2020-02-29 | rezerwy, Legia II - fot. Legionisci.com
REKLAMA

Legia II wznowi treningi 6 maja

Raffi, źródło: Legionisci.com / Akademia Legii

Od kilku tygodni zawodnicy rezerw Legii trenują tylko indywidualnie, zgodnie z dostarczonymi planami treningowymi. W ślad za pierwszą drużyną, także "dwójka" wznowi jednak treningi, na razie w mniejszych grupach - zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu. Odbywać się będą na boisku w Rembertowie, od środy 6 maja. Także drużyny Akademii będą stopniowo wznawiać treningi, jednak rozpoczną zajęcia najwcześniej tydzień po Legii II.

Wznowienie treningów ma również związek z niewyjaśnioną dotąd sytuacją odnośnie rozgrywek III ligi i niższych (w tym juniorskich). Ostateczna decyzja w sprawie bieżącego sezonu ma zostać podjęta na telekonferencji prezesów wojewódzkich ZPN w poniedziałek 11 maja. Najmniej prawdopodobną opcją jest anulowanie rozgrywek. Wysuwano również propozycje (m.in Warmińsko-Mazurski ZPN), by awans uzyskała prowadząca aktualnie w każdej z lig drużyna i by nie było spadków. Słabym punktem tej propozycji jest sytuacja w I grupie (gdzie dwie prowadzące drużyny, Sokół Ostróda i Legia II Warszawa, mają do rozegrania spotkanie zaległe), oraz w grupie IV, gdzie Hutnik Kraków i Motor Lublin mają tyle samo punktów i przerzucają się opiniami prawnymi na temat końcowej tabeli.
Trzecia koncepcja, wysunięta przez Zachodniopomorski ZPN, to poszerzenie II ligi do 2 grup poprzez awans czołowej czwórki z każdej z grup III ligi.

Odnośnie niższych lig oraz lig juniorskich, praktycznie przesądzone jest niedokończenie rozgrywek. Wśród seniorów, pozostawione mają być tabele aktualne na chwilę obecną. Z kolei rozgrywki juniorskie (poza CLJ) na szczeblu wojewódzkim i okręgowym (w przeciwieństwie do seniorów, odbywają się w cyklu półrocznym) nie zostały jeszcze nawet rozpoczęte (w przypadku CLJ U15 i U17, rozgrywki wiosenne zostaną prawdopodobnie uznane za niebyłe, gdyż rozegrano tylko jedno spotkanie). Odbędą się co najwyżej baraże o awans - tam, gdzie będą potrzebne (choć i to nie jest jeszcze przesądzone). Oficjalna decyzja zapadnie 11 maja.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
Kaktus - 02.05.2020 / 22:03, *.tpnet.pl

Wg. Mnie są dwie dopuszczalne opcje:
1. Dokończenie rozgrywek
2. Zakończenie i uznanie kolejności takiej jak aktualne miejsca w tabeli. Uznał bym przy tym wszystkie kolejki, bo nie zaliczenie niepełnej nie zmieni pozycji drużyn które mają o jedno spotkanie mniej

Wiem, że opcja 2 jest niekorzystna dla II, ale sorry. Trzeba walczyć przez cały sezon, a nie tylko na koniec.

odpowiedz
Arek - 02.05.2020 / 23:25, *.tpnet.pl

@Kaktus: miałbyś rację, gdyby Legia i ten Sokół rozegrały mecz między sobą. Oni mają 2 pkt. przewagi i mecz zaległy z nami, który na jesieni się nie odbył ze względu na ich prośbę. Tak przynajmniej wyczytałem. Jak nie da się dograć tego sezonu, to powinni chociaż ten mecz rozegrać. I wtedy kto wygra, ten wchodzi do 2 ligi. Jeśli rezerwy dadzą dupy, trudno. Niech gra Ostruda, ale wtedy będzie sprawiedliwie, bo wszyscy będą mieć tyle samo meczów z jesieni.

odpowiedz
t - 06.05.2020 / 18:48, *.plus.pl

@Arek: Kolego nie odbył się nie na ich prośbę tylko ze wzgledu na reprezentaję.

odpowiedz
Kuba - 02.05.2020 / 20:21, *.t-mobile.pl

Ach, przydałyby się nowe boiska treningowe pod stadionem od strony Czerniakowskiej, chłopaki nie musieliby grać w Rembertowie, tylko na Łazienkowskiej. Do boju Legia!

odpowiedz
Kaktus - 02.05.2020 / 22:04, *.tpnet.pl

@Kuba:
Akurat chłopaki powinni trenować w Grodzisku w centrum treningowym Legii

odpowiedz
sky - 03.05.2020 / 00:00, *.orange.pl

@Kuba: mecz był przełożony z uwagi na powołanie Miszty, Rosołka i Phillipsa do reprezentacji

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.