Michał Karbownik - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Karbownik oszczędzany przed ważnymi meczami?

Woytek, źródło: Legionisci.com

W kadrze na sobotni mecz z Górnikiem Zabrze niespodziewanie zabrakło Michała Karbownika. Piotr Koźmiński z Super Expressu poinformował o przyczynach absencji zawodnika: "absencja Karbownika nie wynika z tego, że ma odejść lada moment. Nie jest dziś oszczędzany ze względu na ryzyko kontuzji przed transferem. Owszem, jest oszczędzany, ale przed kolejnymi, ważnymi meczami Legii. Klub zdaje sobie sprawę, że przed drużyną ważne mecze, a Karbo w ostatnich tygodniach był dość mocno eksploatowany. Dziś ma więc odpocząć, a Legia - z szeroką kadrą - chce zobaczyć jak to będzie bez niego."

Tydzień wcześniej zmęczony - wg doniesień "SE" - był Domagoj Antolić, więc nie pojechał do Płocka ("Po prostu Antolić dostał wolne, bo był ostatnio trochę zmęczony..." - cytat). Nie przeszkodziło mu to jednak, by codziennie uczestniczyć treningach.

Teraz dowiedzieliśmy się, że Karbownik w ostatnich tygodniach był "dość mocno eksploatowany". Czy faktycznie tak było? We wrześniu podstawowy obrońca Legii rozegrał w sumie zaledwie 66 minut (!), a dziś mamy już 20 dzień tego miesiąca. Na czym więc to mocne eksploatowanie miało polegać, skoro wraz z całą drużyną przygotowywał się do meczu z liderem? Jeżeli faktycznie potrzebował odpoczynku akurat w dniu meczu ligowego, to oznacza, że ktoś czegoś nie dopilnował - przecież zawodnicy są monitorowani na każdym treningu nie od wczoraj.

Kto w przyszłym tygodniu opuści ligowy mecz ze względu na konieczność odpoczynku? Typujcie w komentarzach.

WYNIKI SONDYLegia w Lidze Europy...
SUMA GŁOSÓW: 3509
START: 18.09.2020 / KONIEC: 24.09.2020


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
fran - 21.09.2020 / 11:14, *.16.65

najmłodszy a już zajechany? wątpię

odpowiedz
ASA - 21.09.2020 / 08:45, *.korbank.pl

odpocząć musi autor artykułu. Trening to nie mecz. Lepiej niedotrenowany zawodnik niż przetrenowany. Wtedy już po ptokach. Ale skąd ma o tym wiedzieć autor tekstu? przecież o piłce wie tyle co w tv.

odpowiedz
Mosina - 21.09.2020 / 02:05, *.tpnet.pl

Rozumiem że NASTĘPNY gościu wypoczęty , bo podróże teraz niebezpieczne i męczące. A jego nogi ze złota i trzeba je chronić. Pewnie i w Napoli będą go oszczędzać DO WIELKICH ZADAŃ i tym sposobem nie podniesie się z ławki i wróci "by się odbudować". Bo u nas wszystko się cały czas odbudowuje, taka jakość budownictwa.

odpowiedz
Hugon - 20.09.2020 / 23:07, *.vectranet.pl

Odpocznie Boruc,musi nabrać wagi.

odpowiedz
WETERAN - 20.09.2020 / 18:49, *.tpnet.pl

Dziwne było tłumaczenie trenera przed meczem z Górnikiem,że Karbownik ma lekki uraz.O co chodzi z tym Juranoviciem,że brak go w kadrze na mecz pucharowy ?/ casus Obradovic ? /.Podobno ma b.delikatny charakter.
Legia od momentu kiedy miała 11 punktów przewagi w poprzednim sezonie ligowym / nie trzeba tu wybitnych analityków /:"PRZESTAŁA GRAĆ"!!!Została mistrzem z minimalną przewagą!Wczoraj Górnik "zabiegał" Legię.Nie pamiętam żeby jakaś drużyna przebiegła /skutecznie / ponad 10 km więcej od Legii! Co się dzieje? Najpierw Cracovia przełamała impas w meczach z Legią po kilkudziesięciu latach a teraz Górnik,też chyba po ponad 20 latach. Wydawało się,że transfery i przygotowania do sezonu były rozsądne ale okazało się,że zabrakło profesjonalizmu.Przyszli zawodnicy albo kontuzjowani / Lopes /albo do "odbudowania" się / Kapustka / albo "wiekowe legendy" / Boruc /,albo zarażeni covidem
/ Juranovic /Mam nadzieję,że chociaż Valencia udowodni,że zasłużenie został wybrany najlepszym piłkarzem ubiegłego sezonu w naszej tzw."ekstraklasie".Nie wiem czy Jędrzejczyk był rozkojarzony po przedłużeniu kontraktu / nie lubię jak skacze po plecach przeciwnikom /?! Do tego doszły perypetie z Antoliciem .Bardzo mi się dotychczas podobał trener Vukovic,chociaż powstrzymowanie przez niego bałkańskiego temperamentu,wydaje mi się nieco nienaturalne.Nie wiem czy w "kuluarach" eliminacyjnego meczu LM z Omonią,nie było rozmów z byłym trenerem Legii - Bergiem ?

odpowiedz
bronek49 - 20.09.2020 / 17:16, *.chello.pl

a co sobą reprezentuje Karbownik jest jednym z najsłabszych zawodników został zagłaskany przez wybitnych dziennikarzy i specjalistów piłkarskich i niestety on w to uwierzył a prawda jest taka ze on na tą chwile jest bardzo przeciętnym zawodnikiem

odpowiedz
Adam - 20.09.2020 / 17:48, *.chello.pl

@bronek49: zajawka raczej dotyczyła jego umiejętności jakie posiada w swoim wieku i swój potencjał. Ale zgadzam, że hype był straszny.

odpowiedz
Adam - 20.09.2020 / 15:11, *.chello.pl

Nie no, Woytek, nie ośmieszaj się. Wchodzenie w polemikę z tekstem ze szmatławca nie ma sensu. Przecież tam nikt poważny nie pracuje.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.09.2020 / 13:57, *.orange.pl

Myślę. że Artur Boruc będzie odpoczywał. Nie można ryzykować jakiegoś naciągnięcia. Potrzebujemy jego wykopów przed meczami eliminacji Ligi Europy.

odpowiedz
grzeziek - 20.09.2020 / 13:34, *.centertel.pl

Przymknijcie sie. Winne jest esa37 a nie zafen vuko, pilkarze ani nawet miodek choc kiedys go nie lubilem jak psa

odpowiedz
MatWij - 20.09.2020 / 17:02, *.centertel.pl

@grzeziek: w czym winna jest esa37? chyba nie chcesz nam powiedzieć że przegraliśmy z Jagiellonią czy Górnika przez potężne przygotowania do LE i zbyt wiele meczów?! Poważne ligi grają 2 mecze tygodniowo i problemu z tym nie mają...

odpowiedz
grzesiek - 20.09.2020 / 17:30, *.centertel.pl

@MatWij: kiedys w polskiej lidze grali gorsi pilkarze, mielismy gorszych trwnerow a udawalo sie rozgrywac wyrownane mecze z ajaxem jak Legia lub choviszby x manchedterem city jak lech lub groclin...
W ogole taki groclin grodzisk gral chyba z 4 miejsca w euro puvharach i potrafil ograc herthe berlin.

A notoryczne porazki polskich klubow z nizej rozdtawionymi rywalami w ostatnich 3 latach chyba musi miec glebsza przyczyne niz pillarze lenie lub trener parodysta? Trener moze byc beznadziejny ale nie trzech albo 5 trenerow w ciagu 3 lat w Legii. A w calej polskiej lidze to chyba z 10 -20 trenerow bylo ujowych? A dla pilkarzy mecze ligi europy to dla wielu jedyna okazja pokazania sie w europie wiec tez nie moga z roku na rok odpuszczać meczow

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.09.2020 / 11:06, *.centertel.pl

Jak mozna szanowac trenera, ktory zamiast zmotywowac zespol i na pelnej konwie pyknac takie ,,potegi,, jak te w eliminacji do pucharow, czy chocby Wisla Plock (z calym szacunkiem do tych zespolow), gra zachowawczo, a nawet z pelnymi galotami i broni wyniku, zamiast grac swoje. Tak bylo rok temu, tak jest i w tym roku. Jak mozna szanowac wlaciciela, ktory nie potrafi znalezc przez 4 lata trenera na miare Legii. Jak mozna sluchac ciaglych bredni, bez pokrycia w rzeczywistosci obu panow. Juz sie nie chce. Gdzie jest Legia, od 4 lat w ciemnej d... I zadne argumenty typu MP PP, nie przekonuja. Klub jako calosc nie ma zadnego stylu, ani w grze, ani w wypowiedziach ludzi, ktorzy tu PRACUJA. I do sedna - kibice rowniez wam placa - bilety, Canal +. Jak sie pan nie wstydzisz, tak nas wszystkich oklamywac, panie Dariuszu? Na to zgody nie ma i nie bedzie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.09.2020 / 10:44, *.centertel.pl

Nie bez powodow kiedys napisalem, ze wlasciciela wszyscy w klubie robia w trabe. Tak sie konczy kompletny brak wiedzy w temacie wykonywanego zajecia i mowienie o sprawach, o ktorych nie ma sie pojecia. Sytuacja wyglada tak: szatnia jest rozwalona, trener stracil nad tym juz dawno kontrole, a co gorsza kontrole nad tym wszystkim stracil wlasciciel. A wlasciwie to obywaj panowie zadnej kontroli nigdy nie mieli, tylko im sie tak wydawalo. Zamiast tracic niepotrzebnie pienìadze i czas, na jakichs smiesznym doradcow ze Szwajcarii, trenerow z kosmosu, prosze zatrudnic wreszcie DYREKTORA SPORTOWEGO, ktory za Pana poustawia wszystko do pionu. Tylko niech to nie bedzie Mis Uszatek, tylko fachowiec, ktory zna sie na tej robocie. O ile taka osoba bedzie zainteresowana taka kupa, ktora trzeba posprzatac. Bo szambo jest porownywalne do tego z Czajki. Przykro jest pisac tego typu teksty, smutno patrzec na to, jak klub, ktoremu kibicuje sie od dziecinstwa jest OSMIESZANY zarowno w Polsce, jak i Europie. Legia powinna miec swoj styl, nie w kilku spotkaniach ligowych w roku, ale taki ze gdy przyjedzie tu, jak wczoraj nabuzowany Gornik, to mamy go sprowadzic na ziemie taktyka, pressingiem i ryciem boiska od pierwszej do ostatniej minuty. To jest Legia , i ten fakt trzeba przypominac na kazdym kroku, widocznie zapominasz pan o tym, gdzie jestes...A teraz do niektorych kibicow - podziwiam Wasza wiare i cierpliwosc. Wszyscy kibice Legii jestesmy i bedziemy z nia na dobre i zle. Ale nie wyrazajcie zgody na osmieszanie klubu. To trwa juz 4 lata, nie 4 tygodnie, nie 4 miesiace, 4 LATA. Wlaczcie myslenie i nie piszcie bredni, podobnych do tych, ktore slyszymy na konferencjach, czy wywiadach z ludzmi, ktorzy Legie doprowadzili do totalnego braku stylu, w kazdej z mozliwych dziedzin. Do lepszych czasow...

odpowiedz
Autor - 20.09.2020 / 12:00, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: Niby Miodka robią w trąbę? Ty głupi jesteś czy co? On doskonale wie co tu sie dzieje, bo dzieje sie tak na jego zyczenie.

odpowiedz
Wolfik - 20.09.2020 / 12:59, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Gdzieś 2-3 lata temu o vakacie na stanowisku Dyrektora sportowego wspominał Kolega Tomek Mokotów. Co jakiś czas wracamy do tego tematu i nic się w tej kwestii nie zmienia. Nie mam pojęcia, jakimi przesłankami kieruje się właściciel klubu - było nie było człowiek znający się na zarządzaniu - że utrzymuje stan organizacyjny niespotykany w innych klubach. Też uważam, że bez prezesa i dyrektora sportowego (bo nikt mi nie wmówi, że jest nim Radosław Kucharski) którzy w założeniu mają pilnować celów wyznaczonych przez właściciela nie ma prawa być normalnie.

Zgadzam się z Tobą Kolego, że w klubie są osoby które najnormalniej w świecie lecą "w ciula". Najgorsze jest to, że - w moim przekonaniu - do tego grona należą również piłkarscy weterani, którzy dobrze sobie żyją a niekoniecznie dają piłkarską jakość. Nie będę szafował nazwiskami, wystarczy pomyśleć co stało się z ich formą sportową po podpisaniu nowych kontraktów. Warto również przeanalizować postawę pewnego stopera przy straconej bramce na 0:2 w ostatnim meczu.

Mioduski jest dymany bez mydła. Ale pamiętajmy - swoimi decyzjami organizacyjnymi sam się wypiął.

odpowiedz
oLaf - 20.09.2020 / 13:16, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: mas rację kolego.

Ja to nawet MIodkowi współczuję, bo w tym roku 5 transferów niezłych do klubu (+bramkarz ; ) a efekty.... jest gorzej niż pół roku temu. NIepojęte.

Wiadomo, że trener bez doświadczenia to łapie te wszystkie kryzysy jak pelikan, tego nie da się szybko nauczyć (nie byłem zwolennikiem jego zatrudnienia tylko dlatego).

Jest taka nędza, że aż mi się nie chce pisać....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.09.2020 / 13:49, *.centertel.pl

@Autor: Jedno nie wyklucza drugiego. Zapewniam, ze jest i tak, i tak...

odpowiedz
Autor - 20.09.2020 / 16:37, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: a ja zapewniam, ze nie jest ;)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.09.2020 / 18:29, *.centertel.pl

@Autor: Moje, czy Twoje zapewnienia mozemy wlozyc do kieszeni. Spojrz na fakty, a te sa oczywiste. Chyba, ze masz rozowe lub zaklejone okulary. Przeanalizuj wszystko i dojdziesz do odpowiednich wnioskow. Nie bede dyskutowal na poziomie przedszkola - moja jest mojsza, a moja najmojsza. Bez sensu i szkoda czasu.

odpowiedz
jkp - 20.09.2020 / 10:02, *.vectranet.pl

Droga Redakcjo, czekam na równie uszczypliwe komentarze dotyczące np. wypowiedzi Vuko po kolejnych przegranych meczach. Krytyka zarządu czy Mioduskiego przychodzi Wam łatwo (i bardzo słusznie!), mam jednak wrażenie, że mało piszecie o wspaniałej taktyce (wypier..ol do przodu przez bramkarza albo obrońców albo przy linii skrzydłem i tysiąc wrzutek na Pekharta), braku jakiejkolwiek taktyki i myśli trenerskiej (poza mitycznym zapier...laniem) czy żenujących wypowiedziach po i przedmeczowych. Pozdrawiam

odpowiedz
Hiszpan - 20.09.2020 / 09:37, *.telnaptelecom.pl

Może Jędza świętował kontrakt i młody się zatruł?

odpowiedz
Zbycho(L) - 20.09.2020 / 09:36, *.chello.pl

Kto w przyszłym tygodniu opuści ligowy mecz ze względu na konieczność odpoczynku? Typujcie w komentarzach.
Aleksander Vuković (na stałe)

odpowiedz
Pino(L) - 20.09.2020 / 09:32, *.play-internet.pl

Z tego co jaskółki śpiewają to podobno nabawił się urazu na kręceniu Turbokozaka. Normalnie jaja, gorzej niż Glik grając w siatkonoge. i wiecie co? Wcale dobrze mu nie poszło. Oszczędzili go wczoraj żeby Napoli się nie wycofało. Muszą go sprzedać bo pucharów (jak widać po formie) nie będzie.

odpowiedz
Zenek - 20.09.2020 / 09:23, *.t-mobile.pl

Karbownik to już u nas nie zagra. Może i jest oszczędzany na puchary ale w Napoli.

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.09.2020 / 08:52, *.vectranet.pl

Koniecznie bramkarz i linia obronna - i tak NIC nie wnoszą do naszej gry...

odpowiedz
AR-KU - 20.09.2020 / 08:13, *.centertel.pl

Wiedzą że w tym stylu nie awansują do Ligi Europy, więc sprzedajemy.

odpowiedz
KowaL - 20.09.2020 / 07:50, *.vectranet.pl

Może wszyscy powinni odpocząć? Najlepiej od tego wuefisty parodysty Vuko? Kibice też już czują nim zmęczenie...

odpowiedz
Pawel - 20.09.2020 / 07:39, *.play-internet.pl

Jezeli Karbownik w takiej formie jest "zaslona dymna" przed meczem eliminacyjnym to ja dziekuje...

odpowiedz
Hiszpan - 20.09.2020 / 07:11, *.play-internet.pl

Teraz nie zagra Ajtuj Boruc. Przekroczył limit wagi.

odpowiedz
Obcy - 20.09.2020 / 06:56, *.t-mobile.pl

Trzeba teraz go sprzedać bo jeszcze trochę i nie będzie chętnych. Chłopak zalicza zjazd po równi pochyłej.

odpowiedz
:) - 20.09.2020 / 05:33, *.t-mobile.pl

Ale cyrk

odpowiedz
Student_L - 20.09.2020 / 04:03, *.play-internet.pl

A może tak ta porażka ich zabolała...?

odpowiedz
Bootleg - 20.09.2020 / 02:21, *.play-internet.pl

Vuko. On musi odpocząć od Legii. Najlepiej na zawsze

odpowiedz
Wolfik - 20.09.2020 / 01:36, *.mm.pl

Pierdu, pierdu. Czeka na samolot do Neapolu.

odpowiedz
Dexter - 20.09.2020 / 01:35, *.centertel.pl

Nie kłam Koźmiński

Michał Karbownik niebawem prawdopodobnie opuści Legię Warszawa. Piłkarz i warszawski klub doszli już do porozumienia z Napoli w sprawie transakcji. Teraz wszystko zależy od tego, czy neapolitańczykom uda się sprzedać Faziego Ghoulama. Od jego odejścia zależą losy transferu Karbownika.

odpowiedz
Alex Bielany - 20.09.2020 / 08:26, *.chello.pl

@Dexter: ja bym poszla z Napoli na wymiane, niech nam dadza Gatuso za Karbo

odpowiedz
Dexter - 20.09.2020 / 01:28, *.centertel.pl

Są ludzie którzy pracują za najniższą krajową brutto i ciągle marzą o orginalnej koszulce meczowej tylko ich na to nie stać a tutaj każdy na koncie krocie i to za co i jaki poziom

odpowiedz