fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rugby

Wataha Zielona Góra 50-19 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 1. kolejki I ligi rugby rozegranym w Zielonej Górze Legia Warszawa przegrała 19-50 z Watahą. Mecz był zacięty, ale w drugiej części skuteczniej atakowali gospodarze i zasłużenie wygrali.
Wataha objęła prowadzenie w 15. minucie po ataku, który dzielnie i długo odpierali legioniści. W 24. minucie Legia odpowiedziała przyłożeniem i bardzo ładnym podwyższeniem z ostrego kąta i zrobiło się 7-7. W 38. minucie miał miejsce udany młyn Watahy na ostatnich metrach oraz podwyższenie i ponownie gospodarze odskoczyli na 7 punktów. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania legioniści długo szarżowali i zakończyli akcję przyłożeniem, więc do przerwy przegrywali 12-14.

Po zmianie stron Wataha szybko zaliczyła przyłożenie z podwyższeniem i zrobiło się 24-12. W 55. minucie świetnym rajdem popisał się Krystian Goluda. W 60. minucie grając w przewadze jednego zawodnika punkty zdobyli goście z Warszawy, ale później punkty trafiały na konto Watahy, która ostatecznie wygrała 50-19.

I liga: Wataha Zielona Góra 50-19 (14-12) Legia Warszawa

Punkty Wataha: Przemysław Kindra 20 (4P), Filip Wielgosz 20 (P, 6pd, K), Filip Fleury 5 (P), Krystian Goluda 5 (P)
Punkty Legia: Mikołaj Kacz 5 (P), Mariusz Ilczuk 5 (P), Patryk Aniszewski 5 (P), Jakub Mitek 4 (2pd)

Żółta kartka: Tadeusz Majewski (Wataha)

P - przyłożenie, 5 pkt.
pd - podwyższenie, 2 pkt.
K - karny, 3 pkt.

Centrum informacji o rugby Legii -> legionisci.com/rugby

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Alan - 07.09.2020 / 06:04, *.t-mobile.pl

Mocno Legia - cokolwiek to znaczy.....

odpowiedz
Luis Fernandez Mes don Juan - 06.09.2020 / 20:48, *.chello.pl

Jak by się dobrze pobawić literami słowa Rugby to można ułożyć słowo Gruby. I to na tyle. Czekam na konkretne wywiady lub wiadomości żeby w pełnej krasie pokazać swoją kreatywność.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.