REKLAMA

Kibice Legii złożyli wieniec przy pomniku Poległych i Pomordowanych na Wschodzie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W 81. rocznicę ataku sowieckiej Rosji na walczącą z Niemcami Rzeczpospolitą kibice Legii złożyli wieniec "Ofiarom sowieckiej zbrodni, kibice Legii Warszawa" i zapalili znicze na Placu Muranowskim, przy pomniku Poległych i Pomordowanych na Wschodzie.

"17 września 1939 to symboliczna data początku upadku II Rzeczypospolitej. Tego dnia w Warszawie Niemcy zbombardowali Zamek Królewski. O bestialstwie rosyjskiego okupanta niech świadczy fakt, że nieco później, w czasie słynnej bitwy pod Lenino, ponad 600 walczących po stronie sowieckiej Polaków, tzw. Kościuszkowców, uciekło na niemiecką stronę poddając się do niewoli. A formujący z wydobytych z ruskiego jarzma w ZSRS polską armię gen. Anders we wrześniu'42 o swoich żołnierzach raportował tak: 'Nastroje wśród naszego wojska i uchodźców; nawet ta mała ilość lewicowców zaprzysiężonych, jaka była, została gruntownie wyleczona. Szalona nienawiść do bolszewików (...). Panuje niezwykły patriotyzm. Ogromna religijność. Trzeba ich bardzo trzymać, boby mordowali bolszewików przy każdej okazji' Trudno o lepszy komentarz..." - przypominają legioniści z grupy OFMC.fot. OFMC


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
abc - 19.09.2020 / 16:26, *.plus.pl

skąd niby możesz wiedzieć kto jest sprawcą kradzieży? Nie widziałeś i osądzasz, a pewnie pierwszy domagasz się zwrócenia mistrzostwa za 93r.

odpowiedz
mexx - 18.09.2020 / 19:32, *.chello.pl

Postawiłem dziś przy Pomniku lampkę od siebie.
Wieńca niestety nie ma.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 19.09.2020 / 10:18, *.chello.pl

@mexx: jeśli to jest prawda, to sprawca kradzieży wieńca, jest oczywisty. Ale trudno uwierzyć, że można być taką kanalią.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.