fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Protest Legii oddalony, dwa mecze bez Kante

Woytek

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, Komisja Ligi oddaliła protest złożony przez Legię Warszawa w sprawie czerwonej kartki dla zawodnika Jose Kante z meczu Legia Warszawa – Piast. Kolegium Sędziów nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra. Na zawodnika nałożono karę dyskwalifikacji w 2 meczach Ekstraklasy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
bep - 12.03.2020 / 18:19, *.chello.pl

To jest karwia jawny skandal!

odpowiedz
SEBO(L) - 12.03.2020 / 13:35, *.chello.pl

Panowie, tu jest inny problem. Czerwona kartka to z automatu jeden mecz kary. A Kante dostał dwa,jak za rozmyślny i celowy faul! Niech tu znawcy od sędziowania wbiją sobie do głowy,że zawodnik posiadający piłkę,prowadzący ją,lub ją opanowujący (jak w tym przypadku w połączeniu z dwoma,wcześniej wymienionymi,bo to było jakieś połączenie mniej lub bardziej skoordynowane) nie może sfaulować inną częścią ciała niż ręką/łokciem. Wystarczy to sobie wyobrazić. Czy podczas sprintu prowadząc piłkę kopniesz rywala obok lub za tobą? Tak,o ile się zatrzymasz i stracisz zainteresowanie piłką, ale tu jest faul ewidentny. Zastawiając piłkę możesz przeciwnika kopnąć lub nadepnąć, ale tu też jest rozmyślne działanie (oczywiście pamiętamy też o machnięciu ręką/łokciem). W tym przypadku Kante opanowywał piłkę, gość pobiegł,wszedł mu w tor biegu,nie odzyskał piłki i dostał trochę po nodze,bo...co miał Jose zrobić? Biec na jednej z drugą podniesioną? Gość mu wpadł,gdy ten był w rozkroku,nie miał jak to ominąć, nogę musiał opuścić, ale że to było celowe zagranie,na czerwoną kartkę i dwa mecze...? No,to teraz wyobraźmy sobie mecze,kiedy podczas próby pressingu drużyna posiadająca piłkę nie wymienia jej między sobą, bo można kopnąć nadbiegajacego rywala,tylko zostawia ją rywalom.Później zmiana ról... To mniej więcej tak by wyglądało, gdy ojciec idzie z dzieckiem do parku pokopać z nim piłkę tak,żeby się nie przewróciło i nic się nie stało... Ci,co piszą o słuszności tej kartki,chyba w taki futbol grali,i/lub taki sędziowali...

odpowiedz
PLK - 13.03.2020 / 07:01, *.plus.pl

@SEBO(L):Bracie, nie od dziś wiadomo że jeżeli tylko się nadarzy okazja dokopać Legii to te zakompleksione gnojki zrobią to z ochotą!!! Być może na warze otrzymali instrukcje jak skorzystać z okazji!! Pozdro...

odpowiedz
Walerek - 12.03.2020 / 12:41, *.netfala.pl

Odbędzie się ten mecz z amiką czy nie? Kto mistrzem? Wiadomo już?

odpowiedz
xax121 - 12.03.2020 / 11:31, *.tpnet.pl

Koniec ekstraklasy zakoncczenie sezonu bliskie. Bez mistrzostwa dla Legii. Przykro mi, tak nas wyrucch rudy przy zielonym stoliczku.

odpowiedz
Grzegorz - 12.03.2020 / 09:41, *.skyware.pl

Trudno, i tak mamy Mistrza , z amiką jeszcze może mecz sie odbędzie, ale jest duże prawdopodobieństwo że zaraz nam któraś drużyna wyleci na kwarantannę przez wirusa i muszą zawisić rozgrywki, to jest nie nieuniknione. I tak to mistrzostwo nam sie należny, dzisiaj beda obradowali to na pewno będzie taki scenariusz. Szkoda pucharu z 2 maja ....

odpowiedz
Pacho - 12.03.2020 / 09:14, *.chello.pl

Jechana komisja ligi.

odpowiedz
Dziadek46 - 12.03.2020 / 07:54, *.47.52

Dopóki Przesmycki będzie rządził LEGIA zawsze będzie miała pod górkę.

odpowiedz
grzesiek - 12.03.2020 / 07:39, *.centertel.pl

Mowilem ze nie ma sensu bo pzpn obstanie za sedziami. Ciekawe jest natomiast to ze osobiscie bodajze boniek napisal na teitterze ze faulu nie bylo...

odpowiedz
zenuś - 12.03.2020 / 07:35, *.tdt.pl

Umarł król .. niech żyje król ... kto napastnikiem?
nie wiem, ale oby zepchnął "Kante" na ławę, hahaha nie o to chodzi że go nie lubię tylko marzy mi się objawienie któregoś z chłopaków w dwóch najbliższych meczach...

odpowiedz
Raf - 11.03.2020 / 21:50, *.play-internet.pl

A ile odsiadki dostał Lasyk za swoje wyczyny w tej kolejce? Niech zganę...

odpowiedz
Kb - 11.03.2020 / 21:33, *.chello.pl

Nie wierzę. Nawet Boniek komentował że ta kartka to przesada. Co Kante miał zrobić? Złapać drugi oddech i odleciec? Wypaczyli wynik z Piastem a teraz jeszcze i Lechowi pomogli.

odpowiedz
Alex - 11.03.2020 / 21:52, *.centertel.pl

@Kb: A co ma do tego Boniek? Z całym szacunkiem ale Prezes na przepisach zna się średnio. W poprzednim stuleciu patrzyło się co było pierwsze zagrane piłka czy noga. Co z tego, że nie chciał skoro o mały włos przeciwnik nie doznał poważnej kontuzji. Poczytajcie sobie przepisy - Artykuł nr 12 albo zapytajcie kogoś, kto się na tym na prawdę zna - jakiegoś sędziego a nie słuchajcie prezesa, komentatora i innego "znawcy" piłki nożnej...

Nie ma czegoś takiego "jak dla mnie żółta". Przepisy są jedne czy nam się to podoba czy nie. Atak Kante to klasyczna czerwona kartka a odrzucenie odwołania to była tylko formalność

odpowiedz
lob - 11.03.2020 / 21:56, *.chello.pl

@Alex: jesteś dureń z amiki, a z takimi się nie dyskutuje.........

odpowiedz
arbiter - 12.03.2020 / 05:01, *.tpnet.pl

@Alex:
Kto byl przy pilce a kto probowal ją w jakis dziwny sposob / wystawiajac lub zostawiajac noge/ odebrac?

odpowiedz
Alex - 12.03.2020 / 06:39, *.centertel.pl

@lob: Teraz to mnie obraziłeś! Jestem z Małopolski, a z Amiki nie mam ani jednego sprzętu w kuchni...
P.S. Jestem od 17 lat sędzią i patrzę na to po prostu obiektywnie

Definicja "poważnego, rażącego faulu"
"Atak nogami lub atak w walce o piłkę, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika drużyny przeciwnej lub który wykonany został z użyciem nadmiernej siły lub brutalności, musi być traktowany jako poważny, rażący faul."

Jeżeli tego nie rozumiecie to nie mamy o czym rozmawiać... bez odbioru

odpowiedz
Shreder221 - 12.03.2020 / 08:21, *.chello.pl

@Alex: ale odpowiedz na pytanie arbitra. Kto od kilka sekund był przy piłce a kto próbował ją odebrać? Zobacz powtórki i zachowanie zawodnika Piasta w tej sytuacji.

Akcje można by porównać do podłożenia nogi pod skaczącym legionistą.

odpowiedz
arbiter - 12.03.2020 / 10:52, *.centertel.pl

@Shreder221:
Kolego, dokladnie o to mi chodzi.

odpowiedz
kumaty - 12.03.2020 / 11:20, *.chello.pl

@Alex: Mówisz, że jesteś sędzią, ale pewnie i sędziujesz dzieciom na WF - ie. Do tego w sprawie tej czerwonej kartki jesteś nie obiektywny.
Dla mnie nie jesteś żadnym autorytetem w dziedzinie sędziowania.
Na temat tej czerwonej kartki wypowiadały się autorytety w tej dziedzinie. Były sędzia międzynarodowy z Włoch, drugi były sędzia międzynarodowy Pan Listkiewicz, dodam, że antylegionista i polonista i Pan Boniek, którzy jednoznacznie stwierdzili, że jak już kartka to co najwyżej żółta. Dzisiejsza piłka nożna to sport kontaktowy. Sędziowie musieli by po paru zawodników wyrzucać na każdym meczu.
Byłem na meczu i ten faulowany padł jak rażony prądem, a po czerwonej kartce dla Kante wstał i hasał po boisku do końca meczu jak młody Bóg.

odpowiedz
mkp - 12.03.2020 / 17:44, *.79.35

@Alex: Była ta sytuacja pokazywana sędziemu z Włoch, który stwierdził brak czerwonej kartki. Więc jednak nie jest to takie oczywiste. Jeżeli mają być czerwone kartki za każdy "mocniejszy" przypadkowy faul to każdy mecz będą drużyny kończyć po 9. Gdyby chociaż ten faulowany piłkarz walczył o piłkę to może bym zrozumiał, ale on nawet się nie starał, tylko wlazł pod Kante. Zobacz uważnie co robi tamten zawodnik przed faulem.

odpowiedz
marco polo - 11.03.2020 / 20:37, *.chello.pl

Już przed meczem można było się domyśleć że to coś na varze i to coś co sędziuje Legii mecz zrobią wszystko żeby nas skrzywdzić . I tak było.

odpowiedz
Mruk - 11.03.2020 / 20:35, *.tpnet.pl

Tylko dwa mecze po takim wejściu ....to jakiś absurd..

odpowiedz
Cwks - 11.03.2020 / 21:06, *.t-mobile.pl

@Mruk: pajac jesteś i tyle sam mu pod nogę wszedł A jak by Kanta źle etanol i się okłamał to czuje by kur.... była by wina????

odpowiedz
Mruk - 11.03.2020 / 22:07, *.tpnet.pl

@Cwks: Ciekaw jestem Twojej interpretacji gdyby: Milewski był Legionistą a Kante grał w barwach Piasta........ szkoda czasu na dyskusje .....

odpowiedz
Bródno - 11.03.2020 / 22:32, *.chello.pl

@Mruk: To po co się udzielasz?

odpowiedz
Grzegorz - 11.03.2020 / 20:12, *.play-internet.pl

Banda , oszukali podobnie jakdali wygraną szpili

odpowiedz
Bidon - 11.03.2020 / 19:51, *.tpnet.pl

Czerwona ewidentna nie wiem po co tu sie z jakimis odwolaniami wyglupiac.

odpowiedz
lob - 11.03.2020 / 20:04, *.chello.pl

@Bidon: co najwyżej żółta i to dla obydwóch...

odpowiedz
Hg - 11.03.2020 / 20:23, *.chello.pl

@Bidon: ty dzban jesteś nie bidon

odpowiedz
(L)egia - 11.03.2020 / 19:51, *.virginm.net

Ch*je. Aby tylko emocji było więcej... Dziadostwo.

odpowiedz
lw73 - 11.03.2020 / 19:49, *.chello.pl

Dwa mecze bez Kante chyba że...…….. liga się nagle zakończy

odpowiedz
L fan - 11.03.2020 / 19:09, *.chello.pl

Przybył i Lasyk do 1 ligi dziady

odpowiedz
lw73 - 11.03.2020 / 19:50, *.chello.pl

@L fan: Albo jakiejś A klasy to by z nimi kibice po meczu policzyli

odpowiedz
lob - 11.03.2020 / 20:08, *.chello.pl

@L fan: dostali zadanie i " dobrze " je wykonali... za to będzie nagroda w postaci sędziowania meczu pierwszej rundy kwalifikacji LE...lub pucharu pocieszenia.

odpowiedz
FWK - 11.03.2020 / 18:53, *.play-internet.pl

Chociaz ciezki jest czas..! Beda kibice za Legia szli..! Nie pokona nas juz nikt..!

odpowiedz
Jacek - 11.03.2020 / 18:28, *.85.131

Słabo

odpowiedz
MAKEN - 11.03.2020 / 18:18, *.t-mobile.pl

Zakończyć rozgrywki Ekstraklasy. I wyłonić Mistrza Polski. :)

odpowiedz
Hugon - 11.03.2020 / 22:42, *.vectranet.pl

@MAKEN : Zakończyć i niech była minister sportu czyli MUCHA wskaże MISTRZA.Albo Jarosław.

odpowiedz
lucho_83 - 11.03.2020 / 18:07, *.chello.pl

PZPN...PZPN....

odpowiedz
Ole - 11.03.2020 / 18:06, *.net.pl

,,rażąca,, argumentacja

odpowiedz
ding - 11.03.2020 / 18:04, *.chello.pl

"Liga będzie ciekawsza..."

odpowiedz