Tarnovia Tarnów na derbach z Unią Tarnów
REKLAMA

Na stadionach: Nowa Sekcja Turystyczna

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatni weekend rozgrano jedynie pięć meczów ekstraklasy, ale tym razem na czterech z nich pojawili się kibice gości. Przyjezdnych zabrakło jedynie na stadionie Śląska, gdzie dostępny jest jeden z największych sektorów gości. Wisła Płock na mecz z Rakowem w Bełchatowie pojechać mogła tylko dzięki uprzejmości kibiców z Częstochowy. W dobrych liczbach, biorąc pod uwagę obecne realia i ograniczenia, na wyjazdach pojawili się lechici w Gliwicach oraz zabrzanie w Lubinie.

Przełożone zostały trzy spotkania ekstraklasy - wszystkie z powodu pozytywnych wyników na COVID-19, a mianowicie Pogoń - Jagiellonia, Wisła Kraków - Lechia oraz Warta - Legia (to ostatnie odwołano w dniu, kiedy miało się odbyć).

W niższych ligach w środku tygodnia rozegrano m.in. pucharowe derby Tarnowa. Bez udziału kibiców gości (Unii), a także z mocno ograniczoną liczbą widzów. Mimo wszystko Tarnovia, wspierana przez "Pasy", zaprezentowała się z dobrej strony, pokazując oprawę i odpalając pirotechnikę. Na stadion Widzewa nie dane było wejść fanom Zagłębia Sosnowiec, pomimo posiadanych biletów na mecz. Z kolei na stadionie Ludowym w weekend odbył się mecz Zagłębia z Sandecją, na którym stracona niedawno przez "Sączersów" flaga zakończyła swój żywot. Z kolei na płocie gospodarzy zadebiutowały płótna z motywem zdobytej flagi "Sekcja Turystyczna" w barwach Zagłębia oraz BKS-u.

Na derbowym meczu pomiędzy Miedzią i Chrobrym fani obu ekip z oprawami. Legniczanie w młynie zaprezentowali pasy materiału, serpentyny oraz świece dymne. Chrobry, który w sektorze gości wywiesił 5 flag, zaprezentował racowisko.

Racowisko w sektorze gości w Bełchatowie zaprezentował ŁKS. Zgodową oprawę z okazji 31-lecia sztamy przygotowano na meczu rezerw Śląska z Motorem, na stadionie przy Oporowskiej. W dobrej liczbie do Lublina zawitał KKS Kalisz ze zgodami. Ultrasowali również kibice Górnika Konin, GKS-u Tychy, Kolejarza Stróże, Zagłębia Sosnowiec, Sandecji oraz Odry Opole.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice - Lech Poznań (490)
Lechici w sektorze gości na stadionie Piasta pojawili się w dobrej liczbie, a mianowicie w 490 osób z sześcioma flagami. Piast ze 100-osobowym młynem, w którym wywieszone zostały trzy flagi.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze (357)
Fani Górnika pojawili się w Lubinie w 357 osób w sektorze gości. Wspierali ich symbolicznie kibice Wisłoki (1) i ROW-u (1). Przyjezdni wywiesili 6 flag. Na trybunach łącznie ok. 2,8 tys. widzów. "Przodek" na tym meczu był zamknięty na wniosek wojewody i policji, więc Zagłębie wystawiło młyn na innej trybunie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec (160)
Na wyjazd do Bielska-Białej ruszyło 160 fanów Stali Mielec, którzy w sektorze gości wywiesili dwie flagi. TSP w młynie około 100 osób z dopingiem przez całe spotkanie.

Raków Częstochowa - Wisła Płock (45)
Na meczu w Bełchatowie fani Rakowa wywiesili płótna poświęcone swoim zmarłym kibicom w rocznicę ich śmierci. Fani z Płocka przyjechali w 45 osób i mecz obejrzeli dzięki uprzejmości Rakowa.

Śląsk Wrocław - Cracovia (-)
Mecz obejrzało ok. 6,5 tys. kibiców. Gospodarze z przyzwoitym dopingiem przez całe spotkanie. Na trybunach brak przyjezdnych - wojewoda nakazał zamknięcie sektora gości do końca roku kalendarzowego.

Niższe ligi:

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec (470)
Fani Zagłębia, wspierani przez BKS Bielsko (60) i Czuwaj (10), autokarami przyjechali pod sektor gości na stadionie Widzewa. Chociaż cała grupa przyjezdnych miała wykupione bilety na mecz, nie zostali wpuszczeni na stadion. Policja zagazowała grupę gości i siłą zapakowała ich do autokarów, rozkazując odjechać w stronę Sosnowca. Przypomnijmy, że ostatnio niemałe problemy na wejściu na stadion Widzewa miał GKS Jastrzębie - wtedy przyjezdnym nie pozwolono na wniesienie flag. Widzew wywiesił transparent "Chu...we godziny, ch...we terminy. Pol$at z kibiców robi znów kpiny".

GKS Bełchatów - ŁKS Łódź (300)
Rodowici Łodzianie w sektorze gości wywiesili cztery flagi, w tym największe płótno "Łódź naszym miastem ŁKS naszym życiem". Przyjezdni odpalili kilkanaście rac i machali flagami na kiju. Bełchatowianie rozciągnęli pasy materiału i pokazali transparenty na dwóch kijach. Nad sektorem rozciągnięty został transparent "Miasto jednej wiary, w której wszyscy trwamy!".

Motor Lublin - KKS Kalisz (250)
KaKaesiacy na wyjazdowym meczu w Lublinie stawili się w bardzo dobrej liczbie, 250 osób, w tym liczne wsparcie Widzewa (120), a także Elany, Ruchu, Wisły i Kotwicy (1). W sektorze gości wywiesili 5 flag.

Śląsk II Wrocław - Motor Lublin (250)
Na meczu przyjaźni rozegranym na starym stadionie WKS-u pojawiło się 250 fanów Motoru. Kibice zaprezentowali na trybunie krytej oprawę składającą się z podświetlanych pirotechniką folii "WKS h RKS". Druga z prezentacji składała się z transparentu "Za brata w każdy dym", nad którym odpalone zostały zielone i żółte świece dymne.

GKS Tychy - Korona Kielce (222)
Koroniarze na stadion weszli dzięki uprzejmości gospodarzy.

Odra Opole - Arka Gdynia (170)
Arkowcy do Opola przyjechali w 170 osób i na stadion weszli dzięki pomocy kibiców gospodarzy. Wywiesili cztery flagi. Gospodarze z oprawą.

Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz (164)
Wisłę wspierała Siarka (40), KSZO (12) i GKS Bełchatów (8).

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice (112)
W Grudziądzu stawiło się 112 GieKSiarzy, w tym Banik (3) i Górnik (1). Przyjezdni z trzema flagami.

AZS Podlasie Biała Podlaska - Wisłoka Dębica (100)
Gospodarze wystawili 100-osobowy młyn, wspierani przez Pogoń Siedlce. Wisłoka przyjechała również w 100 os., w tym ROW Rybnik (30) i Siarka (8), ale nie została wpuszczona na stadion.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Hetman Zamość (85)

Chojniczanka II Chojnice - Kaszubia Kościerzyna (76)
Kaszubia wspierana przez Gryfa Wejherowo (14) dotarła jedynie pod stadion, skąd w przerwie meczu ruszyła w drogę powrotną.

Arka Gdynia - GKS Tychy (70)
Przyjezdni z dwiema flagami.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - RKS Radomsko (40)

Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn (38)
Stomilowcy na środowym, dalekim wyjeździe zameldowali się w 38 osób z jedną flagą.

Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów (8)

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Tarnovia Tarnów - Unia Tarnów (-)
Derbowe spotkanie w półfinale Pucharu Polski na szczeblu tarnowskiego podokręgu rozegrano bez udziału kibiców gości. Liczba widzów została ograniczona do 150 osób, ale mimo to gospodarze zaprezentowali oprawę - racowisko oraz malowaną sektorówkę podwieszaną do dachu, wyśmiewającą lokalnego rywala.


Wyjazd tygodnia: 490 fanów Lecha w Gliwicach
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Zagłębie Lubin na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu ze Stalą Mielec:


Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Śląsk Wrocław na meczu z Cracovią:
Raków Częstochowa na meczu z Wisłą Płock (w Bełchatowie):


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa (w Bełchatowie):


Widzew Łódź na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz:


Arka Gdynia na meczu z GKS-em Tychy:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Tarnovia Tarnów na meczu z Unią Tarnów:ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:


Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Odra Opole na meczu z Arką Gdynia:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Sandecją Nowy Sącz:

Sandecja Nowy Sącz na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:Śląsk Wrocław na meczu rezerw z Motorem Lublin:

Stomil Olsztyn na meczu z GKS-em Bełchatów:


Miedź Legnica na meczu z Chrobrym Głogów:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Górnik Konin na meczu z Sokołem Kleczew:


GKS Tychy na meczu z Koroną Kielce:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:


Kolejarz Stróże na meczu z Grybovią Grybów:


Tarnovia na meczu z Sokołem Słopnice:


KKS Kalisz na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:


Wisłoka Dębica na wyjazdowym meczu z AZS-em Biała Podlaska:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Człowiek - 07.10.2020 / 15:32, *.play-internet.pl

Kiedy Zagłębie odpaliło byłem widziałem

odpowiedz
koperta - 06.10.2020 / 19:57, *.orange.pl

ŁKS-u w Bełchatowie 850 osób (nie tylko w klatce siedzieli)

odpowiedz
Ultras - 06.10.2020 / 14:19, *.235.30

Hahaha z Wisla Plock na sektorze murzyn i cygan stoi, dobra ekipa z tych nafciarzy...

odpowiedz
A - 06.10.2020 / 14:18, *.centertel.pl

Zagłębie nie ultrasowalo. To fotka gości

odpowiedz
zdziwiony - 06.10.2020 / 13:34, *.t-mobile.pl

czemu nikt od nas nie wpierał Zagłębia w Łodzi?

odpowiedz
Trójmiejski (L)egionista - 06.10.2020 / 17:09, *.play-internet.pl

@zdziwiony: Też się zastanawiam... Tym bardziej że grali z Widzewem...
ostatnio zauważyłem, że albo wspieramy my i Olimpia, albo BKS i Czuwaj bądź Beskid Andrychów. My i Olimpia byliśmy w Olsztynie, a teraz BKS i reszta w Łodzi. Przypuszczam, że to może mieć związek z naszymi stosunkami z BKS-em Bielsko-Biała, ale to tylko prywatne przypuszczenia...

odpowiedz
Hehe - 06.10.2020 / 10:51, *.232.11

Co to sie porobilo,ze Kotwa na jednym sekorze z Widzewem stoi? Co na to nasz fc z Kolobrzegu? I pomyslec ,ze jeszcze niedawno Pogon i Kotwa jezdzily na Legie. Co za czasy

odpowiedz
Trójmiejski (L)egionista - 06.10.2020 / 17:04, *.play-internet.pl

@Hehe: no niestety, przetasowania kibicowskie... ;/ Kotwica ma układ z KKS-em Kalisz, a oni się trzymają z RTS-em. A co do E(L) Zgredos, to najlepiej jakby się wypowiedział z Kołobrzegu, choć z tego co słyszałem to oni nie działają na Kotwie.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.