Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Górnik będzie grał o wyższe cele

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Nie podchodzę do tego meczu jak do klasyku, bo jako zawodnik Legii tych klasyków nie grałem. Na pewno doceniamy klasę i to, jak Górnik zaczął sezon. Wydaje mi się, że w lidze nic nie może mnie zaskoczyć. Drużyna Górnika, która niedawno była w dolnej ósemce - jak Raków czy Zagłębie - pokazuje, że ta linia jest bardzo cienka. Co sezon powtarza się to samo - kilka drużyn wcześniej walczących o utrzymanie w następnym jest kandydatem na coś więcej. Myślę, że z Górnikiem będzie podobna sytuacja - będą bić się o wyższe cele. My też zaczęliśmy sezon nieźle i szykujemy się, by zaprezentować się jak najlepiej. Chcemy na naszym stadionie świętować pierwsze zwycięstwo ligowe w tym sezonie - mówi Aleksandar Vuković.

Valencia jeszcze poczeka
- Joel Valencia nie będzie brany pod uwagę w jutrzejszym meczu. Ma dopiero dwa treningi z drużyną. Możliwe, że jeżeli nie w czwartek, to w przyszłej ligowej kolejce będzie mógł zagrać. To i tak bardzo szybko. Valencia jest zawodnikiem podobnym do kilku zawodników z naszej kadry. Ma podobny styl jak Luquinhas czy Kapustka, może grać na kilku pozycjach w ofensywie - jako jeden z dwóch napastników, na "dziesiątce", na skrzydle, a nawet jako "ósemka". Pod tym kątem daje nam bardzo dużo możliwości w zależności od potrzeb drużyny na dany mecz.

Antolić blisko przedłużenia umowy
- W ostatnim czasie jest trochę zamieszania wokół Antolicia. W sobotę będzie brany pod uwagę i prawdopodobnie wyjdzie na boisko. Liczę na to, że temat przedłużenia kontraktu powinien skończyć się dobrze dla nas wszystkich i wkrótce będzie zamknięty.

Wszołek i Juranović
- Paweł Wszołek wraca nieco dłużej niż Josip Juranović. Sytuacja kadrowa w drużynie jest coraz lepsza. Można powiedzieć, że poza Kostorzem i Vesoviciem wszyscy biorą udział w treningach. O tym kto zagra i ile może zagrać, decydują treningi. Obaj są coraz bliżej i nie wykluczam, że będą brani pod uwagę w dwudziestce meczowej.

Karbownik do środka? Rafael Lopes dostanie więcej minut
- Biorę pod uwagę Michała Karbownika na grę w środku pola. W tej chwili mamy do dyspozycji zawodnika, który może dać na jakość na boku obrony, więc w zależności od stanu naszej kadry, będziemy korzystać z Michała na różnych pozycjach.

- Rafael Lopes pojawił się na boisku w Płocku i dał istotną zmianę, choć grał krótko. Pokazał, że można na niego liczyć. Na treningach też to pokazuje i bardzo mnie to cieszy. To kolejny zawodnik, który wcześniej nie był gotowy, a teraz dochodzi do dyspozycji. W tej chwili możliwe jest, że dostanie więcej minut.

Liga Europy
- Glasgow Rangers jest drużyną wyższej klasy niż Qarabag. Prezentują zdecydowanie wyższy poziom, ale przyjdzie czas, aby bardziej skupić się na drużynie z Azerbejdżanu. Mam nadzieję, że po czwartkowym meczu będziemy ją analizowali. Wiemy, że 2 lata temu występowali w Lidze Mistrzów, więc mają świeższe wspomnienia od nas.

- Z kolei Drita nie gra jeszcze swoich meczów ligowych, więc do analizy będziemy mieli ich mecz z Ligi Europy. Gramy u siebie, co jest dla nas dużym plusem. Przy tym niekorzystnym scenariuszu, gdzie z niżej notowanymi drużynami gramy tylko jeden mecz, jest to dla nas ułatwienie. Mamy szczęście do losowania meczów domowych - trzeba to odnotować.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Artur - 19.09.2020 / 21:11, *.plus.pl

Wislaku wukowicz 0:3 wyp... z Legiunii.

odpowiedz
tomiacab - 19.09.2020 / 20:43, *.232.110

pod twoją wodzą kurnik bedzie gral o wyższe cele niż Legia.

odpowiedz
(L)emon - 19.09.2020 / 18:27, *.tpnet.pl

Skład - najlepszy w lidze.
Budżet - najwyższy w lidze.
Jakość gry - skandaliczna.
Czego brakuje w tej układance?
Trenera... z tej mąki nie będzie chleba. Jakby coś miało z tego być, to już by było.

odpowiedz
tomiacab - 19.09.2020 / 20:45, *.232.110

@(L)emon: pisałem jakis czas temu ze miodek jest jak kierowca Ferrari, który leje wodę do baku i dziwi sie ze nie jedzie.

odpowiedz
(L)emon - 19.09.2020 / 20:50, *.tpnet.pl

@tomiacab: Sądząc po wyniku do przerwy (0:2) masz rację.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 19.09.2020 / 18:23, *.play-internet.pl

A my o co bedziemy grac?
I czy w ogole?

odpowiedz
zlb - 19.09.2020 / 17:06, *.t-mobile.pl

Oj placzki placzki przydały by sie wam placki.Jak pialiscie po mistrzu,tak teraz gledzicie chyba zeby się dowartościować.Brak slow pseudokibice.

odpowiedz
adi - 19.09.2020 / 16:21, *.vectranet.pl

Darek wyp.. wreszcie tego menela! To najgorszy trener w historii ekstraklasy, z nim LE nie zobaczysz.

odpowiedz
grzesiek - 19.09.2020 / 14:59, *.centertel.pl

Wszystkie mecze eliminacyjne na wlasnym stadionie. Miodek chyba ma znajomosci jednak i to nie byle jakie...male prawdopodobienstwo jest 4 razy pod rzad wyyrwc losowanie.

odpowiedz
Rado - 19.09.2020 / 15:29, *.inetia.pl

@grzesiek: tylko jeszcze trzeba to umieć wykorzystać...

odpowiedz
Normalny człowiek - 19.09.2020 / 14:34, *.chello.pl

Vuko! Zacznijcie wreszcie grać w piłkę! Dosyć meczów na alibi, koniec z wymówkami. Potrafisz ich czegoś nauczyć? Czy nie? Potrafisz ich zmobilizować? Będzie jakaś taktyka? Będą powtarzalne akcje, podania z klepy? Gra na szybkości? Narazie nie ma nic. Jest lipa. Jest wolno, przewidywalnie i niedokładnie. A skład wcale nie jest zły...
Zacznijcie trenować i zacznijcie wreszcie grać! To ma cieszyć ludzi, a nie w...rwiać

odpowiedz
Radom L - 19.09.2020 / 13:04, *.play-internet.pl

Górnik o wyższe a wy o niższe czyli utrzymanie.

Co za payyac z tego vuko wuefisty

odpowiedz
Vuko - 19.09.2020 / 14:53, *.t-mobile.pl

@Radom L: przynajmniej nie mieszkam w Radomiu.

odpowiedz
oLaf - 19.09.2020 / 12:44, *.vectranet.pl

naprawdę wolałbym żeby trener Legii mówił o Legii w stylu "będzie grała o wyższe cele" niż o Kurniku.... naprawdę, Vuko, skup się na własnej robocie!!

odpowiedz
Rado - 19.09.2020 / 10:39, *.inetia.pl

Co tydzień to samo pier...lenie. "Jestem zadowolony, dał istotną zmianę, jeszcze nie jest gotowy, o tym kto zagra decydują treningi..." itd...itp... a z boiska wieje ch...nią

odpowiedz
pol - 19.09.2020 / 08:26, *.chello.pl

Bełkot trenerzyny pinokia

odpowiedz
A tam sramto... - 19.09.2020 / 01:00, *.amazonaws.com

Tamto sramto Vuko,znowu ten jeszcze nie poznał sie z drużyná..pomału ,a ten jeszcze sie kuruje a Valencia jest za wczesnie nie zna drużyny nie zgrany itd no panie treneiro od siedmiu boleści ta twoja polityka to mix trenerski twoich nauczycieli..ale zaraz ty wogle sie nie uczysz na farcie lecisz...dotkliwa porażka tak 0:5 wyrzuci cie z tej ciepłej posadki,

odpowiedz
... - 18.09.2020 / 23:28, *.wtnet.de

Nawiązując do tytułu mnie nie interesuje górnik. Mnie interesuje Legia,jak zagra,jaką taktyką,nastawieniem i czy w końcu z polotem a przede wszystkim z pomysłem.

odpowiedz
Steffe - 18.09.2020 / 22:39, *.bredband2.com

W tym roku na podium stana Slask, Rakow i Lech, nie koniecznie w tej kolejnosci. Natomiast o podium beda sie bili Legia, Gornik i Piast. Sracovia ledwo zalapie sie do osemki, razem z Pogonia, a Lechia zagra w drugiej osemce. Wspomnicie moje proroctwo.
Aha, jedyna szanse Legii na europe w przyszlym roku, przy obecnym (pseudo)trenerze, to wygrana pucharu Polski. Mozliwe? Watpie.

odpowiedz
Kiki - 18.09.2020 / 22:58, *.m247.com

@Steffe: W tym roku nie ma podziału na ósemki, panie prorok.

odpowiedz
Steffe - 18.09.2020 / 23:08, *.bredband2.com

@Kiki: Ok, nie wiedzialem o tym, wiec sorry. Co nie zmienia faktu ze pierwsza trojka bedzie jak podalem (oczywiscie to tylko spekulacja), a "pierwsza osemka" bedzie miala te wlasnie druzyny.Legia poza podium i tylko wygrana w pucharze Polski da nam miejsce w europie.

odpowiedz
Arek - 18.09.2020 / 23:27, *.tpnet.pl

@Steffe: co nie zmienia faktu, że dupa z Ciebie, nie prorok.

odpowiedz
Steffe - 19.09.2020 / 22:47, *.tele2.se

@Arek: no i co wielki znafco? Ktory z nas jest teraz dupa?

odpowiedz
ben - 18.09.2020 / 22:21, *.inetia.pl

Co roku to samo. Podniecanie się jakimiś hanysami, kartoflami lub innym gównem okarze się na koniec sezonu.

odpowiedz
M. - 19.09.2020 / 00:24, *.tpnet.pl

@ben: okazać/okaże

odpowiedz
ben - 19.09.2020 / 14:11, *.inetia.pl

@M.: dzięki

odpowiedz
Juri - 18.09.2020 / 21:30, *.inetia.pl

Nie ma co gadać,lejemy ich u siebie jak przez ostatnie 22 lata.
Legia jest mistrzem Polski!

odpowiedz
Livescore - 18.09.2020 / 21:22, *.plus.pl

Ale kurnik ma coś czego teraz nie mają niestety a kiedyś mieli jedno.... Chec gryzienia trawy

odpowiedz
Hugon - 18.09.2020 / 23:27, *.vectranet.pl

@Livescore : I co się dziwisz,tam wszędzie węgiel a tu trawa.Jak Jarosław zamknie kopalnie to i u nich będzie trawa.

odpowiedz
Kamień - 19.09.2020 / 06:25, *.chello.pl

@Hugon: kopalnie to powinny być zamknięte 50 lat temu, ale nie było możliwości... tylko straty przynosiły nie mówiąc o środowisku... Na szczęście już niedługo

odpowiedz
Vidusksg - 21.09.2020 / 17:31, *.amazonaws.com

@Hugon: ale pier...icie panowie aż się miło patrzy ???? hahaha, gramy (Górnik Zabrze) bardzo dobry football bo mamy trenera który nie patrzy na hajs, tak samo jak pół waszego składu można to było zoabczyc jak Kante kopał wasza koszulke... Dopóki nie będziecie mieli trenera który szanuje młodych piłkarzy lub takich co chcą więcej pokazać jak np. Z 1 ligi chłopacy albo wasi wychowankowie to dalej będziecie ch...a grać, a potencjał macie wielki tylko czasem trzeba głowę w dół pochylić a nie cały czas z uniesioną chodzić i tylko za granicę patrzeć.

odpowiedz
Laik - 18.09.2020 / 21:09, *.tpnet.pl

Czytając Wasze wpisy napiszę krótką piłkę. Będzie kolejny wstyd, kolejny blamaż.Realnie patrzcie Raków i Wisła obnażyły teorie i taktykę Vuko, "piła na wierzowca w polu karnym" tym Europy nie zdobędziemy.

odpowiedz
Orzis - 19.09.2020 / 12:48, *.com.cn

@Laik: Z tym obnazaniem to zgoda...tylko chodzilo CI o pile na wiezowiec czy wierzchowiec ?Sporo roznica -).Poza tym pelna zgoda

odpowiedz
Super⚽️Coach - 18.09.2020 / 20:10, *.amazonaws.com

Mr Vuko!pokaż coś od siebie,powiedź coś z serca ,te naśladowanie po trochu twoich nauczycieli nie ma sensu ,wracaj do pomocy ,w tym jesteś Mistrzem...

odpowiedz
Wolfik - 18.09.2020 / 19:51, *.mm.pl

Górnik stracił podstawowego napastnika i podstawowego obrońcę. Legia się wzmocniła na każdej pozycji. To chyba powinno uciąć dalszą dyskusję.

odpowiedz
Darek - 18.09.2020 / 19:29, *.t-ipconnect.de

Denerwujące jest to,że każdy kto tu przyjdzie musi się aklimatyzować.I wyniki drużyny nie spełniają naszych oczekiwań.Każdy chce zwyciestw i to teraz a nie za miesiąc czy dwa.Chcemy też żeby drużyna pograła w europie.Dość mamy tej nędznej dupoklasy.Chcemy więcej.
Jednocześnie widać,że drużyna idzie w dobrym kierunku.Z meczu na mecz będą grać lepiej.Kadra jest szeroka.Szkoda,że brakuje dobrego rozgrywającego i jeszcze jednego stopera.Vuko ma moje wsparcie.Wie co to Legia i jakie są tu oczekiwania.Lepszy Vuko niż kolejny Jozak lub Pinto.

odpowiedz
... - 18.09.2020 / 20:21, *.t-mobile.pl

@Darek : Jozak , Pinto to to samo co buco

odpowiedz
Hiszpan - 18.09.2020 / 19:24, *.telnaptelecom.pl

Zaczeliscie sezon nieźle??? Tyle razy mówiłem obowiązkowe badanie alkomatem przed każdą konferencją.

odpowiedz
bronek49 - 18.09.2020 / 19:12, *.chello.pl

dla ciebie Vukowic to każdy rywal za mocny i z Gornikiem będa baty po kompromotującej grze

odpowiedz
Ryj - 18.09.2020 / 19:31, *.t-mobile.pl

@bronek49: Super, wypowiedziałeś się za cały sezon już, czy tylko za najbliższy mecz i będziesz truł tak co tydzień?

odpowiedz
RMFC - 18.09.2020 / 18:20, *.play-internet.pl

Losowanie dobre oby tylko tego nie popsuć bo Vuko to potrafi. Zrobi zmiany w składzie np. Boruc atak bo jest obiecujący, Karbo na bramkę bo szybki i Azerowie nam dokopią choć wcześniej mogą to zrobić hanysy bo ostatnio nic nie gramy!!!

odpowiedz
Ryj - 18.09.2020 / 19:40, *.t-mobile.pl

@RMFC: abstrahując od tego, że lamentujesz jak baba to rzeczywiście polscy szkoleniowcy mają problem z wykorzystaniem atutów piłkarzy. Raczej starają się upchnąć każdego w swój schemat. Dlatego czasem nagle dobry piłkarz przestaje grać skutecznie, albo inny po 3 sezonach gry zalicza rewelacyjną rundę. Dużo przypadkowości. Jak już coś zaskoczy to niestety trenerzy się tego kurczowo trzymają, aż cała liga to rozpracuje i zabawa zaczyna się od nowa. Brak profesjonalizmu jest decydujący moim zdaniem w kwestii naszej niskiej pozycji w rankingu europejskim. PZPN to jest korzeń problemu.

odpowiedz
... - 18.09.2020 / 17:56, *.master.pl

Znowu pi..i głupoty

odpowiedz
Kibolek - 18.09.2020 / 17:55, *.telefonica.de

Vuko jesteś za słaby na LEGIE. Z takim składem i zapleczem jakim dysponujesz powinniśmy bić wszystkich w lidze i spokojnie awansować do przynajmniej ligi Europy. Większość tych pilkarzykow wygląda jak by pierwszy raz że sobą grali A skład ten sam bo nikt nie odszedł. Jeszcze udane okienko zawodników przychodzących JAK NIGDY, czego chcieć więcej. TYLKO WYGRYWAĆ

odpowiedz
Wola - 18.09.2020 / 19:24, *.t-mobile.pl

@Kibolek: Zgadzam się, skład najlepszy od kilku lat, tylko czy ten trejner potrafi poukładać drużynę

odpowiedz
Andrzej - 18.09.2020 / 17:39, *.248.132

W pełnym wywiadzie Vuković zdziwiony pytaniem:
- Czy Joel Valencia jest już gotowy do gry? Muszę przyznać, że naprawdę bym się czasami spodziewał, że któryś z dziennikarzy sam wyjdzie z inicjatywą i powie, że zawodnik, który jest przez półtora dnia w klubie, tak szybko nie dostawał szansy. A zawsze jest odwrotnie i jest to pierwsze spodziewane pytanie. Joel Valencia nie będzie brany pod uwagę na spotkanie z Górnikiem.

Może sobie Vuković przypomni kto miał asystę z druzyny Omonii - Ernest Asante, który 24.08 podpisał umowę a 26.08 zagrał w meczu.

odpowiedz
Elquatro - 18.09.2020 / 17:25, *.chello.pl

Ja też mogę zagrać, w ataku, na skrzydle, na obronie, nawet na bramce, co to za różnica

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.09.2020 / 17:16, *.orange.pl

Super zbilansowany zespół - każdy może grać na każdej pozycji. To trzeba opatentować, a nawet zacząć zarabiać - sprzedając koncepcję topowym klubom...

odpowiedz
Ccc - 18.09.2020 / 17:15, *.tmodns.net

Co ze Stolarskim? Czy klub ma zamiar sie wypowiedz w sprawie jego popisow?

odpowiedz
DanieLo - 18.09.2020 / 17:47, *.myvzw.com

@Ccc: a niby po co? Niech się na grze skupia bo grają padache

odpowiedz
KB - 18.09.2020 / 18:29, *.chello.pl

@Ccc: A co ma klub do tego? Na terenie klubu był? W "godzinach oracy" Stolarskiego? Wypadek, jak setki iinych w Warszawie. Sensacja na poziomie ukrytej prawdy...

odpowiedz
Andrzej - 19.09.2020 / 12:51, *.centertel.pl

@KB: jaki wypadek??? Ile osób poszkodowanych(rannych)? Z tego co wiem, pani nic się nie stało, a wiec całe zdarzenie należy zakwalifikować jako kolizję.

odpowiedz