fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

29. kolejka Ekstraklasy. Legia powiększa przewagę

Mishka, źródło: Legionisci.com

We wtorek i środę rozegrana została 29. kolejka Ekstraklasy. Na początek Lechia przegrała u siebie z Cracovią 1-3, a Piast tylko zremisował z Górnikiem 0-0. W Poznaniu Lech rozgromił Pogoń 4-0, a w Lubinie Zagłębie podzieliło się punktami z Koroną.
W środę dwie Wisły zagrały ze zmiennym szczęściem. Ta z Płocka przegrała u siebie ze Śląskiem, a ta z Krakowa po zaciętym meczu pokonała Raków 3-2. Na zakończenie Legia ograła 5-1 Arkę a Jagiellonia 3-0 ŁKS.

29. kolejka

Lechia Gdańsk 1-3 Cracovia
Piast Gliwice 0-0 Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin 1-1 Korona Kielce
Lech Poznań 4-0 Pogoń Szczecin
Wisła Kraków 3-2 Raków Częstochowa
Wisła Płock 1-2 Śląsk Wrocław
Legia Warszawa 5-1 Arka Gdynia
ŁKS Łódź 0-3 Jagiellonia Białystok

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Matt - 10.06.2020 / 13:07, *.tpnet.pl

Nie wiem czy to nie jest większy test charakteru niż wybicie Lechowi z głowy marzeń o mistrzostwie albo odrabianie 0:1 z Wisłą. Arka na papierze to outsider, sytuacja w tabeli od dawna komfortowa, a Piast jeszcze tylko zremisował. W takich momentach mistrz gra na 100% motywacji i walczy o swoje. Gwiazdorzy natomiast stoją i czekają aż mecz sam się wygra. Ciekaw jestem dzisiejszego spotkania.

odpowiedz
Jano - 10.06.2020 / 09:30, *.orange.pl

Piast stracił pkt!Zaczynam się bać o wynik meczu z Arką,ostatnio jak tylko możemy przewagę powiekszyć to topa!

odpowiedz
WL - 10.06.2020 / 09:01, *.tpnet.pl

Nasz LEGIA czekala 95 dni na pierwszy mecz u siebie po przerwie !!

odpowiedz
GL - 10.06.2020 / 08:58, *.tpnet.pl

Na tle sredniuo grajacej Pogoni Lech byl skuteczniejszy a Polska Barcelona jest "LEGIA" ktora gra w podobnym stylu. LEGIA 3-1 Arka !!!

odpowiedz
SF - 10.06.2020 / 08:53, *.tpnet.pl

LEGIO walczymy o powiekszenie przewagi do 10pkt.i wierzymy ze nie sprawisz nam KIBICOM zawodu !!

odpowiedz
WarszawskaOchota - 10.06.2020 / 08:36, *.orange.pl

Oby dzisiaj Legia wykorzystała potknięcie Piasta.
Mielibyśmy już 10 pkt przewagi i praktycznie pustą austostradę do mistrzostwa.

odpowiedz
Bubatek - 10.06.2020 / 11:10, *.net.pl

@WarszawskaOchota: Bez kozery powiem, że mielibyśmy 11 pkt przewagi. Tylko trzeba dziś wygrać!

odpowiedz
Robert - 11.06.2020 / 14:38, *.inetia.pl

@Bubatek: Jak Ty liczysz?

odpowiedz
Maniek 78 - 10.06.2020 / 07:18, *.centertel.pl

Oglądałem wczoraj mecz Lech -Pogoń.Lech chyba gra najładniejsza piłkę w Polsce.Oni są taka Polska Barcelona a my Atletico Madryt????

odpowiedz
pol - 10.06.2020 / 08:29, *.chello.pl

@Maniek 78: Normalnie popłakałem się ze śmiechu

odpowiedz
Bie(L)any - 10.06.2020 / 08:56, *.lsas.aero

@Maniek 78:
Jak się wyśpisz i tabletki przestaną działać to przeczytaj to ze zrozumieniem na spokojnie ...

odpowiedz
Maniekdajspokoj - 10.06.2020 / 10:35, *.com.pl

@Maniek 78:

obejrzyj sobie mecz Lecha z nami, byl jakis tydzien temu. XD

odpowiedz
Maniek 78 - 10.06.2020 / 11:19, *.centertel.pl

Niestety taka jest prawda.Oni grają zespołowo budują akcje podaniami potrafią się utrzymać przy piłce.My bazujemy na prowadzeniu piłki,umiejętnościach indywidualnych,walce.Kazda taktyka która prowadzi do zwycięstwa jest dobra ale ich gra bardziej cieszy oko.Z Lechem wygraliśmy sposobem.Taki zespół jak Legia najwiekszy w Polsce powinien wyjść i grać swoją piłkę a nie ustawiać się pod przeciwnika.Kazdego kogo nie zaślepia nienawiść do tego klubu i trochę się zna na piłce powinien przyznać mi racje.grac

odpowiedz
Gepetto - 10.06.2020 / 18:50, *.chello.pl

@Maniek 78: Obejrzyj sobie KGHM - Korona to ciekawe i napisz jakie potęgi w nich widzisz. Powiem Ci, że wtedy zobaczysz co to farselona czy jakieś inne gó.no zwane atlesrico. Do tego Vuko porównaj kim jest jeszcze.
PS piłka nożna to gra zespołowa i nawet krasnal czy żelusiowy płaczek nie wygrają meczu sami.
Nie zapomnij, że dziś Legia gra o 20:30
Pozdro

odpowiedz
Wnik[L]iwy - 10.06.2020 / 00:19, *.elartnet.pl

Wziąłem do ręki ołówek i kalkulator, Piast miał przed ta kolejką 49 punktów... "Stracił punkty". Zatem powinien mieć mniej niż miał, najwyżej 48. Skoro "stracił" punkty [liczba mnoga, zatem co najmniej 2], to powinien mieć najwyżej 47. Może ukończyłem nie ten Uniwersytet, co trzeba, ale skoro w tabeli widnieje, że Piast zdobył 50 punktów, to znaczy, że jeden punkt zyskał. To Legia może powiększyć jutro przewagę, pod warunkiem, że wygra.

odpowiedz
BrowarBralczyktańczyWalczyk - 10.06.2020 / 02:01, *.tpnet.pl

@Wnik[L]iwy: Masz rację , to brzmi jakby komisja ligi im ujęła czy cóś ... Powinno być : Piast uzyskał ino jeden punkt , only one little point . Ewentualnie : Piast nie uzyskał dwóch z trzech upragnionych przez nich punktów , które to punkty oni zamierzali zdobyć . Ładnie żeśmy to rozkminili bracie , brawo my !

odpowiedz
Bubatek - 10.06.2020 / 11:07, *.net.pl

@Wnik[L]iwy: Jest to chyba ta sama logika, co "kup cały zestaw, zaoszczędzisz 20%"... takie czasy, taka frazeologia.

odpowiedz
Jurek - 09.06.2020 / 22:51, *.net.pl

No to jutro najwyżej remis

odpowiedz
P. - 09.06.2020 / 21:28, *.orange.pl

Prawo serii czy kolejna "kolejka cudow" ?

odpowiedz
Gepetto - 10.06.2020 / 18:52, *.chello.pl

@P.: Czytasz mi w myślach czy kuponach ? ;)

odpowiedz
Gienek - 09.06.2020 / 20:29, *.vectranet.pl

Oby Legia wykorzystała wpadke piastunek...

odpowiedz
Well ... - 09.06.2020 / 20:16, *.tpnet.pl

Baj baj Piast , wasz pikny sen się skończył . Pogoń - powodzenia w walce o wicemistrzostwo , gońcie Piasta !

odpowiedz
Browar - 09.06.2020 / 20:15, *.play-internet.pl

To znak że i my stracimy...

odpowiedz
Sputnik 44 - 09.06.2020 / 20:26, *.vectranet.pl

@Browar : tak zwykle bywało... Ważne, że ewentualna wpadka będzie mało kosztowna :)

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 09.06.2020 / 21:52, *.centertel.pl

@Browar : nie żartuj jutro 3:0, idziemy po swoje!

odpowiedz
Witold - 09.06.2020 / 19:52, *.kompex.pl

Legio nie strać punktów jutro proszę. Piast remis dziś.

odpowiedz
Przemko - 09.06.2020 / 09:21, *.netfala.pl

Ty(L)ko zwycięstwo!

odpowiedz