Iga Świątek na stadionie Legii w 2018 roku - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Iga Świątek w finale

Tenis: Wielki sukces byłej zawodniczki Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Iga Świątek odnosi właśnie największy sukces w karierze. 19-letnia tenisistka awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa. W półfinale Polka pokonała Nadię 6-2, 6-1. Jej rywalką w finale będzie zwyciężczyni meczu Sofia Kenin - Petra Kvitova. Ponadto Świątek zagra także w półfinale debla.

"Dlaczego nie piszecie o Idze?" - to pytanie do redakcji regularnie pojawia się ostatnio w komentarzach.

- Jestem związana z Legią, ale nie jestem wielką fanką piłki nożnej - mówiła jeszcze w kwietniu 2019 roku tenisistka w rozmowie z Interią. Od tamtej pory sytuacja się jednak zmieniła, bo od wielu miesięcy Iga Świątek nie jest już zawodniczką tenisowej Legii Warszawa - startuje jako zawodniczka niezrzeszona.

Kilka lat wcześniej kariera Igi stanęła pod znakiem zapytania, ponieważ - co potwierdzał ojciec Tomasz Świątek - treningi i turnieje zaczęły pochłaniać coraz więcej pieniędzy. Wówczas tenisowa Legia dostrzegła talent i potencjał 15-letniej zawodniczki i finansowała jej rozwój przez kilka kolejnych sezonów (opłacanie trenera, psychologa, kortów, organizację wyjazdów i dbanie o wizerunek). Jeszcze w barwach Legii Świątek zaczęła odnosić poważniejsze sukcesy - m.in. została mistrzynią juniorskiego Wimbledonu. Rozstanie z fundacją Warsaw Sports Group, prowadzącą do 2019 roku sekcję tenisową Legii, prędzej czy później było nieuniknione. Sukcesy zawodniczki powoli dobijały do światowego poziomu, a to oznacza... dopływ poważnych pieniędzy. Świątek po prostu opłacało się odejść, bo podnosiła z kortów coraz większe kwoty, którymi musiała się dzielić. W maju 2019 roku decyzję o wypowiedzeniu umowy podjął Tomasz Świątek, tuż przed osiemnastymi urodzinami córki. - Właściwie to wszystko stało się nie po, a w trakcie Roland Garros. Mnie przy tym jednak nie było i nie miałam na to wpływu. Staram się już jednak do tego nie wracać, bo to nie jest przyjemny temat - komentowała zawodniczka w TVP.

A co od tamtej pory dzieje się z tenisem w Legii? Niecały rok temu klub zarządzany przez Dariusza Mioduskiego "zaorał" sekcję tenisa. W tej chwili tenis w Legii po prostu nie istnieje.

Jak do tego doszło? Główne powody takiego działania naszym zdaniem są dwa:

1. Scheda po Leśnodorskim. Gdy prezesem Legii był Bogusław Leśnodorski, powstała fundacja Warsaw Sports Group (WSG), która podpisała umowę z klubem i wspierana przez piłkarską Legię przez kolejne lata rozwijała legijny tenis. Jak powszechnie wiadomo, dla obecnego właściciela klubu w zasadzie wszystko co związane z poprzednikiem, z założenia jest złe, więc postanowiono współpracę zakończyć i nie przedłużono umowy licencyjnej. Przez to od listopada 2019 dotychczasowa tenisowa sekcja Legii zmieniła się w WSG Academy, a Legia została z niczym.

2. Korty przy ul. Myśliwieckiej stanowią tło dla całej sytuacji, ale to najprawdopodobniej najważniejszy powód dzisiejszej sytuacji. W listopadzie 2018 roku zakończyła się wieloletnia dzierżawa kortów stowarzyszeniu Klub Tenisowy Legia, zarządzanemu przez Jerzego Hertla. Korty na początku 2019 roku przez egzekucję komorniczą przejęło miasto stołeczne Warszawa. Nadzieję na dzierżawę terenu miała w tamtym momencie fundacja WSG, ale piłkarska Legia postanowiła działać za plecami sekcji, z którą miała ważną umowę. Pod koniec maja 2019 roku Legia powołała nową spółkę Legia Tenis sp. z o.o. i zarekomendowała władzom Warszawy, by dzierżawę otrzymał nowy podmiot. Trzy miesiące później Rada Warszawy wyraziła zgodę na dzierżawę nieruchomości na 30 lat spółce Legia Tenis sp. z o.o. Sto procent udziałów w spółce posiada Legia Warszawa SA, a w zarządzie zasiadają Jarosław Jurczak i Tomasz Zahorski, którzy są jednocześnie członkami zarządu piłkarskiej Legii.

Od tamtej pory do dziś kortami zarządza spółka Aktywna Warszawa, a korty są ogólnodostępnym obiektem miejskim. Na początku roku informowaliśmy, że legijny tenis może wesprzeć Józef Wojciechowski. To nie nastąpiło, ale aktualnie w kuluarach pojawia się nazwisko Marcina Matkowskiego, który jest członkiem zarządu zarządu fundacji JW Tennis Support Foundation. To on ma zająć się tworzeniem tenisa w Legii od nowa.

Jakie plany ma Legia Tenis?
Na ten moment najwięcej dowiadujemy się z wniosku skierowanego do miasta o dzierżawę kortów - jak wiadomo papier przyjmie wszystko, więc cytujemy najistotniejsze punkty:
- amatorskie szkolenie dzieci i młodzieży w ramach programu legijnych szkółek;
- szkolenie profesjonalne na poziomie zawodniczym, kształcenie i rozwój czołowych zawodników o potencjale międzynarodowym;
- Legia Tenis ma być czołowym ośrodkiem szkolenia zawodników w Polsce, ma oferować nie tylko najlepsze warunki infrastrukturalne, ale także najwyższej jakości kadrę trenerską. Korty Legii mają zrzeszać zawodników, którzy już teraz osiągają sukcesy (np. Iga Świątek) i pracują na rzecz wizerunku Miasta oraz Klubu w skali międzynarodowej, ale także dla zawodników, którzy dopiero rozpoczynają drogę profesjonalnego tenisa;
- organizacja prestiżowych turniejów tenisowych ITF, ATP i WTA.


Minął już rok, a nic z powyższych rzeczy się nie ziściło. Szkolenie dzieci było, ale już nie ma. Zawodnicy profesjonalni byli, ale odeszli. Legia Tenis nie zrzesza żadnych zawodników, w tym Igi Świątek, która osiąga właśnie największy sukces w karierze, więc w tym momencie nie pracuje na wizerunek klubu. W Warszawie nie ma też prestiżowego turnieju, choć jakiś czas temu był.

W pod skrzydłami tenisowej Legii (WSG) rozwinęła się Iga Świątek. W Legii ukształtowała się kariera tej zawodniczki i doprowadziła ją do TOP 50 w rankingu WTA. W tamtym czasie spore osiągnięcia w turniejach krajowych i międzynarodowych osiągali inni zawodnicy Legii, o czym regularnie mogliście czytać na naszych łamach. Barwy Legii reprezentowali m.in. Kacper Żuk (aktualny mistrz Polski 2020), Stefania Rogozińskia-Dzik (mistrzyni Polski 2019), Paula Kania (wielokrotna mistrzyni Polski) i Ada Piestrzyńska.

Od 2020 roku żaden zawodnik w tenisie nie reprezentuje barw Legii, sekcja stworzona przez Legię Dariusza Mioduskiego istnieje tylko na papierze pod nazwą Legia Tenis sp. z o.o. Niezmiennie działa jedynie Klub Tenisowy Legia Jerzego Hertla, z którym piłkarska Legia nie ma podpisanej żadnej umowy o współpracy.

Aktualizacja: KT "Legia" po tym jak stracił zarządzanie kortami również w zasadzie przestał istnieć w połowie tego roku. Np. Anna Hertel została zawodniczką AZS Poznań.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
Komandos - 10.10.2020 / 16:46, *.chello.pl

szkoda ze (L) NIE POKAZA

odpowiedz
oLaf - 09.10.2020 / 13:54, *.vectranet.pl

1. Iga szacun!

2. Faktycznie portal już w 3 lata temu pisał o Idze - i dzięki za to, bo zobaczyliśmy jak się przebijała do czołówki od młodzeżowca.
Dalsze relacje zawsze mile widziane (wiem, wiem, nie jest już w Legii) do to dobry wzór pracowitości i jedyny od 4 lat sukces legijny...

3. Z tenisem w Legii to ZAWSZE (od lat 80-tych) tam był jakiś szwindel:
a) za komuny tylko znajomi królika mogli być trenowani,
b) korty zawsze fatalne z dziurami pod koniec i "wydmami" mączki za kortem (jedynie jak od nowa zrobili korty parę lat temu to przez rok były dobre),
c) Hertel - przekrętas, jedynie córkę promował na siłę,
d) jak odnowili piękny stadion tenisowy to.... nic tam się nie dzieje od lat!!! Przez ostatnie 25 lat to chyba tylko 2 razy (2001-2002?) był turniej Polsatu - dobrze obsadzony, m. in. Na Li grała + Woźniacka? + Radwa oczywiście się obraziła na organizatorów - standard : (
e) cena wynajmu na zimę za kort była kosmiczna, najwyższa w W-wie , w zamian dostawało się gwarantowane zimno + przepalone 2-3 lampy na kort..

Reasumując - to nie MIodek to spieprzył, zawsze było słabo, jedynie Leśny chciał to podnieść z upadku...

A Iga - jak wszędzie , jak była biedna to oczwywiście była w Legii, teraz jak już ma pieniądze to poszła w p..., trudno, szkoda że nie wzieła przykłądu z Karbownika (szacun) - mogłaby chociaż mieć jako klub macierzysty Legię coby promować markę.

odpowiedz
Maciek - 09.10.2020 / 22:40, *.centertel.pl

@oLaf: a niby dlaczego mialaby sie dzielic zarobionymi ciezką pracą pieniędzmi z Mioduskim?

odpowiedz
Pierdoła Miarek Daruski - 09.10.2020 / 11:42, *.110.130

uauauau to znowu ja..no co tam dzbany ?? (p)tenis jaki tenis..mnie interesuje tylko piłka..Wielka piłka..i Wielki piniondze hahaha kupowac karnety dzbany

odpowiedz
Markus Merk - 09.10.2020 / 11:24, *.play-internet.pl

Midas zamieniał wszystko w złoto, Miodek za.ienia wszystko w błoto.

odpowiedz
Pierdoła Miarek Daruski - 09.10.2020 / 11:43, *.110.130

@Markus Merk: oby tylko błoto hahhah mam ostry stolec ostatnio i to nie jest błoto hihihi

odpowiedz
karpiko - 09.10.2020 / 10:23, *.net.pl

Jak pisał Mielech we wspomnieniach - Bezmyślni doktrynerzy likwidowali Legię od 1936 r. nie dostrzegając, że miała najpiękniejsze tradycje bo powstała w czasie wojny w Legionach gdy w tym samym czasie Jadwiga Jędrzejowska grała w czterch finałach wielkoszlemowych z finałem Wimbledonu włącznie i jako jedyny sportowiec przedwojenny została uhonorowana nagrodą państwową przez min. Becka za promocję Polski na arenie międzynarodowej.

Parafrazując "ojca" Legii można by napisać, że teraz bezmyślni decydenci, którzy w historii Legii żadnej karty jeszcze nie zapisali przyczyniają się do likwidacji jednej z najstarszych sekcji, jednej z najbardziej utytułowanych a także jednej z najbardziej perspektywicznych, nie dostrzegając, że być może za chwilę Iga Świątek będzie drugą Jadwigą Jędrzejowską, sportowo ją nie tylko dogoni ale i przerośnie, a władze państwowe będą ją honorować tak jak przed wojną minister Beck Jadzię.

Chichot historii.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 09.10.2020 / 09:14, *.orange.pl

Kolejny przykład na paserska i lichwiarska działalność tego zlodzieja i oszusta od kulczyka - MIODUSKIEGO . MIODUSKI LICHWIARZ OSZUST

odpowiedz
Prezes Tysiąclecia - 09.10.2020 / 10:16, *.plus.pl

@MIODUSKI KONFABULANT : Nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie

odpowiedz
Jòzefowianin - 08.10.2020 / 21:31, *.chello.pl

Brawo Iga już Wygrałaś!

odpowiedz
Krzysztof Zakolakowski - 08.10.2020 / 20:47, *.chello.pl

Oho, już wina Mioduskiego. XD
Prawie jak na weszło. ????

odpowiedz
Piter Koza - 08.10.2020 / 21:07, *.orange.pl

@Krzysztof Zakolakowski: no tak. Wiadomo, ze wina Bodka a nie Miodka... xD

odpowiedz
Milan - 08.10.2020 / 21:20, *.chello.pl

@Krzysztof Zakolakowski: Bo Mioduski to jest nieszczęście tego klubu. Szkodnik który narobił długów i wstydu w Europie.

odpowiedz
Woj - 10.10.2020 / 17:23, *.progresnet.pl

@Milan: To ty chyba nie wiesz kto narobił długów w klubie. Bo od 2017 pewien Pan zasypuje dziury budżetowe stworzone przez pewnego ulubieńca legionisci.com

odpowiedz
Polski - 08.10.2020 / 20:11, *.vodafone-ip.de

Idze życzę powodzenia a Redakcji dzięki za wyjaśnienie tematu

odpowiedz
Marek - 08.10.2020 / 20:10, *.orange.pl

Konkurs na żenadę roku wygrało Biuro Prasowe Legii, jako jedno z pierwszych gratulując w mediach społecznościowych sukcesu. Jak nie można się pochwalić sukcesami obecnych piłkarzy, to zawsze można podczepić się pod sukcesy byłych tenisistek.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 08.10.2020 / 19:48, *.orange.pl

Iga była, jest i będzie Polką, i tego się trzymajmy...

odpowiedz
Ja1916 - 08.10.2020 / 19:53, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: no a czemu by miała nie być Polką?

odpowiedz
Marek - 08.10.2020 / 20:04, *.orange.pl

@Leśny Dziadek: bo cioteczny brat jest dziadka był Bośniakiem, a stryjeczna ciotka matki Niemką

odpowiedz
Rysio - 09.10.2020 / 11:03, *.amazonaws.com

@Marek: a świstak siedzi i zawija je w te sreberka...

odpowiedz
Hiszpan - 08.10.2020 / 19:37, *.telnaptelecom.pl

Iga Bogu dzięki gdybyś była pod skrzydłami pudla to nigdy nic byś nie wygrała.

odpowiedz
Mioduski - 08.10.2020 / 19:28, *.toneticgroup.pl

podpowiedzcie prosze co by tu jeszcze sp....c

odpowiedz
AAA - 08.10.2020 / 19:15, *.chello.pl

Do Redakcji: artykuł z 1.10 cytuję-"Novikovas : Ludziom brakuje realnego spojrzenia....
W trzech meczach strzelił dwie bramki i ma jedną asystę"-to On jeszcze gra w Legii?

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 08.10.2020 / 19:26, *.legionisci.com

@AAA: Skoro nie pojmujesz różnicy między regularnym relacjonowaniem dalszych karier zawodników, a newsem, w którym piłkarz, który dopiero co odszedł z klubu, komentuje sytuację w Legii i przyczyny odejścia, to nie mamy punktu wspólnego do dalszej dyskusji.

odpowiedz
AAA - 08.10.2020 / 18:27, *.chello.pl

do Redakcji:skoro Iga nie jest już Legionistką i sugerujecie że nie ma obowiązku o Niej pisać to po co piszecie o byłych piłkarzach Legii skoro dawno nie są zawodnikami klubu?

odpowiedz
Redakcja (Legionisci.com) - 08.10.2020 / 18:45, *.legionisci.com

@AAA: Nie piszemy o aktualnych sukcesach i porażkach byłych piłkarzy Legii. Pomyliłeś portale

odpowiedz
Arek - 08.10.2020 / 19:09, *.t-mobile.pl

@Redakcja (Legionisci.com): nie? :D

odpowiedz
Żenada - 09.10.2020 / 02:11, *.master.pl

@Arek: o piłkarzach strzelających w nowym klubie nie było artykułu ?

odpowiedz
Arecki - 08.10.2020 / 18:07, *.plus.pl

Iga awansowała do finału LM TENISA, a kopacze kopią się z ogórkami i przegrywają. BRAWO IGA(L)!!!!!

odpowiedz
Jurczag - 08.10.2020 / 17:54, *.chello.pl

Tenis został zaorany, bo WSG dostawała od Legii piłkarskiej ponad 80 tys zł co kwartał, na mocy umowy między Leśnym, a Bochenem. Panowie dogadali się tuż przed odejściem Leśnego z klubu, by Mioduski musiał płacić. A, że umowa była podpisana tak by nie dało się jej wypowiedzieć, to Mioduski musiał płacić. Skończyła się umowę i Mioduski uwolnił się od "haraczu". Bardzo słuszna decyzja. Iga również bardzo słusznie uciekła z Legii pod batutą WSG.

odpowiedz
Nie ma niczego - 08.10.2020 / 18:31, *.orange.pl

@Jurczag: Nie wiem czy to 80 tysięcy to dużo czy mało, ale jako kibic wiem, że w czasach Leśnego tenis w Legii stanął na nogi. Trenowała tam Iga Świątek i nie tylko. Jeżeli więc wkładem klubu miało być ~25 tys. zł miesięcznie (czyli mniej niż zarabia jeden zawodnik pierwszej drużyny), to chyba było warto.

odpowiedz
BEta - 08.10.2020 / 18:43, *.chello.pl

@Jurczag: brawo Darek Mioduski! Uwolnił Legię nie tylko od "haraczu" sekcji tenisa, ale także od sukcesów w Europie. Co dalej? Czekamy z wypiekami na twarzy.

odpowiedz
Kuba - 08.10.2020 / 20:14, *.t-mobile.pl

@Jurczag: Żyjemy w stolicy trzydziestoparomilionowego kraju środkowej Europy, a nie możemy zorganizować kilku sportowych wydarzeń, które moglibyśmy przeprowadzić w historycznym centrum Warszawy, w sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Przecież na Myśliwieckiej mogłyby się odbywać turnieje porównywalne do Wimbledonu, Roland Garros, a tu taka posucha.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 08.10.2020 / 20:50, *.chello.pl

@Kuba: Mamy prezydenta, który nie może zdecydować jak się nazywa: Czaskoski (gdy kandyduje z centusiowego Krakowa), czy Trzaskowski (gdy kandyduje z Warszawy). To czego oczekujesz?

odpowiedz
M.. - 10.10.2020 / 18:37, *.t-mobile.pl

@Jurczag: Gdyby nie Bochen to nie byłoby tematu tenisa na Legii,a i o Idze połowa legionistów by nie wiedziała do dziś.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 08.10.2020 / 17:48, *.btcentralplus.com

Gdyby Mioduski byl jej trenerem to by dzisiaj pracowala w McDonaldsie. Mioduski, wyp....z Legii !!

odpowiedz
Franco - 08.10.2020 / 17:38, *.35.79

Pan prezes jak król Midas... Tyle że czego się dotkinie nie zmienia w złoto tylko w.......

odpowiedz
Errata - 08.10.2020 / 18:11, *.t-mobile.pl

@Franco: brązowy Midas

odpowiedz
Gosc - 08.10.2020 / 17:30, *.chello.pl

Mioduski myśli ze wszędzie da radę zrobić korporacje.. w sporcie jak widać nie zawsze tylko pieniądze odnoszą sukces

odpowiedz
singspiel - 08.10.2020 / 22:09, *.centertel.pl

@Gosc: wręcz przeciwnie. po prostu nasz prezes nigdy nie miał odpowiednich pieniędzy

odpowiedz
Alex Morgan - 08.10.2020 / 17:26, *.t-mobile.pl

Kiedy egzekucja komornicza sekcji strzeleckiej, tak by mogły powstać boiska treningowe dla młodzieży?
Iga brawo! Keep on fighting!

odpowiedz
Kuba - 08.10.2020 / 17:21, *.t-mobile.pl

Gratulacje i powodzenia! Iga zawsze będzie legionistką. Kropka.

odpowiedz
L - 08.10.2020 / 17:20, *.tmodns.net

Iga jestes i bedziesz Legioniatka, zrzeszona czy nie

odpowiedz
Idzia - 08.10.2020 / 20:33, *.chello.pl

@L: ale ja nie chce

odpowiedz
grzesiek - 08.10.2020 / 17:16, *.centertel.pl

Możemy być dumni że Legia u nas grała

odpowiedz
grzesiek - 08.10.2020 / 17:16, *.centertel.pl

Możemy być dumni że Legia u nas grała

odpowiedz
Plaskacz - 08.10.2020 / 17:12, *.chello.pl

Dziękuję za wyjaśnienie tematu.

odpowiedz
Jimmy L - 08.10.2020 / 17:00, *.t-ipconnect.de

Iga BRAWO, to dopiero poczatek jej kariery

odpowiedz
kudły w miodzie - 08.10.2020 / 16:47, *.chello.pl

Dzięki dla autora i redakcji za ten wiele wyjaśniający news.

odpowiedz
Kaka - 08.10.2020 / 16:47, *.netcom.no

Hahaha. Mioduski i wszystko jasne. Powodzenia Iga!

odpowiedz
jac3k - 08.10.2020 / 16:39, *.com.pl

Iga szacun i gratulacje. Dariusz.. forma i sukcesy cały czas tak samo stabilne, czyli brak

odpowiedz
ROSOMAK - 08.10.2020 / 16:35, *.chello.pl

Super info trzymajmy kciuki w sobotę w finale

odpowiedz
Mioduski wont! - 08.10.2020 / 16:33, *.netfala.pl

j.w.

odpowiedz
S - 08.10.2020 / 16:30, *.centertel.pl

Dokładnie,dlaczego dopiero teraz o Idze jest coś napisane?

odpowiedz
Redakcja (Legionisci.com) - 08.10.2020 / 16:33, *.legionisci.com

@S: skoRo nie chce ci się przeczytać, to napIszemy tu: IGA NIE JEST ZAWODNICZKĄ LEGII.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 08.10.2020 / 16:50, *.chello.pl

@Redakcja (Legionisci.com): ale wszyscy rajcujemy się, gdy nasi byli piłkarze ciekawie pokażą się w rozgrywkach innych krajów. Iga jest legionistką, dziewczyną z Mazowsza i obowiązkiem było relacjonować jej sukcesy. Dzięki za wyjaśnienie w sprawie WSG. Myślę, że Miodonskiego wszyscy mają dość. Poza kumatymi,

odpowiedz
Redakcja (Legionisci.com) - 08.10.2020 / 16:54, *.legionisci.com

@Po(L)ubiony: Oczywiście każdy może się rajcować, ale my zajmujemy się Legią ;)
Dlatego jak Iga jak była zawodniczką Legii, to relacjonowaliśmy jej sukcesy, często zanim ktokolwiek o tym pisał. Teraz nie tylko nie jest legionistką, ale w ogóle w Legii nie ma tenisa. Jeżeli jeszcze kiedyś będzie grała w barwach Legii, to na pewno będziemy pisać :)

odpowiedz
XXXXXXXXXXXXXX - 08.10.2020 / 17:10, *.lukman.pl

@Po(L)ubiony:
Może redakcja też ma pisać o Robercie Lewandowskim i Wojciechu Szczęsnym?!

odpowiedz
Maciek - 08.10.2020 / 18:42, *.centertel.pl

@XXXXXXXXXXXXXX: Iga jest wychowankiem. Wypadałoby cos wspomniec, nawet mimo tych wszystkich ceregieli.Wolisz czytac o sukcesie wychowanka czy o tym ze ktorys z wkladow co gral u nas np grzeje gdzies teraz ławe??

odpowiedz
Tadek - 08.10.2020 / 19:15, *.plus.pl

@Redakcja (Legionisci.com): IGA była , jest i będzie Legionistka a ty zostaniesz marnym dziennikarzyna

odpowiedz
XXXXXXXXXXXXXX - 08.10.2020 / 19:28, *.lukman.pl

@Maciek: Karierę zaczynała w Merze, później przeszła do Legii!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
sky - 08.10.2020 / 22:54, *.orange.pl

@Maciek: chyba strony ci się pomyliły

odpowiedz
Alex Bielany - 09.10.2020 / 02:59, *.chello.pl

@Redakcja (Legionisci.com): co nie przeszkadza wam pisać w rubryce byli legioniści o rożnych głąbach typu kazashvili, armando sadiqu, czy innych carlitosach, ona przynajmniej jest rodowita warszawianka

odpowiedz
Czaro - 08.10.2020 / 16:27, *.t-mobile.pl

Iga szacun!

odpowiedz