Walerian Gwilia w meczu z Omonią - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

50. mecz Gwilii w Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W meczu z Omonią swój jubileuszowy 50. występ w barwach Legii zanotował Walerian Gwilia. Pomocnik tego spotkania nie będzie wspominał jednak najlepiej. Mistrzowie Polski przegrali i pożegnali się z rozgrywkami, a Gruzin zszedł z boiska w drugiej połowie, nie wyróżniając się niczym pozytywnym.

W sumie Gwilia w 50 meczach strzelił 11 goli, z czego 8 w Ekstraklasie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
bronek49 - 29.08.2020 / 18:04, *.chello.pl

o te 50 za dużo

odpowiedz
Karlito - 27.08.2020 / 18:20, *.com.pl

Gwilia to bardzo dobry zawodnik, ale nie na pozycji nr 10. Tzw 8 czy nawet 6 to jego miejsce. Problem w tym, ze na 6 i 8 mamy Slisza i Antolicia, a z ofensywnych tylko Luquinhasa, dlatego Gwilia gra ofensywnego. Gwilia umie dobrze sie podlaczyc z glebi pola, wykonac ostatnie podanie, czy strzelic z dystansu, ale nie jest typowym playmakerem.
Wszyscy tacy madrzy, wiec slucham, kto ma grac na skrzydlach i na 10.? Czekam na propozycje pamietajac, ze Kapustka nie jest gotowy na 90 minut, podobnie Kante, a Wszolek ma korone. Slucham propozycji.

odpowiedz
lob - 27.08.2020 / 22:48, *.chello.pl

@Karlito: Już ci mówię...na 10 Luquinhas, a na skrzydło Karbownik...prawy obrońca jest do wzięcia z ławki......Stolarski....Lewego obrońcę też mamy na ławce, a na skrzydle może zagrać Mladenovic.........przynajmniej rozwiązanie tymczasowe............

odpowiedz
Karlito - 28.08.2020 / 14:06, *.com.pl

@lob:
Karbownika tez chcialbym zobaczyc na slrzydle, ale wizja gry Stolarskim na prawej obronie mnie przeraza. Serio. W przypadku powrotu Juranovicia, to mogloby przejsc, ale nie teraz. Mladenovic na skrzydle to dosv ryzykowne rozwiazanie, bo chociaz jego rajdy moga sie podobac, to jednak skrzydlowy musi umiec cos wiecej niz biec przed siebie i wrzucac na glowe Pekharta. To juz nie te czasy. Skrzydlowy musi umiec kiwac, zejsc do srodka, pograc z klepki.

odpowiedz
lob - 29.08.2020 / 17:05, *.chello.pl

@Karlito: Dzisiejszy cytat eksperta z Legi Net całkowicie pokrywa się z moimi przemyśleniami.
"Ewentualnych korekt w składzie sztab szkoleniowy będzie więc musiał dokonać w dość ograniczonym gronie zawodników. Może wskutek problemu ze skrzydłowymi warto do przodu przesunąć Filipa Maldenovicia, wtedy na lewej stronie zrobiłoby się miejsce dla Luisa Rochy. Podobny manewr można zastosować po prawej stronie – na skrzydło przesunąć Michała Karbownika, a w tyłach dać ostatnią szansę Pawłowi Stolarskiemu. Wówczas za napastnikiem mógłby zagrać Luquinhas. Trudno jednak przewidzieć, czy trener zdecyduje się na aż tak duże zmiany."
Przecież Stolarski nie zapomniał jak się kopie piłkę.

odpowiedz
lob - 29.08.2020 / 17:08, *.chello.pl

@Karlito: Tak jak by mnie wcześniej czytali. Ale czy Vuco zaryzykuje ???Wątpie. Pewnie znów będziemy na 10 ce męczyli się z Gruzinem. Obym się mylił.

odpowiedz
Bili - 27.08.2020 / 17:30, *.centertel.pl

O 50 meczy ze dużo

odpowiedz
KLanik - 27.08.2020 / 16:16, *.chello.pl

Gruziński Gargamel, uroda współgra z umiejętnościami. Dno totalne.

odpowiedz
Jaro - 27.08.2020 / 13:50, *.tpnet.pl

Zawodnik mający wyłożoną piłkę w okolicy 11 metra nie może zamykać oczu i modlić się żeby trafić w piłkę tylko powinien precyzyjnie uderzyć w któryś bok, za to co on wczoraj zrobił to powinien być zesłany do rezerw...

odpowiedz
Szymon - 27.08.2020 / 12:18, *.centertel.pl

Kolejny kulawy jego strzaly sa dobre ha ha osilek

odpowiedz
Mati sk - 27.08.2020 / 11:51, *.mm.pl

Oby wczorajszy mecz był jego ostatnim.

odpowiedz
1410 - 27.08.2020 / 11:45, *.vectranet.pl

To nie wina Grila, ze po pierwsze: jest wystawiany do składu, po drugie: gra na pozycji na której gra. A że gra jak gra, to już inna sprawa ;)

odpowiedz
lob - 27.08.2020 / 11:45, *.chello.pl

Tego pseudo zawodowego piłkarza Gwili już dawno nie powinno być w Legii, a tym bardziej w każdym meczu w pierwszej jedenastce........jeżeli gra to jest pupilkiem Vuco........Vuco to trener na naszą ligę, a nie na Europę. Na naszą ligę tylko ma szansę pod warunkiem, że będzie miał takich zawodników jakich mu Miodek dostarcza. Z tymi zawodnikami to i sprzątaczka zdobędzie MP.........Trener Vuco nie na Legię......nie za wczorajszą porażkę, ale za brak taktyki, złe przygotowanie zespołu do najważniejszych meczy i źle dobrany skład.
Jak by Bayern miesiącami łapał najwyższą formę to by nie wygrał LM i nie zdobył by pucharu.
Miodek szukaj trenera dla Legii w Niemczech.

odpowiedz
lob - 27.08.2020 / 11:50, *.chello.pl

@lob: dodam jeszcze, że on jest taki szybki jak załadowany wagon z węglem. Można go co najwyżej na jakiegoś środkowego obrońcę spróbować, ale trzeba by mu zamówić specjalne wyższe korki, bo nie ma do tego warunków.

odpowiedz
Kibolek - 27.08.2020 / 11:43, *.telefonica.de

Nieudacznik . Amator . Won z LEGII cieniasie

odpowiedz
Szymon - 27.08.2020 / 11:10, *.t-mobile.pl

ha ha ha. Jest on nieszablonowy w każdym calu. Mam nadzieje że jakiś drwal zasadzi mu zdrowego kopniaka, to odpoczniemy od niego.

odpowiedz
O Boże - 27.08.2020 / 10:20, *.toneticgroup.pl

O Boże, o 200 za dużo...

odpowiedz
dino - 27.08.2020 / 10:13, *.vtelecom.pl

Za Gwilie mógł być Furman za Obradovicia Kirkeskov nie twierdzę że z nimi byśmy Omonie przeszli ale gorzej chyba by nie było

odpowiedz
ROBB - 27.08.2020 / 10:08, *.plus.pl

i oby ostatni

odpowiedz
ziutek - 27.08.2020 / 10:08, *.vectranet.pl

o 50 za duzo.

odpowiedz
ss - 27.08.2020 / 09:23, *.com.pl

Przecież ten kasztan nie potrafi oddać strzału z pierwszej piłki.

odpowiedz
grzesiek - 27.08.2020 / 09:01, *.centertel.pl

Widze ze duzo tutaj inteligentnych gosci...caly zespol zagral zle wiec czemu dostaje sie gruzinowi ktory w tamtym sezonie mial bardzo dobrr statystyki (liczba goli plus asyst)?
A gdzie byl uwielbiany przez wszystkivh martins ktory w tamtym sezonie na jakies conajmniej 40 meczow mial 1 asyste?

odpowiedz
Singspiel - 27.08.2020 / 09:14, *.plus.pl

@grzesiek: Martins po kontuzji. Na razie maks 30 minut

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.08.2020 / 09:43, *.chello.pl

@grzesiek: chłopie, Gwilia miał w meczu z Rakowem 94% skuteczność podań! Ale prawie wszystkie to natychmiastowe odegranie do gościa który mu podał, albo kop do tyłu. To pozorant, nie piłkarz.

odpowiedz
grzesiek - 27.08.2020 / 11:28, *.centertel.pl

@Po(L)ubiony: no to pokaz mi pilkarza oprocz karbownika i slisza i boruca ktory zagral niezle z Omonia ?!

No skoro gruzina nie chcecie to wprowadzmy martinsa i bedzie jeszcze mniej goli i asyst. Bardzo dobre myslenie. Gratuluje.

odpowiedz
Mietek - 27.08.2020 / 09:00, *.play-internet.pl

Gargamel totalnie bez formy !

odpowiedz
Ja ja - 27.08.2020 / 08:23, *.plus.pl

No bez jaj. Jak jest bez formy to ława a nie wystawiać w najważniejszym meczu.

odpowiedz
Tomek - 27.08.2020 / 07:49, *.113.189

Oby ostatni... ale nie bo to przecież ulubieniec Vukovicia i na boisku zapier... więc będzie dalej zachwycał nas swoimi zagraniami i pressingiem, tak jak we wczorajszym meczu

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.08.2020 / 07:36, *.chello.pl

Wystarczy.

odpowiedz