Artur Boruc - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

100. mecz Boruca w Legii

Fumen, źródło: Legionisci.com

Artur Boruc rozegrał swój setny mecz w barwach Legii. W starciu z Pogonią zachował czyste konto, ale przez większość mecz był zmuszany do zbyt dużego wysiłku.

Bramkarz stołecznego zespołu debiutował w naszej drużynie 18 lat 7 miesięcy i 16 dni temu w zremisowanym 2-2 spotkaniu z... Pogonią w Szczecinie. Wówczas pojawił się na boisku w trakcie gry zmieniając Radostina Stanewa. I choć jako 22-latek świętował mistrzostwo Polski na Łazienkowskiej, to na swoją prawdziwą szansę musiał poczekać kolejny rok. Swoje najlepsze lata piłkarskiej kariery spędził w Szkocji, we Włoszech oraz w Anglii, gdzie odgrywał znaczącą rolę w swoich ekipach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
WAWA Orbitek - 28.10.2020 / 09:03, *.vectranet.pl

Legenda od siedmiu boleści - buahahahahaha

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 26.10.2020 / 14:48, *.centertel.pl

I oby ostatni

odpowiedz
ROSOMAK - 26.10.2020 / 15:02, *.chello.pl

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ: Mam nadzieję pajacu ze to twój ostatni wpis szanuj ludzi

odpowiedz
Jak - 26.10.2020 / 20:25, *.play-internet.pl

@ROSOMAK : podpisuję się pod tym życzeniem dla tego pajaca.

odpowiedz
Marcin - 26.10.2020 / 11:44, *.151.5

Szczególnie w ostatnich 4 latach(12 wystepów) w Bournemouth odgrywał znacząca rolę...W Legii w mistrzowskim sezonie 2001/02 rozegrał 5 meczów,w kolejnych jakoś nie pomógł zdobyć tego mistrzostwa.Tyle w temacie.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 26.10.2020 / 08:58, *.vectranet.pl

A teraz statsy bramkowe słabiutkie.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 26.10.2020 / 06:51, *.orange.pl

Pamiętam ten mecz.

Wszyscy go chwalili aż tu nagle w końcówce zawalił z wolnego.
Potem jeszcze kilka podobnych goli w tamtych sezonie.
A później był już najlepszy.

odpowiedz
123leg - 25.10.2020 / 21:09, *.chello.pl

Graatulacje dla Boruca , przestancje kur..... krytykowac kazdy temat ... 40latek w bramce super ze sie utozsamia z Legia na koniecowke swojej kariery sportowej, wrocie sie 20lat wstecz napiszcie cos pozytywnego jal stal w bramce Legiii

odpowiedz
Radom L - 25.10.2020 / 13:54, *.play-internet.pl

Ależ legenda z Koziej Wólki...
Buahahaha....

odpowiedz
magoo - 25.10.2020 / 14:03, *.chello.pl

@Radom L: Za to ty kierwa z metropolii...

odpowiedz
Sss - 25.10.2020 / 12:37, *.t-mobile.pl

Raptem setny mecz a przez niektórych stawiany na równi z legandami Legii....

odpowiedz
XYZ - 25.10.2020 / 10:42, *.chello.pl

"przez większość mecz był zmuszany do zbyt dużego wysiłku." ;))
Hmm i dał radę? Nie spocił się? A na serio - ważne, że wreszcie na 0 z tyłu.

odpowiedz
ding - 25.10.2020 / 08:28, *.chello.pl

Nie każdy może to wiedzieć, ale byłem zarówno przy jego debiucie przy #Ł3, jak i niemal na każdym jego meczu na WP!

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2020 / 12:43, *.centertel.pl

@ding: gratuluje wariacie, no i wspolczuje ze teraz bedziesz musial ogladac Artura pod batutą michniewicza...

odpowiedz
BRD - 25.10.2020 / 02:17, *.chello.pl

Pier...cie się malkontenci

odpowiedz
Alex Bielany - 25.10.2020 / 01:56, *.chello.pl

Kałdun ma jak baba w ciazy, moglby zrzucic, to i szybkosc sie poprawi

odpowiedz
L - 25.10.2020 / 11:34, *.tpnet.pl

@Alex Bielany : Dobrze że ty jesteś piękny. Broni dobrze więc dla mnie może wyglądać jak mu sie podoba. Wymień jedną bramkę którą Artur zawalił przez swój "kałdun".

odpowiedz
Alex Bielany - 25.10.2020 / 12:05, *.chello.pl

@L: ale i nie skacze jak sprezyna, zeby wyjmowac to co nie do wyjecia.
Wygral nam cos w tym sezonie ?
Nie bo jest stary i gruby, majac swoj wiek powinien szczegolnie dbac o sylwetke.

odpowiedz
oLaf - 25.10.2020 / 22:37, *.vectranet.pl

@Alex Bielany: BOruc po raz pierwszy nie wyszedł w różowych gatkach i za to ma plus! ; ))) (bo do obrony chyba nic nie było...)

odpowiedz
Chybakrakowskie - 26.10.2020 / 07:13, *.domynet.pl

@Alex Bielany : pisz, wymaluj ty - typowy trop internetowy

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.10.2020 / 00:24, *.play-internet.pl

Byłem na tym meczu.Ale ten czas leci,jak pragnę zdrowia.

odpowiedz
Hugon - 24.10.2020 / 23:17, *.vectranet.pl

Bierz piłkę pod pachę jak to robisz w czasie meczu [hamulcowy] i wypad do Siedlec.

odpowiedz
singspiel - 25.10.2020 / 00:49, *.centertel.pl

@Hugon: daj przykład i zwiń sie z tego forum, kmiocie

odpowiedz
Obcy - 25.10.2020 / 10:58, *.t-mobile.pl

@Hugon: Wypad pajacu! Artur King.

odpowiedz
ROSOMAK - 26.10.2020 / 17:16, *.chello.pl

@Hugon: Taki pajac jak ty pajacem zostanie i j... Cię i tobie podobnych

odpowiedz
Normalny człowiek - 24.10.2020 / 22:45, *.chello.pl

Dzięki Artur! Charakterniak. Legia To My

odpowiedz