Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja

Vuković: Moment jest specyficzny

Woytek

- Moment jest specyficzny i każdy to odczuwa. Człowiek ma różne myśli w głowie. Bardzo prawdopodobne jest to, że ten sezon będzie dogrywany z dużymi trudnościami, o ile w ogóle. To dopiero czas pokaże, jednak sądząc po tym co dzieje się dookoła, można spodziewać się efektu wcześniejszego zakończenia rozgrywek - mówi Aleksandar Vuković.

- My musimy robić swoje. Do tej pory zapracowaliśmy na to, by czuć komfort. Gdybyśmy źle zaczęli rundę i byli za plecami innych drużyn, to na pewno czulibyśmy się gorzej. Jest jednak inaczej niż we wcześniejszych latach, gdy goniliśmy czołówkę. Gdyby podobnie było teraz, to moglibyśmy sobie pluć w brodę, biorąc pod uwagę to, co może nastąpić.

- Jestem jednym z nielicznych, który doświadczył czegoś takiego jak przerwanie sezonu. W kwietniu 1999 roku NATO robiło naloty na Serbię, więc rozgrywki były zatrzymane i nie dograliśmy tego sezonu do końca. To był jednak jeszcze bardziej oczywisty dramat, którego nikt od początku nie lekceważył, trochę inaczej jest w przypadku tego wirusa. Wirus powoli daje wszystkim do zrozumienia jak poważnym problemem jest.

- W klubie nie przechodzimy badań, nie mierzymy temperatury. Zachowujemy się normalnie, zwracamy uwagę na higienę i nie witamy się ze sobą tak jak do tej pory. Najważniejsza jest świadomość, żeby dbać o siebie poza klubem - nad tym najwięcej pracowaliśmy. Teraz mamy przed sobą mecze wyjazdowe i trzeba będzie ograniczyć ryzyko, choć to nie będzie łatwe. Trenerzy i piłkarze mają swoje rodziny. Wyjazd do hotelu i sama podróż jest w pewnym sensie ryzyko więc to też trzeba brać pod uwagę.

- Nasza sytuacja kadrowa nie jest idealna. Oprócz absencji Pawła Wszołka i Jose Kante, także Tomas Pekhart nie będzie gotowy na mecz z Lechem. Mamy również problem z Arvydasem Novikovasem i Luquinhasem i bardzo prawdopodobne, że będziemy musieli radzić w sobotę bez nich. Po to są jednak problemy, by je rozwiązywać. Chcemy zagrać dobry mecz niezależnie od wszystkiego.

- Nie dziwi mnie decyzja w sprawie kary dla Jose Kante. Komisja Ligi, a szczególnie komisja sędziowska, jest znana z tego, że nie przyznaje się do błędów. Kilka dni po meczu wielokrotnie miałem okazję zobaczyć tę sytuację. Reakcja sędziego VAR była nadpobudliwa. Nie miał prawa reagować, bo nie była to sytuacja zero-jedynkowa by ją sprawdzać, a żółta kartka była wystarczającą karą. A co z sytuacją z Karbownikiem? Wówczas niestety sędzia Lasyk nie uważał, że należy ją sprawdzić, a był to prawdopodobny rzut karny. Mówię to wszystko spokojnie, bo już kilka razy w tej rundzie nie powiedziałem ani słowa w innych sytuacjach. Nie skomentowałem po meczu z Rakowem, gdy nikt nie chciał zauważyć ewidentnego faulu na Kante w polu karnym w 1. połowie. Nie mówiłem też za dużo o sytuacji z Antoliciem z Cracovią... W każdym spotkaniu zdarzają się takie sytuacje, o których nikt nie mówi, bo są na niekorzyść Legii. To jest coś co w Polsce się przyjęło szybciej niż jakikolwiek wirus. Z kolei jak jak raz do roku pojawia się pomyłka na korzyść Legii, to jest wielki ferment. My to wszystko widzimy, tylko nie zawsze mówimy.

- Mecz bez kibiców w Poznaniu nie jest naszą przewagą. To sytuacja, której nie chcieliśmy i nie jesteśmy do końca na nią przygotowani. Zdarzało się zamykanie stadionów z innych powodów, ale wtedy było większe oburzenie. Teraz rozumiemy tę decyzję. Lepiej czujemy się jak stadion jest wypełniony. Ogólnie to zła sytuacja dla każdej z drużyny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Szymon - 14.03.2020 / 10:58, *.chello.pl

Sędziowanie w Polsce zawsze było pod psem. A to co Vuko mówi tylko ukazuje dziadostwo w tym zawodzie. A potem płacze jak z trybuny jadą z chu.. co oszukuje

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 13.03.2020 / 00:53, *.centertel.pl

Do boju Legio marsz!

odpowiedz
Gość - 12.03.2020 / 23:52, *.master.pl

Dyzmović w raju.. kibice nie będą widzieć kopaniny, więc nie będzie krytyki. Co do wirusa, to czasem należy wyprać dresik.

odpowiedz
Maciek - 13.03.2020 / 10:07, *.centertel.pl

@Gość: a garniturku nie trzeba?

odpowiedz
Grzegorz - 13.03.2020 / 13:44, *.amazonaws.com

@Gość: Idź komentować na stronę swojego klubu polonisto.

odpowiedz
x - 12.03.2020 / 23:25, *.vectranet.pl

nieeee podddaaawaaaaj sieeee elstraklaaaasooo maaaa

odpowiedz
Arek - 12.03.2020 / 23:05, *.tpnet.pl

I właśnie to jest błąd, że nie mówicie. Uważam, że powinniście, a Vuko w szczególności. Tutaj polscy tzw. trenerzy potrafią zrobić gównoburzę na cały kraj, jak np. po meczu w Gdańsku w zeszłym sezonie. Tzw. trener Fornalik płacze, jak to byli źle traktowani w Ząbkach, ale o gwizdach w trakcie hymnu w Kielcach 2012 już nie raczył się nawet zająknąć. A tu co? Łeb z Craxy wjeżdża sobie na pełnej k...e w nogę Antolicia i wszyscy sobie przechodzą do porządku dziennego. I nie mam na myśli płaczu jak u Stokowca, czy Probierza, ale właśnie zwracanie na tego typu rzeczy uwagi.

odpowiedz
Hugon - 12.03.2020 / 22:44, *.vectranet.pl

Swietnie to opisałeś Vuko brawo,jeszcze powinieneś sędziemu za pokazanie żółtej kartki powiedzieć żeby sobie ją w dupę wsadził.I to by było dla niego nagrodą za sędziowanie.

odpowiedz
KowaL - 12.03.2020 / 22:05, *.vectranet.pl

Mecz ze słowikami będzie odwołany

odpowiedz
Zlb82 - 12.03.2020 / 22:01, *.t-mobile.pl

Liga zostanie niedokonczona. LEGIA zostanie Mistrzem i tyle. Niech się teraz pyry spruja!!! Mistrza przy stole ja....

odpowiedz
Kojot - 12.03.2020 / 21:16, *.play-internet.pl

@Ginka: no i ja jeszcze bardziej. Nie byłem przekonany. Vuko wstyd mi..

odpowiedz
syrenka - 12.03.2020 / 19:43, *.orange.pl

Legio pozdrawiam!!! Konin! Zdrowia życzę całej piłkarskiej i nie tylko Polsce ale Legia Warszawa na zawsze i do końca!!

odpowiedz
Krzysiek - 12.03.2020 / 18:49, *.centertel.pl

Trzymaj się zdrowo Kochana Legio Warszawa.

odpowiedz
robmol67 - 12.03.2020 / 16:48, *.centertel.pl

Poznań Poznaniem ale zdrowie najważniejsze Dobrze będzie jak przywiozą 1 pkt. Taki mały 1 pkt ale za to jaki ważny (L)

odpowiedz
Adamsson - 12.03.2020 / 18:37, *.centertel.pl

@robmol67 : Będzie zwycięstwo!

odpowiedz
Tiko - 12.03.2020 / 16:35, *.chello.pl

Lubię tego typa. Coraz bardziej

odpowiedz
Ginka - 12.03.2020 / 18:22, *.chello.pl

@Tiko: ja również!
Zaniepokoiła mnie natomiast informacja Vuko, iż cyt.: "W klubie nie przechodzimy badań, nie mierzymy temperatury". Zrozumiała jest dbałość o szczególną higienę na zewnątrz, ale nie stosowanie profilaktyki wewnątrz klubowej to chyba trąca brawurą i niepotrzebnym narażaniem zdrowia piłkarzy i pozostałych pracowników.

odpowiedz
Michał - 12.03.2020 / 16:04, *.plus.pl

Brawo Vuko za to co powiedziałeś głośno i o czym wszyscy Legioniści wiedzieli i widzieli no oprócz naszych "wspaniałych "sędziów"".Pojedzmy tam do Poznania i rozniesmy ich w pył obojętnie kto by nie grał w pierwszym składzie.Jak mawiał P.Janusz. Kiełbasy do góry i golimy frajerów.Jazda!!!!!Trzymajcie się zdrowo i po zwycięstwo Legio nasza ukochana!!!!

odpowiedz
... - 12.03.2020 / 15:57, *.master.pl

"komisja sędziowska, jest znana z tego, że nie przyznaje się do błędów" a ty Pinokio potrafisz się przyznać do błędów ??

odpowiedz
Zięciu - 12.03.2020 / 20:37, *.centertel.pl

@...: a Ty potrafisz?

odpowiedz
Arek - 12.03.2020 / 23:07, *.tpnet.pl

@...: a czy sam dzbanie potrafisz się podpisać, a nie kropeczki sobie wstawiasz? Poza tym pinokio to cię wystrugał. Szkoda tylko, że z marnej jakości materiału.

odpowiedz
Pancio Bajka - 13.03.2020 / 12:04, *.centertel.pl

@Arek: Mordo, nie Pinokio a Gepetto...

odpowiedz
Kuba - 12.03.2020 / 15:21, *.246.135

Majecki - Vesovic, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik - Martins, Slisz, Antolic - Gvilia, Cholewiak, Rosołek

odpowiedz
singspiel - 12.03.2020 / 16:36, *.atman.pl

@Kuba: chyba bardziej Stolarski na PO, a na skrzydle Vesovic

odpowiedz
Ivan - 13.03.2020 / 06:42, *.centertel.pl

@singspiel: stolar ma kontuzje...

odpowiedz
Pip pito - 13.03.2020 / 07:01, *.plus.pl

@Kuba: rosolek to na obiad pyra zjadł

odpowiedz
Wstyd - 12.03.2020 / 15:01, *.t-mobile.pl

Teraz wyjdzie ten brak wzmocnień w okienku transferowym...

odpowiedz
Maciek - 13.03.2020 / 00:01, *.chello.pl

@Wstyd: Co zima jest to samo. Czekaja na koniec,kupują zawodnika aby był a ten potem nie gra do lata.Jak ktoś pamięta z zimy wzmocnienie do gry na wiosnę to niech przypomni.

odpowiedz
Tomek 82 - 13.03.2020 / 08:04, *.play-internet.pl

@Maciek: o ile dobrze pamiętam to był to Edson i Roger.

odpowiedz
Xxx - 12.03.2020 / 14:31, *.play-internet.pl

Przegrywamy dwa mecze i dalej Jesteśmy liderem.A PZPN to My i tak j.......y. A dla przykładu nawet w 9 wygramy z Miedzią.

odpowiedz
WETERAN - 12.03.2020 / 14:29, *.chello.pl

Cieszę się, że Vuković wreszcie powiedział głośno to, o czym wszyscy szepczą: nasi kiepscy sędziowie są chronieni przez tchórzliwą Komisję Ligi. To po prostu skandal. Ale tyle naszego, co sobie pogadamy.

odpowiedz
Semper Fi - 12.03.2020 / 16:20, *.play-internet.pl

@WETERAN: a dlaczego tyle co sobie pogadamy? To co? Niby nie ma nikogo nad nimi? Jakiś zje...ny trybunal europejski albo inne badziewie?
Tam pisać maile, wskazywać na błędy, niech sypią kary, wiadomo że tu ręką rękę...

odpowiedz
Miki - 12.03.2020 / 14:16, *.inetia.pl

Jeteście pewni, że powinniście jechać do Poznania? Tam jest teraz eksplozja zakażeń tylko jeszcze nie została ujawniona (ta chora leżała w otwartym szpitalu, jej syn pracował w McDonaldzie, mąż pracował + rozdawał komunię w kościele). W-wa jest w tej chwili trochę bezpieczniejsza.

odpowiedz
Paweł - 12.03.2020 / 15:21, *.t-mobile.pl

@Miki: Mamy oddać mecz walkowerem ? Naprawdę, nie panikujmy, zachowajmy rozsądek i zimną głowę ...

odpowiedz
Miki - 12.03.2020 / 15:34, *.inetia.pl

@Paweł: Powinniście po prostu zachować się jak Getafe. Poinformować że nie możecie jechać ze względów bezpieczeństwa. Liga i tak zostanie lada chwila zamknięta, nie ma praktycznie żadnych szans by pociągnęła dłużej niż 2-3 tygodnie, będzie za chwilę jakiś chory piłkarz. W esa największe szanse na takowego ma w tej chwili Lech

(NBA: od ogłoszenia „gramy bez kibiców” do ogłoszenia zawieszenia rozgrywek minęło 8 godzin).

odpowiedz
dino - 12.03.2020 / 15:55, *.amazonaws.com

@Miki:
Zdajesz sobie sprawe, że gdybyśmy tak się zachowali (całkiem rozsądnie, mecz i tak bedzie bez kibiców) to wylałoby się na nas wiadro pomyj z komantarzami: Tchórze, pachołki PZPN itp?

odpowiedz
Miki - 12.03.2020 / 16:20, *.inetia.pl

@dino: Ciekawe jakie będą opinie jeśli drużyna będzie musiała pozostać w Poznaniu na kilkutygodniowej kwarantannie, być może prowadzonej wręcz na stadionie. W case NBA dokładnie to na razie się dzieje.

odpowiedz