fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Budowa LTC: 1,2 mln zł dofinansowania na zadaszenie boiska

Woytek, źródło: Legionisci.com

Akademia Piłkarska Legii Sp. z o.o., która buduje ośrodek treningowy w Książenicach, uzyskała kolejne dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Legia otrzyma blisko 1,2 mln zł na budowę zadaszenia boiska ze sztuczną murawą. Na ten moment suma państwowych dotacji wynosi już ponad 24 mln zł, czyli blisko 1/4 kosztów całego projektu, którego wartość ma przekroczyć 100 mln zł.

Wniosek stołecznego klubu był jednym z dwunastu, który uzyskał pozytywną decyzję w ramach programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu. W sumie ministerstwo przeznaczyło na ten cel ponad 19 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przypomnijmy, że już wcześniej Legia skutecznie wnioskowała o państwowe dofinansowania na budowę ośrodka. Pełna lista:
- pierwsza dotacja 11 mln zł z MSiT
- druga dotacja 10,65 mln zł z MSiT
- dotacja 1,2 mln zł z Ministerstwa Rozwoju na Centrum Badawczo-Rozwojowe LegiaLab
- trzecia dotacja 1,2 mln zł z Ministerstwa Sportu

Droga gotowa, budowa boisk, meblowanie
Gmina Grodzisk Mazowiecki zakończyła prace związane z budową drogi dojazdowej do ośrodka, która wkrótce otrzyma nazwę ulicy Legionistów. Na północnym skraju trwają prace związane z budową dwóch boisk, a budynek wyposażany jest w meble. Ośrodek rozpocznie funkcjonowanie na początku lipca.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Brama wjazdowa na teren ośrodka:
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
świecące cyferki na 4 - 24.05.2020 / 02:20, *.vectranet.pl

czy Legia dofinansuje studia dla studentów we Warszawie?

odpowiedz
(L)opez - 23.05.2020 / 13:04, *.plus.pl

Ciekawe czy kiedyś będzie można zwiedzić ośrodek ?
Tak jak stadion przy Ł3

odpowiedz
mundraLa - 21.05.2020 / 10:12, *.orange.pl

baza to jedno - najwazniejsza sa KADRY, FACHOWCY a tych w Polsce brakuje w kazdej dziedzinie, zwlaszcza sportu. Watpie czy Legia znajdzie trenerow ktorz pomoga sie dzieciakom rozwijac optymalnie. A wyszkolenie zawodnika od tskiego szkraba to bardzo trudna rzecz, to nie jest tak ze zrobisz baze 100 boisk i oni beda rosli jak grzyby po deszczu. Tak nie jest. Gdyby tak bylo to barcelona mialaby cala kadre z akademii a nie ma. Realia nie sa tak piekne jak mity i legendy. Przebija sie bardzo niewielu pilkarzy a jak widzimy Barcelona B gra w 3 lidze.
W szkoleniu to tak jak w rolnictwie, nie kazdego roku jest urodzaj. Nie kazdy rok da owoce w postaci takiego Messiego czy Xaviego.
Poza tym dochodza koszty, dla Barcelony te koszty nic grosze bo ma ona setki albo tysiace bogatych sponsorow z calego swiata. Dla budzetu Legii takie koszty moga byc zabojcze. Ajax kilka lat temu lozyl na sama akademie 4 miliony euro rocznie. Teraz ta kwota zdecydowanie wzrosla. Akademia Ajaxu to jest top w europie, jedna z najlepszych akademii.
Do czego zmierzam? Bardzo trudno jest znalezdz optymalny system ktory da skutki, wiekszosci akademii sie to nie udaje po prostu. A co to znaczy ze "daje skutki" to znaczy ze absolwent akademii wchodzi w wieku 16,17,18,19 lat i sie przebija do 1 skladu 1wszej druzyny. Widzimy ze nie potrzeba do tego wielkiej akademii, Karbownik czy Majecki sa tego przykladem. Nie tyle szkolenie sie liczy co skauting zawodnikow mlodych i perspektywicznych. Frenkie de Jong nie gral od 6 latka w Ajaksie, on tam trafil jako 18 latek z Willem II Tilburg. Skauting jest nawet wazniejszy niz szkolenie. Bo mozna szlifowac kamienie, a mozna znalezc diament i oszlifowac i sprzedac za grube miliony, Ajax wiekszosc wylawia szlifuje i sprzedaje.
Sa na internecie filmy z akademii Ajaxu z lat 90 i to jest tak obszerny temat i tak skomplikowany ze ja nie wiem czy jakikolwiek gamon wyszkolony w pzpn jest w stanie w ogole to ogarnac, watpie. To jakie tam cwiczenia tych chlopcom robili to mnie zszokowalo poprostu. Polska to po prostu prymityw w porownaniu do Ajaxu z lat 90, jak patrzylem kiedys jak trenowala Cracovia byly urywki z treningu to jakies podawanie z przyjeciem, bez ruchu, stali sobie w miejscu i podawali... To jest dramat w jak oplakanym stanie stoi szkolenie, i to sie na pewno tak szybko nie zmieni. Na bank. Nie ma kadr. Sa waldki w klapkach kubota ktorzy mysla ze cos wiedza o pilce, nie wiedza nic o nowoczesnej pilce, bo gdyby wiedzieli to Polskie druzyny by graly nowoczesnie, a graja lage i wrzutke z boku.

odpowiedz
Ja - 24.05.2020 / 01:47, *.chello.pl

@mundraLa: w punkt mordeczko

odpowiedz
skrzat - 21.05.2020 / 07:35, *.centertel.pl

Ładnie to wszystko wygląda.napewno będzie tylko lepiej z wychowankami.a kto wie może trafi nam się Messi czy Ronaldo...

odpowiedz
mundraLa - 21.05.2020 / 10:11, *.orange.pl

@skrzat: Odleciales - baza to jedno - najwazniejsza sa KADRY, FACHOWCY a tych w Polsce brakuje w kazdej dziedzinie, zwlaszcza sportu. Watpie czy Legia znajdzie trenerow ktorz pomoga sie dzieciakom rozwijac optymalnie. A wyszkolenie zawodnika od tskiego szkraba to bardzo trudna rzecz, to nie jest tak ze zrobisz baze 100 boisk i oni beda rosli jak grzyby po deszczu. Tak nie jest. Gdyby tak bylo to barcelona mialaby cala kadre z akademii a nie ma. Realia nie sa tak piekne jak mity i legendy. Przebija sie bardzo niewielu pilkarzy a jak widzimy Barcelona B gra w 3 lidze.
W szkoleniu to tak jak w rolnictwie, nie kazdego roku jest urodzaj. Nie kazdy rok da owoce w postaci takiego Messiego czy Xaviego.
Poza tym dochodza koszty, dla Barcelony te koszty nic grosze bo ma ona setki albo tysiace bogatych sponsorow z calego swiata. Dla budzetu Legii takie koszty moga byc zabojcze. Ajax kilka lat temu lozyl na sama akademie 4 miliony euro rocznie. Teraz ta kwota zdecydowanie wzrosla. Akademia Ajaxu to jest top w europie, jedna z najlepszych akademii.
Do czego zmierzam? Bardzo trudno jest znalezdz optymalny system ktory da skutki, wiekszosci akademii sie to nie udaje po prostu. A co to znaczy ze "daje skutki" to znaczy ze absolwent akademii wchodzi w wieku 16,17,18,19 lat i sie przebija do 1 skladu 1wszej druzyny. Widzimy ze nie potrzeba do tego wielkiej akademii, Karbownik czy Majecki sa tego przykladem. Nie tyle szkolenie sie liczy co skauting zawodnikow mlodych i perspektywicznych. Frenkie de Jong nie gral od 6 latka w Ajaksie, on tam trafil jako 18 latek z Willem II Tilburg. Skauting jest nawet wazniejszy niz szkolenie. Bo mozna szlifowac kamienie, a mozna znalezc diament i oszlifowac i sprzedac za grube miliony, Ajax wiekszosc wylawia szlifuje i sprzedaje.
Sa na internecie filmy z akademii Ajaxu z lat 90 i to jest tak obszerny temat i tak skomplikowany ze ja nie wiem czy jakikolwiek gamon wyszkolony w pzpn jest w stanie w ogole to ogarnac, watpie. To jakie tam cwiczenia tych chlopcom robili to mnie zszokowalo poprostu. Polska to po prostu prymityw w porownaniu do Ajaxu z lat 90, jak patrzylem kiedys jak trenowala Cracovia byly urywki z treningu to jakies podawanie z przyjeciem, bez ruchu, stali sobie w miejscu i podawali... To jest dramat w jak oplakanym stanie stoi szkolenie, i to sie na pewno tak szybko nie zmieni. Na bank. Nie ma kadr. Sa waldki w klapkach kubota ktorzy mysla ze cos wiedza o pilce, nie wiedza nic o nowoczesnej pilce, bo gdyby wiedzieli to Polskie druzyny by graly nowoczesnie, a graja lage i wrzutke z boku.

odpowiedz
Marcin - 23.05.2020 / 11:46, *.33.177

@mundraLa: po części tak, ale FCB to nie ten level.. Oni oczekują zawodników gwarantujących prezentowany poziom klubu, tam większość zawodników odpada, Ajax wychowuje sprzedaje po czym mają problem i tak wkoło..

odpowiedz
wychowanyprzezbemowo - 25.05.2020 / 14:26, *.arsthanea.com

@mundraLa: Ale kolega odleciał.... Skauting ważniejszy niż szkolenie ? Poprzez analogię do rynku pracy: to w takim razie pozamykajmy uczelnie a za tę kasę doinwestujmy firmy rekruterskie. Na pewno to zwiększy ilość fachowców na rynku...
Takie centra to zalążek kultury trenerskiej i przyciągnie osoby nie tylko pamiętające lata 70. Może spowoduje zmianę trendów i inne kluby też pójdą tą drogą a tym samym nasycenie dobrze wytrenowanymi zawodnikami wzrośnie. To nie stanie się w ciągu 5-10 najbliższych lat a 15-20. Spora część kadry trenerskiej była kiedyś zawodnikami. Każdy od czegoś zaczynał, nawet Holandia.

odpowiedz
News⚽️Warsaw ⚽️Poland - 20.05.2020 / 19:17, *.169.161

Teraz szukać kasy od rzádu na stadionik akademi z trybunami,kryty min na 5tyś chłopa✨⚽️✨

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.05.2020 / 23:47, *.vectranet.pl

@News⚽️Warsaw ⚽️Poland: krótkie pytanie - po co? Lepsze byłyby 2 boiska treningowe przy Czerniakowskiej...

odpowiedz
News⚽️Warsaw⚽️Poland⚽️ - 21.05.2020 / 00:44, *.200.63

@Sputnik 44: Czerniakowska nie ucieknie,prèdzej czy puźniej bèdà nie tylko boiska ale i inne projekty,ale temat zamrożony ..a po co mały stadionik?a po to aby nasi wychowankowie mieli mini Ł3 i na nim bombardowali bramki ✨⚽️✨

odpowiedz
Sputnik 44 - 21.05.2020 / 23:34, *.vectranet.pl

@News⚽️Warsaw⚽️Poland⚽️: i uczyli się gry przy prawie pustych trybunach?? Stadion na 1.000 osób wystarczy...

odpowiedz
Miejscowi by zapełnili..., - 22.05.2020 / 01:48, *.188.220

@Sputnik 44: 5tyś stadion w tych okolicach to sport-rozrywka-kultura dla regionu I miejscowych,I kibicòw Legii co nigdy nie mieli szansy zobaczyć Legii!

odpowiedz
Lopez - 20.05.2020 / 17:33, *.tpnet.pl

Ja mam tylko nadzieję że z tej akademii nie będą wychodziły takie drewna i beztalencia jak Michał Żyro, no chłopak przeszedł przez naszą akademie mając dwie gorsze nogi !!!

odpowiedz
Mr.Kanister - 20.05.2020 / 16:54, *.play-internet.pl

A będą warsztaty z nakładaniu żelu na włosy i symulator przegrywania pensji w kasynie ?

odpowiedz
Fan (L) - 20.05.2020 / 10:29, *.plus.pl

Co by nie mówić, ale za tego rządu nasza Legia "trochę" kasy jednak dostała.

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.05.2020 / 13:06, *.vectranet.pl

@Fan (L) : pamiętaj która władza wybudowała nam stadion a która tylko ogłaszała i unieważniała przetargi...

odpowiedz
kibic od lat - 20.05.2020 / 15:03, *.chello.pl

@Sputnik 44: nie nam tylko TVNowi. gdyby kto inny był wówczas właścicielem, nie dali by ani grosza, tak jak i dzisiaj władze Wawy tylko doją Legię zamiast chociaż nie przeszkadzać (o pomocy nawet nie piszę)

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.05.2020 / 17:13, *.vectranet.pl

@kibic od lat: nie jest istotne kto komu. To my, czyli Klub i Kibice, mamy piękny dom na dziesiątki lat! A poglądy polityczne, seksualne czy światopoglądowe tych czy innych mam w tym momencie w d....

odpowiedz
Fan (L) - 20.05.2020 / 20:19, *.plus.pl

@Sputnik 44:
Pamiętam, co nie zmienia faktu, że obecny rząd łaskawie patrzy w stronę Legii i o tym też trzeba pamiętać. Co zaś do naszego starego stadionu, to on już tak wyglądał, że władze miasta za wielkiego wybory nie miały, aby podjąć wreszcie decyzję o przebudowie tego starego straszydła. Bo jak długo i to przecież w stolicy Polski najlepszy Polski klub miałby rozgrywać swoje mecze na tym gruzowisku? Tak więc pamiętam kto dał, ale w nieskończoność przbudowy też nie mogli przeciągać w czasie, i to też trzeba wziąść pod uwagę.

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.05.2020 / 23:44, *.vectranet.pl

@Fan (L) : ktokolwiek by nie dawał trzeba korzystać :) Legia to najpopularniejszy polski klub i wspaniała wizytówka Stolicy! Teraz czas na władze Warszawy bo to co płacimy za użytkowanie stadionu to (w porównaniu z innymi klubami) skandal. Niestety do wyborów daleko a wtedy decyzje przychodzą jakby łatwiej ;)

odpowiedz
Piotr - 19.05.2020 / 20:25, *.111.202

Mam pytanie ta droga dojazdowa to bedzie jednokierunkowa i bedzie jeszcze droga wyjazdowa bo ze zdjec wyglada na waska i autokar z pilkarzami plus osobowy nie wymina sie

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 19.05.2020 / 20:49, *.legionisci.com

@Piotr: dwukierunkowa

odpowiedz
Pfkcnc - 20.05.2020 / 07:46, *.play-internet.pl

@Piotr: popatrz na znaki drogowe poziome i pionowe

odpowiedz
lol - 20.05.2020 / 12:42, *.amazonaws.com

@Piotr: moze bedzie wahadlowa :)

odpowiedz
Doktor Albanii - 20.05.2020 / 13:51, *.vectranet.pl

@Piotr: chyba ruchu zbyt natęzonego nie będzie ;)

odpowiedz
Kuba - 19.05.2020 / 18:49, *.t-mobile.pl

Niech Ministerstwo Sportu pomoże Legii doprowadzić do wybudowania boisk treningowych pod stadionem, od strony ul. Czerniakowskiej! Przepychanki trwają już tyle lat, a boisk nadal nie ma.
To, jak wyglądają prace w Grodzisku napawa radością, ale czas zobaczyć co dzieje się tuż pod nosem.

odpowiedz
kibic od lat - 20.05.2020 / 15:05, *.chello.pl

@Kuba: chyba raczej żale kieruj do Czaskoskiego i jego poprzedniczki.

odpowiedz
Kuba - 20.05.2020 / 15:14, *.t-mobile.pl

@kibic od lat: Ci państwo nie chcą się wynieść z terenu pod stadionem? Myślałem, że strzelnica...

odpowiedz
kibic od lat - 20.05.2020 / 22:53, *.chello.pl

@Kuba: tereny o których mówisz nie należą do ministerstwa... strzelnica zresztą też...

odpowiedz
pablo - 19.05.2020 / 18:08, *.play-internet.pl

Jarosław! Jarosław!

odpowiedz
Ginka - 19.05.2020 / 20:02, *.chello.pl

@pablo:
Zbłąkany portalowcu - to nie ta bajka!

odpowiedz
Alex Morgan - 19.05.2020 / 21:31, *.t-mobile.pl

@Ginka: On tęskni za Niezgodą!

odpowiedz
Ginka - 19.05.2020 / 22:13, *.chello.pl

@Alex Morgan:
Akurat!

odpowiedz
jarek - 19.05.2020 / 17:56, *.123.240

do in wypad na swoje kartoflisko

odpowiedz
Alan - 19.05.2020 / 16:28, *.t-mobile.pl

I znowu ten '' zły rząd '' daje kasę na Legię...... jestem ciekaw jak inne kluby stoją z dofinansowaniem z budżetu.

odpowiedz
oLaf - 20.05.2020 / 12:09, *.vectranet.pl

@Alan: Lech też coś tam dostaje, ale generalnie połowa klubów ciągnie rokrocznie dużo kasy z swoich miast (Legia minimalnie tylko) - czy to na zasadzie darmowego stadionu (małe podatki, Legia płaci duże), czy "marketingu" czy bezpośrednich dotacji - i to jest największe wsparcie publiczne (także jakby zsumować dotacje publiczne z ostatnich 10 lat takiego Piasta i Legii to może by się okazało że Piast pociągnął więcej kasy niż Legia : O

Dla LTC jestem pełen podziwu bo to chyba jedyna inwestycja która zakończy się w terminie, sprawnie etc. etc.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 19.05.2020 / 15:41, *.vectranet.pl

Będzie można się wbić do tego Guantanamo Campus??

odpowiedz
Obcy - 19.05.2020 / 15:10, *.t-mobile.pl

I cacy.Niech nam w przyszłości przynosi profity.

odpowiedz
Dobre - 19.05.2020 / 18:01, *.t-mobile.pl

@Obcy: profity? :D

odpowiedz
Adek - 19.05.2020 / 18:19, *.centertel.pl

@Dobre: myślę że obcy miał na myśli dobrych młodziaków z tejże akademii :)

odpowiedz
Obcy - 19.05.2020 / 19:23, *.t-mobile.pl

@Dobre: Zyski bracie ze sprzedaży piłkarzy wyszkolonych w w/w akademii.

odpowiedz
Arek - 20.05.2020 / 15:16, *.master.pl

@Obcy: ciekawe kto ich będzie szkolił?

odpowiedz