Henning Berg - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Berg: Musimy zagrać na najwyższym poziomie

Woytek

- Legia to wielki klub, ma dobrych zawodników i wygrała ligę w poprzednim sezonie. To zespół, który jest na nieco wyższym poziomie niż drużyny, z którymi gramy na co dzień. To będzie wyzwanie dla nas i okazja do nauki. Zrobimy wszystko co potrafimy, ale oczekujemy trudnego meczu przeciwko dobrej drużynie - mówi trener Omonii Henning Berg przed środowym meczem.

- W tej pogodzie prawdopodobnie będzie nam łatwiej zagrać na naszym najwyższym poziomie niż przy 35 stopniach Celsjusza, które są obecnie na Cyprze. Gramy z zespołem, który jest na bardzo dobrym poziomie fizycznym.

- Uważam, że Legia zagra podobnie jak w ostatnich meczach. W zespole jest wysoki napastnik, do którego dośrodkowywane są piłki. Legia chce dominować, grać na wysokiej intensywności i pressingu. Byłbym zaskoczony, gdyby zagrali inaczej.

- Musimy zgrać bardzo blisko swojego najwyższego poziomu, by osiągnąć satysfakcjonujący wynik. To będzie bardzo dobry test dla nas, bo nie mamy tyle doświadczeń pucharach jak Legia, tym bardziej nie możemy się go doczekać.

- To będzie nasz trzeci mecz na wyjeździe w ciągu tygodnia, dlatego w sobotę w meczu ligowym musieliśmy skorzystać z większej liczby młodszych zawodników. Spisali się bardzo dobrze, pokazali charakter i pomogli zdobyć punkt w trudnym wyjazdowym meczu z Pafos. Jutro na pewno będą zmiany w składzie - to normalnie. Asante jest gotowy do gry.

- Mam bardzo wiele dobrych wspomnień z pobytu w Warszawie. Pracowałem w Legii niemal dwa lata. Rozegraliśmy wiele dobrych spotkań i osiągnęliśmy sukcesy. Wygrana z Celtikiem w dwumeczu 6-1 była jednocześnie najlepszym i najgorszym momentem. Nadal znam wielu ludzi stąd, więc to dla mnie wyjątkowa sytuacja tu wrócić, ale będę profesjonalistą i wraz z Omonią będę chciał osiągnąć jak najlepszy rezultat.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Matt - 26.08.2020 / 17:14, *.tpnet.pl

Ciekaw jestem jak potoczyłby się losy Legii w tamtym sezonie gdyby nie wpadka z Celticiem. Czuję, że mogłoby być lepiej niż w sezonie z LM. Tam początek był fatalny i trochę rzutuje na odbiór całości. Przy czym Berg nie miał takiego składu jak potem Magiera.

odpowiedz
Mateusz - 26.08.2020 / 09:41, *.com.pl

To za Berga drużyna po raz pierwszy wyglądała profesjonalnie w Europie, choć paradoksalnie to jego zespołowi przydarzyła się gafa wszech czasów. Bardzo mile go wspominam, w zasadzie to tylko Czerczesow nawiązał do jego poziomu.

odpowiedz
zizu - 26.08.2020 / 10:47, *.t-mobile.pl

@Mateusz : zgadzam się, pamiętam że z niedowierzaniem patrzyłem w meczach z Celtikiem czy Trabzonsporem jakim pressingiem już na połowie rywala grała Legia...

odpowiedz
Grzesiek - 26.08.2020 / 13:47, *.centertel.pl

@Mateusz : 19 grudnia 2013 zwolniony z funckcji trenera został jan urban. 30 lipca 2014 roku Legia ograla celtic. Serio myslicie ze w pol roku hennong berg zmontował pake ktora rozniosla celtic 4:1?
Serio myslicie ze czerczesow ktory karbownikowi by powiedzial ze nie bedzie gral bo jest za mlody jest lepszy od Vuko albo od magiery lub urbana?
To Jan Urban byl za wprowadzaniem do seniorskiej Legii mlodych pilkarzy czego efektrm byla swietna gra w tym meczu mlodego koseckiego.
Henning Berg po prostu nie zdazyl popsuc tamtej Legii.

odpowiedz
kibic(L) - 26.08.2020 / 15:14, *.icpnet.pl

@Grzesiek:
Nie, w pół roku nie zmontował paki, ale z materiału, który miał zrobił drużynę, poukładał ją taktycznie i zbudował atmosferę wygrywania. Tak mało a jednocześnie tak dużo. Janek to był fajny chłop, ale w następnych klubach pokazał, że jako trener wyżej wała nie podskoczy. A Berg przyszedł i zrobił coś czego Janek, by nie zrobił.
A co do Czerczesowa. Weź spójrz kiedy Czerczesow był w Legii, zerknij ile lat minęło, spójrz ile lat ma Karbownik i ile miał jak Czerczesow był trenerem. I to jest w sumie odpowiedź na Twoje pytanie i koniec rozmowy.

odpowiedz
grzesiek - 26.08.2020 / 16:24, *.centertel.pl

@kibic(L): mi chodzi o to ze Czerczesow nie stawial na mlodych pilkarzy. I to jest FAKT. Zamiast Majeckiego gralby Malarz lub cierzniak. Poziom sportowy malarza na pewno nie byl wyzszy od majeckiego a i kasy za malarza raczej zadnej Legia nie dostala. A za Majeckiego owszem i to sporo. Jakby Stasiek byl trenerem teraz to tez by nie postawil na karbo. W ogole rzadko ktory trener by postawil. I tu olbrzymiii sukces Vuko.
Dzieki takim transferom jak Majecki klub moze sobie pozwolic na zakup np slisza za milion czy tam poltora miliona i wzmocnienie ekipy.

Jak dla mnie zdecydowanie Polscy trenerzy> zagraniczni trenerzy

odpowiedz
grzesiek - 26.08.2020 / 16:30, *.centertel.pl

@kibic(L): A to Henning Berg podskoczyl wyzej wała? Videoton a teraz Omonia Nikozja?
Daj spokoj. Pamietam jak druzyna grala za Janka Urbana i grala lepiej niz za kazdego obcokrajowca...
A pamietasz koncowke pobytu Berga w Legii? Wystawianie jodlowca w obronie i rozne inne ciekawe zagrywki ? Ja pamietam ze jak widzialem wyjsciowy sklad to juz wiedzialem ze bd w plecy

odpowiedz
grzesiek - 26.08.2020 / 07:33, *.centertel.pl

Ja tam go milo nie wspominam jechał na druzynie wytrenowanej przez janka urbana i to jemu przypisywanesa zaslugi m.in za celtic. A jak grala druzyna pozniej pod jego wodzy to juz oczy bolaly

odpowiedz
zduneq - 26.08.2020 / 13:20, *.play-internet.pl

@grzesiek:
A jakie sukcesy w pucharach gdziekolwiek zrobił Urban? Sympatyczny facet, ale jeśli chodzi o trenerkę to raczej przeciętniak.

Po przyjściu Berga wszyscy podkreślali jak bardzo dużo wniósł do klubu pod kątem organizacji itd.
Niestety taka jest smutna prawda, przeciętny trener z zachodu to sufit dla polskiej piłki.

odpowiedz
grzesiek - 26.08.2020 / 13:40, *.centertel.pl

@zduneq: po zdobyciu MP zwolniony został Jan Urban i na jego plecach Henning Berg pokonal celtic. Jak nie wierzysz ze urbana zwolonili pp zdobyciu MP to ppczytaj troche. Duzo ludzi byla zdziwiona tym ruchem. Ale Lesny chyba wybujale ego mial za mocno i chcial kogos jeszcze lepszego na trenera od urbana. W efekcie przyszedl berg ktory zaslynal bodajze tym ze kucharczyka w obronie wystawial itp. nie wiem czy to akurat kucharczyla ale wiem ze wystawial pilkarzy na pozycjach na ktorych wczesniej nigdy nie grali. Prykowal rezerwowych do pierwsego skladu jak gdyby nigdy nic w waznych meczach. To tyle z tego co pamiwtam. Jak sie myle to mnie popraw...

odpowiedz
HOP - 26.08.2020 / 14:23, *.knc.pl

@grzesiek: ten twoj janek rybak wybitny fachowiec od łowenia ryb ma takie osiągnięcia nie licząc tego co dała mu Legia.

Od 29 października do 10 grudnia 2010 pracował w Polonii Bytom.

10 marca 2011 podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin, gdzie na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Marka Bajora. Jeszcze w tym samym roku został zwolniony z powodu słabych wyników drużyny .

3 lipca 2014 Urban został oficjalnie nowym szkoleniowcem Osasuny Pampeluna. Zadaniem polskiego trenera był powrót z drużyną do Primera División. 28 lutego 2015 został zwolniony ze stanowiska trenera Osasuny Pampeluny, ze względu na rozczarowujące wyniki drużyny pod jego wodzą. W momencie jego odejścia klub znajdował się na 16. miejscu w tabeli Segunda División.

12 października 2015 został trenerem Lecha Poznań, natomiast współpracę z klubem z Wielkopolski zakończył 29 sierpnia 2016.

5 stycznia 2017 został trenerem Śląska Wrocław, podpisując kontrakt na 1,5 roku[13]. 19 lutego 2018 został zwolniony z funkcji trenera Śląska Wrocław.

Obecnie nie zatrudniony jako trener xDD

opowiadaj dalej swoje dyrdymały o wybitnym janku rybaku.

(L)


odpowiedz
Zduneq - 26.08.2020 / 14:49, *.play-internet.pl

@grzesiek: nie jestem kibicem od wczoraj i doskonale wiem że Berg zajął miejsce Urbana po zdobyciu MP i uważam to za niesprawiedliwe.Na szczęście u steru byli mądrzejsi niż ja i wzięto Berga.
Każdy trener ma prawo kierować drużyną tak jak mu się podoba bo to on jest rozliczany z wyników.nie jednego i nie dwóch piłkarzy trenerzy potrafią wymyślić na nowo.przyklady?Bereszyński, Luqi,swego czasu Rado.
Z tego co pamiętam to Kucharczyka na prawej obronie próbował Pinto, zapewne chciał wykorzystać świetną motorykę Kuchego .

odpowiedz
grzesiek - 26.08.2020 / 18:05, *.centertel.pl

@HOP: nie wiem ile lat liczysz sobie. Ale jesli wiwcej niz 20 no to powinienes zdawac sobie sprawe ze jak dasz najlepszemu kucharzowi kiepskie skladniki do potraw to i przyrzadzona potrawa wyjdzie czasem do bani. Natomiast jak dasz jakiemus slabemu kucharzowi przepyszne skladki to i czasem cos zjadliwego mu wyjdzie. Wielcy trenerzy tak jak i pilkarze czesto szlif zdobywaja w beznadziejnych warunkach...

odpowiedz
HOP - 26.08.2020 / 18:45, *.knc.pl

@grzesiek: Jeśli już o wiek pytasz to nie wystarczy Ci informacja, że jestem stałym bywalcem Ł3 od 92/93. Pozostaniemy przy swoich zdaniach przypomnę cytat janka rybaka o oczekiwaniach sry, że nie będzie słowo w słowo bo nie chce mi się tego szukać,ale szło to mniej więcej tak: "Nie rozumiem czemu ludzie w Legii mają oczekiwania, oczekiwania to może mieć górnik zabrze który ma najwięcej mistrzostw polski" Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów janka rybaka.

(L)

odpowiedz
Grzesiek - 26.08.2020 / 20:55, *.centertel.pl

@HOP: haha. No spoko. Masz swoje zdanie po prostu. Dla mnie na prawde janek nie byl slabym trenerem no ale ok. Czasem zdania na jakis temat moga sie znacznie roznic i tez jest okej. Widocznie czyms cie jasio wkurzyl mocno hehe pozdrawiam :)

odpowiedz
Pawciu - 26.08.2020 / 06:57, *.net.pl

Tez go milo wspominam. Ciekawe jak reaguje na nazwisko Marta Ostrowska. Przypuszczam ze tak samo jak M. Trzeciak na Mikela Arruabarrene- chociaz nie, on nadal jest utwierdzony ze jest lepszy od Lewandowskiego

odpowiedz
grzesiek - 26.08.2020 / 07:36, *.centertel.pl

@Pawciu: aj ile mozna wypominac tego lewandosskiego. Takie rzeczy sie zdarzaja nawet w najlepszych klubach...w Polsce nie mamy raczej problemu z kupowaniem pilkarzy na naszym rynku. Czego przykladem jest tez polityka transferowa Legii w ostatnich latach tzn kupowac najlepszych z ligi polskiej. Mamy problem z kupowaniem z zagranicy. Swego czasu Lech robil fajne gransfery z zzagranicy ale nawet i tam juz sie pogubili..pozdro

odpowiedz
Normalny - 26.08.2020 / 11:04, *.net.pl

@grzesiek: inne panstwa regularnie graja w Lidze Mistrzow nawet taka Bialorus (Bate Borysow) czy Slowacja. Trudno zapomniec taka wpadke.

odpowiedz
Mokotów - 26.08.2020 / 11:13, *.elartnet.pl

@grzesiek: Ojojoj...... "lewandosski"..... 3 błędy w jednym nazwisku.

odpowiedz
grzesiek - 26.08.2020 / 16:19, *.centertel.pl

@Mokotów:
Jak chcesz mi coś napisać co we mnie uderzy no to wysil sie bardziej...znam ortografie podejrzewam w stopniu wyzszym od Twojego. A w czasach szkolnych bez problemu składałem zdania w jezyku angielskim. Wiec przykro mi ale zle trafiles. :)

odpowiedz
Jimmy L - 26.08.2020 / 05:20, *.d1-online.com

I to jest trener

odpowiedz
Arek - 26.08.2020 / 01:36, *.master.pl

Szkoda, że miał w swoim sztabie vuko:/ podobnie jak Czerczesow, Magiera .. wszyscy trenerzy byli źli?

odpowiedz
Stara Ochota - 25.08.2020 / 23:29, *.play-internet.pl

Co by o Bergu nie mówić, w pucharach za jago czasów byliśmy naprawdę mocni, słynny dwumecz z Celticiem, wygrana grupa w LE, to były piękne chwile.

odpowiedz
Arek - 25.08.2020 / 22:20, *.tpnet.pl

Typowy Berg. Jak był u nas też wypowiadał się w ten sam sposób. Ja tam dobrze wspominam jego pobyt w Legii.

odpowiedz
WP - 25.08.2020 / 21:18, *.t-mobile.pl

Wracaj do Nas. Dzięki za piękne chwilę w pucharach

odpowiedz
Korek - 26.08.2020 / 00:30, *.chello.pl

@WP: powiedz to Kucharczykowi i kilku innym piłkarzom. Od ich "jobów" uszy by Tobie zwiędły...

odpowiedz
szczery jerry - 26.08.2020 / 10:41, *.t-mobile.pl

@Korek: a co nas obchodzą płacze i żale piłkarzyków? Liczy się jakie wyniki osiąga Legia jako zespół, a te za Berga w Pucharach były bardzo dobre

odpowiedz
Władeczek - 25.08.2020 / 20:17, *.play-internet.pl

Wellcom home Henning! Czeka cie ciężka przeprawa faken.

odpowiedz
Pacan - 25.08.2020 / 22:50, *.47.44

@Władeczek: Faken jee!

odpowiedz