fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

III liga: PZPN umył ręce. Nie będzie meczu z Sokołem

Woytek, źródło: Legionisci.com

W czwartek odbyło się posiedzenie zarządu PZPN, na którym obecni byli przedstawiciele Legii. Klub z Łazienkowskiej od kilku tygodni walczy o zmianę decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który zakończył rozgrywki III ligi i nie dopuścił możliwości rozegrania zaległego meczu 17. kolejki między Sokołem Ostróda i Legią II Warszawa.

Tym samym Sokół awansował do II ligi, choć ani razu w sezonie nie zmierzył się z Legią.

Prawnicy Legii odwoływali się od tej decyzji na wszelkie możliwe sposoby. Klub prowadził także akcję "#UkaraniZaKadrę", ale zarówno WMZPN oraz PZPN to zignorowały. Ostatnio Legia opublikowała korespondencję i sensowne argumenty, a dziś przedstawiała swoje racje na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Niestety piłkarska centrala uznała, że decyzja leży wyłącznie w gestii zarządzającego rozgrywkami Warmińsko-Mazurskiego ZPN. Wniosek Legii nie był nawet głosowany.

Walkower z Mazovią

Jednocześnie Legia podjęła decyzję w poniedziałek o wycofaniu się z gry w wojewódzkim Pucharze Polski. W najbliższą sobotę podopieczni Piotra Kobiereckiego mieli zmierzyć się z Mazovią Mińsk Mazowiecki, ale oddali mecz walkowerem. W środę spytaliśmy biuro prasowe o powód takiej decyzji w momencie walki o zaległy mecz z Sokołem, w piątek otrzymaliśmy odpowiedź:

Legia II Warszawa nie może przystąpić do meczu 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Zespół i władze Akademii Legii mają świadomość, że drużyna zostanie ukarana walkowerem. Zawodnicy Legii II nieprzerwanie od wielu tygodni pozostawali w reżimie treningowym oczekując pozytywnego rozpatrzenia wniosku o wznowienie rozgrywek i rozegranie zaległego meczu III ligi grupy I z Sokołem Ostróda. Proces treningowy zakładał również systematyczne rozgrywanie spotkań kontrolnych. W tym czasie część pozostałych klubów z niższych klas rozgrywkowych w ogóle nie przeprowadzała zajęć. Termin spotkania (27 czerwca) wyznaczony przez MZPN jest niemożliwy do zrealizowania ze względu na przymusowe przesunięcie harmonogramu przygotowań przed rozpoczęciem sezonu 2020/21. Spowodowane było to bardzo długim okresem oczekiwania na decyzję organów W-MZPN i PZPN oraz koniecznością utrzymania zespołu w trybie treningowym.

Piłkarze rezerw odbyli dziś ostatni trening i otrzymali dwutygodniowe urlopy. Treningi wznowią w drugim tygodniu lipca.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
news Legia - 26.06.2020 / 19:24, *.57.6

Sprawa do wygrania,nawet swiatowe wladze pilki noznej mowia ze powinien byc walkower dla Legii jesli przeciwnik niechial grac

odpowiedz
arce30 - 26.06.2020 / 12:11, *.tpnet.pl

Popieram pomysł że, przez cały następny rok nie puszczamy nikogo na kadrę i nie przenosimy żadnego meczu. Jak ktoś nie chce grać to walkower. Jak boisko źle przygotowane to walkower...i tyle

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 26.06.2020 / 09:03, *.btcentralplus.com

PZPN = MAFIA !!

odpowiedz
Ggj - 26.06.2020 / 08:38, *.centertel.pl

Trzeba bylo grac pierwsza runde tak zeby byc liderem to by byl awans. A teraz cwaniaki chca dodatkowego meczu bo przysla pol skladu z pierwszej druzyny i wygraja. Jak by tak robic to w kazdej lidze znalazl by sie zespol z drugiego miejsca ktory chcial by grac z liderem o awans bo przeciez nie mial by nic do stracenia.

odpowiedz
Afro - 26.06.2020 / 09:29, *.plus.pl

@Ggj: Sokół ma zaległy mecz z Legią więc żądanie jego rozegrania jest zasadne.

odpowiedz
PLK - 26.06.2020 / 10:15, *.plus.pl

@Ggj: następnym razem nie puścić chłopaków na reprezentację i tyle w temacie!!! Jak Kuba Bogu....

odpowiedz
Krzysiek - 26.06.2020 / 06:38, *.centertel.pl

Czy naprawdę władze Legii nie mogą iść do sądu?
Przecież ta sprawa jest do wygrania a i duże odszkodowanie może też.
1993 i 2020.
Dwie różne sprawy a efekt ten sam.
Prowincja prowadzi z Warszawą 2:0.
Dokopać stolicy-prowincjonalne motto życiowe.
A Ostróda?
Dali awans to wzięli.
W 1993 roku dali mistrza Poznaniowi to wzięli.
Nigdy się nie pogodziłem z odebraniem mistrzostwa Legii i ze sprawą dotyczącą sytuacji z Sokołem.
Środowisko piłkarskie jest państwem w państwie.
Pójście na wojnę w sądzie to wygrana.
Ale potem będą nam dokuczać.
Kropka.

odpowiedz
Mrok - 26.06.2020 / 18:43, *.gov.pl

@Krzysiek: Kolego, sąd umyje ręce tak samo jak PZPN. Sprawy rozgrywek regulują regulaminy niezależnego stowarzyszenia a przynależność do takiego stowarzyszenia jest dobrowolna. Legia aby pójść do sądu musiałaby założyć sprawę z powództwa cywilnego i skarżyć W-MZPN o straty jakie poniosła w wyniku jego decyzji a także domagać się ich zadośćuczynienia.
Małe szanse na wygraną typu - nakaz rozegrania meczu. Nic innego nas bowiem nie interesuje.
No, może jeszcze tylko wsadzenie do pierdla tego całego betonu z terenu, którego nie zamknęli przy okazji aferze "wrocławskiej". Dopóki tacy "działacze" będą działać to nadal będziemy obserwować takie awanse Sokołów, Motorów itp

odpowiedz
News⚽️Legia - 26.06.2020 / 01:23, *.amazonaws.com

Gold or dead !

odpowiedz
pjoter - 25.06.2020 / 23:36, *.amazonaws.com

Chociaż ciężki jest czas, pzpn gnębi nas.......Czas leci, a pznp jest taki sam, jak w 1993!!!

odpowiedz
Kasztan - 25.06.2020 / 23:33, *.47.115

Pora "pokibicować" prowincji z Ostródy w 2 lidze ;)

odpowiedz
RMFC - 25.06.2020 / 22:07, *.play-internet.pl

W sprawie Motoru i Hutnika potrafili zająć stanowisko a jak chodzi o Legię to już decyduje organizator rozgrywek. Łapówkowicze z PZPN!!!!

odpowiedz
kula1910 - 25.06.2020 / 22:06, *.vectranet.pl

Niby walczycie o awans z Sokołem a jednocześnie nie potraficie wysłać tej samej drużyny na PP z Mazovią. Słabe to. Ave Radomiak.

odpowiedz
L - 26.06.2020 / 04:27, *.netcom.no

@kula1910: Sam jestes slaby

odpowiedz
Arek - 26.06.2020 / 12:17, *.t-mobile.pl

@kula1910: 100% racji

odpowiedz
Olaf - 26.06.2020 / 14:52, *.vectranet.pl

@kula1910: ojej, nie bądz dziecko, decyzja o nierozegraniu meczu w PP to jest protest przeciwko łapownictwu w WMZPN, nie rozumiesz?

odpowiedz
xxc - 25.06.2020 / 22:05, *.vectranet.pl

Jakie wycofanie sie z gry w wojewódzkim Pucharze Polski? przeciez wedlug WMZPN nie mozna rozgrywac meczow? o jakim walkowerze wiec mowa? moze PZPN i WMZPN zachowa spojnosc w działaniu? po drugie od kiedy WMZPN jest organem autonomicznym nie podlegajacym PZPN'owi? podac sprawe do CAS!

odpowiedz
PLK - 26.06.2020 / 10:17, *.plus.pl

@xxc: popieram...

odpowiedz
peru123 - 25.06.2020 / 21:38, *.chello.pl

oczywiście olsztyński związek pokazał swój charakter, sokół awansował, czy stać go na grę na 2 poziomie, zobaczymy, Legia grając młodzieżą raczej by się nie utrzymała, tak jak teraz pewnie pyry zlecą, jeżeli mielibyśmy awansować, to trzeba wygrywać w trzeciej lidze wszystko, pokazać jakość w każdym meczu. Myślę że zachłysnęli się dobrą grą w Pucharze Polski, ale teraz oddali go walkowerem, a więc jest ta jakość, czy jeszcze nie.

odpowiedz
Ewelina - 25.06.2020 / 21:17, *.play-internet.pl

Naiwna, myślałam, że o awansie powinno zadecydować boisko a nie ustalenia kilku panów.

odpowiedz
CBR - 25.06.2020 / 20:11, *.229.138

I to jest piłka???? WMZPN kręci lody pod nosem PZPNu a ci udają że nic się nie dzieje. Nikt nie prosi ich o dodatkowy mecz..... Tylko o zagranie zaległego........ I ten mecz tak naprawdę pokazał by kto zasługuje na awans. A tak Legia2 spada na 3 miejsce..... Śmiech na sali.... Brawo WMZPN

odpowiedz
AdamJ - 25.06.2020 / 20:06, *.chello.pl

Jest to kara za wysyłanie piłkarzy na nic nie warte mecze reprezentacji młodzieżowych, na "konsultacje szkoleniowe".
To kara za brak asertywności.
To kara za spolegliwość, za uległość wobec PZPN.

odpowiedz
WETERAN - 25.06.2020 / 20:37, *.chello.pl

@AdamJ: Nie używaj słów, których nie rozumiesz... Akurat asertywności w tym przypadku władzom Legii nie brakowało, a spolegliwość to nie jest uległość.

odpowiedz
AdamJ - 25.06.2020 / 21:27, *.chello.pl

@WETERAN:

Asertywności zabrakło, ponieważ Legia wypuściła swoich piłkarzy na zgrupowania reprezentacji.
Jakie byłyby konsekwencje, gdybyśmy odmówili wysłania piłkarzy? Chwila jazgotu w mediach i tyle.

Może ta sprawa nauczy nas, że Legia > reprezentacja polska.

odpowiedz
WETERAN - 26.06.2020 / 02:42, *.chello.pl

@AdamJ: A jakie mieli prawo zabronić chłopakom chęci reprezentowania kraju? Ilu z tych graczy zagra kiedyś w dorosłej Legii? Nadal nie wiesz, co oznacza to słowo.

odpowiedz
Rafa(L) - 25.06.2020 / 19:57, *.telefonica.de

Nic tylko w przyszłym sezonie rozniesc ta ligę i tyle

odpowiedz
Bie/L/sko - 25.06.2020 / 19:51, *.master.pl

Gdyby chodziło o ukaranie Legii to na każdym poziomie PZPN każdy miał by paragraf na podjęcie decyzji .

odpowiedz
News⚽️Legia - 25.06.2020 / 19:45, *.amazonaws.com

Nie można tej sprawy tak zostawić,zawsze jest szansa , i inne rozwiázanie a napewno trzeba pzpn sprawe założyć o odebranie tytułu 93, niebyło I niema dowodòw na kupno tego meczu ,wièc sprawa do wygrania!

odpowiedz
Juri - 25.06.2020 / 19:44, *.inetia.pl

Świnie

odpowiedz
lob - 25.06.2020 / 18:48, *.chello.pl

Rudy wybrał bogatszego pana, miliardera Jakubasa z Motoru L. Tam PZPN nie miał problemu. Bez rozegranego meczu przepchnęli do II ligi dwa zespoły min. Motor L. On chyba wyssał " miłość " do Legii z mlekiem matki. Nie musi nas kochać, Chodzi tylko o sportowe rozstrzygnięcie awansu. A tak się nie stało.
Życzę jego widzewowi braku awansu do pierwszej ligi. Karma lubi wracać.
Wredny, rudy typ.........

odpowiedz