Żyleta na meczu z Górnikiem - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Drita się śmiała

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Długie trzy tygodnie przyszło nam czekać na kolejne spotkanie Legii przy Łazienkowskiej. Trzeba przyznać, że wielu z nas z pewnością stęskniło się za wspieraniem ukochanego klubu z pozycji trybun. Po wyjeździe pod stadion w Płocku, gdzie meczu nie udało się nam zobaczyć, tym razem mieliśmy okazję podziwiać z trybun widowisko piłkarskie, od patrzenia na które zęby bolały przeokrutnie. Z trybun z kolei, od stanu 0-3, niosły się okrzyki niezadowolenia kibiców. Bohaterem jednej z pieśni został prowadzący spotkanie Paweł Gil.

I trochę tego było, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że piłkarze swoim 'występem' w pełni zasłużyli na słowa 'uznania' pod ich adresem. Przed rozpoczęciem meczu nikt z nas nie wątpił, że legioniści rozprawią się z zabrzanami, którzy nie wygrali na naszym stadionie od 22 lat. Nastawienie było bardzo pozytywne. Przy wejściu na stadion prowadzona była zbiórka pieniędzy na kolejne oprawy.

Niestety spotkanie rozgrywano bez udziału kibiców gości. Chociaż od tygodnia kluby mają możliwość wpuszczania przyjezdnych do "klatki", jest to obecnie obwarowane dodatkowymi pozwoleniami. I chociaż nasz klub robił wszystko, by zabrzanie na stadion mogli wejść, weto postawiła policja, która robiła wszystko, by odpowiednie dokumenty nie zostały załatwione na czas. Z tego powodu fani KSG do Warszawy nie przyjechali, nie licząc Klubu Kibiców Niepełnosprawnych (20 osób), którzy zajęli miejsca w dolnej części sektora gości, wywieszając tam dwie flagi (KKN-u Górnika i GieKSy) oraz transparent "Ś.P. Michał".

Na Żylecie w trakcie spotkania wywieszone zostały następujące transparenty "Ś.P. Mariusz 1972-2020 CC1916", "Arek, Kowal PDW", "Tytus trzymaj się", "Biały, Rosół PDW", "Ś.P. Gacek RR" oraz "Nadeszła pora pożegnać kombinatora". W 19 minucie i 16 sekundzie spotkania, miała miejsce minuta ciszy ku pamięci jednego ze zmarłych kibiców. Ogółem na trybunach zebrało się 11,5 tysiąca kibiców, którzy nie żałowali gardeł przez całe spotkanie.



Ruszyliśmy z głośnym dopingiem i... na otwarcie dostaliśmy pierwszy gong. Rywale już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie, ale z trybun poniosło się "Hej Legio jazda z k...!" i nadal staraliśmy się na maksa wspierać piłkarzy. I sławić najwspanialszy klub na świecie. Kiedy jednak w 17. minucie przyjezdni strzelili kolejną bramkę bezradnej jak dzieci we mgle obronie Legii, coś pękło. Z Żylety poniosło się za chwilę "Legia grać, k... mać!", a niedługo później "Co wy robicie, wy naszą Legię hańbicie". Do końca pierwszej połowy cały czas przeważał jednak, poza pojedynczych wstawek "Legia grać..." doping wspierający piłkarzy. "Nasza Legio, będziemy zawsze z Tobą, zawsze z Tobą do końca naszych dni..." - śpiewała Żyleta, a wraz z nią pozostałe trybuny. Kiedy gracze kierowali się do szatni, żegnały ich przeciągłe gwizdy, ale chyba na nic innego, po takiej pierwszej połowie, liczyć nie mogli.

Gdy wydawało się, że po zmianie stron zobaczymy Legię walczącą, która odrabia straty i strzela zwycięską bramkę w ostatniej minucie... Przebudziliśmy się i zeszliśmy na ziemię już 60 sekund po wznowieniu gry po przerwie. Bramka na 0-3 przelała czarę goryczy. "Legia grać, k... mać!" - skandowały trybuny po raz kolejny, dodając za chwilę "Legia to my, Legia to my, ejaeja Legia to my!". W pewnym momencie sędzia odgwizdał rzut karny dla Legii, ale Antolić nie miał okazji egzekwować jedenastki, bowiem ślepcy z wozu VAR zauważyli faul przed polem karnym. Zaczęła się jazda z sędzią głównym, który do monitora nie pofatygował się i cofnął swoją decyzję na podstawie tego, co powiedziano mu do słuchawki. "J... sędziego i całą rodzinę jego", a także szereg pieśni nt. sędziów usłyszał Gil. Doczekał się także okolicznościowej przyśpiewki na melodię "Jesteśmy zawsze tam", a mianowicie - "Je...ć Pawła Gila, k... i debila, aejao, hej Legia gol". W drugiej wersji końcowa fraza zmieniona została na "Gil ty k...". I tak przez dobrych kilka minut niosła się pieśń nad murawą, naprawdę z konkretnym impetem.



Trudno powiedzieć, czy to właśnie wkur...nie postawą piłkarzy sprawiło, ale w sobotni wieczór naprawdę dopingowaliśmy bardzo dobrze, szczególnie biorąc pod uwagę ograniczoną (przez pandemię) liczbę widzów na trybunach. I chociaż piłkarze strzelili honorową bramkę i dążyli do strzelenia kolejnych (już nieskutecznie), to oprócz tradycyjnego repertuaru (m.in. głośno niosło się "Nie poddawaj się, ukochana ma"), nie brakowało skandowania "Legia grać, k... mać!". Było również charakterystyczne "Oleee", po kolejnych podaniach piłkarzy, co najlepiej świadczy o tym, kiedy mamy dość. "Czyja to wina, że gra ch...wo drużyna?!" - skandowali legioniści. Kolejnym okazjonalnym okrzykiem był ten nawiązujący do zbliżającego się, czwartkowego meczu III rundy eliminacyjnej Ligi Europy z zawsze mocną ekipą Drity Gnjilane z Kosowa - "Drita się śmiała, jak dzisiaj mecz oglądała".

W takich też niewesołych okolicznościach, i porażce 1-3, zakończyło się spotkanie z zabrzanami przy Łazienkowskiej w wyjątkowo ciepły wrześniowy wieczór. Piłkarzy schodzących do szatni ponownie żegnały gwizdy. Warto jednak pamiętać, pod kątem kolejnych meczów, że wyniki nie mogą mieć wpływu na naszą frekwencję. Legia to my i bez względu na postawę graczy, musimy pokazać się z jak najlepszej strony. Za tydzień na Łazienkowską przyjeżdża Śląsk, a wraz z nim grupa kibiców gości, którzy już zorganizowali pociąg specjalny do stolicy. Osoby, które zakupią koszulki meczowe Legii, otrzymają wejściówki na to spotkanie bezpłatnie. Z kolei czwartkowy mecz z Dritą odbędzie się, zgodnie z decyzją UEFA, bez udziału publiczności - podobnie będzie na wszystkich spotkaniach tej fazy rozgrywek.

Frekwencja: 11 510
Kibiców gości: 0 (zakaz)

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
grzesiek - 23.09.2020 / 08:33, *.centertel.pl

Za Vuklvicia byloby strzelenie dwoch bramek a pozniej atakowanie do samego konca i zakonczenie meczu wynikiem 7:0.
Za michniewicza bedzie 1:0 i gramy na czas Panoowie i cudem dowiezione zwyciestwo ..

odpowiedz
bubba - 23.09.2020 / 11:02, *.hawetelekom.pl

@grzesiek: możesz jaśniej jakie dwóch bramek i 7:0 ty widziałeś mecz z Górnikiem za Vukovicia, przypomne Cie że my od 50 minut dostawaliśmy baty 3:0 u siebie a przynajmniej dwie mógł nam jeszcze pyknąć Górnik

odpowiedz
odp - 23.09.2020 / 11:11, *.plus.pl

@grzesiek: ciężko ci, ale musisz się już z tym pogodzić - Vuko nie ma.

odpowiedz
Bartek - 23.09.2020 / 07:23, *.play-internet.pl

Cholernie słaby początek sezonu ze względu na totalny brak zgrania, odpadnięcie z pucharów, skupienie się na najtrudniejszej lidze świata często z nowym trenerem, zdobycie mistrza, rozmontowanie składu, zakup nowych piłkarzy totalnie nieprzygotowanych do sezonu i cholernie słaby początek sezonu ze względu na brak zgrania a nieeeee zaraz to już ... o kurde to już gdzieś było... to chyba nie możliwe żeby tak się działo od kilku lat? A jednak... :-(Mam wrażenie, że prezes jest typem człowieka, który po deszczu jest zdziwiony, że ma mokrą kurtkę, no bo on przecież planował nie zmoknąć, to nie był jego zamiar. I ten gościu będzie grzązł w stworzonym przez siebie bagnie tylko dlatego, że on Dariusz, ten słynny Dariusz M, musi udowodnić, że potrafi i nie zatrudni dyrektora, nie weźmie nikogo do pomocy bo wyjdzie, że nie potrafił, wyjdzie, że komuś innemu się udało a nie jemu, że dziennikarz może będzie chciał komu innemu zrobić zdjęcie. Z tym budżetem, z takimi możliwościami, z taką renomą klubu, zapleczem, bazą treningową, wsparciem kibiców nic nie ugrać w europie? Nic nie ugrać trafiając na takie kluby, na takie wielkie "potęgi" w drodze do edenu? Smutne ale prawdziwe

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 23.09.2020 / 23:06, *.55.42

@Bartek: coś w tym jest. Ego Miodka zabija Legię

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.09.2020 / 21:14, *.orange.pl

"Chcemy grać piłkę uporządkowaną, w każdej formacji. Wszyscy mają dokładnie wiedzieć, co robić na boisku – stwierdził nowy trener mistrzów Polski." Już mi się Pan Czesław podoba. Tego właśnie brakowało.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.09.2020 / 20:51, *.orange.pl

Człowiek młodnieje, słysząc ten doping i widząc takich ludzi...Po 4 latach padliny, jeszcze im się chce. To aż niewiarygodne, to ogromny Skarb naszego ukochanego klubu - Legii. Oby nadeszły czasy, kiedy organizacja i gra będą na równie wysokim poziomie.

odpowiedz
Jòzefowianin - 22.09.2020 / 23:15, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: Szkoda że najgłośniej,pojazd na sędziego w tv to i Welman waży 50 kilo mniej.Oglądaj Kolego na żywo,to się przekonasz jak jest.

odpowiedz
Cult⚽️King - 23.09.2020 / 01:17, *.amazonaws.com

@Leśny Dziadek: Amen

odpowiedz
Zdzicho - 22.09.2020 / 20:49, *.tpnet.pl

Dlaczego nie wpuscilismy gornika na nasze trybuny. To honorowa ekipa

odpowiedz
Groszek - 23.09.2020 / 09:02, *.net.pl

@Zdzicho: od kiedy to tacy honorowi?
Kolega wyjazdowicz?

Wpuścić koniecznie-to fakt.

odpowiedz
As - 24.09.2020 / 11:55, *.chello.pl

@Zdzicho: honorowo rzucają kamieniami

odpowiedz
True coach - 22.09.2020 / 20:25, *.play-internet.pl

ostatni dobry mecz Legia zagrała z Arka 4:1. Nie za dawno?, nie za mało jak na Legie? Legia może zagrać 1 mecz slaby na 10 , nie 5 meczów słabych a 1 dobry. Życzę Czeskowi żeby ich ogarnął.

odpowiedz
Arek - 22.09.2020 / 22:42, *.tpnet.pl

@True coach: 5-1.

odpowiedz
SF - 22.09.2020 / 20:22, *.tpnet.pl

Z ta Drita to beda przeboje !!!

odpowiedz
Pino(L) - 22.09.2020 / 19:39, *.play-internet.pl

A dla mnie doping był niezrozumiały w 2 połowie. Bo albo szydera albo doping. A tu takie nie wiadomo w którą stronę.... Trochę chcieli wspomóc trochę im pocisnąć.

odpowiedz
atmosferic - 22.09.2020 / 18:50, *.orange.pl

"czyja to wina ze chu...wo gra druzyna" - zobaczycie jak chu...wo beda grac z grubasem u sterow. Nie wiem czy ogladaliscie "popisy" u21 na euro rok temu jak nie to polecam zobaczyc jaki "styl" prezentuja druzyny grubasa. W meczu z wlochami najwiecej podan w polsce mial bramkarz Grabara i niemal wszystkie podania to byla laga na kownackiego.
Grubas gra reakcyjny futbol czyli oddaje inicjatywe rywalowi i czeka na kontry i stale fragmenty gry - czyli to samo co gramy w tym sezonie a w zasadzie juz po smiechdemii.

odpowiedz
grzesiek - 22.09.2020 / 19:47, *.centertel.pl

@atmosferic: druzyna vuko z tamtego sezonu mimo ze nienaszpikowana gwiazdami a raczej charakternymi chlopakami marzacymi o sukcesach miala swoj styl i inne druzyny zaczynaly trzasc portkami na mysl ze nastepny mecz z Legia. Tersz michniewicz pocisnie na druzynie zbudowanej przez vuko. Moze wejdzie do pucharow. Ale po pucharach bedzie coraz gorzej. A grubas mam nadzieje ze trafi tam gdzie jego miejsce i chyba nie musze mowicgdzie

odpowiedz
hajdukL - 22.09.2020 / 16:55, *.77.242

Autor cały czas w formie jak Legia po pandemii.
Gil pierwszy raz tak się nasłuchał o sobie na Legii. Raz, że niesłusznie. Dwa, po co to komu, nie wiem. Kiedyś kibic Legii był bardziej elegancki w swej wulgarności.

odpowiedz
Autor - 22.09.2020 / 19:42, *.t-mobile.pl

@hajdukL:zamiast śpiewać na sędziów powinniście na prezesa bo to on odpowiada za ten pi..k w klubie. A co do sędziego, każdy może się pomylić a piłkarze powinni tak grać aby zdobyć bramkę więcej od rywala.

odpowiedz
Alan - 22.09.2020 / 19:47, *.tpnet.pl

@hajdukL:
10/10 kolego dodałbym od siebie ze czasem mam wrażenie ze jak z gniazda popłynęło by np. Widzew Łódź to resztę osób by to podchwyciło....

odpowiedz
Alan - 22.09.2020 / 19:49, *.tpnet.pl

@hajdukL:
Jeszcze bym spytał gdzie się podziała flaga MOCNO LEGIA - przegrywany mecz za meczem i już znika z trybun ? To jak to wkoncu jest ważne są te wyniki czy nie....

odpowiedz
Ryj - 22.09.2020 / 20:18, *.t-mobile.pl

@hajdukL: wszak było tak...

odpowiedz
Michał Białek - 22.09.2020 / 16:36, *.chello.pl

Kombinator Stasiak?

odpowiedz
kibic .. - 22.09.2020 / 16:31, *.chello.pl

O co chodzi z kombinatorem?

odpowiedz
fan - 22.09.2020 / 14:37, *.tpnet.pl

do kogo byl skierowany transparent "Nadeszła pora pożegnać kombinatora"?

odpowiedz
Arek - 22.09.2020 / 16:03, *.t-mobile.pl

@fan: vuko

odpowiedz
... - 22.09.2020 / 18:19, *.master.pl

@fan: vuko

odpowiedz
Bercia - 22.09.2020 / 13:35, *.47.62

o co chodzi "nadeszła pora pożegnać kombinatora"?
wyjaśniajcie, proszę, takie hasła

odpowiedz
Arek - 22.09.2020 / 16:10, *.t-mobile.pl

@Bercia: vuko

odpowiedz
oLaf - 22.09.2020 / 13:20, *.vectranet.pl

muszę przyznać, że kibice Legii są b. spokojni - przy takiej nędzy i padace ze strony piłkarzy nie zrobić im awantury liściastej to ... szacun.

Tej gry nie da się oglądać!!!

odpowiedz
atmosferic - 22.09.2020 / 18:56, *.orange.pl

@oLaf: Przeciez to jest co roku to samo. Po co maja sie denerwowac jak to widza co roku? Jak sie zatrudnia takich slabych trenerow to chocby mial Messiego jak Setien to i tak bedzie porazka. Mioduski to taki polski bartomeu.

odpowiedz
anty vuko - 22.09.2020 / 12:57, *.vectranet.pl

ważne że vuko WON !!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Nie zorientowany - 22.09.2020 / 12:53, *.net.pl

O co chodzi z kombinatorem?

odpowiedz
Arek - 22.09.2020 / 16:02, *.t-mobile.pl

@Nie zorientowany: vuko

odpowiedz