fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

III liga: Legia wniosła protest

Woytek, źródło: Legia.com

Legia Warszawa wniosła protest od decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej rozstrzygnięć w pierwszej grupie III ligi. "Niezwłocznie wykorzystamy pozostałe dostępne środki odwoławcze oraz zakwestionujemy tą uchwałę przed właściwymi organami Polskiego Związku Piłki Nożnej" - informuje klub z Łazienkowskiej 3.

Kolejny apel wystosował dyrektor akademii Jacek Zieliński:

Jako były piłkarz i trener, człowiek który całe życie poświęcił polskiej piłce, a dziś Dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, odpowiedzialny za rozwój młodych, utalentowanych zawodników, apeluję o:
- umożliwienie rozegrania zaległego meczu z drużyną Sokół Ostróda, który w sportowy sposób rozstrzygnie kwestie awansu do II ligi
- niekaranie młodych piłkarzy Legii za branie udziału w zgrupowaniach i meczach kadry narodowej, co było przyczyną przełożenia meczu z Sokołem Ostróda
- niekaranie Legii Warszawa za udostępnianie piłkarzy młodzieżowym kadrom narodowym na każde zgrupowanie oraz turniej, na który zostają oni powołani
- niezabijanie sportowego ducha, marzeń i ambicji młodych piłkarzy poprzez podejmowanie krzywdzących decyzji przy zielonym stoliku w sytuacji, gdy istniała i nadal istnieje możliwość zakończenia rywalizacji sportowej na boisku.

Legia II jest ambitną drużyną złożoną z młodych zdolnych zawodników. To w niej kształtują się takie talenty jak Michał Karbownik, Mateusz Praszelik, Cezary Miszta, Maciej Rosołek i wielu innych, którzy w przyszłości będą dumą polskiej piłki. Wszyscy oni zasłużyli na to, by na boisku walczyć o awans, który chce się im odebrać arbitralną, przedwczesną i niesprawiedliwą decyzją działaczy.

Liczę, że podobnie jak w przypadku sytuacji klubów Motor Lublin i Hutnik Kraków, władze polskiej piłki podejmą kroki umożliwiające uczciwe rozstrzygnięcie awansu do II ligi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
OKS - 04.06.2020 / 16:25, *.vectranet.pl

A widział ktoś jak widzew awansował so 2ligi i mecz z Sokołem jak sedzia pomagał Widzewowi

odpowiedz
poli - 26.05.2020 / 20:27, *.tpnet.pl

Nie kombinujcie, bo robicie z siebie fajfusów. Jest punkt przewagi Sokoła i pozamiatane.

odpowiedz
ostrodziak - 26.05.2020 / 11:54, *.122.173

krawaciarze przestancie plakac

odpowiedz
(L)ukasz - 25.05.2020 / 00:32, *.mm.pl

Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, ale z tego co w tym całym bałaganie zrozumiałem to Legia II została sklasyfikowana ostatecznie (?) na 3. miejscu za Aleksandrowem, który rozegrał o jeden mecz więcej... Jakiekolwiek więc dalsze dyskusje na temat rozegrania zaległego meczu są zbędne! ABSURD!

odpowiedz
Nie odpuszczać! - 24.05.2020 / 18:27, *.chello.pl

W przypadku Hutnika i Motoru wynik bezpośredniego meczu był podstawą tego że obie drużyny awansowały. W naszej grupie nie rozegrano żadnego meczu między Sokołem a Legią. Więc nawet w połowie sezon nie jest rozegrany! Albo nikt nie awansuje, albo baraż! Jeśli w sezonie nie zostanie w pełni rozegrana chociaż jedną runda to musi być anulowany! Runda jesienna nie została dokończona!

odpowiedz
Oliwa wyplywa - 24.05.2020 / 18:12, *.chello.pl

Będą w jednej lidze z Opinią Elbląg. Wrak yachtu będzie można spławić do Bałtyku przez przekop w mierzei. Do zobaczenia?

odpowiedz
1993 - 24.05.2020 / 17:38, *.elartnet.pl

Cała Polska to widziała!!!

odpowiedz
Kirkor - 24.05.2020 / 09:52, *.orange.pl

http://sokolostroda.com/news/item/1636-o%C5%9Bwiadczenie-zarz%C4%85du-oks-%E2%80%9Esok%C3%B3%C5%82%E2%80%9D-ostr%C3%B3da.html

odpowiedz
Jano - 22.05.2020 / 17:41, *.orange.pl

I tak to nic nie bo wbrew obiegowe opinii pzpn Legii bardzo nie lubi

odpowiedz
Tom - 22.05.2020 / 07:27, *.tpnet.pl

PZPN wnosi o możliwość grania przy publiczności do 1 tyś. osób, ale już rozegranie jednego zaległego meczu w 3 lidze jest niemożliwe?

odpowiedz
Byniek - 22.05.2020 / 06:45, *.creanova.org

Trzeba ich dojechać ten pzpn!

odpowiedz
Fff - 22.05.2020 / 13:58, *.tmodns.net

@Byniek: no to czemu nie jedziesz jeszcze?

odpowiedz
B72 - 22.05.2020 / 06:41, *.virginm.net

Dziwnie ten awans Sokola będzie wyglądał jesli przez PZPN (powolania do kadr mlodziezowych ) i strach przed kolejnym meczem , awansuje druzyna która nie rozegrała, żadnego meczu z glownym rywalem do awansu . Nie chca grać 2 spotkan to zagrać jedno ( przelozone ze względu na powolania do reprezentacji ) . Albo zmienic na przyszłość przepisy ,ze druzyny ,ktore oddaja graczy do kadr mlodziezowych moga korzystac bez ograniczeń z pilkarzy pierwszej drużyny. Obecna sutuacja jest chora , klub ,który szkoli pilkarzy na ,ktorych zarabia zw piłkarski, turnieje reprezentacyjne , transfery itd . Jest oslabiany w kluczowych meczach i traci pieniądze z pro junior system . Promuje sie miernote , nizsze ligi 2 i 3 ( realnie 3 i 4 ) powinny być "mlodziezowe" gdzie gra 6 graczy z doswiadczeniem z eklasy i pierwszej ligi (kończących powoli kariere ) i reszta młodzieżowców, ktorzy beda sie od nich uczyc . To jedyna droga do rozwoju naszej ligi ( do tego szkolenie trenerów ale to inny temat ) . Kluby zyskają fundusze z PJS do tego zwiększy się ilość mlodych pilkarzy , skorzystaja na tym akademie ,szkółki piłkarskie, pieniądze z rynku transferowego trafią do nizszych lig ( np. obowiazkowa oplata 5% od nastepnego transferu dla klubów 3 i 4 ligi ) . W przeciwnym wypadku kosztem mlodzierzy będą grac przecinaki , wsparte starymi Slowakami , Litwinami czy innymi ,którzy przy sredniej wieku 34 lata będą walczyć o awans aby po roku znowu spasc .

odpowiedz
ja kibic - 23.05.2020 / 19:01, *.centertel.pl

@B72: Witam Pana mądrego, proszę Pana wystawił Pan kiedyś swojego mądrego nosa spoza tej nowoczesnej i bogatej stolicy? Po pierwsze tak się składa że Legia pięknie szkoli bo ma kogo i ma fundusze bo Legia to marka i to będzie ostatni klub na pokładzie, ale to właśnie w Legii gra najwięcej obcokrajowców, odpadów (cieniasów bez charakteru i Legii w sercu). Po drugie Warszawa to nie cała Polska są bardzo ubogie regiony które też pięknie walczą o szkolenie swoich chłopców i robią to pięknie często za własne pieniądze pasionatów (nikt na tym nie zarabia nawet złotówki jak duże ośrodki, na naiwności rodziców). Po trzecie jestem pewien że Legia to jest ostatni klub w Polsce który zachowałby się tak jak Wy wszyscy tutaj chcecie. Sztab prawników:) Ten sztab teraz Wam nie pomoże, hypokryzja zostaje.

odpowiedz
WojS. - 24.05.2020 / 08:58, *.vectranet.pl

@ja kibic: Witam pana "bardzo mądrego". Czy słyszał pan kiedyś o tym, że piłka nożna to jest rywalizacja na boisku? Nikt nie chce żeby przyznać awans Legii II przy zielonym stoliku. Niech Sokół wyjdzie na boisko i udowodni tam swoją wyższość. Jak będzie lepszy, to awansuje. To jest panie "bardzo mądry" uczciwa rywalizacja, a nie pokazanie kto jest swój i ma lepsze układy w WMOZPN.

odpowiedz
A takie tam.... - 22.05.2020 / 01:39, *.188.220

Drużyna Bułgarów nie otrzyma walkowera za niedawny mecz z Jastrzębim Kotłem w mistrzostwach powiatu open w futsalu, które rozgrywane są w Bartoszycach. To decyzja organizatorów.
Przypomnijmy. Mecz Jastrzębi Kocioł — Bułgarzy nie został wznowiony przez sędziego w drugiej połowie. Powodem było ubliżanie arbitrowi. Bułgarom przyznano wówczas walkower, ale teraz organizatorzy wycofali się z tej decyzji i nakazali powtórzenie meczu.

odpowiedz
News⚽️Legia - 22.05.2020 / 01:32, *.188.220

Nierozegranie meczu gdzie jedna drużyna niechce bo awans z rékawa dostała,druga chce grać!...wiéc decyzja władź pośpieszna ,aby zamykać rozgrywki ,tak jak dokańczamy extraklape tak I dokańczamy jedno zaległe spotkanie lub walkover dla Legii bo Ostròda sie zesrała.....

odpowiedz
Legijny Sochaczew - 21.05.2020 / 20:58, *.tpnet.pl

Sprawa jest prosta. Po awansie Hutnika, II liga będzie liczyć 19 drużyn. W takim układzie co kolejka ktoś będzie musiał pauzować. Z Legią II p. Boniek musi zrobić to samo co z Hutnikiem. I mamy komplet II ligi.

odpowiedz
tomek - 22.05.2020 / 15:05, *.plus.pl

@Legijny Sochaczew: ale Legia jest w tabeli trzecia

odpowiedz
Ewelina - 22.05.2020 / 22:51, *.play-internet.pl

@tomek: Tak, ale rozegrała mniej meczów niż zespół drugi więc nie możesz tego porównywać.

odpowiedz
Prawobrzeżny Warszawiak - 21.05.2020 / 20:26, *.play-internet.pl

Niestety ale rezerwy nie mają podstaw do awansu. Tutaj sprawa jest jasna. Ostróda ma jeden punkt przewagi i ona awansuje. Rezerwy mogły punktować grając z 5 zawodnikami z pierwszego zespołu. Żenada. Myślą że znów przy stoliku awansują to już bardziej Aleksandrów Łódzki.

odpowiedz
oLaf - 21.05.2020 / 20:34, *.vectranet.pl

@Prawobrzeżny Warszawiak: może chociaż w Legii się kurna nauczą, że jak młodzi są na Reprze to z pierwszego składu dawać 5-ciu z ławki i wpie... spuszczamy !! a nie jak teraz - płaczemy, bo nie rozegraliśmy meczu.... najgorsze jest to że za rok PO RAZ K... N-TY nie awansujemy wyżej bo np. Polonia kupi dobrych zawodników żeby iść z górę ... i klątwa Legii II będzie trwała.... : (

odpowiedz
lob - 21.05.2020 / 22:34, *.chello.pl

@Prawobrzeżny Warszawiak: z ciebie taki warszawiak jesteś jak z koziej dupy trąba..........
zamilcz słoiku...........prawobrzeżny........

odpowiedz
Arek - 22.05.2020 / 00:17, *.tpnet.pl

@Prawobrzeżny Warszawiak: żenada to jest Twój wpis.

odpowiedz
Car(L)os - 22.05.2020 / 09:26, *.chello.pl

@Prawobrzeżny Warszawiak: Co z tego, że mają pkt. więcej skoro sokół i Legia II mają rozegrane 18 spotkań, a reszta ligi 19. W tym wypadku zaległy mecz powinien być rozegrany i tyle w temacie. Aleksandrów Łódzki nie ma co płakać bo ma tyle pkt. co Legia, ale 1 mecz rozegrany więcej. Także protesty Legii są jak najbardziej słuszne.

odpowiedz
rkt - 22.05.2020 / 15:47, *.play-internet.pl

@Car(L)os:
Załóżmy że taki mecz się odbędzie (w Ostródzie) Legia tego meczu nie wygra. Czy w takiej sytuacji, działacze, trenerzy i kibice powinni się domagać rozegrania rewanżu w Warszawie?

odpowiedz
Kuchy King - 21.05.2020 / 20:13, *.vectranet.pl

Trzeba było punktować lepiej w pozostałych meczach, a nie teraz się ośmieszać dziwnymi oświadczeniami. Wielka szkoda, że nie udało się zagrać z Sokołem, ale w obecnej sytuacji awans Ostródy jest jak najbardziej zasłużony.

odpowiedz
Bearman - 22.05.2020 / 13:25, *.chello.pl

byłby zasłużony jakby wszystkie ekipy miały po 19 meczów
i Ostróda np. wygrała z Legią
z tak ta liga to niedokończona symfonia

odpowiedz
bronek49 - 21.05.2020 / 19:09, *.chello.pl

brawo nie odpuszczać obowiązkiem PZPN jest ochrona klubu który oddaje zawodników do kadr reprezentacyjnych i przez to nie mógł rozegrac meczu z Ostódą zgodnie z przepisami ,dlatego rozegranie tego meczu byłoby najbardziej sprawiedliwe

odpowiedz
SF - 21.05.2020 / 18:34, *.tpnet.pl

Tak powinno byc ! LEGIA !!!

odpowiedz
legionista - 21.05.2020 / 18:29, *.amazonaws.com

Ale bym obejrzał mecz dwójki z tym Sokołem, walka byłaby na całego :D

odpowiedz