fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Analiza

Legia pierwsza po fazie zasadniczej. Z kim w fazie finałowej?

Woytek, źródło: Legionisci.com

Za tydzień wyjaśni się, z kim i gdzie Legia Warszawa będzie walczyła o tytuł mistrzowski w rundzie finałowej. Legioniści są już pewni pierwszej lokaty po 30 kolejkach. Przewaga nad drugim Piastem Gliwice wynosi 8 punktów, a do rozegrania pozostały dwie serie spotkań. Oznacza to, że przy Łazienkowskiej odbędą cztery z siedmiu spotkań fazy finałowej.

Na ten moment gwarantowane miejsce w pierwszej ósemce ma także Piast Gliwice, a o pozostałe sześć miejsc walczy aż 10 drużyn.

Z bez szans na grę w grupie mistrzowskiej są: ŁKS, Arka, Korona i Wisła Kraków.

Aktualna tabela Ekstraklasy

Terminarz i zestaw par rundy finałowej

31. kolejka (piątek - niedziela, 19-21 czerwca)
1-3
5-7
2-4
6-8

32. kolejka (wtorek - czwartek, 23-25 czerwca)
7-1
3-5
8-2
4-6

33. kolejka (piątek - niedziela, 26-28 czerwca)
1-2
3-4
5-6
7-8

34. kolejka (piątek - niedziela, 3-5 lipca)
4-1
2-3
6-7
8-5

35. kolejka (piątek - niedziela, 10-12 lipca)
1-5
4-8
2-7
3-6

36. kolejka (środa, 15 lipca)
8-1
5-4
6-2
7-3

37. kolejka (niedziela, 19 lipca)
1-6
2-5
3-8
4-7

Wróżenie z fusów, czyli...
mecze, jakie rozegrałaby Legia, gdyby aktualna tabela była tą końcową po 30 kolejkach:

Kolejka 31: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Kolejka 32: Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Kolejka 33: Legia Warszawa - Piast Gliwice
Kolejka 34: Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
Kolejka 35: Legia Warszawa - Lech Poznań
Kolejka 36: Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Kolejka 37: Legia Warszawa - Cracovia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
iksde - 08.06.2020 / 18:36, *.centertel.pl

tylko mecz 1-2 jest pewny , o miejsca 3-8 jest walka xd

odpowiedz
M. - 08.06.2020 / 17:58, *.tpnet.pl

Gdyby tak było, byłoby idealnie.

odpowiedz
OSTATNIA KOLEJKA - 08.06.2020 / 12:31, *.chello.pl

DLACZEGO ZNOWU OSTATNIA KOLEJKA JEST W NIEDZIELE?!

odpowiedz
Kle - 08.06.2020 / 11:52, *.vectranet.pl

Wolałbym w grupie mistrzowskiej Wisłę kosztem Lechii lub Cracovii (zawsze jedna antyfutbolowa drużyna mniej), tak to git (no dobra, może coś innego zamiast Piasta tak wysoko, ale z drugiej strony kto zapewnia taką rozrywkę jak wycieczki do maka, przynajmniej jest się z czego pośmiać)

odpowiedz
Sputnik 44 - 08.06.2020 / 22:43, *.vectranet.pl

@Kle: w Warszawie i okolicach Mc Donaldsów jest dostatek - wszyscy gliwiczanie będą zadowoleni ;)

odpowiedz
feta2020 - 08.06.2020 / 03:41, *.chello.pl

Czyli po 35 kolejce feta na starówce czy może wcześniej? ;)

odpowiedz
Boro - 07.06.2020 / 20:54, *.play-internet.pl

Jestem mocno rozczarowany wasza postawa redakcjo!
Ani jednego słowa o pogrzebie Rockiego. Nie był może wybitnym piłkarzem, a w Legii grał tylko sezon, ale był legionista! Wstyd!

odpowiedz
Wirion - 07.06.2020 / 21:48, *.vectranet.pl

@Boro: był artykuł

odpowiedz
Wirion - 07.06.2020 / 21:51, *.vectranet.pl

@Boro: 02.06 o 7: 42 artykuł dodany na stronie

odpowiedz
rbL - 07.06.2020 / 22:50, *.play-internet.pl

@Wirion: Artykuł nie jest o potrzebie, który odbył się w zabrzu. Myślę, że o to chodziło Boro i z tym się zgadzam.

odpowiedz
Boro - 08.06.2020 / 00:27, *.play-internet.pl

@Wirion: to była tylko informacja o śmierci. O pogrzebie ani słowa. Legia.net pisała. Wstyd!

odpowiedz
Wirion - 08.06.2020 / 09:27, *.vectranet.pl

@Boro: Masz rację. O samym pogrzebie artykułu niebylo.

odpowiedz
Piotr (L) - 08.06.2020 / 11:18, *.centertel.pl

@Boro: Ja byłem na pogrzebie łzy same się lały mimo faktu że miałem ponad 300 km w jedną stronę. W lipcu wybieram się na grób

odpowiedz
Piotr (L) - 08.06.2020 / 11:42, *.centertel.pl

@Boro: Ja byłem na pogrzebie łzy same się lały mimo faktu że miałem ponad 300 km w jedną stronę ale trzeba było być i pożegnać naszego brata ☹️

odpowiedz
Fanki Kowal - 09.06.2020 / 02:46, *.tpnet.pl

@rbL: Piotr Rocki Legionista Warszawski jest . Tak było i tak jest ( L ) . W Górniku jedynie pracował i bez względu na okoliczności , nie ma on z Górnikiem NIC wspólnego . Czy to jasne ?!

odpowiedz
Legia - 07.06.2020 / 20:34, *.t-mobile.pl

Legia mistrz

odpowiedz
Realista - 14.06.2020 / 20:22, *.centertel.pl

@Legia: rok temu też miała być

odpowiedz
Grizzly - 07.06.2020 / 19:48, *.chello.pl

czyli tzw tytuł premiership wygrali jak w Australii i Nowej Zelandii

odpowiedz
Mpp1986 - 07.06.2020 / 19:41, *.t-mobile.pl

Oby lech był szósty... ;)

odpowiedz
gfe - 08.06.2020 / 15:16, *.mil.pl

@Mpp1986: Jakieś kompleksy co do pyr?

odpowiedz
yt - 08.06.2020 / 19:27, *.centertel.pl

@gfe: raczej koledze chodzi żeby kończyć meczem z pyrami u siebie i podnieść im ciśnienie fetowanie mistrzostwa.

odpowiedz
Sputnik 44 - 08.06.2020 / 22:46, *.vectranet.pl

@yt: i znów apteki w Poznaniu zanotują zwiększony obrót w związku z ogromnym popytem na maść przeciw bólowi d... ;)

odpowiedz