Bartosz Stępień (po lewej), Tomasz Obuchowicz (w środku) i Maciej Stępień (po prawej) przy siatce - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Stępień: Wygrana 3-0 podbudowuje morale zespołu

Hugollek, źródło: Legionisci.com

Maciej Stępień: Przed pojedynkiem z Olsztynem nie do końca wiedzieliśmy, jak rywale na nas zareagują. Występowaliśmy bowiem w roli faworyta, a wówczas gra się dość trudno i momentami pod presją. Przeciwnicy z kolei nie muszą się z nią zmagać, ryzykują i stawiają wszystko na jedną kartę. Tak też wyglądało to spotkanie – Olsztyn początkowo zaprezentował się całkiem przyzwoicie. Potem jednak zaczął popełniać błędy przy zagrywce, co umożliwiło nam wypracowanie i utrzymanie sporej przewagi punktowej, którą utrzymaliśmy do końca rywalizacji.

Zwycięstwo 3-0 bardzo nas cieszy. Wynik bez straty seta zawsze stanowi element mocno podbudowujący morale zespołu i pozwala utrzymać pewność siebie, co z pewnością będzie kluczowe w dalszej części sezonu. Każde kolejne pojedynki będą bowiem coraz cięższe, a dzięki takim wygranym jak ta z Olsztynem będziemy w stanie stawić czoło każdemu przeciwnikowi.

Przedsezonowe treningi z pewnością pozwoliły nam dobrze przygotować się do sezonu. Przyznam szczerze, że odkąd jestem w Legii, to nigdy nie pracowaliśmy tak ciężko jak teraz. Niejednokrotnie zdarzało się, że trenowaliśmy dwa razy dziennie, co w przypadku zespołów drugoligowych nie należy do codzienności. Chłopakom należą się zarówno ukłony, jak i brawa, ponieważ wspólnie mocno przepracowaliśmy cały ośmiotygodniowy okres przygotowawczy.

Nie chciałbym się wypowiadać na temat naszych ambicji, ale z pewnością w każdym kolejnym meczu będziemy starali się dawać z siebie sto procent naszych możliwości, a nawet więcej i sprawiać frajdę zarówno sobie, jak i kibicom. O to bowiem chodzi w tym wszystkim – o dobrą zabawę oraz o udowodnienie wszystkim, że potrafimy grać na wysokim poziomie i osiągać najwyższe cele.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.