fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rumuński napastnik na celowniku Legii

Wiśnia, źródło: Digi Sport

Po wywalczeniu mistrzostwa Polski Legia zaczęła myśleć o kadrze na przyszły sezon. Jednym z priorytetów jest sprowadzenie napastnika. W kręgu zainteresowań "Wojskowych" znalazł się Alexandru Baluta, który ostatnio był wypożyczony do Slovana Liberec ze Slavii Praga - podaje rumuński serwis "Digi Sport". 26-latek w 28 spotkaniach sezonu 2019/20 strzelił 6 bramek.

Baluta dwa lata temu przeszedł z CS Universitatea Craiova do Slavii za 2,65 mln euro. Dla praskiego klubu zagrał w 34 meczach, w których strzelił zaledwie cztery gole.

O pozyskanie Baluta walczy również węgierski klub Puskas Akademia FC, który w minionym sezonie zajął trzecie miejsce w lidze. Jak na razie trudno jest jednak mu spełnić oczekiwania finansowe rumuńskiego napastnika.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
griff - 16.07.2020 / 17:11, *.chello.pl

"26-latek w 28 spotkaniach sezonu 2019/20 strzelił 6 bramek". Nie rozumiem po co taką mukę brać? Gdyby było tak:"26-latek w 6 spotkaniach sezonu 2019/20 strzelił 28 bramek"-to bym rozumiał chęć zakupu. I do tego jeszcze Rumun.Taki to wody i w klopie nie spuści i zegarek ukradnie...

odpowiedz
Praga - 16.07.2020 / 01:05, *.cyfrowypolsat.pl

Legia nie jest w stanie spełnić jego oczekiwań finansowych.K..az takimi cyframi to on powinien Legii płacić żeby w niej zagrać

odpowiedz
Dramat - 15.07.2020 / 15:52, *.t-mobile.pl

Dramat, że tacy piłkarze są w kręgu zainteresowań Legii, to już lepiej przeciągnać się z młodziakami

odpowiedz
L57 - 15.07.2020 / 09:39, *.chello.pl

Baluta nie dla Legii !!!!

odpowiedz
xaxxa - 15.07.2020 / 09:20, *.tpnet.pl

nieaktualne

odpowiedz
Adam - 15.07.2020 / 09:00, *.chello.pl

Zastanawiam się czy w Legii jest temat Bohara.

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 15.07.2020 / 00:29, *.2.50

To żart Panowie

odpowiedz
Arek - 14.07.2020 / 23:14, *.t-mobile.pl

Kolejna miernota traktująca MP jako furtkę do lepszych lig.

odpowiedz
Adrian - 14.07.2020 / 22:29, *.cyfrowypolsat.pl

Jak dobrze czytam to facet przez 2 ostanie sezony strzelił 10 bramek, wiec ma skuteczność jak... Wieteska w KSG za jeden sezon :D Dajcie spokój, to już lepiej brać Świerszczoka albo innego Polaka, nawet z ligi polskiej.

odpowiedz
xxc - 15.07.2020 / 01:39, *.vectranet.pl

@Adrian: ...a Świerczok w ostatnim sezonie w potężnej w efbet Liga przez cały sezon 6 goli... wow.
Nigdy nie wiadomo jak kto, w jakie lidze i kiedy odpali. Takie wynalazki to zawsze niewiadoma - to nie Messi czy Ronaldo!

odpowiedz
Gniady - 15.07.2020 / 02:53, *.lightpath.net

@Adrian: Świerczok ponoć przymierzany jest do amiki...

odpowiedz
Radek - 14.07.2020 / 21:50, *.versatel.nl

Czy my na prawde musimy co roku wymieniać napastników? co za komis...

odpowiedz
Obcy - 14.07.2020 / 19:06, *.t-mobile.pl

Mamy już jednego Toniego Segure. Po co kolejny wynalazek.

odpowiedz
Arek - 14.07.2020 / 23:18, *.tpnet.pl

@Obcy: no już nie mamy.

odpowiedz
xaxaxx - 14.07.2020 / 18:53, *.211.140

nieaktualne

odpowiedz
tekken (L) - 14.07.2020 / 18:22, *.chello.pl

Lepiej Imaza ...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 14.07.2020 / 15:54, *.centertel.pl

Jest temat Bartosza Salamona.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 14.07.2020 / 15:53, *.centertel.pl

Transfer zdementowany, nie ma takiego tematu.

odpowiedz
Filipek - 14.07.2020 / 18:01, *.130.209

@Leśny Dziadek:
Oby tak było

odpowiedz
mjj - 14.07.2020 / 15:43, *.70.226

I po co nam ktoś taki w Legii, która ma wywalczyć awans do LM? Baluta co najwyżej będzie hulał w 3 lidze w Legii II.

odpowiedz
MC - 14.07.2020 / 15:35, *.orange.pl

Ja od lat zastanawiam się czy i jak w Legii działa skauting. Nam potrzeba kogoś takiego jak Nikolic, kogoś kto strzelanie bramek ma we krwi a nie strzela tylko „setki”. Kogoś kogo piłka szuka a nie kogoś kto szuka piłki. 6 bramek w 28 spotkaniach to jest przecież żenada, to już lepiej nie brać nikogo i zaoszczędzić te pieniądze. Jestem również przekonany, że gdyby skauting trochę pojeździł po II lidze angielskiej, włoskiej to wychwyciłby zawodników którzy dadzą nam jakość i będą w zasięgu cenowym.

odpowiedz
dino - 14.07.2020 / 15:31, *.vtelecom.pl

Statystyki ma jak defensywny pomocnik panie Kucharski litości

odpowiedz
Jarzabek - 14.07.2020 / 15:27, *.centertel.pl

Moze to plotki tylko, moze zle jezyki tak tylko mowia o tym transferze, lubu dubu, lubu dubu....

odpowiedz
scot - 14.07.2020 / 15:26, *.comcast.net

Chyba w Legii kogos niezle porabalo ze chce Balute.
Moze Rodado z Ibizy jest do wyjecia?
A co z Loquinas z Portugalii?

odpowiedz
Rytm - 14.07.2020 / 15:23, *.atman.pl

To już lepiej nie brać nikogo. Serio.

odpowiedz
Kolos - 14.07.2020 / 14:50, *.play-internet.pl

Fake news przecież 4 bramki ogórka to smiech

odpowiedz
Autor - 14.07.2020 / 14:36, *.135.90

a Wy nadal w szoku ze DM mydli wam oczy hehe. On tu wzbija fortune na Legii a sie nie przyzna! Pier...enie ze dziura budzetowa... Chlop pprzyszedl sie nachapac to jest BIZNESMEN a nie Sw. Stanislaw zeby swoj majatek tu rozpier...lac ku radosci kibicow... Jego plan to minimalny wkladw ten biznes. Czekam kiedy wszystcy to zrozumieja... TAKIE TRANSFERY TO JEST STRZAL SOBIE W KOLANO PO RAZ KOLEJNY.

odpowiedz
Cortez - 14.07.2020 / 14:35, *.85.64

Może grac też na prawym skrzydle i na środku pomocy. Może tak własnie był ustawiany i stąd niewiele bramek.

odpowiedz
Roma - 14.07.2020 / 14:15, *.plus.pl

Życzę Węgrom sukcesu.

odpowiedz
Bródno - 14.07.2020 / 15:03, *.play-internet.pl

@Roma: dokładnie

odpowiedz
SEBO(L) - 14.07.2020 / 14:11, *.centertel.pl

Skoro przy rumuńskim napastniku jesteśmy,to nasuwa się pytanie: co z legendarnym Alibec'em? Czy to koniec kilkuletniej sagi,czy będzie odc. 2610 ? :D

odpowiedz
(L)ukasz - 14.07.2020 / 14:02, *.plus.pl

Nie no kurde serio??! Kiedy w końcu zaczniemy traktować się poważnie... Wzmocnienie na miarę walki o Europę - "napastnik" 6 bramek w 28 meczach :D :D :D Kozak!!

odpowiedz
L - 14.07.2020 / 14:14, *.t-mobile.pl

@(L)ukasz: czytałem, że to bardziej prawy skrzydłowy, ale może też zagrać na ofensywnym pomocniku i w razie konieczności w ataku. Przed transferem do Czech miał 17 bramek w jednym sezonie ligowym w lidze rumuńskiej. Myślę, że to może być dobry transfer. Choć wolałbym lewego pomocnika. Na tej pozycji jest Wszołek

odpowiedz
tomiacab - 14.07.2020 / 14:21, *.232.76

@(L)ukasz: No bez kitu, nic się nie zmienia. Osobiscie wolę zawodników nawet z drugich lig europejskich, ale z liczbami które dowodzą skutecznosci.

odpowiedz
Olaf - 14.07.2020 / 14:34, *.vectranet.pl

@(L)ukasz: popieram kolegę - jak mamy kupować "napastników" z 6 bramkami to lepiej niech gra małolat Legii - też tyle strzeli : )

odpowiedz
xLSx - 14.07.2020 / 17:56, *.t-mobile.pl

@tomiacab: na przykład Luquinhas miał świetne liczby.
Co to kurła za fetysz z tymi liczbami. liczy się to co zawodnik umie i co może dać zespołowi. A ten Baluta to skrzydłowy a nie dziewiątka. Zresztą i tak nieprawda.

odpowiedz
Simon - 15.07.2020 / 13:46, *.155.3

@xLSx: Jeżeli chodzi o bramkostrzelność to liczby mogą mieć pewne znaczenie...

odpowiedz