Marek Saganowski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Saganowski: Atmosfera nie jest idealna

Woytek

- W Legii wszystkie mecze są bardzo ważne. Ten z Cracovią nie jest ważniejszy dlatego, że gramy o trofeum. Każdy grający w Legii musi zdawać sobie sprawę, że tu zawsze gra się o zwycięstwo. Remisy nie są ważne i nikt nie cieszy się ze srebrnego medalu. Przed nami mecz, który chcemy wygrać i pokazać, że zasługujemy na to trofeum – mówi Marek Saganowski, który poprowadzi drużynę w spotkaniu o Superpuchar Polski.

- Na razie nie odczuwam żadnej tremy. Nie odczuwałem jej także w Gdańsku gdy debiutowałem przy linii. To nie jest tak, że ja tym wszystkim kieruję. Wtedy miałem nad sobą trenera Vukovicia, dziś mam trenera Michniewicza. Różnica jest jednak kolosalna. Wówczas Vukovicia nie było tylko przy ławce rezerwowych. Był na stadionie i robił cały mikrocykl treningowy i rozłączyliśmy się dopiero półtorej godziny przed meczem. Teraz to ja musiałem prowadzić przygotowania, choć oczywiście w porozumieniu z trenerem Michniewiczem.

- Podział ról na ten mecz jest taki, że asystent trenera Przemysław Małecki przekazuje informacje np. na temat treningów i później wspólnie dobieramy odpowiednie środki. Jeśli chodzi o wyjściowy skład, to wybierze go trener Michniewicz. Na wydarzenia boiskowe w trakcie meczu będziemy reagowali wspólnie asystentem przy linii bocznej. Z racji powołań wielu zawodników na pewno będą zmiany w składzie, ale nie przewidujemy żadnych debiutów.

- Artur Jędrzejczyk ma lekkie dolegliwości, które eliminują go z występu w tym meczu. Ważne, by w tym tygodniu jak najszybciej do siebie doszedł i był gotowy na mecze w Ekstraklasie.

Atmosfera do poprawy
- Po porażce z Qarabagem atmosfera nie jest idealna. W każdym z nas to siedzi, bo chcieliśmy grać przynajmniej w Lidze Europy. Na pewno to nie ucieknie z głów z dnia na dzień. Mam nadzieję, że jutrzejszy mecz będzie pierwszym pozytywnym krokiem do tego, by atmosfera zaczęła się poprawiać.

Debiut Karbownika w reprezentacji
- Oglądałem występ Karbownika na pozycji, którą przydzielił mu swego czasu Aleksandar Vuković. Uważam, że na lewej obronie pokazać cały wachlarz możliwości. Nie do końca zgadzam się z tymi, którzy uważają, że Michał mógłby grać w środku. Wydaje mi się, że gdybyśmy rok temu dali go na środek pomocy, to w środę nie debiutowałby w reprezentacji. Cieszę się, że potwierdziło się to, co rok temu zdecydował trener Vuković i pokazał nam "Karbo" na lewej obronie.

WYNIKI SONDYKto jest najbardziej winny niepowodzeń Legii w europejskich pucharach?
SUMA GŁOSÓW: 17887
START: 02.10.2020 / KONIEC: 16.10.2020

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Mateusz z Gór - 09.10.2020 / 17:28, *.orange.pl

Marek, wskakuj do składu i pokaż reszcie jak się gra w piłkę.

odpowiedz
Hautausmaa - 09.10.2020 / 11:00, *.tpnet.pl

A jaka ma być atmosfera? Trzeba było Peszkę kupić, chociaż pewnie nie dało się przelicytować Wieczystej.

odpowiedz
td - 09.10.2020 / 08:22, *.centertel.pl

Samymi słowami, że w Legii trzeba walczyć i zawsze gra się o zwycięstwo nie będzie się wygrywać meczów. Do tego są potrzebni zawodnicy, którzy mają odpowiednie umiejętności. Za czasów Leśnodorskiego <3 Legia taką ekipę miała i szła do przodu, ale stery przejął kudłaty i mamy to co mamy. Pieniędzy za awans do fazy grupowej NIE MA już dawno, po tamtej ekipie ani śladu, "zamienników" dla nich nie ma i NIE BYŁO, a wyróżniający się młodzi zawodnicy są wyprzedawani od ręki. KTO DO CHOLERY MA GRAĆ W PUCHARACH???!!! Już nie mówiąc o finale, tylko chodzi o sam awans do grupy i nawiązaniu walki w grupie. Kudłaty myślał chyba, że skoro Boguś mógł to i on sobie poradzi, a przy okazji będzie kupował tanio, a sprzedawał drogo, a awans jak nie do LM to LE, to pikuś i mu się należy i wystarczy powiedzieć, że "W LEGII ZAWSZE TRZEBA WALCZYĆ I WYGRYWAĆ, BO TO WIELKI KLUB I MUSICIE BYĆ GODNI...". Jak widać jego wizja jest bardzo, bardzo nietrafiona.

odpowiedz
Autor - 08.10.2020 / 23:07, *.vectranet.pl

No to Cracovia ma kolejny puchar - łatwy mecz dla nich

odpowiedz
Zacznijmy - 08.10.2020 / 22:41, *.vectranet.pl

Jak wieczysta.Za 6 lat ekstraklasa

odpowiedz
Wojtek86 - 08.10.2020 / 22:21, *.chello.pl

Napisze jeszcze raz. Trzeba było zapie...lac w meczu z Karabachem a nie teraz biadolic.

odpowiedz
Darek - 08.10.2020 / 19:50, *.t-ipconnect.de

Legia gra o superpuchar Polski czyli o puchar do klubowej gabloty tymczasem nie ma połowy drużyny bo w tym samym czasie grają reprezentacje.Kto na to pozwolił?Przecież można było zagrać ten mecz w innym czasie w środę.I tak do końca sezonu gramy tylko w weekendy.
Drużyna zdziesiątkowana ze starą dziurawą obroną i drewnami w ataku.I bez trenera choć mamy dwóch na liscie płac. Słabo to widzę.Stawiam na Cracovie.
Miłość do klubu to jedno a zdrowy rozsądek to zupelnie co innego.

odpowiedz
zupełnie Obiektywny - 08.10.2020 / 19:20, *.icpnet.pl

Atmosfera nie jest idealna?
Szkoda, w portfelach się zgadza, chłopaki po sklepach latają, wagsy owsiankę gotują i się pindżą na insta, czego brakuje?, o co chodzi?
Marek, zabierz chłopaków na Torta i zrób atmosferę na osłodę, bo przecież teamspirit to podstawa inaczej laleczki wytatuowane szlochają w rękaw

odpowiedz
Józefowianin - 08.10.2020 / 19:05, *.chello.pl

Wielka ulga na ławce trenerskiej Legionista,nie poznański chórzysta.

odpowiedz
bronek49 - 08.10.2020 / 18:56, *.chello.pl

jeżeli atmosfera nie jest dobra to wina w dużej mierze samych piłkarzy którzy odpuścili sobie przygotowania do sezonu grają najgorsza i najbrzydszą piłkie w lidze dlatego tak latwo przegrywają prawie z każdym

odpowiedz
Goclaw - 08.10.2020 / 18:45, *.centertel.pl

Szacunek p. Marku !! A michnik I kudlacz do odstrzalu !!!

odpowiedz
Weście pijcie małe ekspresso - 08.10.2020 / 18:26, *.50.94

Przed każdym meczem 11stu wojownikòw bédzie!

odpowiedz
zlb - 08.10.2020 / 18:16, *.t-mobile.pl

Brawo Sagan!!!To z jakim szacunkiem wypowiadasz sie o trenerze Vukovicu,piekna sprawa!!!Szacunek Panie Marku.

odpowiedz
Autor - 08.10.2020 / 19:19, *.master.pl

@zlb: haha

odpowiedz
Arek - 08.10.2020 / 22:45, *.tpnet.pl

@zlb: a tu pełno mongołów bez szacunku. Chcieli zwolnienia Vuko to teraz mają lepszego hehe.

odpowiedz
Arek - 09.10.2020 / 02:12, *.master.pl

@Arek: vuko to powinni daleko od Legii trzymać

odpowiedz
robert - 09.10.2020 / 02:26, *.mm.pl

@Arek: Ty też

odpowiedz
Arecki - 08.10.2020 / 18:12, *.plus.pl

Pokazać grajkom SUKCES IGi Świątek !!!!!!!!

odpowiedz
Livescore - 08.10.2020 / 20:32, *.centertel.pl

@Arecki: do pięt Pani IDZE nie dorastają patałachy!

odpowiedz
Real deal - 09.10.2020 / 13:17, *.02.net

@Livescore : Nareszcie swoj wpis,,,Pani Idze" przez duze P.Na szczescie sa jeszcze profesjonalisci w tym kraju,co ambicja ich siega poza portfel.

odpowiedz