fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

III liga: Legia walczy o zaległy mecz z Sokołem

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Legia złożyła wniosek do Komisji ds. Nagłych PZPN w sprawie zakończenia sezonu III ligi grupy 1. Klub zwrócił się do komisji z wnioskiem o pilne wyznaczenia nowego terminu rozegrania zaległego spotkania, niezbędnego do sportowego rozstrzygnięcia kwestii awansu do II ligi.

"W związku z wydaniem Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja nie istnieją obecnie żadne prawne ograniczenia, uniemożliwiające rozegranie meczu pomiędzy OKS Sokołem Ostróda a Legią II przed upływem pierwotnie wyznaczonego terminu zakończenia sezonu rozgrywkowego 2019/2020.

Klub podkreśla, że uchwała zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 18 maja br. została podjęta przedwcześnie, z rażącym naruszeniem obowiązujących regulacji Polskiego Związku Piłki Nożnej i wierzy, że Komisja ds. Nagłych PZPN stanie na straży integralności rozgrywek piłkarskich rozgrywanych w Polsce, a także zasad fair play oraz prymatu rywalizacji sportowej nad decyzjami organizacyjnymi wojewódzkich związków zapadających przy „zielonym stoliku”.

Wniosek został poparty m.in. przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej." - czytamy w komunikacie Legii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Ali - 05.06.2020 / 11:08, *.249.78

Legia jest sama sobie winna. Mogli grać w pierwotnym terminie, a nie wysyłać graczy do reprezentacji żeby siedzieli na ławce, a dzień później ogrywać ich w jakimś meczu towarzyskim.

odpowiedz
Stop prowincji - 05.06.2020 / 19:01, *.tpnet.pl

@Ali: To mówisz , że Trenerom naszych Reprezentacji się odmawia ? Bravo ty , ,, patrioto '' od siedmiu boleści . Ostróda pewnie by nie puściła nikogo na Kadrę , co ?

odpowiedz
St. pr. - 05.06.2020 / 20:17, *.tpnet.pl

@Stop prowincji: Chyba , że chodzi Ci o to , że niektórzy trenerzy niektórych roczników Repry lekceważą Naszych (L) chłopaków i i nie zamierzają ich wystawiać , a powołują w ważnym dla nas (np. - 2ga drużyna ) terminie . Jeśli o tym mówisz , to wybacz , też mnie to czasem dziwi .

odpowiedz
derry - 06.06.2020 / 16:01, *.chello.pl

@Ali:
głupie dziamanie, Związek mógł rozważyć czy należy uznać prośbę Legii o przełożenie czy nie - uznał że należy przełożyć. Jakiekolwiek gadanie teraz czy Legia powinna czy nie powinna jest wstydliwie bezmyślne. Argumenty za przełożeniem zostały uznane przez zwiazek. Uznano że prośba była zasadna, a potem że kończymy rozgrywki po 15, 19, czy 25 kolejce, to wszyscy powinni dograc te kolejki.

odpowiedz
Poezjá napisane... - 04.06.2020 / 23:24, *.135.91

.2020 / 22:53, *.200.124
@ostrodziak: w czasie virusa wszystko jest możliwe,jeśli jest możliwe rozegranie zaległego meczu,to sie tak stanie ,jeśli odmówicie,walkower zostanie i Legia awans,lub nie sracie I zagracie ,co ostròdziaki wybieracie?

odpowiedz
lob - 04.06.2020 / 21:31, *.chello.pl

Już wiadomo dlaczego Motor Lublin został przepchany do pierwszej ligi i wiadomo dlaczego finał PP będzie w Lublinie.
Motor przejmuje jeden z najbogatszych Polaków Pan Jarubas, od dziecka fan Motoru.
Boniek wie komu należy sprzyjać. Ludziom z dużą kasą, a nie golasom.
Jak Jarubas by był naszym sponsorem to i po cztery drużyny z grup by awansowały.

odpowiedz
Zduneq - 04.06.2020 / 16:05, *.inetia.pl

co za blamaż.nie chciało się grać w pierwotnym terminie bo się skład "rozjechał" po młodzieżówkach a teraz płacz.Trzeba było grać gdy był na to termin.

odpowiedz
Olaf - 04.06.2020 / 19:51, *.vectranet.pl

@Zduneq: tu chodzi o to żeby kolejny "Fryzjer" nie robił wałków z rozgrywkami - był mecz zaległy bo ważniejsza byłą Reprezentacja i trzeba go rozegrać żeby było honorowo.

odpowiedz
Zduneq - 04.06.2020 / 21:33, *.play-internet.pl

@Olaf:

Honorowo to się podchodzi gdy gra się mecz mimo osłabienia.Gdyby część złapała kontuzje,a reszta wykartkowała to też byłoby placz i przekładanie meczu?a w drugą stronę, gdyby od nich 4(czy ilu tam pojechało) podstawowych graczy pojechało na zgrupowanie? myślisz że ktoś by uwzględnił taką prośbę?takiego w.
Legia wykręciła się sianem a teraz odwracanie kota ogonem.

odpowiedz
Znorwerzek - 04.06.2020 / 22:28, *.tpnet.pl

@Zduneq: Głupoty fanzolisz , aż wygląda jakbyś sprzyjał nie Nam . Ogarnij się , przecież każdy klub ma prawo z powodu posyłania swoich zawodników na kadry reprezentacyjne OCZEKIWAĆ od komisji lig ( czy kto się tym zajmuje ?) przełożenia terminu swojego meczu ligowego tak , żeby skład był najsilniejszy , czyli z piłkarzami , którzy wracają z kadr reprezentacyjnych po meczach . Dlaczego uważasz , że powinniśmy grać jakikolwiek mecz w nienajsilniejszym składzie ? Dziwnie gadasz . Też bym chciał żeby nasza druga drużyna była tak silna , że nawet zmiennikami wciągała by trzecią ligę nosem , ale na razie trzeba dbać o optymalny skład , więc o jakim blamażu i wykręcaniu się sianem bredzisz ? Ty sie nie troszcz o innych , tylko o nas (L) . Co jest grane , zmieniasz Parafię czy co ?

odpowiedz
soprano - 04.06.2020 / 13:45, *.chello.pl

ostrodzkie cieniasy jak krzyzacy

odpowiedz
ostrodziak - 07.06.2020 / 11:13, *.122.173

@soprano: jak chcesz wiedziec to wasz ziomal Mazowiecki sprowadzil krzyzakow zakuta palo

odpowiedz
WETERAN - 04.06.2020 / 12:57, *.tpnet.pl

Zgodnie z duchem sportowej rywalizacji,zaległe spotkanie powinno być rozegrane ,nawet z VAR-em,by uniknąć kontrowersji.
Decyzja związku jest tendencyjna,popierająca lokalny klub.

odpowiedz
Arek - 03.06.2020 / 23:45, *.tpnet.pl

Ale tu farmazon y wypisujecie, że szok. Jaki Celtic? Czy miała Legia prawo przełożyć mecz? Miała. Nie Legia pierwsza i nie ostatnia. Czy mógł się odbyć ten mecz na jesieni? Mógł, bo Legia nawet zaproponowała termin listopadowy, ale tamtym się zachciało jakieś prace przy murawie robić, jakby nie mogli dzień po meczu zacząć. Był potem termin kwietniowy, ale wiadome względy. Więc pytam: jest mecz zaległy do rozegrania? Niezłą szopkę odwalił ten ich Kotas - przez o z kreską w mediach. Głupoty takie wygadywał, że głowa boli. A dziś czytam, że odchodzi od nich trener, który "wywalczył awans". Prawda jest taka, że żeby można było rozstrzygać awanse powinno się rozegrać ten mecz i bez żadnej dyskusji. Jeśli są tacy mocni, niech to pokażą na boisku, a nie cieszą się z awansu, bo im związek dał. Sytuację mają całkiem dobrą, bo remis im wystarczy, a my musimy wygrać. Tyle z mojej strony.

odpowiedz
ding - 03.06.2020 / 22:16, *.chello.pl

Jeszcze wniosek o dokończenie sezonu 1939...

odpowiedz
x - 03.06.2020 / 21:22, *.centertel.pl

wstyd, zachowujemy się jak Celtic

odpowiedz
Że co ?? - 04.06.2020 / 22:34, *.tpnet.pl

@x: Nie wiem , co brałeś ale to Ci szkodzi ... Jak w ogóle możesz porównywać te dwie sytuacje . Odleciałeś chłopaku , tak w okolice k6 .

odpowiedz
ostrodziak - 03.06.2020 / 21:14, *.122.173

rozgrywki sa zakonczone warszawska zbieranino

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 03.06.2020 / 22:53, *.200.124

@ostrodziak: w czasie virusa wszystko jest możliwe,jeśli jest możliwe rozegranie zaległego meczu,to sie tak stanie ,jeśli odmówicie,walkower zostanie i Legia awans,lub nie sracie I zagracie ,co ostròdziaki wybieracie?

odpowiedz
Hoh - 04.06.2020 / 11:18, *.centertel.pl

@ostrodziak: wiadomo, jedyna szansa dla was to ucieczka przed rywalizacją.

odpowiedz
Sayfer - 03.06.2020 / 20:56, *.226.197

Skomlą dalej.To może drużyny 1-4 miejsca niech grają swoje mecze.Kazdy z nich jest w jakiś sposób poszkodowany.Taki Świt np.mial 10 meczy do rozegrania u siebie a skończył na 4 miejscu i jakoś nie piszę i nie placze

odpowiedz
Mrok - 03.06.2020 / 22:43, *.gov.pl

@Sayfer: obsraliście się ,że dojdzie do konfrontacji na boisku to wyjdzie, że jesteście kompletne cieniasy?
Potraficie wygrywać tylko w cieniu gabinetów skompromitowanych działaczy - betonu z regionu!

Skomlą to tacy jak wasz burmistrz, którego list opublikował Boniek ośmieszając nadawcę liżącego mu dupę. Bezczelny typ, który nie dość ze pismem próbuje wybłagać przyklepanie zielonostolikowego awansu to jeszcze argumentuje, że to w imię rywalizacji na murawie! Co za tupet!

Nie było żadnej rywalizacji pomiędzy oboma zespołami, nie rozegrały te druzyny ani jednego meczu między soba uciekacie jak pies z podkulonym ogonem od rozstrzygnięcia na boisku!! To jest dla was sukces na miarę waszych ambicji? Tfu!

odpowiedz
Maka - 03.06.2020 / 19:44, *.supermedia.pl

To wszystko jest chore. Powinno sie przyjac czyste reguly w tej sytuacji. Kazdy z kazdym po jednym meczu albo po 2 i jest czytelnie. Nie ze wszedzie jest inaczej ze ktos tam gra z kims bo dzialacze tak chca. Powinni zagrac w Ostrodzie . Ale mzpn sam dal do pieca wiec juz sie lepiej powinien zamknac bo wzorem uczciwosci to nie jest w swoich rozgrywkach.

odpowiedz
Zu(L)us - 03.06.2020 / 19:28, *.centertel.pl

Niech się wszystko roztrzygnie na boisku .TO NIE JEST ROK 1993.Znowu zielonik stolik?

odpowiedz
lob - 03.06.2020 / 19:18, *.chello.pl

Polską piłkę i te regionalne związki zżera korupcja......."Fryzjerzy" ciągle żywi.....

odpowiedz