REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Linfield FC

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Legioniści wymęczyli awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. "Wojskowi" zagrali słabo. Choć posiadali ogromną przewagę, to mieli spory problem ze stwarzaniem sobie klarownych okazji. Zapraszamy do zapoznania się ocenami jakie wystawiliśmy warszawiakom.

Artur Jędrzejczyk - Grał wysoko i nie pozwalał rozgrywać piłki rywalom. Był jak gladiator, walczył o każdą piłkę, a dodatkowo atakował twardo i ostro. Piłkarze Linfield nie mieli najmniejszych szans z naszym kapitanem. „Jędza” nie popełniał błędów, był bardzo pewny w swoich interwencjach.

Filip Mladenović - W 4. minucie popisał się groźnym dośrodkowaniem, jednak Wszołek nie zdołał zamknąć akcji. W 31. minucie uderzył zza pola karnego, ale pomimo że futbolówka otarła się o rywala, to bez najmniejszych problemów wyłapał ją golkiper przyjezdnych. W 59. minucie wpadł w pole karne, po czym jego mocny strzał nad poprzeczką przeniósł przeciwnik. Był bardzo aktywny w ofensywie, a jego dośrodkowania robiły sporo zamieszania w szeregach rywala. Kilkakrotnie otworzył drogę do bramki swoim kolegom z drużyny. Kolejny dobry mecz Serba, daje dużo jakości na lewej flance. Widać, że ma chęć do gry.

Artur Boruc - W 41. minucie świetnie się wyciągnął i skutecznie wybronił strzał jednego z rywali. Nasi przeciwnicy rzadko zagrażali naszej bramce, jednak kiedy już do tego dochodziło to Boruc spisywał się poprawnie. W samej końcówce nie sięgnął piłki po precyzyjnym strzale z narożnika pola karnego - na szczęście futbolówka trafiła w słupek.

Luquinhas - Kilkakrotnie świetnie zagrał na jeden kontakt z Mladenoviciem, warto dodać że bardzo dobrze wyglądała jego współpraca z Serbem. Grał sporo na jeden kontakt, często swoim ruchem ciała gubił przeciwników. W 16. minucie bardzo dobrym dograniem znalazł „Antolę”, którego strzał został zablokowany. Był bardzo aktywny, chętny do gry oraz robił sporo zmieszania. Szkoda, że zagrał na skrzydle zamiast w środku pola, gdzie radzi sobie lepiej.

Michał Karbownik - W 58. minucie fantastycznie urwał się na prawej flance, jednak jego dośrodkowanie wyłapał golkiper. W 85. minucie genialnie znalazł piłką „Rosiego”, który trafił w słupek. Powinien mieć asystę, niestety niecelny strzał oddał Rosołek. Brakuje u "Karbo" sprytu oraz częstszego wchodzenia w drybling, co kiedyś było jego ogromnym atutem.

Bartosz Slisz - W 13. minucie świetnie, szybko wyprzedził przeciwnika, który za długo czekał na podanie. Kilka razy fajnie doskakiwał do rywali i odbierał im futbolówkę. W rozegraniu przytrafiały mu się głupie i proste straty. Do jego gry z tyłu przyczepić się nie można, za to z przodu nic nie pokazał. Zszedł z murawy po pierwszej części meczu.

Domagoj Antolić - W 16. minucie niepotrzebnie przyjmował piłkę zagraną przez Luquinhasa. Chorwat oddał jeszcze strzał, lecz zablokował go przeciwnik. Grał za wolno, a dodatkowo nie było widać, aby miał przewagę nad rywalami w środku pola. Ani razu nie zagrał ciekawej piłki, która by zaskoczyła naszych przeciwników z Irlandii Północnej.

Paweł Wszołek - Ma jakieś przebłyski, ale to zdecydowanie za mało, aby wystawić mu pozytywną ocenę. Niestety często w łatwy sposób dawał się zatrzymać rywalom. Raz dobrze dośrodkował piłkę na głowę Pekharta, jednak ten uderzył za lekko, aby zaskoczyć Johnsa. Grał statycznie i często za wolno. Starali się wraz z "Karbo" współpracować jak ich koledzy na lewej flance, jednak wyglądali gorzej.

Walerian Gwilia - Grał za lekko i często niecelnie. W 61. minucie uderzył zza pola karnego, jednak skuteczną interwencją popisał się zawodnik „The Blues”. W 77. minucie Gruzin przymierzył z rzutu wolnego, ale trafił piłką prosto do koszyczka Johnsa. Pięć minut później zanotował asystę. Gruzin oddał futbolówkę Kante, który strzałem po ziemi pokonał Johnsa. Często gubił futbolówkę, a dodatkowo nie miał żadnego pomysłu na grę. Zdarzało mu się rozgrywać futbolówkę na stojąco oraz czekać na podania zamiast do niego wyjść.

Mateusz Wieteska - W 9. minucie popełnił bardzo prosty błąd, nieatakowany zagrał futbolówkę pod nogi rywala. W 26. minucie ponownie oddał piłkę zawodnikowi „The Blues”. Na szczęście nasi przeciwnicy ani razu nie wykorzystali dekoncentracji „Wietesa”. Gdyby tylko rywal był z wyższej półki to prawdopodobnie po jednym z dwóch baboli Wieteski padłaby bramka.

Tomas Pekhart - Miał kilka szans, aby pokonać bramkarza strzałem głową, jednak uderzał za lekko lub niecelnie. Nie mógł narzekać na brak dośrodkowań, głównie sam marnował przyzwoite wrzutki. Zszedł z murawy w 70. minucie.

Zmiennicy

Jose Kante - Wszedł na boisko w 70. minucie. W 82. minucie świetnie wymanewrował rywala, po czym precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Zrobił to czego od niego każdy wymagał - strzelił zwycięskiego gola.

Maciej Rosołek - Wszedł na murawę po zmianie stron. W 72. minucie strzelił w kierunku bramki. Piłkarz Linfield zablokował futbolówkę ręką, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Trzy minuty po wyjściu na prowadzenie "Rosi" stanął oko w oko z Johnsem i starał się przelobować golkipera, ale piłka wylądowała na słupku. Był aktywny i chętny do gry, na pewno dał więcej zespołowi niż jego czeski starszy kolega.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
RadekBP - 21.08.2020 / 10:31, *.tpnet.pl

dlaczego w pozytywach nie ma Kante? Gość wszedł z ławki i zrobił swoje. Nadal macie focha?

odpowiedz
77/82 - 21.08.2020 / 12:09, *.chello.pl

@RadekBP: przecież jest w zmiennikach z plusem.

odpowiedz
Marek - 21.08.2020 / 12:18, *.centertel.pl

@RadekBP: Przecież dostał plusa od redakcji.

Zakładam, że masz mniej niż 18 lat więc stracę chwilę i wyjaśnię Ci pewne rzeczy.

Kante na ciepłe komentarze od kibiców nie ma na razie co liczyć. I dobrze.

Przypomina to kazusy niejakiego Kaczorowskiego - chórzysty. Gole mu nie pomogły, Żyleta nie zapomniała. Jak się skończyło każdy wie.

Sprawa z Kante to jest kwestia honoru, a nie focha! Jak nie podejdzie do kibiców i nie przeprosi, to niech sp... , niezależnie od tego ile goli strzeli i jak ważnych.

odpowiedz
oficjalnie - 21.08.2020 / 14:46, *.vectranet.pl

@Marek: Kante póki co, daje więcej niż ty! Jeśli jest inaczej czekam na konkretne argumenty

odpowiedz
garry - 21.08.2020 / 20:19, *.chello.pl

@Marek:
Ja mam dużo więcej lat niż 18 i nie będzie mnie taki gówniarz jak ty uczył honoru.
Żyleta akurat najmniej ma wspólnego z honorem. Jak nie idzie to pierwsi się odwrócicie od klubu i drużyny. Ile set tysięcy klub stracił przez was na kary to trudno zliczyć... i nie słyszałem nigdy przepraszam. Kante to super gość, który oddaje serce dla klubu i nie musi się poniżać przed takimi dwulicowymi błaznami którzy potrafią tylko szczekać jacy to z nich Legioniści, ale jak jest źle to pierwsi opuszczają pokład.

odpowiedz
Witt - 21.08.2020 / 22:59, *.orange.pl

do @garry:@ RadekBP no stary, teraz to pojechałeś :-) ochłoń trochę - to że piszesz z dwóch różnych nicków i dwóch różnych adresów IP nie zapewnia Ci anonimowości, obrażanie Żylety na tym forum naprawdę nie jest najlepszym pomysłem....

odpowiedz
.,. - 20.08.2020 / 23:30, *.mnet-online.de

Jak na razie nie ma skrzydłowego to przesunąć Mladenovića, a na jego miejsce Hołownia lub Rocha. Za Wieteskę też mógłby zagrać Lewczuk (chyba że to okno wystawowe, tylko z taką grą odstraszy zainteresowanych a może też przegrać mecz i zakończyć przygodę w eliminacjach).

Na tę chwilę to chyba najlepsza jedenastka, a pierwszy z ławki do wejścia Rosołek

Boruc
Karbownik
Jędrzejczyk
Lewczuk
Rocha/Hołownia
Antolić
Slisz/Martins
Wszołek
Luquinhas
Mladenović
Kante

odpowiedz
Menadżer - 20.08.2020 / 21:09, *.centertel.pl

Jak dla to powini grać 442

Boruc
Mladenovic-Jędza-Mosór-Wszołek(Stolarski)
Luquinias-Gwillia-Martins-Kapustka
Kante-Lopes(Rosołek)

chociaż zdrowy Remy powinien grać za Mosóra, za Juranovic za Wszołka lub Stolarskiego

odpowiedz
CałaPrawda o Legii - 20.08.2020 / 19:22, *.centertel.pl

Niestety, ale Legia jest bez skrzydeł... jak można było do tego dopuścić? przecież Wszołek jest bez formy, a Luquinhas powinien grać zamiast tragicznego Gvilii. Novikovas sprzedany - pytanie gdzie skrzydłowi?????
Kucharski zaraz ściągnie jakiegoś leszcza z ekstraklapy… od czasu Ondreja nie udało mu się ściągnąć żadnego porządnego gracza... gość po prostu nie ma kontaktów w Europie... to już skaut z football managera Rui Marques, który ściagnał Luquinhasa robi lepszą robotę od niego.

odpowiedz
gazza - 20.08.2020 / 18:59, *.inetia.pl

Jeśli to jest zespół na LM to mi zaraz kaktus na stopie wyrośnie !!!
Połowa piłkarzy nie nadaje się na naszą ligę a co tu mówić o LM !!!

odpowiedz
CHCEMY NAPASTNIKA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA !!! - 20.08.2020 / 18:53, *.com.pl

Pekhart to totalny niewypał . Napastnik , który jedynie potrafi grać głową to powinien grać w okręgówce , a nie w Mistrzu Polski .

odpowiedz
Kibic Legii - 20.08.2020 / 17:08, *.com.pl

Plus to , że wygrali i awansowali . Minusy to , że jako Mistrz Polski nie potrafili wygrać zdecydowanie z amatorskim zespołem . Minusem również jest to , że grali bez napastnika , bo Czecha to bardziej widzę jako wkład w koszulkę , a nie napastnika na miarę Mistrza Polski . Brak osoby , która dysponowałaby umiejętnością do klarowania grą zespołu takiej osoby bardzo brakuje w Legii na odpowiednim poziomie tak jak robił to OFOE , i cały zespół od razu wyglądał całkiem inaczej . Brak szybkich , dynamicznych skrzydłowych . Na dziś , te pozycje w Legii wołają o pomstę do nieba . Może jeszcze z jedną rundę jakoś uda się przepchnąć Legii w pucharach , ale duże wzmocnienia na tych pozycjach są jeszcze w tym okienku transferowym konieczne .

odpowiedz
Trampek - 20.08.2020 / 16:20, *.net.pl

Cytat: " Luquinhas:... chętny do gry oraz robił sporo zmieszania. Szkoda, że zagrał na skrzydle zamiast w środku pola, gdzie radzi sobie lepiej." - Oprawić w ramki i powiesić na drzwiach Vuko - może przemyśli i zrozumie gdzie powinien ten zawodnik być wystawiany.

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 20.08.2020 / 15:14, *.centertel.pl

Jedyny plus to to że mecz bez publicznosci bo to był sparing

odpowiedz
Po(L)noc - 20.08.2020 / 14:47, *.73.156

Odnośnie nowych zawodników:
Boruc - w końcu mamy bramkarza, który potrafi wprowadzać piłkę do gry. Wie kiedy przyspieszyć, kiedy zwolnić. Brakowało mi tego u Majeckiego, który zawsze kilka sekund za długo celebrował złapanie piłki.
Mladenovic - trochę wcześnie na ocenę, ale zapowiada się lepsza wersja Hlouska. W porównaniu do Karbownika w tym meczu wyglądał jak senior przy trampkarzu.

Co do 'starych' zawodników, to raczej nikt jak dla mnie nie zagrał w pełni swoich możliwości.
Może tylko drobna uwaga na temat Karbownika. Jak dla mnie grubo poniżej umiejętności/oczekiwań.
Może nie leży mu boczna obrona? Skoro lepiej gra w środku, to czemu tam go nie sprawdzić. Mam wrażenie że z meczu na mecz wygląda gorzej.

odpowiedz
Pino(L) - 20.08.2020 / 15:37, *.play-internet.pl

@Po(L)noc: te pierwsze mecze w pucharach to będzie męczenie buły. Z Omonią może być jeszcze gorszy mecz. Ale jak się skończy 1:0 nie będę narzekał. Karbownik chyba już na wylocie. Ja bym zagrał na obronie z Lewczukiem zamiast Wieteski, który w 2 meczach popełniał błędy. Dziwne że Martins gra tylko końcówki.

odpowiedz
Gizior - 20.08.2020 / 11:27, *.t-mobile.pl

Wszolek i karbownik pod forma... Gwilla też, ciągle marnujemy luqinas na skrzydle gość był na skrzydle grał źle, poszedł na 10 i nagle odkrycie ekstraklasy i znów poszedł na skrzydlo i znów jest lipa...

odpowiedz
Tom - 20.08.2020 / 11:25, *.chello.pl

Redakcjo: Czy wiadomo coś na temat męczy o Super Puchar Polski? Mecz został anulowany czy przełożony?

odpowiedz
Tom - 20.08.2020 / 11:30, *.chello.pl

Oczywiście *meczu

odpowiedz
Kibic emeryt - 20.08.2020 / 11:03, *.centertel.pl

Zgadzam się w 100 procentach z opinią co do Wieteski .Vukovic uznał że to on jest tym drugim i tak ma być a odstrzelił Remy i jestem pewien że nie da mu szansy .Mnie osobiście nie przekonuję Pekhart i pewnie będzie to następny niewypał .Vukovic może tym razem się mocno przejechać bo Mioduski wywali go jak nie będzie fazy grupowej .

odpowiedz
Marek - 20.08.2020 / 09:57, *.centertel.pl

Dla Wieteski powinniście stworzyć jakaś nową kategorię np. podwójny minus lub paździerz meczu. Już drugi żenujący mecz pod rząd ze słabym przeciwnikiem.

Pytanie tylko czy Vuko wyciągnie wnioski i przestanie stawiać na Wieteskę czy będzie jak z Kulenovicem w poprzednim sezonie pucharowym? Zobaczycie, że on załatwi nam puchary jeśli będzie dalej tak grał.

Zamiast 7 skrzydłowego powinniśmy ścigać jakiegoś stopera z prawdziwego zdarzenia bo przy kontuzji nienajmłodszego już Jędzy gramy bez obrony.

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.08.2020 / 10:25, *.vectranet.pl

@Marek: jesli nikt się nie zlituje i go nie kupi to za parę lat będzie w Galerii Sław Legii. Specjalna loża - grali bo nikt ich nie chciał. Są już tam Rzeźnik i Kuchy...

odpowiedz
Mr T - 20.08.2020 / 10:31, *.play-internet.pl

@Marek: mam to samo odczucie co do Wieteski.

odpowiedz
Olaf - 20.08.2020 / 15:50, *.vectranet.pl

@Marek: naprawdę mamy tylu dobrych obrońców , że wystawianie Wieteski to sabotaż!!!

Ja rozumiem, że na siłę chcą go promować aby sprzedać na Zachód ale tym sposobem to bedzie jak rok temu , jak Kulenovic nam przegrał el. czegokolwiek : (

odpowiedz
Brat po szalu - 20.08.2020 / 17:53, *.chello.pl

@Marek:
pekhart - w ogole nigdy nic w nim nie widzialem. Dla mnie to Necid 2.
mladenovic - plus, ale czesto to byl wiatr dla samego robienia wiatru, a nie dla efektu.
Wieteska - bardzo lubie tego pilkarza i troche dobrego sie po nim spodziewam, ale fakt, cos z nim jest nie tak. Czas na Lewczuka.
Wszolek - tez go lubie, ale to chyba klatwa drugiego sezonu w (L).
Gvilia - jw.
Martins - boje sie, ze wiele z siebie juz nie da w (L).
Kante - coz, wiadomo ocb. Ale to chyba teraz nasz najlepszy napastnik. Niech strzela. Niech gra. Rosolek drugi. Czekamy na Lopesa.

odpowiedz
KibicL - 20.08.2020 / 09:45, *.centertel.pl

Kapustka za Gvilie ! a do tego potrzebny nowy skrzydłowy i jedziemy!

odpowiedz
Tylko Lega - 20.08.2020 / 12:15, *.netcom.no

@KibicL: Kapustka na lewa i Luqi do środka i jest git

odpowiedz
Mastek - 20.08.2020 / 09:44, *.t-mobile.pl

Słabo

odpowiedz
Bodek - 20.08.2020 / 09:34, *.virginm.net

Boruc na plus, bo obronił jeden strzał? Chyba trochę przesada. Poza tym nie wydaje mi się, żeby Slisz w był w tym meczu w czymkolwiek lepszy od Antolica.

odpowiedz
groch - 20.08.2020 / 10:14, *.tpnet.pl

@Bodek: ziomek obronił wszystko co mógł to jak ma minusa dostac XDD

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.08.2020 / 10:26, *.vectranet.pl

@groch: niby tak, ale gola nie strzelił...

odpowiedz
Bródno - 20.08.2020 / 11:00, *.play-internet.pl

@Bodek: A za co minus Einsteinie??

odpowiedz
Jerry - 20.08.2020 / 11:48, *.netfala.pl

@Bródno : Choćby za to że piłka po jego "paradzie" trafiła w słupek.

odpowiedz
77/82 - 21.08.2020 / 12:12, *.chello.pl

@Jerry: a gdzie miała trafić jełopie? Do bramki?

odpowiedz