Transparent kibiców Legii na meczu z Jagiellonią - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kluby znów mogą wpuszczać kibiców gości!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Od najbliższej kolejki ekstraklasy, kluby ponownie będą mogły przyjmować na swoich stadionach zorganizowane grupy kibiców gości. W ostatnich miesiącach było to niemożliwe, ze względów na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Fani Legii na meczu z Jagiellonią, w ostatni weekend sierpnia, zaprotestowali przeciwko takim działaniom, wywieszając transparent "Piłka nożna dla kibiców gości!", jednocześnie przez pierwszych 10 minut nie prowadząc dopingu.

Teraz PZPN przygotował dokument dotyczący "drugiego etapu udostępniania stadionów piłkarskich dla publiczności w specjalnym reżimie sanitarnym". Czytamy w nim m.in.: "Klub drużyny gospodarza jest uprawniony do przyjmowania autoryzowanych grup kibiców klubów gości, zgodnie z zasadami określonymi w uchwale nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A. Ewentualne przyjęcie autoryzowanych grup kibiców gości jest wyłączną decyzją klubu drużyny gospodarza, na podstawie uzgodnień z właściwymi podmiotami publicznymi (m.in. inspektorat sanitarny, policja itp.).".

Wszystko to sprawia, że przyjęcie kibiców drużyn przyjezdnych będzie obecnie zależało od dobrej woli klubu gospodarza.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
BAROSZA30 - 13.09.2020 / 10:30, *.com.pl

Ciekawe czy będą wpuszczeni kibice z Zabrza na najbliższy mecz (-:

odpowiedz
Student_L - 11.09.2020 / 13:58, *.play-internet.pl

A ja trochę inaczej. Dziękuję pomysłodawcom akcji. Jak zwykle pokazujemy że mało który klub sięga do nas poziomem w walce o swoje prawa.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 09.09.2020 / 09:05, *.btcentralplus.com

Jagiellonia nas na 100% wpusci......

odpowiedz
Zgred Wyjazdowiec - 09.09.2020 / 21:19, *.elartnet.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: Wpuści nas, wpuści... ale w maliny.

odpowiedz
Geos - 08.09.2020 / 18:01, *.plus.pl

W Płocku to akurat nas nie będzie bo robią stadion kolego

odpowiedz
#antykrzeszczu - 08.09.2020 / 14:10, *.120.55

To bédzie nadkomplet w Płocku w sektorze gości✨⚽️✨

odpowiedz
tomiacab - 08.09.2020 / 18:51, *.virginm.net

@#antykrzeszczu: gdyby tylko w płocku był sektor gości :)

odpowiedz
Antykrzeszczu - 08.09.2020 / 20:20, *.120.55

@tomiacab: no tak..to lipa.

odpowiedz
Ballada o Januszku - 08.09.2020 / 11:31, *.chello.pl

Czy ktoś orientuje się jaka pojemność ma sektor gości w Grodzisku Wlkp. ?

odpowiedz
X - 08.09.2020 / 18:11, *.237.104

@Ballada o Januszku: kiedys bylo 500

odpowiedz
Kibic L - 08.09.2020 / 18:36, *.centertel.pl

@Ballada o Januszku: około 300 osób czyli 150 może wejść.

odpowiedz
dejne3 - 07.09.2020 / 20:11, *.plus.pl

Jestem ciekaw co na wiosnę wymyślą w Biedastoku, żeby nie wpuścić kibiców Legii,naprawa zadaszenia, remont schodów,brak wc,itp BoJagi nikt nie lubi,bo jaga nie ma zgód

odpowiedz
Pino(L) - 08.09.2020 / 13:40, *.play-internet.pl

@dejne3: Jeśli wejdzie ten dokument i będzie obowiązywał to nie muszą się specjalnie naginać. Nie wpuszcza kibiców Legii bo to będzie ich decyzja ustalona z Sanepidem i policją.

odpowiedz
Reżimowiec - 13.09.2020 / 02:49, *.com.pl

Po to Jaga wymyśliła właśnie koronowirusa (to wcale nie Korona Kielce).

odpowiedz
FI(L)IP - 07.09.2020 / 19:00, *.amazonaws.com

Jeśli zasady są spisane w uchwale z 2013 roku, czyli grubo przed pandemią, to rozumiem, że gości może być cały sektor. Innymi słowy, gospodarze muszą zajmować (teoretycznie) co drugie miejsce, a przyjezdni nie. Logiczne.
W Białymstoku już się modlą o długie trwanie pandemii, to będą mieli nową wymówkę do niewpuszczania Legii w rundzie wiosennej.

odpowiedz
Adam - 08.09.2020 / 00:09, *.chello.pl

@FI(L)IP: To źle rozumiesz. Przeczytaj uchwałę, nie wypisuj głupot.

odpowiedz
FI(L)IP - 08.09.2020 / 12:58, *.amazonaws.com

@Adam: Przeczytałem. Sektor gości to co najmniej 5% pojemności stadionu, nie aktualnie dostępnych miejsc. Nie ma ta odniesienia do pandemii, więc biorąc to pod uwagę, liczba miejsc dla gości nie zmalała.

odpowiedz
gorąca zupa - 07.09.2020 / 18:59, *.inetia.pl

Zakryte twarze, brak kontroli osobistej na wejściu ,może przemarsz przez miasto aby się w autobusach nie tłoczyć? Wszystko w ramach dbania o bezpieczeństwo i zdrowie , ale pewnie nic z tego a było by specyficznie ;))

odpowiedz
Alex Morgan - 07.09.2020 / 18:59, *.t-mobile.pl

Czy w przypadku kibiców gości też będą obowiązywać jakieś limity? Czy będą oni mogli zająć tylko 50% pojemności sektora gości, tak jak jest obecnie przyjęte dla całego stadionu?

odpowiedz
ding - 07.09.2020 / 18:47, *.chello.pl

Jak śpiewa klasyk "Doprawdy ten świat pędzi ku zagładzie swej aż miło"

odpowiedz
Kibic L - 07.09.2020 / 17:47, *.centertel.pl

Szkoda że bilety tylko dla kumatych, a osoby, które jeżdżą regularnie z wolnej sprzedaży nie będą miały szans kupić bilet

odpowiedz
Fox - 07.09.2020 / 18:28, *.centertel.pl

@Kibic L : jak jeździsz regularnie to jaki masz problem żeby zostać kumatym? . Nie zdążyłeś podlapać żadnych znajomości?

odpowiedz
DZ - 07.09.2020 / 18:43, *.centertel.pl

@Kibic L : to zacznij kumać, ropuchu.

odpowiedz
Kibic - 07.09.2020 / 19:06, *.amazonaws.com

@Kibic L : przestań płakać. Jakbyś jeździł regularnie to byś od dawna miał bilet na każdy wyjazd.

odpowiedz
wyjazdowicz - 07.09.2020 / 19:10, *.net.pl

@Kibic L : musisz skoczyć szczebelek wyzej i stac sie kumatym

odpowiedz
Kibice L - 07.09.2020 / 21:16, *.centertel.pl

@wyjazdowicz: zabawni jesteście. Mam ponad 60 wyjazdów, mam mało znajomości i co? Jestem ten gorszy? Bo z nikim nie chłam i nie ćpam?

odpowiedz
zuoa Romana - 07.09.2020 / 21:26, *.lukman.pl

@Kibic L : spokojnie Kraków, Wrocław, Gdańsk ew Zabrze może załapiesz się razem z Żabą

odpowiedz
Znawca - 08.09.2020 / 04:29, *.centertel.pl

@Kibic L : kto to jest kumaty?

odpowiedz
Znawca - 08.09.2020 / 04:32, *.centertel.pl

@wyjazdowicz: weź wyjedź i nie wracaj paruwo

odpowiedz
1909 - 07.09.2020 / 17:46, *.media.pl

Piłka nożna dla kibiców!

odpowiedz
Mich - 07.09.2020 / 17:07, *.play-internet.pl

I to jest bardzo dobra informacja, w końcu będa jakieś atrakcje na meczu bo oglądanie piłkarzykow to istna meczarnia.
A więc zaczynamy :
Je..c gornik Jak za dawnych Lat , Jak za Dawnych Lat ........

odpowiedz
Franio - 07.09.2020 / 19:29, *.tpnet.pl

@Mich : atrakcje to byly w latach dziewiedziesiatych...

odpowiedz
OBOP - 07.09.2020 / 21:43, *.t-mobile.pl

@Mich : jakie atrakcje przejazd specjalem na mecz to nie wyjazdy to turystyka , przygody to były lata 80 90 teraz to wycieczki.

odpowiedz
laluna - 08.09.2020 / 17:26, *.play-internet.pl

@OBOP : kiedyś to były czasy a teraz to nie ma... Do Neapolu czy Madrytu też była wycieczka?

odpowiedz
J.... komuna - 09.09.2020 / 07:06, *.t-mobile.pl

@laluna: Napoli i real grają w eksraklapie:):):) ? Kolego od którego sezonu bo mi umknęło!

odpowiedz
Sx - 07.09.2020 / 17:06, *.plus.pl

Mecz bez kibiców gości to .hu. nie mecz...

odpowiedz