Aleksandar Vuković i Henning Berg - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković pracował 538 dni. Jak wypada na tle poprzedników?

Woytek, źródło: Legionisci.com

Jeszcze dziś poznamy nazwisko ósmego trenera Legii w ciągu ostatnich 5 lat. Aleksandar Vuković pełnił funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny przez 538 dni, czyli - biorąc pod uwagę standardy ostatnich lat - całkiem długo. Dłużej od Serba pracowali ostatnio tylko Jan Urban, Henning Berg i Maciej Skorża.

Poniżej prezentujemy zestawienie dorobku drużyny za kadencji ostatnich szkoleniowców.

Trenerzy Legii w ostatnich latach:
(nie)osiągnięcie celu - moment, w którym zespół zdobywa trofeum/awansuje do pucharów lub odpada z rozgrywek

CELE
Trenermeczezwycięstwa / remisy / porażkiśrednia pkt. / % zwycięstwMPPPSPgrupa LMgrupa LEfaza pucharowa EP
Vuković6737 / 12 / 181,84 / 55% TAKNIE-NIENIE-
Sa Pinto2815 / 7 / 61,86 / 53,5%-NIE--NIE-
Klafurić1511 / 1 / 32,27 / 73%TAKTAKNIENIE--
Jozak2716 / 3 / 81,89 / 59%------
Magiera5028 / 12 / 101,92 / 56%TAK-NIENIENIETAK
Hasi185 / 6 / 71,17 / 27,7% -NIENIETAK--
Czerczesow3523 / 6 / 62,14 / 65,7%TAKTAK----
Berg9760 / 18 / 19 *2,04 / 61,8%TAK, NIE -, TAKNIE, NIENIE, -TAK, TAKTAK, -

* - wliczone wyniki z boiska w meczach z Celtikiem (2-0) i Jagiellonią (0-0)

Trenerzy Legii od momentu powstania nowego stadionu:
Trenerpoczątek pracykoniec pracyliczba dni
Aleksandar Vuković2.04.201921.09.2020538
Ricardo Sa Pinto13.08.20181.04.2019231
Aleksandar Vuković1.08.201813.08.201813
Dean Klafurić14.04.20181.08.2018109
Romeo Jozak13.09.201714.04.2018213
Jacek Magiera24.09.201613.09.2017354
Aleksandar Vuković19.09.201624.09.20166
Besnik Hasi3.06.201619.09.2016108
Stanisław Czerczesow6.10.20151.06.2016239
Henning Berg19.12.20134.10.2015654
Jan Urban1.06.201219.12.2013566
Maciej Skorża1.06.20101.06.2012731


fot. Woytek / Legionisci.com

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 25932
START: 01.07.2020 / KONIEC: 30.09.2020

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
!!! - 26.09.2020 / 15:26, *.master.pl

Proszę nie wracaj do Legii

odpowiedz
Nicke. - 23.09.2020 / 12:22, *.chello.pl

W obecnej Legii to pierwszy jest do wymiany jej właściciel!!! Pieniądz to nie wszystko Panie Miodulski trzeba wiedzieć jak budować potęgę klubu ,by grać nie tylko o mistrzostwo na polskim podwórku. Ale i grać w Lidze Europy czy Mistrzów!! Częste zmiany trenerów to droga donikąd, Najwyżej że chce Pan grać z Mistrzem Luksemburga czy Cypru i też przegrać.

odpowiedz
Arek - 21.09.2020 / 23:43, *.tpnet.pl

A mnie tam szkoda Vuko. Tak jak wcześniej Magierze, tak teraz jemu nie dano szansy wyjść z kryzysu. Z Czesławem nie wiem jak daleko zajedziemy, ale mam poważne obawy o tą le.

odpowiedz
Kibol78 - 21.09.2020 / 23:27, *.chello.pl

Stanisław i wszystko jasne :) a pan Mioduski biznesmen przecież wie że Excela się nie oszuka , tylko trener z autorytetem i warsztatem powinien być trenerem jak Stasiu Czerczesov . To gwarancja rozwoju, wyników ,dyscypliny i sukcesów naszej Legii. Koniec kropka

a tu ten korupucjusz... co tu się ..

odpowiedz
Do boju... - 21.09.2020 / 23:09, *.204.40

W sumie to jakby ktoś niemiał wiedzy ,to nie wiadomo ,który trener prowadził Legie w L.M.

odpowiedz
Matematyk Szymon Patyk - 21.09.2020 / 20:15, *.com.pl

Liczby mówią same za siebie. Klafurić najlepszy.

odpowiedz
zdzicho - 21.09.2020 / 19:30, *.tpnet.pl

pamiętam jak się chwalił, że jest dłużej trenerem niż sa pinto i dodawał, że trudne to nie było. taki sam mierny trenerzyna

odpowiedz
... - 23.09.2020 / 14:56, *.t-mobile.pl

@zdzicho: zwykły pinokio kombinator

odpowiedz
Wola - 21.09.2020 / 19:19, *.orange.pl

DZieki Trenerze

odpowiedz
:D - 24.09.2020 / 14:56, *.master.pl

@Wola: że cię zwolnili

odpowiedz
Arek - 21.09.2020 / 19:17, *.master.pl

Trenerzyna na lata haha

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.09.2020 / 19:09, *.orange.pl

Coś mi się zdaje, że aby dobić do średniej pkt. Klafuricia to tu managera z Premiership potrzeba. ;p

odpowiedz
tomiacab - 21.09.2020 / 19:01, *.virginm.net

te 538 dni, to jest to, co czarodziej rzeczywistości vuković, uzna jako sukces. Nikt w ostatnich latach nie był tyle czasu trenerem przecież. Pominie oczywiście fakt,że prezes nabrał cierpliwości, a i jego pensja go nie uwierała zbyt mocno. Górnik go nie zaskoczył. Cunt'e to prawdziwy Legionista, kulenovic to dobry napastnik, 538 dni na ławce trenerskiej świadczy o jego wielkości. :)

odpowiedz
warszawiak1234 - 21.09.2020 / 18:42, *.chello.pl

Uważam, że Vuko zasługuje na większy szacunek. Ze strony wszystkich. Od prezesa po kibiców.

odpowiedz
... - 21.09.2020 / 19:20, *.t-mobile.pl

@warszawiak1234: na pożegnanie wielka uroczystość na dywanie w barwach kieleckiego klubu aby wiedział gdzie ma wracać

odpowiedz
grzesiek - 21.09.2020 / 18:04, *.centertel.pl

Chuy wbijam w te statystyki w ktorych wlicza sie kilka meczow o nic z mistrzowskiego sezonu oraz biezacy sezon gdzie ledwie zagrali 4 mecze ligowe. Czemu Vuko nie dostal szansy rehabilitacji w meczu z drita? Totalna porazka ze strony prezesa.

odpowiedz
loko - 21.09.2020 / 16:40, *.vectranet.pl

trenera klasy czerczesowa to w legii praawdopodobnie nigdy juz nie bedzie

odpowiedz
singspiel - 22.09.2020 / 18:17, *.centertel.pl

@loko: bez jaj. Stasiu fajny gość, ale to za niego dostaliśmy 0-3 z Termalicą, 0-2 z Lubinem (gdzie Legia nie istniała), czy 0-2 z Lechią (gdzie nie wystawił kilku grajków). Do tego w LE baty

odpowiedz
dawidGCW - 21.09.2020 / 16:22, *.play-internet.pl

że tez Legia rozstała sie z Czerczesowem...najwieksza głupota.
Z tego co pamietam bo rózniły się podejścia do wizji klubu Staśka i prezesa...
Stawiam że jakby był ciągle Stasiek to co roku byłby dublet a przynajmniej MP i coś ciekawego w LE.
Ale nie, no bo co lepiej uparcie wmawiac trenerowi że ma stawiac na młodzież, wpychac ich na siłe w wyjściowa 11 a potem płakac że dostajemy w dupe jak kiedyś z jakąś Niecieczą xD
Boże, dobrze że ci ludzie nie zarządzają tym krajem, bo chyba byłoby jeszcze gorzej niż teraz....

odpowiedz
lucho_83 - 21.09.2020 / 17:15, *.chello.pl

@dawidGCW: Czerczesow został trenerem reprezentacji Rosji szykującej się do MŚ2018. Legia nie miała finansowo żadnych szans z federacją rosyjską.

odpowiedz
Ja1916 - 21.09.2020 / 17:28, *.centertel.pl

@lucho_83: jak odchodził to nie było tematu Rosji. Czerczesow nie nalegał na swoją płacę tylko chciał konkretnych wzmocnień na LM.

odpowiedz
garry - 21.09.2020 / 17:35, *.chello.pl

@lucho_83:
Legia kolego rozstała się z nim zanim został trenerem Rosji; pamiętajmy kolejność zdarzeń

odpowiedz
Jimmy L - 21.09.2020 / 21:00, *.t-ipconnect.de

@dawidGCW: Putin go wezwal i poszedl

odpowiedz
TYLKO LEGIA - 21.09.2020 / 16:21, *.com.pl

Głowa Vuko poleciała przez nieudaczników Jędze, Boruca , i bijących im brawo pseudo kibiców , którzy od początku byli mu przeciwni..Vuko to jedyny trener z jajami pozybył się cieniasów Kuchego , Rado i bardzo dobrze powinie też pozbyć się Jedzy przed sezonem i nie dopuścić do transferu Boruc-to oni sieją ferment- legijne DNA -HAHAHA

odpowiedz
Arek - 21.09.2020 / 17:46, *.master.pl

@TYLKO LEGIA : papa trenerzynko

odpowiedz
Ruuud - 21.09.2020 / 18:04, *.plus.pl

@TYLKO LEGIA :tak jak piszesz. Jak zwykle brak konsekwencji wychodzi.

odpowiedz
Legion - 21.09.2020 / 18:38, *.tmodns.net

@TYLKO LEGIA : Tak jeszcze Lewczuka, Stolarskiego, Kapustke, Wszolka. Sciagnac na ich miejsce jakis Serbow albo inne balkanskie scierwa. I do przodu LEGIA Balkany moze srodek tabeli sie uda a takie Gorniki beda nas gwalcily po 5-0.

odpowiedz
TYLKO LEGIA - 21.09.2020 / 18:44, *.com.pl

@Legion: wymieniłem Jędza -co mecz zawla bramkę ,każde wejście to faul i głupia mina co się dzieje. Boruc-owszem był bardzo dobry ale to przeszłosć teraz tylko plucie w rękawice mu zostało ,całkowity brak odwagi przy wyprowadzanie piłki zamiast grać do boku próbować aby drużyna wyprowadzała akcje to laga do przodu- taktyka kopnij-biegnij.

odpowiedz
Praga - 22.09.2020 / 12:53, *.t-mobile.pl

@TYLKO LEGIA: a komu ma zagrać jak wszyscy się chowają? Widzisz trochę?

odpowiedz
czizys - 21.09.2020 / 15:31, *.135.90

Ta tabela pokazuje rowniez jak Legia systematycznie zjezdzala w dol... sory... zjezdza. Ostatnich dwoch trenerow to HB oraz SC a po nich to juz lepiej nie mowic, kazdy kolejny lepszy przebieraniec od poprzedniego heee. Kto dopuscil do takich cyrkow???? Prezes. Wszystko to jego wina co sie w klubie dzieje.
Vuko? Coz... bez doswiadczenia w takim klubie to i tak sobie poradzil. Szacunek mu sie nalezy na pewno nie robil zle naumyslnie zeby Leegii zaszkodzi, inna rzecz to brak warsztatu i na pewno tez autorytetu wsrod pilkarzy... Zycze mu dobrze. Darkowi juz nie hehe. Cyrk!!!!!! :D

odpowiedz
Gimbi - 21.09.2020 / 15:24, *.tvp.pl

Pan Trener Stanisław Czerczesow i Henning Berg - zdecydowanie najlepsi i z największymi sukcesami (hasi przejął drużynę przygotowaną fizycznie jeszcze przez Pana Trenera Stanisława Czerczesowa).

odpowiedz
Darek - 21.09.2020 / 15:18, *.chello.pl

Winny Vuković za to,że Boruc nie potrafi wybić piłki.Gdyby jej nie podał do przeciwnika to nie padł by pierwszy gol dla gornika.Vuko nie nauczy 40 letniego chłopa grać nogami.
Boruc przyszedł i tylko babole odwala.Dostał miejsce w bramce za nic.Posadzić go na ławkę.

odpowiedz
quad74 - 21.09.2020 / 15:28, *.chello.pl

@Darek : Dokładnie tak,

odpowiedz
T7 - 21.09.2020 / 15:31, *.co.uk

@quad74: racja

odpowiedz
Robert - 21.09.2020 / 17:30, *.jmdi.pl

@Darek : zgadzam się w 100%L

odpowiedz
Gizikr - 21.09.2020 / 15:04, *.alfa-system.net

Stachu to był gość!!

odpowiedz
WOLA - 21.09.2020 / 14:55, *.tpnet.pl

Co prawda ruskich nie lubię, ale Stasiek to chyba najlepszy trener z ostatnich lat.

odpowiedz