Marko Vesović - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vesović: Jestem pewien, że zagramy w grupie

Woytek, źródło: Legia Warszawa

- Wszystko jest w porządku. Codziennie trenuję dwa razy. Ciężko pracuję i robię wszystko, by jak najszybciej wrócić na boisko - powiedział Marko Vesović podczas rozmowy na oficjalnym profilu Legii Warszawa na facebooku. Obrońca Legii w Czarnogórze wraca do zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie.

Proces rehabilitacji

- Pierwszy trening zaczynam o 8 rano i trwa on aż 4-5 godzin. Potem w klinice przechodzę rehabilitację, następnie mam trochę czasu, by odpocząć w domu i po południu udaję się na drugi trening, który trwa 2-3 godziny. Tak wygląda każdy dzień, więc wieczorem jestem bardzo zmęczony. Nie mam siły nic robić, tylko idę spać. Tak jednak musi być.

- Zaczynam już jeździć na rowerku, czuję więcej siły w nodze i mogę zrobić kilka trudniejszych, a zarazem bardziej interesujących ćwiczeń. Fizycznie jest ciężko, ale psychicznie jest już lepiej.

- Ciężko powiedzieć, kiedy wrócę na boisko. Kontuzja jest poważna. Muszę być ostrożny i robić krok po kroku. Mam tyle czasu, ile potrzebuję, by być gotowy na sto procent. W przypadku takich urazów może być to piąty miesiąc od zabiegu, a może być też dwunasty. Na pewno na początku będę indywidualnie trenował z piłką, a dopiero po ok. 6 miesiącach będę mógł ćwiczyć z drużyną.

- Mam kontakt z zawodnikami, którzy mieli takie kontuzje i to też dla mnie pomoc. Dużo pomaga mi psycholog Michał Dąbski - zawsze jest gotowy, by powiedzieć kilka słów, które wspierają w takich momentach.

Tęsknota za Warszawą

- Bardzo tęsknię za Warszawą, a moja żona jeszcze bardziej. Codziennie mówi, że chce już wrócić. Ponadto nasze dziecko chce wrócić do przedszkola. Bardzo lubimy Warszawę, choć tutaj też mam przyjaciół, z którymi mogę się spotkać między treningami. Tęsknię jednak za szatnią, kolegami i meczami - to moje życie.

- Największe wsparcie mam teraz w żonie, ale nie mamy dużo czasu dla siebie, choć ona bardzo mnie motywuje. Za kilka dni będzie łatwiej, bo zacznę robić inne rzeczy na treningach i będziemy mogli wrócić do normalnego życia.

Mecz z Omonią

- Oglądałem ten mecz i po nim byłem smutny i zdenerwowany. Szkoda. Myślę, że była szansa, byśmy zrobili następny krok w kierunku naszego celu. Teraz jednak mamy nowy cel i nowego rywala. Celem jest faza grupowa europejskich pucharów i dobrze, że jeszcze jesteśmy w grze. Jestem optymistą. Musimy być pozytywnie nastawieni i dobrze przygotować się do kolejnego meczu. Jestem pewien, że Legia zagra w tym roku w europejskich pucharach. Musimy być świadomi swojej jakości. Gramy u siebie, musimy pokazać charakter, walkę i dominację. Nie ma powodu obawiać się takich zespołów jak z Macedonii Północnej czy Kosowa.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
NAS - 03.09.2020 / 22:52, *.centertel.pl

Szybkiego powrotu do zdrowia Veso! Czekamy na Ciebie

odpowiedz
SF - 03.09.2020 / 20:24, *.tpnet.pl

Zdrowia i szybkiego powrotu na boisko !!!

odpowiedz
Matt - 03.09.2020 / 15:51, *.tpnet.pl

Veso to równy gość. Z nim w składzie to lewa strona była zupełnie inna.

odpowiedz
Prg - 04.09.2020 / 18:31, *.chello.pl

@Matt: lewa strona? Kolega chyba nie ogląda zbyt wielu meczy

odpowiedz
ac .milan - 03.09.2020 / 13:18, *.47.175

zdrowia veso... pozdrawiamy cala twoja rodzine. WRACAJ SZYBKO...

odpowiedz
Wojtek86 - 03.09.2020 / 10:56, *.244.9

yhym. Podziwiam optymizm.

odpowiedz
Ja1916 - 03.09.2020 / 09:07, *.vectranet.pl

Będziemy w d... a nie w grupie

odpowiedz
Pacan - 03.09.2020 / 00:45, *.47.31

Nowym celem to zaraz może być gra o europejskie puchary w przyszłym sezonie. Veso był smutny i zdenerwowany bidula. Nam też jest smutno, z tą różnicą że Wam za to zapłacą, a my jeszcze do tego dokładamy.

odpowiedz
Student_L - 03.09.2020 / 08:03, *.play-internet.pl

@Pacan: czy miał powiedzieć że podcina sobie żyły?

odpowiedz
atmosferic - 03.09.2020 / 00:16, *.orange.pl

Niesamowicie mowi po Polsku, niedlugo bedzie mowil lepiej niz Vukovic. Serbowie w Polsce sie szybko asymiluja tak jak czesi i slowacy. Paradoksalnie sasiadujemy z bialorusia i ukraina a odlegla Serbia ma wiecej jezykowo z nami wspolnego niz tamci.

odpowiedz
LG - 03.09.2020 / 10:11, *.chello.pl

@atmosferic: to nie jest nic dziwnego. Ukraiński i inne języki wschodniosłowiańskie są bardziej zbliżone do rosyjskiego, a języki południowosłowiańskie do polskiego.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.09.2020 / 22:16, *.centertel.pl

Nie ma powodu, zeby sie nie nie bac tych zespolow? Oj Veso, nie igraj tak z nami... Tutaj zespol z San Marino moze byc problemem...A gdzie Moldawia, czy Kosowo...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.09.2020 / 22:19, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: Macedonii, ale Moldawii tez...

odpowiedz
Hg - 02.09.2020 / 23:06, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: spieprzaj dziadu

odpowiedz
Leśny Dziadek - 03.09.2020 / 14:12, *.centertel.pl

@Hg: wysil sie chociaz troche i skoncz z prymitywnymi wpisami. Zenujace.

odpowiedz
Hg - 03.09.2020 / 15:51, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: spieprzaj dziadu

odpowiedz
Wolfik - 02.09.2020 / 21:24, *.play-internet.pl

Był już jeden zawodnik, który po meczu z luksemburczykami zarzekał się, że awansują. Zatem ...radzę wstrzymać się z komentarzami i dzieleniem skóry na niedźwiedziu.

odpowiedz
Arek - 02.09.2020 / 22:33, *.tpnet.pl

@Wolfik: ale tamten grał, ten nie zagra, choćby chciał, więc takie mówienie mu nie zaszkodzi. Inna rzecz, że ja też już wcale nie jestem taki pewien. Tę rundę może jeszcze jakoś przejdziemy, tylko że potem jest jeszcze runda następna, decydująca.

odpowiedz