fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Kapustka może zagrać od początku

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Biorąc pod uwagę, że będzie to mecz, który rozstrzygnie sprawy awansu, to nie będzie wolno popełniać nam prostych błędów. Kluczem będzie konsekwencja w działania, realizacja zadań i koncentracja wszystkich na boisku. Zawsze staramy się być w ten sposób przygotowani do meczu, więc i tym razem nic się nie zmieni - powiedział na konferencji prasowej przed środowym meczem Aleksandar Vuković.

We wtorek trener obchodzi swoje 41. urodziny, czy ma jakieś specjalne życzenia? - Moje urodziny zawsze wypadają w okolicach meczu w europejskich pucharach, dlatego jeśli chodzi o kwestie zawodowe, to na pewno zwycięstwo w środę byłoby miłym prezentem.

Szkoleniowcem Omonii jest były trener Legii - Henning Berg. - Kiedy Henning Berg był trenerem Legii, to bardzo długo obserwowałem jego pracę. Będąc wówczas w drugiej drużynie miałem wiele okazji, aby być blisko zespołu. Widać, że Berg pracuje w Omonii podobnie jak w Legii. Cypryjczycy są bardzo dobrze zorganizowani. Potrafią umiejętnie bronić i nic nie dzieje się u nich przez przypadek. Pozytywem jest to, że nie tylko Berg zna Legię, ale również my znamy jego. W środę kluczowe będzie boisko i dyspozycja na nim dwóch drużyn, która zadecyduje o zwycięstwie.

Sytuacja kadrowa
Po ostatnim spotkaniu dokładnie przebadaliśmy Igora Lewczuka, który doznał urazu głowy. Wiele wskazuje na to, że w środę będzie do naszej dyspozycji, ale nie chcę jeszcze nic deklarować. Jest to uraz, który musi zostać wyleczony do końca, trzeba cały czas monitorować stan Igora. Czekam z dużymi nadziejami na wieści od lekarzy w sprawie jego zdrowia. W środę na pewno nie zagrają z kolei Paweł Wszołek, Josip Juranović, Mateusz Cholewiak czy Rafael Lopes.

Oczywiście, że biorę pod uwagę grę Bartosza Kapustki od pierwszej minuty. Oczywistym jest jednak, że potrzebuje on jeszcze trochę czasu, aby grać w większym wymiarze czasowym. Możliwe, że ten proces będzie przyspieszony. Decyzja, czy wybiegnie w wyjściowej jedenastce, zapadnie niedługo przed meczem. Jeśli chodzi z kolei o Williama Remy'ego, to jest to piłkarz, który od pół roku cały czas wypadał nam z powodu kontuzji. Od pewnego czasu trenuje już jednak normalnie i jeżeli się to nie zmieni, to w najbliższym czasie dostanie swoją szansę. Nie przewiduję jednak, że stanie się to już jutro.

Andre Martins od dwóch tygodniu jest w pełnym treningu. Trudno jest jednak powiedzieć, czy jest gotowy na 60, 90 czy 120 minut. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to jest gotowy, aby wejść na boisko i pomóc drużynie. Jestem pewny, że możemy na niego liczyć.

Omonia
Omonia i Linfield to zespoły o zupełnie innym poziomie jakości. Omonia to doświadczona drużyna, która na pewno nie zostanie tak łatwo zepchnięta przez nas do obrony. Nie spodziewam się, abyśmy dominowali aż tak wyraźnie jak przed tygodniem przeciwko Linfield. To będzie bardziej wyrównanie spotkanie, w którym będziemy musieli mocno zwrócić uwagę na naszą grę obronną. Znając jednak trenera Bega, to nie spodziewam się w szerach Omonii jakiegoś hura optymizmu. Myślę, że będą głównie czekali na naszą błąd i liczyli na swoją szansę w kontratakach. Na temat Omonii mamy bardzo dużo informacji, co stawia nas w lepszej sytuacji niż przed spotkaniem z Linfield.

Powołanie dla Karbownika
"Karbo" można tylko pogratulować, ponieważ powołanie to dla niego i całego klubu wielkie wyróżnienie. Pandemia nieco przełożyła ten debiut w czasie, ponieważ mógł on nastąpić nawet wcześniej. Powołanie to wielki zaszczyt i sukces tego młodego chłopaka. Trzeba mu życzyć, aby cały czas rozwijał się w dobrym kierunku.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Szacunek - 26.08.2020 / 22:31, *.virginm.net

bierz srante i wyp...aj!!!

odpowiedz
Wwl - 26.08.2020 / 21:59, *.toneticgroup.pl

Dalej głosujecie w ankiecie ze vuko to zajebisty treneiro?

odpowiedz
Kibic emeryt - 26.08.2020 / 11:18, *.centertel.pl

Jeśli Vukovic nie będzie znów kombinował ,ze składem to wygramy
Remy został już dawno odstrzelony (moim zdaniem niesłusznie bo w formie to grajek na pierwszy skład ) i znając upartość trenera odejdzie nie dostając szansy a zapewnienie trenera to zwykły blew bo pewnie jest naciskany przez Prezesa.Dziwna jest ta nasza Legia bo na dziś mamy teoretycznie 2 bocznych pomocników i 6 napastników .

odpowiedz
Błażej - 26.08.2020 / 16:17, *.telnaptelecom.pl

@Kibic emeryt: Bardzo fajny, ciągle kontuzjowany. Już dawno nie powinno go być w klubie.

odpowiedz
PocałunekFrancuski - 26.08.2020 / 18:21, *.t-mobile.pl

@Błażej:Dodatkowo zwrotność jak wół

odpowiedz
Błażej - 26.08.2020 / 10:57, *.telnaptelecom.pl

Boruc - Karbownik, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović - Antolić, Gwilia - Luquinhas, Kante, Kapustka - Rosołek.

odpowiedz
Opoor - 26.08.2020 / 10:42, *.centertel.pl

Kapustka na skrzydło, Luqi do środka, Valeriane kurła do domu mecz w TV oglądać i awans pewny.

odpowiedz
kuba - 26.08.2020 / 11:31, *.plus.pl

@Opoor:
Myślałem że tylko ja widzę jak Gruzin pozoruje grę.
Słaby jest strasznie, z uporem maniaka Vuko wystawia go na rozegraniu kosztem Lukiego. Traci na tym ewidentnie cała drużyna. Gwilia albo do tyłu albo na bok, czyli na ławę.

odpowiedz
Afro - 26.08.2020 / 12:42, *.plus.pl

@kuba: pełna zgoda. Znam się bo gram dużo w football manager - Gwilia ma "boi się męczy o dużą stawkę".

odpowiedz
Kibic emeryt - 26.08.2020 / 13:23, *.centertel.pl

@kuba: Zgadzam się w 100%
Vukovic ma o sobie bardzo duże mniemanie i samozwańczo w wywiadzie powiedział że jest dobrym trenerem a jest podobno uparty i mściwy o czym przekonał się Carlitosa
Jak będzie miał wyniki to Prezes go będzie popierał ale jeśli teraz zawali to wyleci
Ja osobiście nie mam do niego przekonania i wcale bym nie płakał tylko dla klubu brak awansu może być bardzo zły .

odpowiedz
Arek - 26.08.2020 / 17:32, *.t-mobile.pl

@Kibic emeryt: powiedział, że jest najlepszym dotychczasowym trenerem Legii !!

odpowiedz
Aro - 26.08.2020 / 10:25, *.play-internet.pl

Całym sercem wierzę że ma ukochana Legiunia dziś wygra mecz!

odpowiedz
Alex Bielany - 26.08.2020 / 09:48, *.centertel.pl

Vuko rozważa 120 minut? Dogrywka z ogórkami ? Grubo....

odpowiedz
JWR - 26.08.2020 / 09:30, *.orange.pl

Po tym co Kapustka pokazywał w meczu z Rakowem to nie jest jeszcze czas na to żeby grał od początku. Stawka jest zbyt duża.

odpowiedz
Pawel73 - 26.08.2020 / 05:27, *.66.98

Oby jak najszybciej wrócił do formy i zdrowia Remi, bo Wieteska zawsze musi coś wywinąć . Bez kielicha przed meczem się nie obejdzie jak Wieteska gra ...

odpowiedz
Zbyszek - 26.08.2020 / 02:28, *.plus.pl

Oby tylko Wieteska nie grał bo znowu coś wywinie :o

odpowiedz
Hugon - 25.08.2020 / 23:59, *.vectranet.pl

Vuković, Tylko nie wystawiaj tego grubego na bramce,bo wyjdziesz jak z Kulenovićem.

odpowiedz
Noguh - 26.08.2020 / 09:35, *.251.4

@Hugon: w sensie, ze sprzedamy Boruca po 10 meczach za prawie 2 mln eur za granice?

Mysle, ze fajnie bysmy na tym wyszli gdyby nie to ze Boruc w bramce sobie poradzi, to go rozni od Kulenovica na boisku.

odpowiedz
Władeczek - 25.08.2020 / 23:51, *.play-internet.pl

Jak nie wygracie to będzie źle faken. Maciora już się chłodzi.

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 25.08.2020 / 21:11, *.centertel.pl

Ja mam jutro kapuche na obiad

odpowiedz
Szczota - 26.08.2020 / 09:51, *.play-internet.pl

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ: ...popij rosołkiem ;)

odpowiedz
Arek - 25.08.2020 / 20:35, *.t-mobile.pl

A ty możesz się spakować !!

odpowiedz
Transfery - 25.08.2020 / 20:28, *.vectranet.pl

Messi do wzięcia ,kot ,ogor niezły z niego ,jak na naszą Eklape ,pozdrawiam kumatych

odpowiedz
... - 25.08.2020 / 20:36, *.t-mobile.pl

@Transfery : obawiam się, że nie przejdzie testu z siatkonogi i gry serba

odpowiedz
Powiś(L)e - 25.08.2020 / 19:57, *.vectranet.pl

kapustka, boruc...takim marketingowym szrotem nie wygrasz

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 25.08.2020 / 18:12, *.plus.pl

O wynik meczu to ja się nie boję, ale jak te france przywiozą wirusa i po zarażają naszych chłopaków to dopiero będzie Meksyk.
Swoją drogą czy ktoś wie jak naprawdę wyglądają na Cyprze badania na covid?

odpowiedz
Wiem - 25.08.2020 / 19:03, *.mgk.pl

@(L)eve(L)64: wiem, mam rodzinę pochodzącą z tego kraju. Niczym nie różnią się od tych u nas. Pobierają wymaz i wieczorem info via telefon/mail.

odpowiedz
Hahaha - 25.08.2020 / 17:41, *.master.pl

Od jutra zostanie : skupiamy się na lidze :D

odpowiedz
Wolfik - 25.08.2020 / 21:11, *.play-internet.pl

@Hahaha: Jeśli już to na eliminacjach do Ligi Europy

odpowiedz
Arek - 25.08.2020 / 22:35, *.t-mobile.pl

@Wolfik: LE czyli ekstraklasa :p

odpowiedz
Boczek - 25.08.2020 / 17:23, *.comcast.net

Kapustka z Rosołkiem od pierwszej minuty!

odpowiedz
(L) - 25.08.2020 / 17:07, *.chello.pl

Brak raportu medycznego nie wróży nic dobrego.
Przypominam że dzisiaj miały być wyniki.

odpowiedz
dom_rembsky - 25.08.2020 / 17:05, *.chello.pl

Lopes też koroniarzem? Od początku sezonu nawet ławki nie powąchał :/

odpowiedz
Gizior - 25.08.2020 / 17:00, *.t-mobile.pl

Czyli znów zagramy bez presingu

odpowiedz
jarek L - 25.08.2020 / 17:00, *.123.240

NAJPRAWDOPODOBNIEJ COVID

odpowiedz
Damians - 25.08.2020 / 16:59, *.plus.pl

Do "Bmbr" covid?

odpowiedz
Bmbr - 25.08.2020 / 16:52, *.orange.pl

Co się dzieje z Wszołkiem?

odpowiedz
Wronkie - 25.08.2020 / 16:57, *.cyfrowypolsat.pl

@Bmbr: Podobno Corona

odpowiedz
L - 25.08.2020 / 16:57, *.chello.pl

@Bmbr: koronowirus

odpowiedz
Matigol - 25.08.2020 / 16:59, *.orange.pl

@Bmbr: Koronawirus.

odpowiedz