fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Stadiony częściowo otwarte dla kibiców od 19 czerwca!

Woytek, źródło: Legionisci.com

Premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowali, że wkrótce na stadiony będą mogły być zapełnione w 25% pojemności. - Wprowadzimy zasady zakupu biletów, odpowiednie zasady zajmowania miejsc i wymogi sanitarne - powiedział szef rządu.

Częściowe otwarcie ma nastąpić od 19 czerwca. To oznacza, że na stadion Legii będzie mogło wejść ponad 7,5 tysiąca kibiców, co najprawdopodobniej oznacza możliwość wpuszczenia wszystkich karneciarzy. W tym sezonie klub sprzedał niecałe 5 tys. karnetów, a z karnetami biznesowymi i sponsorskimi liczba ta wynosi 6,5 tysiąca.

W tym sezonie średnia frekwencja na meczach przy Łazienkowskiej 3 wynosi 16 920 kibiców.

W meczach będą uczestniczyć tylko fani drużyny, która rozgrywa mecz u siebie. Bilety sprzedawane będą wyłącznie przez internet. – Jest mi niezmiernie miło mówić o tym, że jesteśmy pierwszym krajem, który wypracował protokół powrotu kibiców na stadiony. Taka jest potrzeba dla piłki. Protokół daje bezpieczeństwo wszystkim. 25 procent to już impreza masowa, ale wierzę, że wszystko się uda i kluby w tych trudnych warunkach dadzą radę zorganizować swoje działania. Dziękuję premierowi za pomoc, to bardzo ważna informacja dla nas wszystkich – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Dotychczasowe frekwencje na Legii w sezonie 2019/20:
26 665 Rangers FC
25 401 Lech Poznań
19 796 Lechia Gdańsk
20 813 Cracovia
19 520 ŁKS Łódź
18 941 Piast Gliwice
18 670 Wisła Kraków
18 445 Górnik Zabrze
17 075 Jagiellonia Białystok
15 612 Wisła Płock
15 298 Śląsk Wrocław
14 119 Korona Kielce
13 813 Atromitos Ateny
13 285 Pogoń Szczecin
13 084 Raków Częstochowa
13 017 Zagłębie Lubin
10 683 Europa FC
10 317 Kuopion Palloseura

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (78)

+dodaj komentarz
Kle - 31.05.2020 / 13:53, *.vectranet.pl

1. Co, jeśli karnetowicz ma kupione miejsce, a według nowego systemu przydzielania miejsc akurat jego miejsce zostanie wyłączone?
2. Co w przypadku, gdy więcej niż 25% sektora (bądź podsektora, jeśli jest rozróżnienie cenowe) to karneciarze?

odpowiedz
Grzegorz - 31.05.2020 / 16:43, *.amazonaws.com

@Kle: ad1. Usiądzie na innym miejscu.
Ad2. Część osób usiądzie na innym sektorze.

Ale masz problemy...

odpowiedz
Kle - 01.06.2020 / 18:57, *.centertel.pl

@Grzegorz: z punktu widzenia systemów informatycznych może być nie mały problem (nie możesz wejść na stadion, bo Twoje miejsce jest wyłączone, a karnet masz akurat na to miejsce, więc nie puszcza Cię bramka - to by mnie nie zdziwiło)... no i mogą się znaleźć malkontenci z innych trybun, bo dostają nie to, za co płacili

odpowiedz
Moro - 01.06.2020 / 23:34, *.virginm.net

@Kle: nie jedż na mecz

odpowiedz
Wiem co mówię - 30.05.2020 / 09:42, *.chello.pl

Ah te czasy gdy Hamalajnen ładował im bramki, może dziś Jóźwiak coś im strzeli albo inny Wołąkiewicz hehe

odpowiedz
Trog(L)odyta - 30.05.2020 / 02:04, *.chello.pl

Niech sobie premier z ministrem sami chodzą.

odpowiedz
ChudyByk - 30.05.2020 / 00:00, *.telnaptelecom.pl

Jagielonia zajmowala 25% sektora, zanim to bylo modne :D

odpowiedz
L fan - 29.05.2020 / 22:01, *.chello.pl

#zajob #swirus cieszymy sie z ochłapów od polityków, gdzie nasze głowy?

odpowiedz
Kargul - 29.05.2020 / 21:57, *.chello.pl

Dlaczego na tej stronie jest tyle przybyszy z Poznania? Nie macie własnej strony? Czemu redakcja nie usuwa ich komentarzy?

odpowiedz
Wojtek 73 - 29.05.2020 / 21:39, *.chello.pl

Dzisiaj w UPC zakupiłem pakiet Canal+ za 19,90 na rok czasu, więc spokojnie i bez jakiejkolwiek walki o bilety oglądam wszystkie mecze Legii i bez ryzyka zachorowania, myślę że na tą chwilę to jest najlepsze rozwiązanie bo z tego co wiem to to dzisiaj ustali to taka frekwencja będzie do końca roku kalendarzowego.

odpowiedz
afol - 30.05.2020 / 01:05, *.chello.pl

@Wojtek 73: jaka nazwa promocji na ten Canal+ za 19.90??

odpowiedz
Zły Krasnolud - 30.05.2020 / 01:22, *.virginm.net

@Wojtek 73: Jakiego zachorowania? Ty jeszcze w to wierzysz, czy masz 80 lat?

odpowiedz
Zły Krasnolud - 30.05.2020 / 01:22, *.virginm.net

@Wojtek 73: A może jesteś papają, albo olejem silnikowym?

odpowiedz
Md - 30.05.2020 / 07:17, *.t-mobile.pl

@Zły Krasnolud: jak nie ma wirusa to weź podjedz do szpitala MSWiA i tam poliż barierki,klamki albo pocałuj się z niby zarażoną Twoim zdaniem .Jak nic nie złapiesz to Ci uwierzę , że go nie ma.
Jedni mają w dupie , a inni nie .

odpowiedz
Mamut - 30.05.2020 / 08:13, *.t-mobile.pl

@Md: to żeś chłopie zabłysnął,nikt nie mówi że nie ma wirusa,tylko reakcja na niego była zdecydowanie za ostra

odpowiedz
Zły Krasnolud - 30.05.2020 / 09:36, *.virginm.net

@Md: sam sobie liż barierki i klamki skoro masz takie zwyczaje. Nie powiedziałem ze nie ma wirusa. Nie ma pandemii. A wirus jest groźny dla ludzi starszych i schorowanych.

odpowiedz
tomiacab - 30.05.2020 / 09:41, *.234.173

@Md: trzy pytania! Na jedno odpowiem Ci sam. Kto nakręca epidemie strachu? - telewizje. A kto sprzedaje teraz rekordową ilość abonamentów? Łączysz kropki?

odpowiedz
Wojtek 73 - 30.05.2020 / 16:05, *.waw.pl

@Zły Krasnolud: misiu jak ja zacząłem chodzić na Legie to Ty na księdza zorro mówiłeś albo jeszcze za oknem wisiałeś.

odpowiedz
Wojtek 73 - 30.05.2020 / 16:59, *.waw.pl

@afol: W moim przypadku akurat kończyła mi się umowa i udało mi się wynegocjować na taką cenę plus inna bonusów. Polecam negocjować .

odpowiedz
tomiacab - 30.05.2020 / 22:56, *.virginm.net

@Wojtek 73: ale co to ma do żeczy że jestem młodszy? Bo schodzisz z tematu. Widac że mimo doświadczenia życiowego, rozumu nie nabrałeś.

odpowiedz
Gcw - 31.05.2020 / 02:55, *.orange.pl

@tomiacab: no jak widac ma do rzeczy ;)

odpowiedz
Zły krasnolud - 31.05.2020 / 18:35, *.234.195

@Wojtek 73: Nosz qurua co za negocjator nam się trafił :) popłakałem się że śmiechu, jak to przeczytałem. Poważnie. Nie msz pojęcia jakie ja prowadzę negocjacje ma co dzień, a ty mi się chwalisz ze abonament wynegocjowałeś w c+ buahaha Pochwal się jeszcze przez ile lat nie pojawia się na Legii bo masz do tego czasu ważny NOWY abonament. Nie jestem taki głupi, żeby płacić za jakąkolwiek telewizję bo umiem wszystko znaleźć w Internecie i wystarczy że płacę za niego. Ty oglądasz mecze za 19.90 i płacisz dodatkowo za net, a ja płacę tylko za net i mecze oglądam w gratisie Asie negocjacji :) Nie ma znaczenia kto kiedy chodził na Legię (bo przyszedł na świat wcześniej), ważne kto chodzi do końca i kto ile zrobił dla Legii i ruchu kibicowskiego.

odpowiedz
Cezary 1916 - 29.05.2020 / 19:15, *.play-internet.pl

Redakcjo a gdzie jest podana frekwencja z domowych spotkań z Piastem oraz Jagiellonią?

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 29.05.2020 / 19:45, *.legionisci.com

@Cezary 1916: słuszne spostrzeżenie :) w zasadzie to brakowało danych ze wszystkich meczów w tym roku. Dzięki, już uzupełnione!

odpowiedz
jo - 29.05.2020 / 19:14, *.centertel.pl

Jak tak dalej pójdzie to na legalu będzie można być na stadionie z zakrytą twarzą. Teraz mandat za brak maski a kiedyś zupełnie odwrotnie :-)) Co za czasy...

odpowiedz
Marcin 79 - 29.05.2020 / 19:07, *.t-mobile.pl

Czyli na Lechii i Śląsku będą grali przy tej samej frekwencji co przed koronaściemą

odpowiedz
Brinks - 29.05.2020 / 18:33, *.icpnet.pl

Ojej najwięcej teczowych pajacy zebralo się na meczu z Lechem. Tak już jest na wschodzie jak przyjeżdża zespół z zachodu.

odpowiedz
Mamut - 29.05.2020 / 21:54, *.t-mobile.pl

@Brinks : spadaj do swojego jacusia

odpowiedz
Matigol - 30.05.2020 / 00:10, *.orange.pl

@Brinks : Z tego co się orientuję to gramy w krainie kwitnącej bulwy więc to zespół z środkowo-wschodniej Polski przyjeżdża na dziki zachód. Więc coś Ci się chyba ziemniaku pomyliło. Już nie wspominając o tym że już od dawna przebieracie nóżkami przed meczem z Wielką Legią i gdyby to było możliwe to byście już dawno wykupili wszystkie bilety. Nabijamy wam budżet za każdym razem jak gramy na waszym kartoflisku.

odpowiedz
Bambo - 29.05.2020 / 18:13, *.centertel.pl

Klub powinien zrobić wzmiankę w regulaminie, że bilet można przepisać w dniu meczowym do 5h przed.
1. Karneciarz nie może uczestniczyć;
2. K boi sie Covid;
3. Niech ktoś inny skorzysta;
4. Wiecej kibica, +kasa, klub na cateringu m, marketing, etc;
5. Wiekszy doping o kibica, lepsza ogladalnosc;
6. Osoba przejmująca bilet dodatkowa opłata transferowa dla klubu 30PLN (wsparcie finansowe).
Co Wy na TO?!?
eLo wiLki WWL

odpowiedz
Piotr - 30.05.2020 / 14:04, *.chello.pl

@Bambo: dokladnie powinno tak byc ja jako wlasciciel karnetu wiem ze nie moge byc 19-20 czerwca, wiec chcialbym ze te miejsce ktos przejal ,

odpowiedz
PND - 29.05.2020 / 17:34, *.chello.pl

Kumaci powinni miec pierwszenstwo!!

odpowiedz
Alan - 29.05.2020 / 20:47, *.t-mobile.pl

@PND:
7.5 tys kumatych hehehehe chciałbym to widzieć to nie lata 90 baaa nawet wtedy takiej liczby by się nie uzbieralo......no chyba ze z całego kraju.

odpowiedz
Zawisza - 30.05.2020 / 18:39, *.chello.pl

@PND: Zdefiniuj "kumaci"

odpowiedz
Lukson - 29.05.2020 / 16:49, *.chello.pl

A co jak mam karnet ale skończyła mi się ważność karty kibica? Muszę do POK zadzwonić, ale to jak już ogłoszą oficjalnie kto wchodzi na mecz.

odpowiedz
Pasior 51 - 29.05.2020 / 14:39, *.plus.pl

Od 19 czerwca a runda zasadnicza kończy sie 14 czerwca To teraz karneciarze przypomnijcie sobie czy karnet obejmowal mecze rundy finałowej

odpowiedz
wsciekLy - 29.05.2020 / 14:49, *.mm.pl

@Pasior 51: obejmował .Innej opcji ni ebyło

odpowiedz
olew - 29.05.2020 / 15:01, *.vectranet.pl

@Pasior 51: w tym sezonie karnety są na całą ligę , nie tylko na część zasadniczą... skąd tyle w Tobie nienawiści do nas - najwierniejszych kiboli ?!

odpowiedz
burza69 - 29.05.2020 / 15:46, *.com.pl

@Pasior 51: obejmował!

odpowiedz
Pasior 51 - 29.05.2020 / 16:45, *.tpnet.pl

@olew:O jakiej nienawisci ty mówisz.? Karnet posiadam od wielu lat Jestem na kazdym meczu Kibicem Legii jestem kiedy twój ojciec prawdopodobnie trzymał sie kiecki swojej mamy.a pytanie zadałem bo po prostu nie pamietam

odpowiedz
Szaman81 - 29.05.2020 / 23:04, *.t-mobile.pl

@Pasior 51: nie wybielaj się, Twoje pytanie było zaczepne. Chciałeś przygwiazdorzyć, a wyszła kupka...

odpowiedz
Pasior 51 - 30.05.2020 / 16:57, *.plus.pl

@Szaman81: kupka to jest z ciebie dzieczaczku. Karnet-senior ma troche inne uprawnienia niz zwykły karnet

odpowiedz
Szaman81 - 31.05.2020 / 00:14, *.t-mobile.pl

@Pasior 51: przepraszam, moja wina, zwracam honor Byku.

odpowiedz
Alan - 29.05.2020 / 13:44, *.t-mobile.pl

Wygląda na to ze kibicowanie wróci do dawnej formy dopiero po wynalezieniu szczepionki a to może potrwać......No cóż moze taki zimny prysnic wyjdzie na dobre czas pokaże.

odpowiedz
Atak Chmie(L)u - 29.05.2020 / 15:32, *.plus.pl

@Alan: Mózg se zaszczep

odpowiedz
Mamut - 29.05.2020 / 15:44, *.t-mobile.pl

@Atak Chmie(L)u: dokładnie , proponuje też niektórym coś na mózg, osobiście na pewno nie dam się zaszczepić

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 29.05.2020 / 15:49, *.vectranet.pl

@Alan: wez moja dawke jak juz bedzie gotowa.

odpowiedz
Alan - 29.05.2020 / 17:17, *.t-mobile.pl

@Mamut:
A jak ty to widzisz ? Jak na trybunach będą musiały być np. odpowiednie odstępy a jak ich nie będzie to zapewne nstp. mecz bez kibiców na danej trybunie.

odpowiedz
Mamut - 29.05.2020 / 17:56, *.t-mobile.pl

@Alan: ogólnie to widzę to tak, że nie ma żadnej pandemii. To jest tylko obraz pokazany przez media w celu wywołania paniki i żeby łatwiej było manipulować ludźmi

odpowiedz
Alan - 29.05.2020 / 20:10, *.t-mobile.pl

@Mamut:
Gdybyś to powiedział we Włoszech lub Hiszpanii to myślę że ludzie byliby delikatnie mówiąc źli na Ciebie..... ..

odpowiedz
waw - 29.05.2020 / 20:50, *.chello.pl

@Alan: idz do lekarza bo jak cie zaszczepia to juz bedzie za pozno

odpowiedz
jerry - 29.05.2020 / 22:09, *.chello.pl

@Alan: Martwi mnie niezmiernie, że tacy bezmyślni osobnicy jak ty są wśród nas. Reszta jest milczeniem...

odpowiedz
G. - 30.05.2020 / 22:52, *.orange.pl

@jerry: Czyli liga hiszpanska i włoska nie ruszyla jeszcze bo...? Wszyscy co tam zarządzają są bezmyslni? Czy moze widzieli na wlasnej skorze jak to moze sie skonczyc? A moze poprostu nie ogladneli filmikow na Youtubie o teoriach spiskowych i tracą przez to miliony $....

odpowiedz
Juri - 29.05.2020 / 13:42, *.centertel.pl

Wreszcie coś jest z tego karnetu.

odpowiedz
olew - 29.05.2020 / 13:08, *.vectranet.pl

bo karneciarze już kupili... sa najwierniejszymi kibolami

odpowiedz
Władeczek - 29.05.2020 / 12:52, *.netfala.pl

Z jakiej racji pierwszeństwo będą mieć karneciarze faken??? Ja mogę zapłacić za bilet dużo więcej i domagam się sprzedaży otwartej.

odpowiedz
Michał - 29.05.2020 / 13:00, *.chello.pl

@Władeczek: z takiej, że zapłacili za te mecze z góry prawie rok temu :))). Rozumiem, że klub powinien sprzedać bilet w wolnej sprzedaży, a karnetowiczowi zwrócił kasę? :D

odpowiedz
ja - 29.05.2020 / 13:03, *.chello.pl

@Władeczek: ja wiem że czytanie w Polsce kuleje ale masz przed informacją o karneciarzach napisane "prawdopodobnie" co jak możesz nie wiedzieć oznacza że nie jest to jeszcze ustalone. poza tym twoje domaganie kompletnie nic nie znaczy, dla klubu dużo ważniejsze są pieniądze wpłacone od razu a nie że ktoś kiedyś może będzie mógł wpłacić więcej, zważywszy że od lat karneciarze są robieni w trąbę kolejny promocjami, darmowymi wejściówkami itp.

odpowiedz
OBOP - 29.05.2020 / 13:20, *.t-mobile.pl

@Władeczek: przecież i tak oglądasz mecze Legii przed swoim 70 calowym oled tv z krową bez kolegów.

odpowiedz
polk - 29.05.2020 / 13:27, *.cyfrowypolsat.pl

@Władeczek: Domagaj się, może ktoś cię usłyszy; kolejny obrażony, bo czegoś nie dostał...

odpowiedz
Kuba - 29.05.2020 / 13:36, *.t-mobile.pl

@Władeczek: Zastaw LED'a i odkup od kogoś karnet.

odpowiedz
1410 - 29.05.2020 / 14:14, *.vectranet.pl

@Władeczek: pokaż stan konta byczku ;)

odpowiedz
olew - 29.05.2020 / 15:11, *.vectranet.pl

@Władeczek: skotłowany masz umysł, ale Cie kocham, wszak my bracia jesteśmy ! ogarnij się, przykefiruj i nie domagaj się - bo nie domagasz aktualnie...

odpowiedz
Kamień - 29.05.2020 / 15:35, *.chello.pl

@OBOP : A to przegapiłeś info, że teraz to 85 cali :)

odpowiedz
MCHR - 29.05.2020 / 17:50, *.orange.pl

@Władeczek: Ty tak na poważnie? Twoim zdaniem powinni nie wpuszczać ludzi, którzy maja zapłacone wejsciówki i sprzedac jeszcze raz ich miejscówki. No proszę Ciebie...

odpowiedz
Karnetowicz - 29.05.2020 / 12:52, *.tpnet.pl

a co jeśli ktos bedzie miał krzywo nałożoną maseczkę i kichnie na piłkarza i nie daj Boże zarazi???

odpowiedz
Meteor - 29.05.2020 / 13:59, *.t-mobile.pl

@Karnetowicz: No to sprawi w ten sposób piłkarzowi dłuższe wakacje :D

odpowiedz
tomiacab - 30.05.2020 / 10:08, *.virginm.net

@Karnetowicz: Mordo. "Druga strona kicha z nami...." ;) "Jeszcze mocniej, jeszcze mocniej" hehehe

odpowiedz
Adek - 29.05.2020 / 12:38, *.centertel.pl

No i super, najważniejsze że każdy karnetowicz wejdzie na mecz, a reszta .. no coz, pozostaje walka o bilety jak kiedyś :)

Nie, nie mam karnetu, miłego dnia życzę :)

odpowiedz
Michał - 29.05.2020 / 12:44, *.chello.pl

@Adek: Karnetowicze zapłacili za te mecze prawie rok temu, więc to logiczne :).

odpowiedz
lucho_83 - 29.05.2020 / 12:35, *.169.114

Wybory idą ;-) Ciekawe jak zorganizują te 7500 miejsc. Co z karnetowiczami?

odpowiedz