fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Nowy lekarz pierwszej drużyny

Woytek, źródło: Legia.com

Pierwsza drużyna Legii Warszawa ma nowego lekarza. Został nim Filip Latawiec po tym jak wcześniej od pracy z zespołem został odsunięty Mateusz Dawidziuk. Latawiec w sezonie 2018/19 pracował w sztabie pierwszej drużyny Legii, a następnie przeniósł się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie był lekarzem Al-Jazira FC.

Filip Latawiec jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu, będąc w trakcie dodatkowej specjalizacji z medycyny sportowej. Jako absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskał równocześnie tytuł magistra psychologii ze szczególnym zainteresowaniem psychologią w sporcie. Od 2013 roku jest licencjonowanym Lekarzem Polskiego Związku Piłki Nożnej Reprezentacji Polski Juniorów.

Mateusz Dawidziuk, który dotychczas pełnił rolę szefa sztabu medycznego zespołu, pozostanie w klubie w innej roli.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
bronek49 - 29.08.2020 / 18:02, *.chello.pl

jeszcze powinna być zmiana conajmniej trenera od przygotowania fizycznego bo prawie wszystkie kontuzje to mięśniowe a to już działka tego trenera

odpowiedz
Kuba - 29.08.2020 / 12:25, *.t-mobile.pl

Dobrze, że przy okazji psycholog, bo większość naszych piłkarzy potrzebuje przede wszystkim wsparcia mentalnego.

odpowiedz
Jasio - 29.08.2020 / 12:14, *.telkab.pl

Kara za przegapienie Korony!

odpowiedz
Hiszpan - 29.08.2020 / 10:44, *.telnaptelecom.pl

Nie ufam żadnemu z ludzi Pudla.

odpowiedz
Elquatro - 29.08.2020 / 08:38, *.chello.pl

Doktor Wilczur

odpowiedz
Po(L)ubiony - 29.08.2020 / 13:42, *.chello.pl

@Elquatro: Profesor Wilczur.

odpowiedz
Dżon - 29.08.2020 / 08:31, *.plus.pl

No i mamy winnego porażki w pucharach!!!!! Komedia!

odpowiedz
P. - 29.08.2020 / 08:14, *.net.pl

Stach Machowski to byl dopiero legijny znachor :)

odpowiedz
Mrok - 29.08.2020 / 08:04, *.play-internet.pl

W przypadku gdy 1/3 drużyny łapie kontuzje w kluczowej części sezonu, gdy po przerwie epidemiologicznej okazuje się że drużyna nie jest gotowa grać na takiej samej szybkości, wydolności jak inne to znaczy, ze najważniejsze dla Legii jest poprawienie przygotowania sprawnościowego i fizycznego.

Lekarz o tej specjalizacji jak Latawiec przyda się jak będą kontuzję tym bardziej, że Dawidziuk okazał się co najmniej nieodpowiedzialny, jak nie nieprofesjonalny.

Ja chce jednak wiedzieć co klub robi aby nie przytrafiała się nam taka ilość kontuzji jak w ubiegłych sezonach?
Tu jest bezwzględnie potrzebna rewizja pracy sztabu przygotowania fizycznego. Priorytetem powinno być unikanie kontuzji a dopiero potem ich leczenie.

odpowiedz
pk - 29.08.2020 / 07:04, *.tpnet.pl

powinno być Nowy trener pierwszej drużyny a nie lekarz! wtedy byłoby ciekawsze do czytaia

odpowiedz
Mikrus - 29.08.2020 / 01:04, *.t-mobile.pl

PUDEL doprowadzi do tragedii, zobaczycie

odpowiedz
atmosferic - 29.08.2020 / 00:04, *.orange.pl

Mioduski-warszawski bartomeu tylko bez pieniedzy.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 29.08.2020 / 13:45, *.chello.pl

@atmosferic: Warszawę, to on pierwszy raz ujrzał, gdy wrócił ze Stanów. To bydgoski typ. Jak ryży z PZPN.

odpowiedz
danieLo - 28.08.2020 / 22:58, *.233.178

A kiedy egzorcysta?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 28.08.2020 / 22:48, *.orange.pl

Jutro dygniemy Jagę 4-0 i będziemy liderem.

odpowiedz
Dziadek z osiedla - 29.08.2020 / 03:41, *.myvzw.com

@Leśny Dziadek: a jak nie dygniemy to co wtedy?

odpowiedz
Logiczny dziadek - 29.08.2020 / 08:12, *.vtelecom.pl

@Dziadek z osiedla:
To wtedy nie będziemy liderem

odpowiedz
Farme(L) - 29.08.2020 / 12:15, *.virginm.net

@Logiczny dziadek : podoba mi się... logiczne łączenie kropek..:)

odpowiedz
LukAS - 28.08.2020 / 21:49, *.vectranet.pl

Psychiatra sportowy natychmiast!

odpowiedz
Haha - 29.08.2020 / 01:54, *.master.pl

@LukAS: haha

odpowiedz