Paweł Wszołek strzelił w czwartek pierwszego gola - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wszołek: W Europie nie ma już łatwych meczów

Wiśnia, źródło: TVP Sport

- W Europie nie ma już łatwych meczów. Dobrym przykładem jest spotkanie za czasów mojej gry w Sampdorii, kiedy byliśmy faworytami w mecz z Vojevodiną, a przegraliśmy u siebie 0-4. Najważniejsze, że dzisiaj osiągnęliśmy swój cel, jakim było przejście do następnej rundy. Wygraliśmy, zachowaliśmy czyste konto i teraz przed nami czas na regenerację. Za tydzień przed nami najważniejszy mecz tego sezonu, który zadecyduje, czy awansujemy do Ligi Europy. Zawsze staram się myśleć pozytywnie i wierzę, że najlepsze jeszcze nadejdzie - powiedział po czwartkowym meczu Paweł Wszołek.

- Trudno nam było grać kombinacyjne w środku pola, ponieważ rywal był cofnięty praktycznie całą drużyną we własne pole karne. Obojętnie, kto by tutaj zagrał, to trudno byłoby mu grać kombinacyjnie przeciwko tak ustawionemu przeciwnikowi. Pod koniec spotkania, kiedy rywale doszli do kilku dobrych szans, to nie było to spowodowane tym, że mieliśmy już w głowach następny mecz przeciwko Śląskowi. Nasze motto jest takie, że skupiamy się na tym co jest tu i teraz. Przeciwnik ma prawo stwarzać sobie okazje i stało się to w drugiej połowie. Artur świetnie zachował się jednak na linii. Była to sytuacja, z której wyciągniemy wnioski na przyszłość - dodał pomocnik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
bronek49 - 25.09.2020 / 18:30, *.chello.pl

dla was to już w Polsce nie ma łatwych meczów każdy przeciwnik w naszej lidze jest dla was za dobry

odpowiedz
koci łapci - 25.09.2020 / 17:22, *.vectranet.pl

Ale co On takiego powiedział? Prawdę powiedział tylko jak słabi gonią to trzeba szybko uciekać no i gonić lepszych.Świat jest coraz bardziej globalny.Również świat piłki nożnej.Teraz każdy klub gdzieś tam w Kazachstanie,Armenii czy Mołdawii może podpisać umowę z Brazylijczykiem,Ekwadorczykiem czy reprezentantem młodzieżowym np Ghany,którzy strzelą kilka bramek polskim klubom.Teraz jest całkowita wolność przemieszczania się i gry w każdym możliwym zakątku świata i co za tym idzie talentów nie brakuje nawet w egzotycznych ligach.Dlatego nie ma już łatwych meczów.Kiedyś to była inna piłka

odpowiedz
j - 25.09.2020 / 20:04, *.chello.pl

@koci łapci: a co ma piernik do wiatraka? Wszystkie kluby mogą robić transfery, a szansa że trafisz na perełkę z trzeciego świata jest mniejsza, niż że trafisz taką w kraju. Po prostu Legia gra **ujowo i Wszołek zawczasu usprawiedliwia kolejną porażkę z ogórkami.

odpowiedz
Marian - 25.09.2020 / 16:34, *.plus.pl

No dokładnie,nawet w eliminacjach do eliminacji

odpowiedz
Zduneq - 25.09.2020 / 15:16, *.play-internet.pl

@Roma:
Oglądałeś mecz Cracovii z Młode?jakbyś oglądał to byś nie pisał takich bzdur.
Cracovia grała 10* lepiej niż Legia wczoraj a i tak odpadła bo grała z poważną drużyną a nie z ogórkami z Kosowa.
Lech na Cyprze wcisnął 5 bramek w miarę sensownej drużynie

odpowiedz
Artec - 25.09.2020 / 13:34, *.192.90

HAHAHAHAHAAHAH. Paweł kur.a nie rozsmieszaj mnie

odpowiedz
jas - 25.09.2020 / 12:04, *.t-mobile.pl

Koleś strzelił bardzo ważną bramkę. Pod koniec meczu widać było że nie ma siły biegać, zakładam że dał z siebie wszystko co mógł w tym dniu... Ale rozumiem że kibice obcych drużyn chętnie dzielą się na naszym forum swoimi mądrościami;)

odpowiedz
Simon - 25.09.2020 / 10:17, *.155.3

"W Europie nie ma już łatwych meczów". Podrzućmy proszę Pawłowi jeszcze kilka ogólnie znanych tekstów na kolejne wywiady. Ja od siebie dodam "źle weszliśmy w ten sezon", "potrzebujemy jeszcze czasu na osiągnięcie optymalnej formy", "z perspektywy boiska nie wyglądało to źle"

odpowiedz
XYZ - 25.09.2020 / 12:51, *.chello.pl

@Simon: Dodałbym jeszcze. Widać już pierwsze oznaki zmęczenia sezonem. Potrzebujemy czasu aby przyswoić filozofię trenera.

odpowiedz
l1916 - 25.09.2020 / 08:56, *.242.40

Wszołek!!! Co?
Nie p.....

odpowiedz
jarekk - 25.09.2020 / 07:44, *.tvksmp.pl

Co on wygaduje? Przecież Dritta to drużyna na poziomie 3 ligi. Ale trzeba chcieć wygrać, biegać a nie stać jak słupy soli. Jeśli jedynym rozwiązaniem w ataku są wrzuty na piąty metr to każdy rywal się zorientuje, postawi zawodnika do wykopywania i jest problem dla Legii.

odpowiedz
Roma - 25.09.2020 / 09:41, *.plus.pl

@jarekk: i ciekawe jak się znaleźli w III rundzie, powiedz to np. Cracovii

odpowiedz
Zduneq - 25.09.2020 / 10:35, *.play-internet.pl

@Roma:
Oglądałeś mecz Cracovii z Młode?jakbyś oglądał to byś nie pisał takich bzdur.
Cracovia grała 10* lepiej niż Legia wczoraj a i tak odpadła bo grała z poważną drużyną a nie z ogórkami z Kosowa.
Lech na Cyprze wcisnął 5 bramek w miarę sensownej drużynie

odpowiedz
Karniszewski Mariusz - 25.09.2020 / 07:29, *.t-mobile.pl

Pięknie ich oje.liśmy a hejterów piecze tyłek że się udało. TYLKO LEGIA!!!

odpowiedz
Robert - 25.09.2020 / 07:29, *.centertel.pl

Człowiek na poziomie rozgarnięcia "średni -", gdyby pomyślał o czymś takim, to by tego nie powiedział. Mając na uwadze historię klubu, kibiców itd.
U nas ani jakości piłkarskiej, ani "IQ".
:(
Pozostaje mieć nadzieję, że się zepną za tydzień i do tej wymarzonej i wyśnionej grupy się dostaniemy.
Pozdrawiam.

odpowiedz
Luk - 25.09.2020 / 08:33, *.chello.pl

@Robert : wiesz akurat miałem okazję poznać i parę razy porozmawiać z Pawłem i jest osobą bardzo inteligenta podchodząca mega profesjonalnie do kariery i rozsądnie do życia.
W wypowiedzi na temat meczu powiedział prawdę, dokładnie tak wyglądał mecz. Nie wiem o co Ci chodzi?! Chyba napisałeś tak żeby podbudować swoje ego

odpowiedz
Robert - 25.09.2020 / 17:59, *.centertel.pl

@Luk: Chodzi mi o to, że można być inteligentnym i mało rozgarniętym.
Chodzi mi o to, że tęsknię do czasów, kiedy Legia "goliła frajerów".
Chodzi mi o to, że nie chcę nikogo obrazić, tylko zwrócić uwagę na fakt, jakie jest podejście zawodników, trenerów, prezesa i właściciela.
Chciałbym doczekać takiego piłkarza, który po takim meczu powie, że grali g..no i w kolejnej rundzie "golimy frajerów"!:)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.09.2020 / 07:08, *.play-internet.pl

Sportowiec zawodowiec podchodzi do każdego spotkania z nastawieniem,żeby "skopać dupę przeciwnikowi",a amator wychodzi na boisko,żeby pokopać trochę piłeczkę.Wiecie czemu nasi piłkarze nie robią żadnej kariery za granicą (poza R.Lewandowskim).?.Dlatego,że mentalnie są amatorami.Nie ma w nich woli zwycięstwa.Nie mają chęci bycia lepszym,brakuje im cech wolicjonalnych.Wychodzą tylko po to,żeby "pokopać piłkę".A i nikt od nich tego nie wymaga.Trenerzy zawsze wytłumaczą zawodników po dramatycznie słabym meczu,że a to sędzia zj...,a to murawa źle przygotowana,albo nie udźwignęli presji.Właściciele klubów też ogólnie mają w doooopie,czy zespół zagra lepiej,czy gorzej,najważniejsze,by się utrzymać w lidze.A i kibicom też łatwiej jest zaśpiewać" czy wygrywasz,czy nie......,niż w odpowiedniej formie zainterweniować,żeby boiskowi amatorzy,chociaż udawali,że im zależy na zwycięstwie.Tak więc każdemu to pasuje,ale każdy "mega oburzony,że piłkarze mówią o braku słabych drużyn".

odpowiedz
Mateusz z Gór - 25.09.2020 / 07:03, *.orange.pl

Zamiast mówić "w Europie nie ma już łatwych meczów" równie dobrze mógłbyś powiedzieć "w Legii nie ma już dobrych piłkarzy" lub "Legia nie potrafi grać kombinacyjnie", ale wolisz pieprzyć głupoty.

odpowiedz
Www - 25.09.2020 / 06:38, *.chello.pl

Są, mają je przeciwnicy Legii

odpowiedz
gutek - 25.09.2020 / 05:43, *.chello.pl

teraz będzie godny rywal bo z Azerbejdżanu

odpowiedz
Tomek Mokotów - 25.09.2020 / 05:42, *.play-internet.pl

O ku...a... Żenada panie Wszołek, pan może zawiesi buty na kołku bo następny przeciwnik, np z ligii belgijskiej to będzie już gigant piłkarski

odpowiedz
Hahahaha - 25.09.2020 / 04:56, *.centertel.pl

To asekuracja przed Karabachem pozdro 600

odpowiedz
atmosferic - 25.09.2020 / 01:42, *.orange.pl

Trzeba bylo zatrudnic pilkarzy dla ktorych sa latwe mecze w europie to bysmy przeszli ta Omonoie. Jak sie kupuje przegrywow to potem nie dziwota ze po meczu z jakimis amatorami mowia "nie ma juz slabych druzyn"...

odpowiedz
Student - 24.09.2020 / 23:34, *.t-mobile.pl

Wstydu nie masz?! Nie ma łatwych meczów? A ten jaki był?!!!!! Potęga się wam trafiła.... Niedługo będziesz grał z jakimiś "Wyspami Owczymi" i powiesz, że nie ma łatwych przeciwników...
No faktycznie musiałeś orać murawę, żeby dziś wygrać.

odpowiedz
Opoor - 25.09.2020 / 00:23, *.vectranet.pl

@Student: po Vukovicu mu zostało. Dla tamtego gamonia też wszyscy mocni byli.

odpowiedz
Arek - 25.09.2020 / 00:25, *.tpnet.pl

@Student: aleś się spiął.

odpowiedz
kibolo - 25.09.2020 / 01:22, *.orange.pl

@Student: KI Klaksvik 6:1 Dinamo Tbilisi.
Dzięki Bogu trafiliśmy na Kosowo :)

odpowiedz
Wiaderny - 25.09.2020 / 05:49, *.mm.pl

@kibolo: hahahaha padłem. Masz racje ziomek

odpowiedz