fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

3. kolejka Ekstraklasy: Górnik na czele

Mishka, źródło: Legionisci.com

Od piątku do poniedziałku odbywają się będą mecze 3. kolejki Ekstraklasy. Na początek Jagiellonia zremisowała z Podbeskidziem, a Legia pokonała Wisłę Płock. W sobotę padły trzy remisy. W dwóch słabych meczach - Cracovia podzieliła się punktami ze Stalą, a Warta z Piastem. Z kolei po ciekawym spotkaniu we Wrocławiu Śląsk zremisował z Lechem 3-3.

W niedzielę Pogoń w ostatniej sekundzie wyrwała trzy punkty Wiśle Kraków, a Górnik wysoko pokonał Lechię i został samodzielnym liderem. W poniedziałek Raków wygrał z Zagłębiem.

3. kolejka:
Jagiellonia Białystok 2-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Płock 0-1 Legia Warszawa
Cracovia 1-1 Stal Mielec
Warta Poznań 0-0 Piast Gliwice
Śląsk Wrocław 3-3 Lech Poznań
Pogoń Szczecin 2-2 Wisła Kraków
Górnik Zabrze 3-0 Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa 2-1 Zagłębie Lubin

Aktualna tabela Ekstraklasy
Wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Dexter - 15.09.2020 / 06:40, *.centertel.pl

Valencia nie dla Legii??

odpowiedz
Gienek - 14.09.2020 / 08:55, *.netfala.pl

Dobry test z kórnikiem hanysowo czeka nas za tydzień. Hanysy nieźle weszli w sezon, dla Legii będzie to dobry test przed el. LE.

odpowiedz
SP - 14.09.2020 / 11:22, *.mm.pl

@Gienek: HAHAHAH test??? MAM WP Z NIMI

odpowiedz
Strogow - 13.09.2020 / 13:50, *.chello.pl

Co by nie mówić łach gra o wiele lepszą piłkę niż Legia na chwilę obecną także tylko się cieszyć że nie gramy z nimi bo rozmiary porażki mogły by przejść do ciemnej historii klubu w pojedynku tych drużyn pod wodzą tego pseudo trenerka !!!!

odpowiedz
Przemko - 13.09.2020 / 14:56, *.vectranet.pl

@Strogow: Czy lepszą to polemizowałbym, ale na pewno bardziej widowiskową. Łach gra ładnie dla oka, ale nieskutecznie, co widać po ilości punktów. Legia ostatnio gra brzydko, ale pragmatycznie. Z jagą i omonią Legia przegrała pechowo, choć z jagą ze swojej winy przewalili pierwszą połowę. Druga połowa powinna przynieść co najmniej 2-3 gole. Z omonią była kartka. Gdyby nie ona uważam, że Legia wyciągnęłaby skromne 1:0, podobnie jak z Linfield. Dzisiaj bylibyśmy w innych nastrojach.

odpowiedz
RobL - 13.09.2020 / 10:16, *.centertel.pl

Kibic! Piękna riposta.

odpowiedz
kami(L)praga - 13.09.2020 / 02:14, *.vectranet.pl

srakovia ma ujemne punkty za korupcje

odpowiedz
Kaktus - 13.09.2020 / 01:44, *.tpnet.pl

Jak co roku po pierwszych 3 kolejkach w przodzie tabeli, same wynalazki, które potem będą się biły o utrzymanie w górnej ósemce

odpowiedz
pablo - 13.09.2020 / 10:43, *.centertel.pl

@Kaktus: wynalazkiem to jest Legia ,100 lat istnienia i tylko 14 MP ,Górnik 72 lata i też 14 MP .

odpowiedz
Przemko - 13.09.2020 / 11:41, *.vectranet.pl

@pablo: Górnik to dziecko komunizmu, rozpieszczany przez władze PRL. Klub powstał w 1948 roku w czasach najostrzejszej komuny, za Bieruta. To jest największy beneficjent okresu komunizmu, najbardziej komunistyczny klub z wszystkich klubów Ekstraklasy. Na Śląsku albo są głupi, że tego nie widzą albo nie chcą widzieć. Wszystkie mistrzostwa zdobył za komuny, a po 89 roku zero. Obecnie na wolnym rynku Legia jest dyżurnym mistrzem i tak pewnie pozostanie. W PRL wbrew opinii wielu Legia nie była tak rozpieszczana o czym świadczy ilość tytułów w tamtym okresie.

odpowiedz
Walerek - 13.09.2020 / 11:46, *.vectranet.pl

@pablo: Gornik to wynalazek który chwilowo jest na pierwszym miejscu. Za komuny rozpieszczany, teraz tradycyjnie będzie bronił się przed spadkiem. Górnik to taki wypadek przy pracy kolego hanysie.

odpowiedz
Wolfik - 13.09.2020 / 13:02, *.play-internet.pl

@Walerek: Rozumiem, że teraz w modzie jest pisanie alternatywnych historii, wygodnych dla każdego. Jeden walczy z komunizmem w wieku 8 lat, bez innego nie byłoby wolnej Polski chociaż stan wojenny przespał.
Wypominanie Górnikowi komunistycznej potęgi, kiedy w tych samych czasach brało się do wojska kogo się chciało trąci rozdwojeniem jaźni. Lepiej czasami pewne rzeczy przemilczeć, niż nastawiać się na śmieszność. I jedni i drudzy byli uprzywilejowani, z tym że Górnik miał więcej kasy to i więcej tytułów wówczas zdobył. Było, minęło - nie ma sensu do tego wracać ani tym bardziej wypominać, zwłaszcza że nie ma się czym chwalić.

odpowiedz
Wolfik - 13.09.2020 / 13:05, *.play-internet.pl

@Przemko: Ilość tytułów mówi o tym, że ci którzy byli brani w kamasze i trafiali do Warszawy mieli wywalone na fakt, czy Legia będzie mistrzem, czy nie. I tym się oba kluby różniły.

odpowiedz
Wolfik - 13.09.2020 / 13:10, *.play-internet.pl

@pablo: Owszem. Ale w czasach minionych minister gospodarki mógł więcej niż minister obrony, zwłaszcza że za exportowany węgiel szły oficjalnie znienawidzone "dolczyki".

odpowiedz
Przemko - 13.09.2020 / 15:14, *.vectranet.pl

@Wolfik: Nikt nie pisze alternatywnej historii. Napisałem tylko, że dla Górnika okres komuny był o wiele bardziej korzystny niż dla Legii. Owszem Legia brała do wojska, ale część z tych piłkarzy po prostu chciała grać w Legii (patrz choćby Pan Lucjan, który do dziś jest w Legii) i tam zostawała na dłużej mimo, że nikt ich do tego nie zmuszał. Górnik owszem miał kasę i przekupywał wielu talonami na węgiel. Po 89 r. skończyła się państwowa pomoc zarówno dla Górnika jak i dla Legii. Legia zdobyła od tamtej pory kilka mistrzostw a Górnik żadnego. Uwypuklam fakty, a nie piszę alternatywną historię.

odpowiedz
Wolfik - 13.09.2020 / 15:48, *.play-internet.pl

@Przemko: O widzisz, teraz mogę się z Twoją wypowiedzią zgodzić, chociaż z jednym zastrzeżeniem . Owo "chcieli grać" wiązało się z tym, że z dwojga złego lepiej było zgodzić się na grę w Warszawie (bądź co bądź klubie znanym i być w stolicy) niż błąkać się po różnych klubach na zadupiach gdzie ulokowano ówczesne kluby wojskowe. Bo jak by się podpadło to...można było wylądować i w LSZ Czarne gdzie przykładowo trafił niejaki Jerzy Wijas....
Jak mówiłem - takie były czasy i trzeba o tym pamiętać, gdyż my jako Legia też z tych przywilejów komuszych korzystaliśmy.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.09.2020 / 09:05, *.chello.pl

@Wolfik: Ale byli też piłkarze, którzy dzięki Legii mocno się rozwinęli. Włodzimierz Smolarek - to dobry przykład. Najpierw w Widzewie był nikim, potem z Legii uciekł (tak uciekł, a nie wrócił do Widzewa), jako świetny zawodnik. Okoński też miał w Legii bardzo dobry okres. Jeśli zawodnik miał olej w głowie, to mógł wiele sportowo zyskać. A co do Wijasa, to zbytnio zaufał śp. Ludwikowi Sobolewskiemu, prezesowi Widzewa, a ten z kolei przecenił swoje układy.

odpowiedz
Wolfik - 14.09.2020 / 11:57, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: Oczywiście, masz rację. Byli piłkarze, którzy na tym "naborze" skorzystali (pisałem o tym wyżej). Ja dam nieco inny przykład, Andrzej Buncol. Jest to o tyle ciekawy przykład, bo mało było wówczas piłkarzy z Silesji którzy trafili do Warszawy z prostej przyczyny - etat na kopalni zwalniał ze służby wojskowej, chociaż nie jestem pewny czy Ruch był "pod opieką" tegoż resortu. W każdym razie łatwiej było trafić do Górnika z Polonii, Szombierek, Wodzisławia czy Jastrzębia niż do Warszawy.

Generalnie i Górnik i Legia ochoczo korzystały ze swoich "uprawnień resortowych" zatem nie ma co tego wypominać zabrzanom. Bo i na przejściu do Zabrza piłkarze korzystali, sportowo i finansowo. A że Górnik kupował mecze....Boże drogi, kto wówczas nie kupował.

odpowiedz
Wolfik - 14.09.2020 / 12:01, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: Z Tym Smolarkiem, to było chyba trochę inaczej - najpierw trafił do Legii z Łodzi a potem znowu grał w Widzewie skąd odszedł do RFN-u, bodajże do Frankfurtu.

odpowiedz
Hakon - 14.09.2020 / 12:35, *.plus.pl

@Wolfik: z tym kogo się, chciało to nie przesadzaj... Można było iść do milicji albo do pracy na kopalni

odpowiedz
Wolfik - 14.09.2020 / 13:13, *.play-internet.pl

@Hakon: Niby tak. Ale jak ktoś "na górze" zdecydował to mogłeś sobie wybierać....

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.09.2020 / 14:11, *.chello.pl

@Wolfik: Tak, najpierw przyszedł do Legii odsłużyć wojsko. Jak sam powiedział, swoją szybkość i wytrzymałość zdobył, ścigając się z końmi w Starej Miłośnie. Nadzwyczajnie się rozwinął, strzelił nawet bramkę Widzewowi na 2:0 na Łazienkowskiej, po skończeniu służby, ponoć podpisał kontrakt z Legią , ale Widzew go skaperował.

odpowiedz
Milan - 14.09.2020 / 15:03, *.chello.pl

@Kaktus: gdyby nie kupione mistrzostwa w latach osiemdziesiątych to kórnik za wiele by ich nie miał

odpowiedz
Slaskzory - 15.09.2020 / 08:21, *.chello.pl

@pablo: ty jesteś wynalazkiem , wyp... Z tego forum na forum kurnika

odpowiedz
Yeti - 13.09.2020 / 00:44, *.vectranet.pl

Amica idzie na majstra jak co roku. Po 3 meczach 2 punkty. Zaczęli po poznańsku, z przytupem ????

odpowiedz
miet - 13.09.2020 / 03:32, *.rr.com

z buta zaczeli..

odpowiedz
Rytm - 13.09.2020 / 06:29, *.centertel.pl

@Yeti: Ruszyli pełną parą:D
Hasło z ich oprawy;)

odpowiedz
Pepe - 13.09.2020 / 00:20, *.chello.pl

Kto wam tabelę robi? Ten sam człowiek, co pisze paski w tvp? Cracovia jest ostatnia i ma zero punktów przy dwóch remisach???

odpowiedz
Kibic - 13.09.2020 / 05:39, *.play-internet.pl

@Pepe : Dokładnie ten sam. Jakby pisał ktoś z TVN to by mieli 5 pkt. Taka to telewizja dla debili !

odpowiedz
Elquatro - 13.09.2020 / 11:37, *.chello.pl

@Kibic: moja racja jest najmojsza!!!!!

odpowiedz
Alfred - 12.09.2020 / 22:59, *.chello.pl

Macie błąd w tabeli Cracovia ma 1 punkt

odpowiedz
Jano - 12.09.2020 / 23:06, *.orange.pl

@Alfred: ma 0 pkt bo raz wygrała i ma 2 remisy a to jest 5 pkt! czyli teraz mają 0

odpowiedz