Dariusz Żuraw - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Żuraw: Chęć rewanżu jest ogromna

źródło: lechpoznan.pl

- Chęć rewanżu jest ogromna. Do dzisiaj pamiętam ten mecz w Warszawie, w którym prowadziliśmy i przegraliśmy na własne życzenie. Pamiętam, co się działo po tym spotkaniu: my złapaliśmy zadyszkę, a Legia ruszyła do przodu. Starcie w rundzie wiosennej, patrząc na statystyki byliśmy lepsi, ale przegraliśmy 0-1. Teraz chcemy zagrać dobry mecz, chcemy być lepsi, ale najważniejsze są trzy punkty - mówi przed sobotnim meczem trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw.

- Mamy w kadrze m.in. Filipa Szymczaka, który dużymi krokami wchodzi do pierwszego zespołu, robi ogromne postępy i nie jest wykluczone, że w najbliższych meczach będzie dostanie swoje szanse. Na spotkanie z Legią znajdziemy takie rozwiązanie, żeby to było starcie dobre w naszym wykonaniu, żebyśmy stwarzali sytuacje i mieli napastnika, który je wykończy - tłumaczy Dariusz Żuraw, który w sobotę nie będzie mógł skorzystać z najlepszego strzelca Christiana Gytkjaera.

- Już wcześniej powtarzałem, że mamy szeroką i wyrównaną kadrę. Na razie tych mikrourazów nie ma i mam nadzieję, że tak zostanie do końca sezonu. Dwa ostatnie, zremisowane mecze nie były w naszym wykonaniu złe. Oczywiście słabsza była pierwsza połowa spotkania z Pogonią, ale w drugiej wyglądało to lepiej. Z kolei w starciu ze Śląskiem byliśmy blisko zwycięstwa. Te zmiany, który były i piłkarze, którzy grali pokazali, że kadra jest szeroka i niezła, więc nie obawiałbym się gier co trzy dni - mówi trener Dariusz Żuraw.

- Kamil Jóźwiak - z tego, co sobie przypominam - ma za sobą najlepszy sezon odkąd zaczął grać w ekstraklasie, ponieważ strzelił siedem goli, ma sześć asyst, a to jeszcze nie koniec. Są mecze, w których "Józiu" błyszczy bardziej, a takie, w których mniej. Swoją dobrą postawą na boisku doprowadził do tego, że niektóre zespoły, np. Legia wystawiła dwóch obrońców na niego, podobnie było też z Pogonią. Kamil skupia na sobie dużą uwagę, większą niż wcześniej. Jest w dobrej formie i mam nadzieję, że pokaże to w kolejnych starciach - kończy trener Żuraw.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Bie(L)any - 03.07.2020 / 17:24, *.lsas.aero

kompleksy, kompleksy, kompleksy ....
...." byliśmy lepsi, a przegraliśmy" .... ja pierd... co za tuman
to łks jest najlepszy bo non stop przegrywa i zjeb... się z ekstraklasy :))

odpowiedz
Thor - 03.07.2020 / 19:42, *.plus.pl

Ale on mówi o statystyce meczowej wg której rzeczywiście grali lepiej. Nie widzę tu nic z tumana. Statystyka nie gra i to właśnie powiedzial

odpowiedz
lw73 - 03.07.2020 / 16:40, *.chello.pl

Nasi złapali małą zadyszkę ale mam nadzieje że już wyszli na prostą

odpowiedz
na spalonego będą łapać - 03.07.2020 / 15:02, *.vectranet.pl

no i po co strzelimy wam 2-3 gole i po sprawie

odpowiedz
miet - 03.07.2020 / 14:51, *.wananchi.com

joziem nas nie strasz.

odpowiedz
sedm - 03.07.2020 / 09:36, *.tpnet.pl

Żuraw nie strasz nie strasz bo się ZESRASZ

odpowiedz
Hugon - 02.07.2020 / 22:30, *.vectranet.pl

Zuraw obrońców było 4 a sam Jędza go załatwił,tak będzie i teraz

odpowiedz
Normals - 02.07.2020 / 22:05, *.com.pl

zwykły mecz, bez znaczenia, Legia bierze mistrza, a Lech w top3, potem niestety baty w pucharach

odpowiedz
velvr - 02.07.2020 / 23:21, *.plus.pl

???? celne podsumowanie prawie 40 meczów tego badziewia

odpowiedz
1909 - 02.07.2020 / 21:00, *.plus.pl

Znowu K.... Będą miały dosyć... Gramy o oczko!!! Mistrz Mistrz Legia Mistrz

odpowiedz
velvr - 02.07.2020 / 20:59, *.plus.pl

Normalny gość. Nie ma napinki, nie gada o świętych wojnach i innych pierdołach którymi się podniecają kibice.

odpowiedz
singspiel - 02.07.2020 / 21:20, *.centertel.pl

@velvr: a co ma się napinać? ani on pyra, ani w Lechu nie grał. trenuje ich i tle

odpowiedz
Arek - 02.07.2020 / 21:33, *.tpnet.pl

@velvr: nie wiem, czy normalny, czy nie normalny, ale przed meczem majowym kilometry mu przeszkadzały, także ten, no wiesz. Nigdzie wyjeżdżać nie musi, to i nie pieprzy jak potłuczony.

odpowiedz
Zlb82 - 02.07.2020 / 21:49, *.t-mobile.pl

@velvr: A czym kibice mają się podniecać???Myśl troszke!!!

odpowiedz
velvr - 02.07.2020 / 22:00, *.plus.pl

Mecz jak mecz

odpowiedz
Arek - 03.07.2020 / 00:55, *.master.pl

@velvr: dyzma pewnie już zesrany

odpowiedz
SF - 02.07.2020 / 20:32, *.tpnet.pl

LEGIO punktujemy Lecha !!!

odpowiedz