Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Nie ma sensu grać nudną piłkę

Wiśnia, źródło: Kanał Sportowy

- Wygrywanie zawsze jest na pierwszym miejscu, ponieważ to z tego jesteś rozliczany - mówi Aleksandar Vuković w programie Tomasza Smokowskiego "Mój pierwszy raz" na Kanałowi Sportowemu. Szkoleniowiec poruszył w nim kilka kwestii, dotyczących zagadnień m.in. bycia ligowym trenerem.

Bycie trenerem rozczarowało?
- Nie rozczarowało, ale rosłem i dojrzewałem w czasach, kiedy piłka ulegała przemianom. W latach 80', gdy zaczynałem marzyć o karierze piłkarskiej, panowały trochę inne wartości. Mówię tutaj o celach i o wszystkim, co jest najważniejsze. Z biegiem czasu trzeba było dostosować się do zmiany. Do tego, że piłka stała się bardziej kwestią biznesową. (...) Kiedy wreszcie człowiek zetknął się ze sferą zawodową, to czasami jest ona daleka od przyjemnej.

Biznes zabija miłości do piłki?
- W przeszłości piłkarzom i działaczom też zależało na stronie biznesowej, ale z czasem stało się to priorytetem. Wydaję mi się, że to trochę zabiło emocje, które towarzyszyły każdemu dzieciakowi. Mówię tutaj o latach, gdy ja zaczynałem karierę. Każdy z nas marzył, żeby zagrać przy pełnych trybunach i zasłużyć na uznanie w oczach kibiców. To było priorytetem. Teraz młodzi piłkarze również o to walczą, jednak cała otoczka mocno nastawia ich do tego, żeby wykorzystać karierę do osiągnięcia czegoś z tej drugiej strony.

Największa cena, którą poniosłeś za bycie piłkarzem i trenerem?
- Na pewno jest to rozłąka z rodziną. To jest jednak cena, na którą zgodziłem się świadomie. Nie było to jednak dla mnie trudne, ponieważ już od najmłodszych lat chciałem spełniać marzenia. W wieku 16 lat wyjechałem z domu, aby grać w piłkę i rozpocząć samodzielne życie. Teraz moich najbliższych widuję raz na pół roku.

Styl a wynik
- Wygrywanie zawsze jest na pierwszym miejscu, ponieważ to z tego jesteś rozliczany. Bardzo często wpadasz jednak w pułapkę, kiedy chcesz się wszystkim przypodobać, grając piłkę ładniejszą dla oka. Później przychodzi jednak moment, kiedy ktoś mówi: "Przegrałeś trzy mecze z rzędu" - to mówi o znaczeniu jakie ma wynik. Oczywiście, nie ma dla mnie sensu grać nudną piłkę i nie chciałbym na dłuższą metę serwować kibicom czegoś takiego. Sens w tym, żeby ludzie przychodzili na stadion i chcieli oglądać mój zespół. To jest jeden z celów, które sobie narzucam. Wykorzystując potencjał własnych piłkarzy można zachęcić ludzi do przychodzenia na stadion.

- Wszyscy pamiętają reprezentację Grecji, która w 2004 roku w niezbyt pięknym stylu wygrała mistrzostwa Europy. Jeżeli miałbym jednak wybrać, to wolałbym wskazać Barcelonę Guardioli jako przykład pięknej gry. Aktualnie Liverpool również gra ciekawą piłkę, nieco inną, lecz nie można jej nazwać brzydką. Po prostu różne są koncepcje gry. Teraz w Manchesterze City Guardiola dalej preferuje autorski styl gry, który jest bardzo ładny i widowiskowy.

Czy radzenie sobie z presją jest trudne?
- Najważniejsze jest to, aby o tej presji nie myśleć i nie skupiać się na niej. Staram się do tego podchodzić tak, że sam sobie narzucam pewne oczekiwania i cele, które chcę osiągnąć. Nie są one jednak mniejsze od tych, które są względem mnie od osób związanych z klubem. Obracam się jednak w pewnych realiach i nie jestem w stanie czasami wyciągnąć z drużyny więcej. Skupiam się bardziej na tym, co mogę realnie zrobić, a nie o tym, co ktoś pomyśli o mojej pracy.

- Omijam Internet, ponieważ w niczym nie jest w stanie mi pomóc. Zrozumiałem to dobitnie, że informacja tam uzyskana w żaden sposób nie poprawia wydajności i jakości mojej pracy. Nie jest jednak tak, że zupełnie nie wiem, co się dzieje w Internecie, bo nie jesteś w stanie w pełni się od tego odciąć, ale zdecydowania staram się ograniczać to medium.

Czy perfekcjonizm może doprowadzić do "samospalenia"?
- Tak, ale daleki jestem od tego, żeby mówić o sobie jako o perfekcjoniście. Mówię zawodnikom, że czasami będziemy tracić piłki, przegrywać... To nie jest coś, czego można uniknąć. Nie można się tego bać. Wymagam od zawodników, żeby dążyli do tego, żeby być jak najlepszymi. To nie jest perfekcjonizm, ale zrozumienie, że nie jesteśmy osobami, które są w stanie być perfekcyjne.

Cały wywiad z trenerem Vukoviciem


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (94)

+dodaj komentarz
pol - 07.09.2020 / 11:56, *.chello.pl

pinokio niedojda

odpowiedz
PAI HI WO - 06.09.2020 / 10:14, *.interkam.pl

Te same kity co roku.

odpowiedz
Loslobos - 05.09.2020 / 22:55, *.supermedia.pl

Vuko się męczy my się męczymy a piłkarzyki jak się męczą ? Tak jak nasza kadra z Holendrami ? Co by nie pisać cała ta piłka w pandemia jest do du..y.

odpowiedz
Won pinokio - 06.09.2020 / 01:29, *.master.pl

@Loslobos: pinokio koń trojański a raczej serbski...

odpowiedz
SF - 05.09.2020 / 16:54, *.tpnet.pl

Do Trenera: Po przerwie nie bedziemy grac nudnej pilki ?

odpowiedz
Dresović - 06.09.2020 / 13:34, *.master.pl

@SF: będzieny grać tak jak jeszcze nikt nie grał !!

odpowiedz
ursw - 05.09.2020 / 11:45, *.t-mobile.pl

urzekla mnie twoja historia Alksander, nadal dryfujesz nad zamknietym dachem nad Narodowym

odpowiedz
eLpolo - 05.09.2020 / 10:54, *.137.74

Taki piłkarsko kraj -3 świat . Taka sama liga , tacy sami piłkarze i tacy sami trenerzy. Jeśli ktoś widział co wczoraj powiedział Brzęczek to co się czepiać naszego. Ja to nawet jestem z tym pogodzony bo to pieprzone uzależnienie i tak nie pozwoli mi na oglądanie La liga czy innej Bundesligi . Rozumiem też, że z punktu widzenia władz to po co nam trener ( na którego zresztą nas nie stać ) europejskiej klasy jak i obecny wygra mistrza w tej nędznej lidze. Nie mogę tylko pogodzić się z jednym - dlaczego te nasze pseudogwiazdki nie zarabiają tak jak w Skandynawi chociażby. Odbijają się od każdej mocniejszej ligi a i tak zarabiają krocie jak na polskie warunki i chodzą w świetle chwały zapraszani do tv udzielają wywiadów i żyją jak najbogatsza cześć społeczeństwa . To są spełnieni ludzie i nie maja motywacji żeby zrobić coś więcej. Po karierze sportowej co bardziej wygadanych czeka kariera eksperta w tv i świat dalej jest piękny. A my ? Cóż , i tak będziemy to dalej oglądać , komentować, kłócić się i cieszyć , taki nałóg :)

odpowiedz
AC.Milan. - 04.09.2020 / 11:47, *.47.175

Panowie I panie a gdzie ta wiara u was? Dajmy czlowiekowi troszke wsparcia,mnie udowodnil,ze jak chlopaki zlapia forme to nikt nam nie podskoczy. Liga europy bedzie nasza.Pozdrawiam tych co maja dreszcze juz dzien przed meczem...

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 04.09.2020 / 11:03, *.cyfrowypolsat.pl

Rozłąka z rodziną każdemu klepki pod beretem może sponiewierać

odpowiedz
Kibic emeryt - 04.09.2020 / 10:47, *.centertel.pl

Vukovic odjeżdża !!!!Widać że szuka usprawiedliwienia tylko bardzo nieudolnie .Bardzo bym chciał żeby Legia grała tak jak w paru meczach przed przerwą ale to chyba już przeszłość .Wielu ludziom nie podobała się konferencjia prasowa i odpowiedż Lewandowskiemu
Vuko powiedział prawdę on nie wie dlaczego początek rundy jesiennej jest taki słaby .Problem jest w tym to jak ich ma przygotować dobrze jak nie wie jak to zrobić ?????.Pewnie brak awansu do LE to koniec tego trenera w Legii byle by przyszedł fachowiec a nie kolejny uczeń .

odpowiedz
pjoter - 04.09.2020 / 09:55, *.amazonaws.com

nie ma sensu trzymać cię dalej w Legii .

odpowiedz
kibicL - 04.09.2020 / 08:39, *.centertel.pl

Nudną piłkę to gracie już od paru miesięcy... dłużej oglądać tego się już nie da...

odpowiedz
Jaro - 04.09.2020 / 08:14, *.tpnet.pl

Chwała Vuko za uwolnienie Legii od piłkarskiego neandertalczyka kucharczyka na którego fatalną grę nie dało się patrzeć od lat ale po za tym to nic dobrego dla klubu nie zrobił... Powinien iść na jakieś kursy trenerskie zagraniczne bo te nasze organizowane przez PZPN to uczą " długa do przodu i wszyscy biegną" tak wygląda taktyka w Ekstraklapie...

odpowiedz
tak to widzę - 04.09.2020 / 00:10, *.plus.pl

Z TEORII I FILOZOFII FUTBOLU ZA CHWILĘ BĘDZIE LEPSZY OD STREJLAUA... NO Z,, SUKCESAMI,, TEŻ NIEWIELE GORZEJ OD NIEGO. :)

odpowiedz
#krzeszczuout - 04.09.2020 / 00:03, *.amazonaws.com

#napolimerda !

odpowiedz
ave_CWKS - 03.09.2020 / 21:52, *.surfer.at

90% akcji musi przechodzic przez Boruca, jak na klasyczna "10" przystalo

odpowiedz
Hiszpan - 03.09.2020 / 21:43, *.play-internet.pl

Ten amator odleciał już zupełnie. Legia gra piach ... Jedyna taktyka Vukovica to laga Boruca do Pekharta. Zero strzałów z dystansu i gry kombinacyjnej. Holowanie piłki jak w latach 80-tych i każde przyjęcie na 2 razy. Idź Pan w uj z takim progresem.

odpowiedz
Wsciek(L) y - 03.09.2020 / 21:25, *.mm.pl

Narysuj to dlaczego taką grasz?

odpowiedz
kkk - 03.09.2020 / 20:25, *.vectranet.pl

Tego kawałka wywiadu co jest tu zamieszczony nie da się przeczytać bez wku.wienia,jak cały wywiad jest w tym tonie i klimacie to daruje sobie jego oglądanie z dbałości o moje nerwy i zdrowie psychiczne.

odpowiedz
Czarny76 - 03.09.2020 / 19:42, *.amazonaws.com

Pakuj majdan i wy.....j amatorze.Rok temu wywaliłeś ludzi którzy niby wprowadzali zła atmosferę i nie pasowali do Legii.Wiec sam dzisiaj odejdź bo tez nie pasujesz do zajmowanego stanowiska.

odpowiedz
vuko = Pinokio - 03.09.2020 / 20:10, *.t-mobile.pl

@Czarny76: vuko jest najlepszym trenerem w dziejach Legii !!! Mówił, że jest najdłużej na stanowisku a to świadczy o jego kwalifikacjach.Dodajmy do tego okres gdy był asystentem a kazał mówić do siebie panie trenerze.

odpowiedz
Legionista (J) - 03.09.2020 / 20:15, *.elpos.net

@vuko = Pinokio:
najlepszym trenerem był Probierz.

odpowiedz
... - 03.09.2020 / 19:23, *.master.pl

Idź w ...uj trenerku

odpowiedz
gazza - 03.09.2020 / 19:13, *.inetia.pl

Vuko odejdz - Mam po prostu dosyć twojej marnej taktyki , marnego ustawiania składu i marnych wywiadów których nie trawię czytać.

odpowiedz
Radom L - 03.09.2020 / 17:20, *.play-internet.pl

No po prostu idiotus pospolutus z vuko wuefisty

odpowiedz
Trampek - 03.09.2020 / 17:16, *.net.pl

Zachowuje się jak dzieciak w pielucho-majtkach - któremu rodzice przypominają aby się w nie wypróżniał w nie a on z samo zadowoleniem swoje dalej czynił !! Gdyby zachował się jak dorosły, to po zakończeniu rozgrywek odszedł by, aby pobrać nauki od posiadających dużą wiedzę i praktykę , potwierdzoną nie tylko certyfikatami, ale i wynikami. Tyle i aż tyle w tym temacie.

odpowiedz
Hak77 - 03.09.2020 / 16:50, *.play-internet.pl

Tego męczenia buły nie da się na trzeźwo oglądać. Staropolski taniec chodzony i mongolski balet razem wzięte są dużo ciekawsze.także nie pieprz głupot ,tylko się bierz za robotę.bo inaczej cię kibice rozliczą z tych wspaniałych osiägnięć!

odpowiedz
Zielu - 03.09.2020 / 15:40, *.centertel.pl

Nie ma sensu czytać idiotycznych wypocin

odpowiedz
#krzeszczuout - 03.09.2020 / 16:23, *.amazonaws.com

@Zielu: Wygláda na to że wiécej sie nauczył od Pinto ,buractwa ...

odpowiedz
... - 03.09.2020 / 16:49, *.t-mobile.pl

@#krzeszczuout: on zawsze taki był

odpowiedz
:( - 03.09.2020 / 15:28, *.vectranet.pl

Przeciez ta gra jest i nudna i nieskuteczna.

odpowiedz
Pestka - 03.09.2020 / 15:20, *.128.174

skoro nie ma sensu grac nudnego futbolu, to chyba czas żebyś odszedł.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 03.09.2020 / 14:16, *.plus.pl

Super że w dał za przykład Guardiolę. Można być piłkarzem a później świetnym trenerem ale można być również piłkarzem i gównianym trenerem

odpowiedz
Władeczek - 03.09.2020 / 12:26, *.chello.pl

Odkąd Vukovic został trenerem nie da się obejrzeć meczu że szwagrem bez zrobienia dwóch macior. Nawet na wysokiej klasy telewizorze hi-end nie da się tego, faken, oglądać.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 03.09.2020 / 14:13, *.47.35

@Władeczek: kup sobie telewizor hi-end ze sztuczną inteligencją, i nastaw opcję skórek vizo-motorycznych na Real vs Barca. Wtedy zobaczysz prawdziwy obraz naszych ligowców.

odpowiedz
Ja1916 - 03.09.2020 / 11:52, *.vectranet.pl

"Styl czy wynik?"
Póki co to ani stylu ani wyników :(

odpowiedz
lob - 03.09.2020 / 11:48, *.chello.pl

Nie ma sensu trzymać w legii Vucovica..........To trener na Koronę K. On ze swoim warsztatem i pomagierami nie wiele ich czegoś nauczy. Drużyna bez swojego stylu, bez dwóch trzech zawodników, którzy by się wybijali ponad przeciętność. Brak dobrego napastnika, rozgrywającego, stopera i skrzydłowego. Ponad rok czasu już LEGIĘ trenuje i poziom coraz bardziej się obniża.........Mając taki skład na polską e-klapę to i ochroniarz by zdobył MP.
Berg mu pokazał na jakim poziomie stoi jego warsztat. Przyjechał do nas z leszczami i w pampersy nie narobił.

odpowiedz
Twój Styl - 03.09.2020 / 11:24, *.play-internet.pl

150 wykopów Boruca z omonią było tak ekscytujące że musiałem zażyć nervosolu.

odpowiedz
wawerr - 03.09.2020 / 11:37, *.tpnet.pl

@Twój Styl: nie baw się w to, ja na każdy mecz mam przygotowaną dwusetkę i czteropak, bez tego zestawu to nie oglądam meczu za czasów vuko.

odpowiedz
wawerr - 03.09.2020 / 11:23, *.tpnet.pl

odkąd Vuko jest trenerem to meczu na trzeźwo nie da się obejrzeć , brak pomysłu na grę a o braku taktyki nie wspominając, ciekawe czy Vuko ze sztabem oglądając i analizując na drugi dzień mecz dają radę to robić na trzeźwo czy każdy dostaję "dwieście" przed drzwiami żeby jakoś to znieść...

odpowiedz
Ziomek69 - 03.09.2020 / 10:46, *.65.146

Wolę nudną, ale skuteczną.

odpowiedz
vuko WON - 03.09.2020 / 11:06, *.t-mobile.pl

@Ziomek69: lepiej widowiskowo przegrać z Omonią.

odpowiedz
Kibolek - 03.09.2020 / 10:33, *.orange.pl

Niestety taką NUDNĄ PIŁKĘ GRACIE , PANIE TRENERIO SABOTAŻ

odpowiedz
Piekarz - 03.09.2020 / 10:23, *.play-internet.pl

Ludzie na Legie przychodzili przychodzą i będą przychodzić nie dla tych marnych sprzedajnych grajków tylko dla siebie bo Legia to My

odpowiedz
Gizior - 03.09.2020 / 10:08, *.t-mobile.pl

Prawda jest taka że do puki Legia nie znajdzie zagranicznego trenera z doświadczeniem i swoim pomyślem, nic się nie zmieni... Umieram z nudów już od samego tego ciągłego 4 2 3 1... Bez taktyki i pomysłu na mecz może się uda moze nie... Presing słaby pozycyjnym atak porażka zrywy poszczególnych piłkarzy dają gola... Może jak wyzdrowieje wszolek, rafa i ten Chorwat na praw skrzydlo to troszkę to ruszy ale to dalej będą zrywy a nie jakąś taktyka

odpowiedz
Felek - 03.09.2020 / 09:59, *.netfala.pl

Dajmy czas Vuko do przerwy zimowej. Jeśli Legia nie awansuje do grupy LE, w lidze będzie zawodzić to pewnie, że Vuko powinien zostać zwolniony. Kudłaty powinien już teraz rozglądać się za nowym trenerem, żeby to była decyzja przemyślana a nie robiona na szybko w zimie, żeby uniknąć przyjścia takich wynalazków jak Jozak czy Sa Pinto.

odpowiedz
wawerr - 03.09.2020 / 09:38, *.tpnet.pl

Vuko powinien mieć zakaz dawania wywiadów bo chyba Miodek mu mówi co ma mówić bo jeden i drugi gada bez sensu i nie ma to nic wspólnego z prawdą...

odpowiedz
Jaro - 03.09.2020 / 09:06, *.tpnet.pl

Niestety Vuko wywodzi się z Ekstraklapy i zna tylko ten poziom i ponad ten marny poziom nas nie wyniesie, zremisowaliśmy z klubem z Giblartaru gdzie w całym kraju gra w piłkę mniej osób niż my mamy we wszystkich sekcjach, odjechała nam liga Mołdawska czy Luksemburga a my stoimy w miejscu...

odpowiedz
Tomek(L) - 03.09.2020 / 08:35, *.chello.pl

Wypad z Legii pseudo trenerze. Jesteś odpowiednikiem rumaka który zniszczył przez 3 lata wszystko co było do zniszczenia i wyzerował ranking klubowy lecha do zera. Jeśli nie wejdziemy do fazy grupowej to też się wyzerujemy bo odpadnie nam współczynnik za sezon 16/17 a wynosi on 8.000. Ciekawe czy prezes w ogóle zdaje sobie z tego sprawę.
Amator trener, amator prezes.

odpowiedz
Gambil - 03.09.2020 / 07:24, *.com.pl

Dawno nie mieliśmy tak dobrego trenera, po prostu tyle w temacie.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.09.2020 / 07:07, *.play-internet.pl

Normalnie wywiad roku.Ludki,przecież Oni (piłkarze,trenerzy,działacze) słodko pierdzą i
kreują rzeczywistość swoimi swoimi opowieściami o "dobrym meczu",zaangażowaniu",czy "o wyciagnaniu wniosków po porażce".Zauważcie,że wszystkie "wywiady"są zdecydowanie w jednym tonie-jakby czytali z promptera.Zwyczajny marketing uprawiają,zdając sobie sprawę,że większość z Was bardziej uwierzy ich słowom,niż własnym oczom.Dla porównania,jak powinna wyglądać "chwila prawdy",polecam wypowiedź Jacka Wiśniewskiego-ówczesnego piłkarza G.K.S.Jastrzębie,po meczu z dn 23.05.2012.

odpowiedz
Czy Vikowica mozna w ogóle nazwać trenerem.... - 03.09.2020 / 06:54, *.plus.pl

...........?

odpowiedz
atmosferic - 03.09.2020 / 00:05, *.orange.pl

No ale zaden z tych meczow nowego sezonu nie byl ciekawy. Wszystkie nudne. Legia gra za wolno i na stojaka i do tego sciagneliscie Boruca ktory kilkadziesiat razy na mecz oddaje dluga pilka pilke rywalom. Strasznie to wkur...ia. Legia nie gra fajnej pilki. Tez transfery jakby za to odpowiadaja, bo sa sciagnieci zawodnicy nie pasujacy do profilu gry kombinacyjnej. Jak wlasnie Pekhart czy Boruc ktory ma w genach archaiczny brytolska kopanine "na afere" co tez gra co mecz. Pekhart to z kolei zawodnik pasujacy do Cracovii ktora caly czas wrzuca w pole karne.

odpowiedz
bolo - 02.09.2020 / 23:41, *.inetia.pl

Jedż do rodziny i przestań męczyć konia.Legia,pod Twoim przywództwem , gra właśnie książkowy nudny futbol(?).Jeśli tego nie widzisz to pora zaopatrzyć się w białą laskę albo kupić psa przewodnika.

odpowiedz
Kieliszek - 02.09.2020 / 22:46, *.centertel.pl

Vuko- postawie Tobie Amarenek kilke...jak w koncu odejdzesz za chwilkę !!!!!!!!!!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.09.2020 / 22:10, *.centertel.pl

Nowym pilkarzem Legii zostal skrzydlowy - Kamerunczyk. Jego jedynym, dotychczasowym zajeciem bylo polowanie na antylopy. Takze kondycje ma wypracowana. Ps. To nie jest zart...

odpowiedz
#antykrzeszczu - 02.09.2020 / 22:40, *.102.55

@Leśny Dziadek:Hehehehe..

odpowiedz
Pragmatyk - 02.09.2020 / 23:43, *.orange.pl

@Leśny Dziadek: zapomniales dodac, ze nowym pilkarzem Legii II.

Tam sprawdza czy kondycja rzeczywiscie wypracowana i bardzo dobrze, niech drugi sklad ruszy po awans do II ligi, gdzie panuje juz lepszy poziom i latwiej ogrywac zawodnikow do seniorskiej pilki.

Jak kamerunczyk wypracuje sobie pierwzy sklad to tylko sie z tego cieszyc.

Co do polowania na antylopy - musialby to robic w portugalskim zoo, bo antylopy nie zyja w Portugalii - doczytaj na wikipedii :)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 03.09.2020 / 09:35, *.centertel.pl

@Pragmatyk: A kto napisal, ze on w Portugalii polowal na te antylopy?

odpowiedz
Do puki będzie Loczek tak będzie - 02.09.2020 / 22:08, *.play-internet.pl

Nudny jesteś ty i tylko ty

odpowiedz
PLBBOY - 03.09.2020 / 21:40, *.227.22

@Do puki będzie Loczek tak będzie: dopóki

odpowiedz
#antykrzeszczu - 02.09.2020 / 21:44, *.102.55

Vuko ma zapłon spuźniony albo ktoś go zj...ał...

odpowiedz
PLBBOY - 03.09.2020 / 22:48, *.227.22

@#antykrzeszczu: spóźniony

odpowiedz
#antykrzeszczu - 06.09.2020 / 02:15, *.amazonaws.com

@PLBBOY: zapuźno

odpowiedz
1909 - 02.09.2020 / 21:00, *.plus.pl

A o ty się słyszysz?

odpowiedz
Franio - 02.09.2020 / 20:52, *.tpnet.pl

No zesz ty "nie ma dla mnie sensu grać nudną piłkę"... linfield, omonia to były mecze....

odpowiedz
Szelka - 02.09.2020 / 20:50, *.chello.pl

Wszystko pięknie, ale posadzenie - w meczu z Jagielonią - pięciu wiodących, ofensywnych piłkarzy na ławce rezerwowych jest czymś kuriozalnym i nie mieszczącym się w jakichkolwiek kanonach sztuki trenerskiej. Odebrałem to posunięcie personalne (i taktyczne) jako "pełny odlot" szkoleniowca. Nikt i nic mnie nie przekona, że porażkę, w tym konkretnym meczu, nie zawdzięczamy przede wszystkim Vuko.

odpowiedz
LewLegia - 02.09.2020 / 20:54, *.net.pl

@Szelka: z lotniska modlin?

odpowiedz
Szelka' - 02.09.2020 / 21:07, *.chello.pl

@LewLegia: chociażby...

odpowiedz
LewLegia - 02.09.2020 / 21:43, *.net.pl

@Szelka':chociażby tak czy nie ? :) taxi

odpowiedz
Hg - 02.09.2020 / 22:08, *.t-mobile.pl

@Szelka: To, że 3 dni wcześniej ci piłkarze grali 120 arcycieżkiego meczu też cię nie przekona? ...

odpowiedz
Szelka'' - 02.09.2020 / 23:34, *.chello.pl

@Hg: twierdzenie, że ci piłkarze grali 120 min. arcy ciężkiego meczu jest dość problematyczne. Wynik niekorzystny, zaangażowanie umiarkowane (na tle Cypryjczyków) i gra w chodzonego, w ramach dogrywki.
W meczu z Jagą należało zapewnić sobie przewagę bramkową w I poł., a wypoczętymi zmiennikami próbować ją utrzymać w II. To chyba byłoby sensowniejsze rozwiązanie taktyczne, nawet w kontekście podmęczonych piłkarzy wyjściowej jedenastki. Jeżeli nadal nie jesteś przekonany do tej koncepcji, to uświadom sobie, że owi podmęczeni i tak grali w II poł., jednak z marnym skutkiem.
Wniosek z obu tych meczów jest jeden: taryfa ulgowa dla Vuko bezpowrotnie się skończyła.

odpowiedz
Pacan - 03.09.2020 / 00:24, *.47.31

@Szelka'': jesteś kolego klasycznym "mądralą gdybaczem". Gdybyś tyle nie gdybał to musiałbyś coś zrobić... tylko co, bo przecież klubu piłkarskiego nie poprowadzisz, więc będziesz dalej gdybał i udawał znawcę. Tak?

odpowiedz
Szelka''' - 03.09.2020 / 01:59, *.chello.pl

@Pacan: odnoszę wrażenie, że front obrony (za wszelką cenę) dobrego wizerunku PR Vuko rozszerza się. Rozumiem to i szanuję. Ja sam, dość długo, powstrzymywałem się od formułowania kategorycznych ocen wobec obecnego trenera. Jednak katastrofalny występ z Omonią (mecz roku) i kuriozalne błędy personalno - taktyczne popełnione w meczu z Jagielonią spowodowały, że wszelkie hamulce puściły.
Chcąc mnie skutecznie zdyskredytować, próbujesz narzucić fałszywą narrację, jakobym był "mądralą gdybaczem", który ponoć nic nie robi. Otóż zapewniam, że konstruktywna krytyka opierająca się na faktach jest postulowanym przez Ciebie konkretem i wcześniej czy później sama się obroni.
Co do domniemanego udawania znawcy, to napiszę Tobie najprościej jak potrafię; swoje oceny i opinie formułuję na podstawie tego co widzę, czyli: faktów, konkretów, realiów. Czy Ty, redagując swój wpis, również kierowałeś się tymi obiektywnymi wektorami poznawczymi, czy jedynie płytką sympatią?

odpowiedz
speed - 03.09.2020 / 21:41, *.play-internet.pl

@Pacan: Prawdziwy z ciebie pacan.

odpowiedz
Pacan - 03.09.2020 / 22:13, *.47.9

@Szelka''': Wspiąłeś się na wyżyny wysublimowanej elokwentcji, żeby udowodnić coś Pacanowi. O to właśnie chodzi. Pacan to nie ja, to ta narracja, którą się posługujecie. Nie ważne czy to zrozumiesz czy nie, bo prędzej czy później to samo się obroni ;)

odpowiedz
Pacan - 03.09.2020 / 22:21, *.47.9

@Szelka''': ...a wystarczyło jedynie odpowiedzieć "tak" na prosto zadane pytanie ;)

odpowiedz
Szelka'''' - 03.09.2020 / 23:53, *.chello.pl

@Pacan: na Twoje wszelkie wydumane wątpliwości odpowiedział @speed, w sposób niezwykle komunikatywny. Ja również dorzuciłem co nieco do pieca. Tym samym, można traktować, że Twoja misja straceńcza (czyt.: obrończa) merytorycznie względem Vuko dobiegła końca...
Ps.: ku pokrzepieniu serca dedykuję Ci fragment utworu Perfectu, cyt.: "Ucz się Janek, ucz się ucz (...)".

odpowiedz
LewLegia - 02.09.2020 / 20:47, *.net.pl

Po co ktoś robi z nim wywiad? Są gorsi trenerzy i pewnie powiedzą coś bardziej głupiego niż ta miernota. Mierny, ale wierny.

odpowiedz
Juno - 02.09.2020 / 20:33, *.chello.pl

Vuko - jesteś w porządku!

odpowiedz
Kaktus - 02.09.2020 / 20:28, *.tpnet.pl

Jeżeli nie ma sensu grać nudnej piłki, to czemu Legia ją aktualnie gra???

odpowiedz
Jean Pierre - 02.09.2020 / 20:06, *.play-internet.pl

I jeszcze jedno, dobry do Akademii. Tam jego miejsce. Vuko proszę, idź lub pojedź tam na stałe...

odpowiedz
Arek - 03.09.2020 / 11:14, *.master.pl

@Jean Pierre: chyba do pompowania piłek.. młodzież potrzebuje fachowców.

odpowiedz
Jean Pierre - 02.09.2020 / 20:04, *.play-internet.pl

Nic do Vuko nie mam, dobry piłkarz jak na nasze podwórko, był. Trener słaby. Martwią dwie rzeczy. Prezes dobry, zatrudnienia dobrego pracownika. Trener który kłamie mówiąc że, ( nie czyta www ) powinien nie mieć zaufania u pracodawcy.

odpowiedz
... - 02.09.2020 / 20:02, *.master.pl

Dyzma w natarciu

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.09.2020 / 20:01, *.centertel.pl

Zgadzam sie z trenerem. Rzeczywiscie nudnej pilki nie da za dlugo ogadac. Dlatego prosze pakowac mandzur i zlozyc rezygnacje.

odpowiedz
Olaf - 02.09.2020 / 19:28, *.vectranet.pl

można sobie gadać.... a fakt jest taki , że przegrałeś z Cyprusami i nigdy się z tego blamażu nie wytłumaczysz!

Teraz spoko, ale w 4-tej rundzie el. LE nadejdzie rozliczenie: wóz albo przewóz.

odpowiedz
Franco - 02.09.2020 / 22:45, *.35.79

@Olaf: No optymista....

odpowiedz
Powiś(L)e - 02.09.2020 / 19:17, *.vectranet.pl

żeby robić wywiad z WueFistą? Do czego to dochodzi!Rok szkolny się zaczął więc vuko do szkoły!!!!

odpowiedz
vuko = pinokio - 03.09.2020 / 00:07, *.master.pl

@Powiś(L)e: do WueFisty to mu jeszcze sporo brakuje

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 02.09.2020 / 19:08, *.68.151

Prosze po raz kolejny, Vuko odejdz juz i idz ludzi meczyc gdzie indziej!

odpowiedz
Arek - 02.09.2020 / 21:21, *.t-mobile.pl

@Kajtus Czarodziej: najlepiej do partaczana

odpowiedz