fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rugby

Przerwany mecz rugbistów Legii z KS Posnania

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sobotę na Skrze odbył się mecz 3. kolejki I ligi rugby pomiędzy Legią Warszawa i KS Posnania. Spotkanie nie zostało jednak dokończone. Trener "Wojskowych" otrzymał czerwoną kartkę za wtargnięcie na boisko, ale nie naruszył nietykalności arbitra. Ponieważ co chwila dochodziło do spięć i bójek to sędzia główny podjął decyzję o zakończeniu meczu. Niewykluczone, że spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower dla poznaniaków, ale decyzję podejmie Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby.

"Klub Legia Rugby po meczu z Posnania Rugby Club odcina się od pomeczowego zachowania trenera Mateusza Jamroza. Po zaistniałej sytuacji podziękowaliśmy trenerowi za pracę. Nie tolerujemy takiej postawy i nigdy nie będzie przyzwolenia na tego typu zachowania" - poinformowała sekcja Legii na Facebooku.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają za tydzień na boisku AZS AWF Warszawa.

Rugby: Legia Warszawa - KS Posnania - mecz przerwany

Centrum informacji o rugby Legii -> legionisci.com/rugby


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Kibic - 28.09.2020 / 11:24, *.8.67

W sobotę odbył się świetny mecz Legia- Posnania, tylko w wydaniu kobiet. Po pasującym widowisku legionistki wygrały 14:12. Dziewczyny po ciężkim meczu podziękowały sobie za super widowisko, które razem stworzyły. Szkoda, że w męskim wydaniu wyglądało to tak jak wyglądało... na pewno z rugby nie miało to za wiele wspólnego.

odpowiedz
Widz - 27.09.2020 / 20:02, *.t-mobile.pl

Sędzia jest bylym zawodnikiem posnani. Od początku robil problemy, sędziowal ewidentnie dla Poznania. Trener Legii nie ruszyl sędziego.

odpowiedz
Zenobiusz Furman - 27.09.2020 / 18:18, *.master.pl

Na filmie (jest dostępny, a nakręcony został przez członka drużyny z Poznania) wyrazie widać zachowanie "trenera" Legii. Jeżeli to nie było naruszenie nietykalności sędziego (notabene czyn ten jest sankcjonowany przez kk - art. 217) to ja nazywam się Ulrich von Jungingen a Legia Warszawa to najbardziej uczciwy klub ever

odpowiedz
j - 27.09.2020 / 18:51, *.chello.pl

@Zenobiusz Furman: a kto cię tam wie jak się nazywasz, Prusaku...

odpowiedz
Zenobiusz Furman - 27.09.2020 / 19:07, *.master.pl

@j: a Ty ?? J czyli Jarosław ?? Oby nie K.

BTW - film widziałem .....

odpowiedz
do Zenobiusz - 27.09.2020 / 20:03, *.play-internet.pl

@Zenobiusz Furman: skad wiesz ze na tym nagraniu jest trener Legii ? ma koszulke z napisem "trener" ?

odpowiedz
Wawer - 27.09.2020 / 22:01, *.chello.pl

@do Zenobiusz: Daj link, też chętnie obejżę.

odpowiedz
Zenobiusz Furman - 27.09.2020 / 22:11, *.master.pl

@do Zenobiusz: Twarz zupełnie jak trener (były)

odpowiedz
Co za różnica - 27.09.2020 / 22:23, *.virginm.net

@Zenobiusz Furman: furman a jungingen. Co za różnica?

odpowiedz
6 kolorów bzdur - 30.09.2020 / 17:53, *.chello.pl

@Zenobiusz Furman: Kret

odpowiedz
ja - 27.09.2020 / 08:26, *.chello.pl

Według oświadczenia został zwolniony za zachowanie "po" meczu, a nie w trakcie meczu, przez które został mecz dopiero przerwany.

odpowiedz
robochłop - 26.09.2020 / 22:24, *.tpnet.pl

może kilka słów o pracy sędziego?

odpowiedz
Greg - 27.09.2020 / 09:49, *.orange.pl

@robochłop: to nie ma znaczenia to nie piłka. Sędzia jest nietykalny w rugby.

odpowiedz
Zgred - 26.09.2020 / 21:52, *.as9105.com

Jeśli to prawda że dzwonil po paly to przypal konkretny

odpowiedz
eLo - 26.09.2020 / 21:17, *.chello.pl

posrania poznań

odpowiedz
do Mocny - 26.09.2020 / 20:46, *.play-internet.pl

Nie, to nie prawda. Prawda jest taka ze sedzia jest bylym zawodnikiem Poznanii i wielu rzeczy na boisku "nie widzial" a uderzyl to trener poznanii trenera Legii

odpowiedz
Kkk - 26.09.2020 / 20:23, *.centertel.pl

Sędziowie w rugby to w 90 procentach nie spelnieni zawodnicy który kierują się prywatnymi sympatiami uwazam ze zachowanie trenera chociaz kontrowersyjne było słuszne

odpowiedz
Zdzicho - 27.09.2020 / 14:34, *.centertel.pl

@Kkk: cokolwiek by sie nie działo, w każdej dyscyplinie, to sedzia ma byc nietykalny. Kto tego nie rozumie, nigdy nie powinien startowac w jakichkolwiek zawodach

odpowiedz
grzesiek - 26.09.2020 / 19:55, *.centertel.pl

Nie wiem czy to prawda. Ale chyba byl niezly cyrk :)

odpowiedz
Mocny - 26.09.2020 / 19:41, *.vectranet.pl

Czy to prawda że trener uderzył sędziego? A później bili się zawodnicy obu drużyn? A na koniec Legia rugby wezwała policję?

odpowiedz
:) - 26.09.2020 / 20:26, *.chello.pl

@Mocny: co za żal...

odpowiedz
Kibic123 - 26.09.2020 / 21:03, *.play-internet.pl

@Mocny: trener Legii zaczal a potem wezwal psy. Dlatego jest jego dymisja

odpowiedz