fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

1 września rocznica śmierci Deyny. Odsłonięcie muralu

Woytek

1 września przypada 31. rocznica śmierci legendy stołecznego klubu Kazimierza Deyny. Kibice tradycyjnie spotykają się w Źródełku, skąd o godzinie 19:16 wyruszą w kierunku pomnika Kazimierza Deyny, by złożyć wieniec. Zapraszamy do udziału w uroczystości i zabrania ze sobą zniczy.

Tego samego dnia o godzinie 18:00 przy ul. Kazury 16 (parking od Płaskowickiej) odbędzie się oficjalne zakończenie prac nad muralem Deyny, który powstał z inicjatywy Janusza Dorosiewicza, prezesa Fundacji im. Kazimierza Deyny, który pomagał kibicom postawić pomnik Kazika, a także sprowadził do Polski jego prochy. Choć mural jest już gotowy, to cały czas trwa zbiórka, na brakującą kwotę, którą wykonawca ma otrzymać na koniec września.

Zapraszamy na oba wydarzenia!

* * *

Kazimierz Deyna w Legii spędził 12 i pół roku. Dwukrotnie świętował na Łazienkowskiej mistrzostwo Polski (1969, 1970) i raz Puchar Polski. W Legii rozegrał 390 meczów i zdobył 141 bramek. Sukcesy osiągał także w reprezentacji Polski, zarówno na Mistrzostwach Świata, jak i Igrzyskach Olimpijskich. Z Legii odszedł do Manchesteru City, a piłkarską karierę zakończył w San Diego Sockers.

Wszystko o Kazimierzu Deynie znajdziecie na stronie www.kazimierzdeyna.com.

fot. Woytek / Legionisci.com

fot.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
#krzeszczuout - 04.09.2020 / 00:17, *.amazonaws.com

...Szkoda że jeszcze nikt nie nakrécił filmu o Kaziku ,a potem stałby sie kultowym filmem,dla każdego kibica Legii,i nie tylko.,,

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 01.09.2020 / 19:03, *.vectranet.pl

ALe na grafie nie ma żadnego akcentu (L)...Słabo.

odpowiedz
Jimmy L - 01.09.2020 / 15:57, *.d1-online.com

Pan Kazimierz Deyna, na swojej pozycji najlepszy nie tylko w Polsce ale i na świecie. Długo jeszcze będziemy czekać na taki talent

odpowiedz
Józefowianin - 01.09.2020 / 10:55, *.chello.pl

Wieczny Szacunek dla Kazia!

odpowiedz
Tomi - 01.09.2020 / 10:55, *.t-mobile.pl

"KAKA" ZAWSZE O TOBIE PAMIĘTAMY

odpowiedz
Pamięci Kazimierza Deyny - 01.09.2020 / 08:53, *.plus.pl

Dnia pierwszego września
Roku pamiętnego
Zginął Kazik Deyna
W wypadku w San Diego

Smutek w wszystkie serca
czas żałoby niesie
Nie ma już Kazika
nie ma Go na świecie

My Kibice Legii
Cię nie zapomnimy
Pieśni zaśpiewamy
Pomnik postawimy

Bo jesteś na zawsze
Legii kapitanem
Póki świat istnieje
Trwa o TOBIE pamięć!

odpowiedz
#krzeszczuout - 04.09.2020 / 00:22, *.amazonaws.com

@Pamięci Kazimierza Deyny: Brawo!✨

odpowiedz
Darek - 01.09.2020 / 07:05, *.t-ipconnect.de

Dzisiaj jest także rocznica wybuchu II wojny światowej.
A z wieńcem to idźcie na cmentarz tam gdzie prochy Kazika a nie pod pomnik.

odpowiedz
Kop w KOD - 01.09.2020 / 07:21, *.vectranet.pl

@Darek :
Na cmentarzu tez jest składany wieniec, gdybyś był na Powązkach kiedykolwiek odddać hołd to byś zauważył ...

odpowiedz
Mchr - 01.09.2020 / 17:14, *.orange.pl

@Darek : Proszę Cię. Chłopie. Przypi...dolka Ci nie wyszła. Smutne, że Ci, którzy niekoniecznie sami coś zrobią, mają zawsze jakieś ALE do i Tych, którzy coś zrobią.

odpowiedz
Denis - 01.09.2020 / 05:08, *.centertel.pl

Kaziu Deyna na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 01.09.2020 / 00:15, *.t-mobile.pl

Piękny mural! Szacun dla pomysłodawców i wykonawców.

odpowiedz
dejne3 - 31.08.2020 / 21:55, *.plus.pl

Kazimierz Deyna pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci, na zawsze wirni kibice Legia Mistrz

odpowiedz
Arecki - 31.08.2020 / 21:45, *.plus.pl

Mural Cudo, Kaziu Deyna - patrzysz z góry na to jak grajki z trenerem walczą o REMIS z babą jagą..... Ach szkoda....

odpowiedz
Autor nieznany - 01.09.2020 / 02:45, *.play-internet.pl

@Arecki: Deyna przez 12,5 roku pobytu w Legii świętował tytuł mistrzowski zaledwie dwa razy. Obecnie Legia ma SZEŚĆ tytułów w zaledwie ośmiu ostatnich sezonach! Najlepszy w historii klubu okres jest właśnie teraz!

odpowiedz
Kamień - 01.09.2020 / 06:39, *.chello.pl

@Andrzej zwycięzca 20:
no k... idiota

odpowiedz
Po(L)ubiony - 01.09.2020 / 07:45, *.chello.pl

@Autor nieznany: Kretyńskie porównanie. Kazimierz Deyna, zdobywał laury dla Legii i Polski, gdy polska piłka była w światowej czołówce. W lidze grało wiele znakomitych drużyn, a w nich grało wielu znakomitych piłkarzy. Dość powiedzieć, że gdy oceniano klasę reprezentantów Polski po MŚ74, to tylko jednego zakwalifikowano do klasy europejskiej, pozostałym przypisano klasę światową! I wszyscy grali w polskich klubach! Legia z Kazikiem, potrafiła wyeliminować z PE St.Etienne, które wcześniej ograło Bayern! Wygrała z Francuzami obydwa mecze. Kazik strzelił dwie genialne bramki. Przeszło pół wieku, i nikt tego nie powtórzył.

odpowiedz
Bracie - 01.09.2020 / 12:24, *.vectranet.pl

@Po(L)ubiony: tak trzymać ,edukować ,edukować jeszcze raz edukować ,te miernoty .

odpowiedz