

odpowiedz
Bebech - 20.02.2020 / 16:56, *.orange.pl

No i git.

odpowiedz