Mateusz Mielnik- fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Siatkówka

Mielnik: Jesteśmy na dobrej drodze

Hugollek, Maciej Frydrych , źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Na chwilę obecną jestem pozytywnie nastawiony na przyszłość. Robimy małe kroczki w organizacji naszej gry. Cieszę się, że zdrowie nam dopisuję oraz że w zespole jest duża rywalizacja. Widać ogromny potencjał. Teraz na pewno będziemy wszystko szlifować, aby ustabilizować na wysokim poziomie nasza grę przede wszystkim w współpracy blok - obrona. Jestem zadowolony z tego, że turnieje przechodzimy etapami od spokojniejszej gry do trudniejszych rywali. Pozwoli to nam lepiej przygotować się do ligi. Na chwilę obecną jesteśmy na dobrej drodze i zrobimy wszystko, aby na niej pozostać - mówi nam Mateusz Mielnik, trener siatkarzy Legii przed startem sezonu, który rozpoczyna się w najbliższy weekend.

- Nasze przygotowania do sezonu zaczęliśmy 3 sierpnia, więc do pierwszego meczu mieliśmy osiem tygodni. Przez pierwszą połowę w dużej mierze skupiliśmy się nad przygotowaniem fizycznym, bo była długa przerwa od ostatniego meczu czy treningu. Typowo siatkarskie rzeczy doszły nieco później, gdyż chcieliśmy ograniczyć możliwość kontuzji. Następnie wdrażaliśmy elementy współpracy blok - obrona, asekuracji, systemów blokowania czy wystawiania z drugiej piłki. W sparingach staramy się ćwiczyć to w warunkach meczowych i z każdym spotkaniem wygląda to coraz lepiej. Wiadomo, że potrzebujemy jeszcze trochę czasu, aby każdy zawodnik wykonywał to z automatu. Czekamy jeszcze na Szymka, który wróci do treningów z nami za półtora miesiąca. Janek, Bartek i Mariusz bardzo dobrze rokują na przyszłość. Myślę, że jak utrzymają poziom zaangażowania to będziemy mieli sporą rywalizację na pozycji rozgrywającego - co mnie bardzo cieszy.

- Na papierze wygląda jakby nasz skład wzmocnił się względem poprzedniego sezonu. Ja jednak z mojego krótkiego doświadczenia wiem, że w sezonie są różne sytuacje i wszystko weryfikuje boisko. Wewnątrz zespołu mamy postawione pewne cele i na pewno będziemy chcieli, aby nasz końcowy wynik był jak najlepszy. Co sezon pokaże to zobaczymy, bo wiemy jaka jest sytuacja. Cieszymy się każdym kolejnym treningiem czy meczem, że możemy grać i pokazywać się publiczności. Wiemy, że nasza najlepsza forma ma być na marzec czy kwiecień. Na to przygotowuję zespół.

- Sytuacja z pandemią i moim rozstaniem z klubem z Suwałk zadecydowała, że pani prezes była bardzo zdeterminowana, aby mnie zatrudnić. Po przemyśleniu sytuacji stwierdziłem, że mogę pomóc zespołowi i razem walczyć o najwyższe cele. Będziemy się starać o awans, jednak wiem, że ten system jest bardzo trudny i skomplikowany. Oprócz szerokiej kadry, ciężkiej pracy i możliwości organizacyjnych, trzeba mieć trochę szczęścia. Jest 60 zespółów i tylko dwa z nich awansują, same liczby pokazują jak jest trudno. Nie będę mówił głośno, że chcemy awansować. Wiemy jakie są nasze możliwości i jakie stoi wyzwanie przed nami - będziemy się starali to zrealizować.

- Idziemy w dobrym kierunku, ale póki co graliśmy tylko w sparingach czy turniejach. Podczas meczów ligowych jest inna energia, adrenalina i przed wszystkim stawka. Dla mnie najważniejsze jest, co pokażemy podczas sezonu. Teraz próbujemy różnych systemów czy zmian. Przed nami jeszcze dużo pracy, bo popełniamy niewymuszone błędy, mamy problem z organizacją gry w obronie i dojdą jeszcze akcepty taktyczne, których nie ruszaliśmy do tej pory. Na razie pracujemy nad fizyką i organizacją naszej gry.


Pierwsze spotkanie w sezonie 2020/21 siatkarze Legii rozegrają w sobotę o godzinie 18:00 we własnej hali przy ul. Niegocińskiej 2A. Rywalem będzie AZS UWM Olsztyn. Zapraszamy na mecz!

Centrum informacji o siatkarskiej Legii -> legionisci.com/siatka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.