Bartosz Slisz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legioniści nie pograli w reprezentacjach

Woytek, źródło: Legionisci.com

We wrześniowym terminie reprezentacyjnym niewielu legionistom było dane bronić barw narodowych na boisku. Artur Jędrzejczyk i Michał Karbownik, powołani przez Jerzego Brzęczka do reprezentacji A na spotkania Ligi Narodów z Holandią (0-1) i Bośnią i Hercegowiną (2-1), oba spotkania przesiedzieli na ławce rezerwowych.

Podobnie było z Filipem Mladenoviciem, który nie dostał szansy na występ w meczach Serbii z Rosją (1-3) i Turcją (0-0). Z kolei Walerian Gwilia mecz Gruzji z Estonią (1-0) obejrzał z trybun, a starcie z Macedonią Północną (1-1) z wysokości ławki rezerwowych.

W reprezentacji młodzieżowej U-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza najwięcej minut zagrał Bartosz Slisz. Legionista wystąpił w całym meczu z Estonią (6-0) i ostatnie 12 minut w starciu z Rosją (1-0). Maciej Rosołek dostał szansę jedynie w końcówce meczu z Estonią, a Mateusz Hołownia nie zagrał ani minuty.

W reprezentacji U-19 prowadzonej przez Jacka Magierę krótką szansę otrzymał Ariel Mosór, który wszedł na ostatnie 7 minut meczu z Niemcami (1-1). Nikodem Niski i Szymon Włodarczyk nie pojawili się na placu gry. Drugi mecz młodzieżówki z Czechami nie odbył się z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem w czeskiej drużynie.

Bilans występów legionistów w reprezentacjach:

Bartosz Slisz - 90 minut (U-21 Estonia 0-6 Polska), 12 minut (U-21 Polska 1-0 Rosja)
Maciej Rosołek - 22 minuty (U-21 Estonia 0-6 Polska) / 2 mecze
Ariel Mosór - 7 minut (U-19 Polska 1-1 Niemcy)
Artur Jędrzejczyk - 0 minut / 2 mecze
Michał Karbownik - 0 minut / 2 mecze
Walerian Gwilia - 0 minut / 2 mecze
Filip Mladenović - 0 minut / 2 mecze
Mateusz Hołownia - 0 minut / 2 mecze
Szymon Włodarczyk - 0 minut / 1 mecz
Nikodem Niski - 0 minut / 1 mecz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
WAWA Orbitek - 10.09.2020 / 14:58, *.vectranet.pl

Bez formy to i bez gry.
Proste!

Vuko WON

odpowiedz
Kasztan - 09.09.2020 / 15:18, *.47.53

I dobrze
Na razie siły na ligę i puchary niech zbierają

odpowiedz
Pawciu - 09.09.2020 / 11:24, *.play-internet.pl

Trenujac z Brzeczkiem mozna sie cofnac pilkarsko z kolei przy Michniewiczu nauczyc korupcji i dostac nr do Fryzjera.

Jedynie Jacek Magiera "swoj chlop" pod kazdym wzgledem!

odpowiedz
L - 09.09.2020 / 12:00, *.tpnet.pl

@Pawciu: Widać że znasz sie na temacie. Ja sie nie znam i nie wiem kto to fryzjer ale ci ufam.

odpowiedz
autor - 09.09.2020 / 12:26, *.inetia.pl

@Pawciu: magiera dobry ale tylko dla juniorów - w dorosłej piłce nie ma posłuchu po prostu cipa bez charyzmy

odpowiedz
Bemowo L - 10.09.2020 / 14:59, *.vectranet.pl

@autor:
Dobrze napisane!
Magiera ot zwykły wuefista

odpowiedz
Artur - 09.09.2020 / 10:35, *.25.51

Za co lamusy pisza ponizej. Jacy wypoczeci? Co to koniec sezonu? Oni musza lapac minuty by wejsc w rytm meczowy a nie odpoczywac...takich mamy kadrowiczow z mitycznej akademii...

odpowiedz
Ouzo - 09.09.2020 / 14:13, *.centertel.pl

W sumie racja. Lamusie.

odpowiedz
adam - 09.09.2020 / 10:02, *.orange.pl

panowie ,ani formy,ani walki czy zaangażowania, to nie takich grajków potrzebują trenerzy kadry ,nie tylko nasi,ale i inni kadrowicze z legii też jak zwykle lekką zwyżkę formy złapią na koniec sezonu.

odpowiedz
Dexter - 09.09.2020 / 07:02, *.centertel.pl

Grubo

odpowiedz
Arek - 08.09.2020 / 23:01, *.tpnet.pl

Dobrze, że już koniec tej przerwy na kadrę.

odpowiedz
PLBBOY - 09.09.2020 / 09:36, *.227.22

@Arek: dokładnie.

odpowiedz
Mamut - 08.09.2020 / 22:29, *.t-mobile.pl

Slisz dobre 12 minut miał

odpowiedz
pysznie - 10.09.2020 / 10:47, *.60.166

@Mamut : rzeczywiscie, w swojej pierwszej "akcji" trzy razy beznadziejnie podal lub glupio stracil pilke.

odpowiedz
Ouzo - 08.09.2020 / 21:48, *.centertel.pl

No i git. Wrócą wypoczęci i bez kontuzji...plusów trzeba szukać ...

odpowiedz
Czy ja wiem - 09.09.2020 / 06:02, *.com.pl

@Ouzo: no to też świadczy o ich formie

odpowiedz
Ouzo - 09.09.2020 / 07:28, *.centertel.pl

Forma ma być na grupe Ligi Europy .. ha ha ha ...

odpowiedz
Czy ja wiem - 09.09.2020 / 21:25, *.com.pl

@Ouzo: optymista

odpowiedz