fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Tworek: Będziemy walczyć na noże

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Mecze z Legią Warszawa zawsze dodają rozgrywkom dodatkowego smaczku. Czekamy na to spotkanie, przygotowujemy się do niego od naszego poprzedniego spotkania z Wisłą Płock. Myślę, że dostarczymy wiele emocji kibicom, którzy będą nas wspierać w niedzielę - mówi trener Warty Poznań, Piotr Tworek.

- Nie zapominajmy, że Legia Warszawa to jest jednak Legia Warszawa - wielokrotny mistrz Polski, klub, który w swoich szeregach ma bardzo dobrych piłkarzy, wielu reprezentantów. I to co ważne, ma bardzo dobrego trenera, który umie zarządzać kryzysem. Niewątpliwie teraz trener Czesław Michniewicz będzie musiał ten zespół podnieść. Niezależnie od wyniku meczu z Qarabagem, będziemy przystępowali do spotkania z takim samym nastawieniem. Mamy plan na ten mecz, zarówno taktyczny, piłkarski, jak i mentalny. Jesteśmy zespołem, który oczywiście musi wykorzystywać różne sytuacje, jak ta, która się teraz nadarzyła, gdzie Legia tę porażkę może odczuwać w sferze mentalnej. Fizycznie także może odczuć trudy tego spotkania, ale trener na pewno będzie potrafił ich przygotować na niedzielny mecz od strony piłkarskiej i mentalnej. Kadra Legii jest szeroka, na każdej pozycji jest podwójna, a nawet potrójna rywalizacja, więc kto by nie wyszedł na boisko, będzie dawał jakość. Przed nami niesamowicie wymagający rywal. Jeżeli będę widział, że nasz zespół idzie w tym kierunku, który sobie zakładaliśmy od samego początku, to będę bardzo zadowolony.

- Spodziewam się Legii żądnej rehabilitacji po ostatniej porażce. Legia nie może sobie pozwolić u nas na utratę choćby dwóch punktów. Jestem przekonany, że przyjadą do Grodziska Wlkp. po pewne zwycięstwo. My także będziemy grać o zwycięstwo i będziemy mieć swój plan. Liczę na dobrą dyspozycję swoich zawodników, chłodne głowy w prowadzeniu gry. Wiem, że będziemy walczyć na noże. Porażka nas nie załamie, tylko bardziej zmotywuje, a jeszcze bardziej zwycięstwo. Nie możemy zachłysnąć się jednak trzema bramkami, jakie ostatnio strzeliliśmy, tylko dalej potwierdzać swoją skuteczność. Od pierwszej do ostatniej minuty musimy zostawić na boisko serducho i zdrowie.

- Brakuje mi każdego piłkarza, którego nie mam na boisku. Po to piłkarze trenują i są w naszej drużynie, żeby dawać jakość i siłę zespołowi. Niestety, na Michała Kopczyńskiego będziemy musieli trochę poczekać. To jest na tyle profesjonalny piłkarz, że po tej trudnej kontuzji bardzo szybko wróci do formy i będzie nas wspomagał na boisku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
tomiacab - 04.10.2020 / 10:32, *.virginm.net

jak na noże... to trochę szkoda, ze mecz odwołany. Byłaby dobra okazja do wymiany części kadry.

odpowiedz
Hugon - 03.10.2020 / 22:56, *.vectranet.pl

Jak będziesz walczył na noże to w Tworkach skończysz.A tak na marginesie za taką wypowiedz powinieneś się znaleść przed prokuratorem.

odpowiedz
zbieg - 03.10.2020 / 20:56, *.t-mobile.pl

bach, bach karabach, bach karabach to dla Kibiców Warty

odpowiedz
Hiszpan - 03.10.2020 / 20:14, *.telnaptelecom.pl

Grajcie na Lewczuka on jest słaby . Zresztą jak cała Legia.

odpowiedz
leo - 03.10.2020 / 15:07, *.tpnet.pl

Jakiego dobrego trernera, patałacha do tego łapka, nie wiadomu czy nie bedzie sprzedawał.

odpowiedz
Lipa - 03.10.2020 / 10:49, *.chello.pl

Jaki kryzys w Legii.Ja sam bym też nic w pracy nie robił jakby płacili za samo być.

odpowiedz
czizys - 03.10.2020 / 10:17, *.virginm.net

Lecicie z tematem mr Tworek... Stawiam na was hajs .Mam nadzieje ze upokorzen Legii ciag dalszy bedzie.... Tu trzeba trzesienia ziemii , rewolucji... i to nie na poziomie 1szej druzyny, a w gabinetach rzadzacych. Tu trzeba zmienic podejscie, polityke klubu. Legia w 2017 zostala przestawiona na model zarabiajacy. Czy tego nie widac? Miodek sie napatrzyl na poznan i jak tam bez zadnych sukcesow sportowych mozna napychac kieszenie i.... spodobalo mu sie wiec. Wiadomo po co chcial przejac samodzielnie klub... Legia byla malo profitowa ale za to grali dobrzy pilkarze i z jakimis tam sukcesami w europie. Mioduski od poczatku musial nie tolerowac malychprofitow oraz takiego modelu. CHYBA KAZDY TO ROZUMIE CO TEN GOSCIU ROBI Z LEGIA I JAKI BYL JEGO ZMAYSL OD POCZATKU. Zamydlic oczy fanom zeby rzucali dalej kase na utrzymanie klubu (dzien meczowy, prawa TV oraz kibice karnety itp). I to na funkjonowanie wystarczy raczej... To hajsy z transferow raczej latwo sie domyslec gdzie laduja :) Legia nie bawem zostanie postawiona pod sciana, w ciezkiej sytuacji finansowe a w jeszcze gorszej sportowej.... A zarobiony i usmiechnity Mioduski sie zerwie i zapewne jedyne co po nim zostanie to zapisy w umowach akademii ze jezszcze jak zniknie to bedzie jakies % inkasowal za zawodnikow :) Piekna historia... Idealna dla takiego biznesmena .... Na bank duzo sie nie myle co do calej historii. Pozdrawiam kumatych oraz opuszczam ten cyrk bo szkoda zdrowia i nerwow. Nie jestem sadomaso zeby za wlasne pieniadze niszczyc sobie zdrowie haha. Elo!!!

odpowiedz
atmosferic - 02.10.2020 / 23:27, *.orange.pl

Warta musi to wygrac z 5-0 by grubas wylecial. Im szybciej tym lepiej - samo jego zatrudnienie to najwiekszy skandal.

odpowiedz
Tommybielany - 02.10.2020 / 21:27, *.chello.pl

Wystarczy ze wyjdą pressingiem i po Nas,Jedza obsrany ,wszyscy sie cofaja zamiast atakowac piłkę tacy to wirtuozi...

odpowiedz
Myś(L)iwiecka - 02.10.2020 / 21:00, *.com.pl

Warta-Legia 3:0

odpowiedz
Robson - 02.10.2020 / 20:33, *.play-internet.pl

Dziękuję Waldi za gratulacje masz rację a co do prezesa to stara się zbudował nowoczesne centrum lata dziury z własnej kieszeni i kocha legie bo inny dawno by się wycofał byli tacy jak Drzymały Cupial Solorz dziś ich nie ma a to co robi to wkrótce przyniesie owoce

odpowiedz
Skrzynia7 - 02.10.2020 / 19:25, *.play-internet.pl

Do boju Legio!!! Porażka z takim zespołem jak Warta to będzie katastrofa!!

odpowiedz
Robson - 02.10.2020 / 19:04, *.play-internet.pl

Opo oraz ja nie krzyczałem ze mam dosyć jestem normalnym kibicem nikogo nie obrażam i nie śmieje się jak któremuś klubowi się noga powinie a prezesa legia ma dobrego kupuje zawodników jak legia miała dziurę w budżecie to z własnej kieszeni wykładał pieniądze o sponsora trudno Wisła i inne kluby do dzisiaj mają kłopoty wiec pretensje do zawodników a nie prezesa

odpowiedz
Arek - 02.10.2020 / 22:44, *.tpnet.pl

@Robson: nie z własnej kieszeni, a z funduszu luksemburskiego na ten przykład.

odpowiedz
jo - 02.10.2020 / 18:59, *.centertel.pl

Brawo Panie Trenerze !!! Pokażcie patałachowi prezesowi, że jest frajerem

odpowiedz
bronek49 - 02.10.2020 / 17:48, *.chello.pl

a kto teraz Legii się boi z takimi patałachami to każdy jest w stanie wygrać

odpowiedz
Arecki - 02.10.2020 / 17:31, *.com.pl

Kryzys w polityce to nic w porównaniu z kryzysem w LEGII....

odpowiedz
Robson - 02.10.2020 / 17:28, *.play-internet.pl

dzięki za gratulacje tez kibicowania legii bo to dobrze dla Polski wy wolicie le bo w kraju macie mnóstwo trofeum a ja wiem jedno jak Lech gra w pucharach to zawali ligę a ma skład na jedno trofeum

odpowiedz
Robson - 02.10.2020 / 16:57, *.play-internet.pl

Jestem kibicem lecha dlaczego wy tak jedziecie na swoją drużynę Lech awansował do le wolałbym zamiast tego mistrzostwo lub pp wy to macie co roku

odpowiedz
Q - 02.10.2020 / 17:05, *.chello.pl

@Robson: Ja wlansie gratuluję ci że Lech awansował ,mocno kibicowałem przed tv i cieszy że chociaż jedną drużyna awansowała .Powiem ci że ludzie są wku...że co roku odpadamy w eliminacjach i to nie z mocarstwami

odpowiedz
Opoor - 02.10.2020 / 17:48, *.vectranet.pl

@Robson: odezwał się ten co miał już k...a dosyć

odpowiedz
jo - 02.10.2020 / 19:17, *.centertel.pl

@Robson: większość z nas kibicuje każdemu polskiemu klubowi. Mamy dość prezesa frajera. Wycierającego dupę szkłem.

odpowiedz
Waldi - 02.10.2020 / 19:36, *.inetia.pl

@Robson: Gratulacje dla Lecha od kibica Legii. Naprawdę cieszyłem sie, kiedy awansowaliscie do grupy LE. Trzeba wspierać polskie drużyny w Europie, żeby kiedyś nasza liga była mocniejsza i lepiej postrzegana. Zazdroszczę tak pozytywnie, fajnej piłki, którą prezentuje Lech :-) W polskiej lidze niech zwycięży lepszy :-)

odpowiedz
Łuki - 02.10.2020 / 16:23, *.tpnet.pl

Nie trzeba noży wystarczą tępe scyzoryki.

odpowiedz
Obcy - 02.10.2020 / 16:23, *.t-mobile.pl

Będą kolejne bęcki. Panom piłkarzom może się nie chcieć grać. Weekend i tak dalej. A tu jakiś mecz po drodze trzeba odbębnić. Za to nasz prezes musi przygotować jakiś nowy plan działania. Ciekawe czy się w nim znajdzie jego wspaniała osoba. Jakich to czasów doczekałem. Tyle upokorzeń. Z nas się nabijają. Nikt nie szanuje. Ech.

odpowiedz
Ja1916 - 02.10.2020 / 16:00, *.vectranet.pl

Ale nasze panienki nie będą się bić.

odpowiedz
Slaluk - 02.10.2020 / 15:52, *.centertel.pl

Mam pytanie do komentujących: kiedy w przyszłym roku wygramy conference league, to czy i na jakich zasadach weźmiemy udział w meczu o superpuchar europy

odpowiedz
tak - 02.10.2020 / 16:04, *.vectranet.pl

@Slaluk:
Na zasadzie podawania piłek i czyszczenia prawdziwym Piłkarzom podczas tego meczu.
Gdyby zagrali w meczu o Superpuchar , to przeciętny Europejski kibic nie mógłby już tego 'odzobaczyć' i miałby potem koszmary nocne związane z kaleczeniem futbolu.

odpowiedz
Zielarski - 02.10.2020 / 15:45, *.centertel.pl

Myślałem że prezes wyjechał do Tworek i z tam tąd walczy

odpowiedz
Ja1916 - 02.10.2020 / 15:56, *.vectranet.pl

@Zielarski :"z tam tąd" - chłopie, do szkoły wróć proszę, albo nie pisz publicznie.

odpowiedz
Zgred Wyjazdowiec - 04.10.2020 / 12:09, *.elartnet.pl

@Zielarski : Wypad "z tont'

odpowiedz
eth - 02.10.2020 / 15:24, *.t-mobile.pl

Walczyć na noże? Wystarczy wyjść na boisko. Legia i tak nic nie pokaże bo jej piłkarze nie umieją grać w piłkę.

odpowiedz
oLaf - 02.10.2020 / 15:16, *.vectranet.pl

... a idź do Tworek, Tworek! ; P

odpowiedz
Pawciu - 02.10.2020 / 14:48, *.net.pl

Michniewicz potrafi zarzadzac kryzysem? Wczoraj to byl dopiero kryzys w taktyce

odpowiedz
Raf - 02.10.2020 / 14:47, *.play-internet.pl

Dostać oklep od zespołu, który czeka na powrót Michała Kopczyńskiego to będzie doprawdy niebywałe...

odpowiedz
Maniek - 02.10.2020 / 14:43, *.centertel.pl

Dawajcie panowie,macie spore szanse żeby Legię pozbawić punktów.

odpowiedz
ben - 02.10.2020 / 13:44, *.inetia.pl

Legia ma trenera ,to chyba żart.

odpowiedz
Hautausmaa - 02.10.2020 / 13:48, *.net.pl

@ben: jeszcze lepszy z tymi piłkarzami.

odpowiedz
Zbyszek - 02.10.2020 / 15:25, *.plus.pl

@ben: Legia nie ma głowy

odpowiedz
adams - 02.10.2020 / 19:24, *.plus.pl

@Zbyszek: i głowy i jaj niestety...

odpowiedz
Ja - 03.10.2020 / 00:18, *.eircom.net

@adams: przecież Legia to rodzaj żeński, jakie jaja

odpowiedz