Konrad Paśnewski (kierownik drużyny) i Radosław Kucharski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Przegląd prasy

Kucharski: Piłkarze są, zespołu nie było

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl

Dopiero tydzień po odpadnięciu z europejskich pucharów głos zabrała osoba z pionu zarządzającego częścią sportową Legii. Wywiadu Przeglądowi Sportowemu udzielił dyrektor sportowy Radosław Kucharski i powiedział o przyczynach odpadnięcia, zwolnieniu Vukovicia i planach na najbliższe okienko.

- Wszystkie spotkania, pod każdym względem, były słabsze od tych z poprzedniego sezonu. Mówię o liczbie stworzonych sytuacji, pomyśle, sposobie poruszania się po boisku, rozwiązywaniu sytuacji, podejmowaniu decyzji. Wszystko się popsuło, było ociężałe i wolniejsze o jedno-dwa tempa. Każde statystyki – ofensywne i defensywne – mieliśmy gorsze. A skład wcale nie wyglądał słabiej. Każdy piłkarz, dosłownie każdy, grał dużo poniżej możliwości. Już niedługo kibice zobaczą, jakie mają umiejętności i będą mieli przyjemność z oglądania Legii. Ale w tamtym momencie zawiedliśmy wszyscy. Drużyna nie funkcjonowała na boisku, była wycofana, brakowało błysku, który mieliśmy w zeszłym sezonie. Sportowiec funkcjonujący w zespole powinien wymagać od siebie i kolegów pełnego poświęcenia, brania odpowiedzialności za mecz - mówi Kucharski.

- Omonia i Qarabag były lepiej od nas zorganizowane i przygotowane do meczów, lepiej funkcjonowały na boisku. (...) Odpadliśmy po decyzjach personalnych, indywidualnych – technicznych i taktycznych – błędach, które na tym poziomie nie powinny się zdarzyć. Podejmowaliśmy bardzo słabe decyzję, które w rezultacie w ofensywie i defensywie nie przyniosły zamierzonych działań. (...) Nie przegraliśmy wyłącznie z powodu złej taktyki, mierzyliśmy się z lepiej poukładanym zespołem, ale indywidualne umiejętności piłkarzy były po naszej stronie. Przy niewiele słabszych rywalach, tej różnicy nie widać. Piłkarze są, zespołu nie było - tłumaczy dyrektor sportowy Legii.

Kucharski przyznał, że Legia sprzedała Michała Karbownika poniżej wartości, choć klub nie stanął nad finansową przepaścią. Dyrektor zapowiedział także, że zimą w drużynie pojawi się więcej młodych zawodników, a odsunięcie od treningów z jedynką Mosóra, Cielemęckiego i Włodarczyka spowodowane było tym, by latem nie siedzieli na ławce rezerwowych, a łapali minuty i byli gotowi na grę jesienią. Zimowe okienko ma być kreatywne i nie będzie 2 mln euro na transfery.

Dlaczego Vuković musiał odejść?

- W kwietniu ubiegłego roku zaczęliśmy budować drużynę i przetrwaliśmy trudne momenty. W nowych rozgrywkach, po meczu z Górnikiem, musieliśmy wybrać: ryzykujemy i próbujemy minimalizować straty albo gramy dalej, choć niewiele wskazuje, że dojedziemy do Europy. Chcieliśmy dać drużynie dodatkowy bodziec. Prowadząc biznes właściciel patrzy, czy jest szansa osiągnąć sukces. Jeśli ma wątpliwości, działa, coś zmienia, by zrealizować wyznaczony cel. Drużyna funkcjonowała źle od początku rozgrywek, stąd zmiana - wyjaśnia Kucharski.

Całą rozmowę możecie przeczytać na stronach Przeglądu Sportowego.

WYNIKI SONDYKto jest najbardziej winny niepowodzeń Legii w europejskich pucharach?
SUMA GŁOSÓW: 17887
START: 02.10.2020 / KONIEC: 16.10.2020


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (72)

+dodaj komentarz
Kucharskitodebil - 14.10.2020 / 21:24, *.amazonaws.com

Cała odpowiedzialność na innych a ja nie jestem niczemu winny...
Sku....

odpowiedz
Fan B - 12.10.2020 / 18:02, *.orange.pl

Nie stresujcie sie i nie ekscytujcie za bardzo..niestety nie mamy na to wpływu...obejrzycie Ozark na netfixie i zrozumiecie o co chodzi miodulskiemu i po co on jest w Legii!!!

odpowiedz
WarMaster - 09.10.2020 / 23:26, *.165.49

Kucharski czy jak tam się nazywasz jesteś Koniem Trojańskim !!!!!!!!!!

odpowiedz
Te zdjécie nie bez przyczyny wstawił autor - 09.10.2020 / 23:20, *.50.69

Obaj nigdy nie powinni być w Legii,kierownik I dyrektor..wiécej sprytu I szczéśCIA

odpowiedz
Mateusz z Gór - 09.10.2020 / 21:25, *.orange.pl

Zawiedliśmy wszyscy, ale wywalamy trenera. ????

Piłkarze są, zespołu nie było. xDDD

No pewnie, co się dziwić skoro w najważnieszych meczach pierwsze poważne szlifi dostają nowi gracze. Jedni po urazach, inni po wielomiesięcznym rozbracie z piłką na poważnym poziomie, jeszcze inni po dołączeniu do zespołu przed tygodniem. I choć Vuković jest winny wielu rzeczy, to nie tego, że dyrektor sportowy, który po fakcie po cichu zwala na niego winę podjął ryzykowne i błędne decyzje, których dalej się trzyma. Co za tupet.

odpowiedz
Wolfik - 09.10.2020 / 21:14, *.mm.pl

"....Legia sprzedała Michała Karbownika poniżej wartości, choć klub nie stanął nad finansową przepaścią".

Po tych słowach człowieka pełniącego funkcję (???) Dyrektora sportowego w czołowym polskim klubie ręce mi opadły....

Facet oficjalne przyznaje w wywiadzie, że działa na szkodę klubu. I co? I jest z siebie zadowolony. Ludzie... przecież to jawne kpiny są. Drugi Morawiecki, noż qurwa mać!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 09.10.2020 / 22:20, *.centertel.pl

@Wolfik: To byloby nawet smieszne, gdyby nie to ze jest tragiczne. Cirkus - Show must go on...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 09.10.2020 / 21:08, *.centertel.pl

Jest zarzad, wlasciciel, prezes, trener, pion sportowy, pion zajmujacy sie transferami, pani Jadzia, ktora sprzata, sa pilkarze, Wszyscy sa zadowoleni z siebie, sa szczesliwi. A kibice? A niech placa za bilety, oplacaja Canal + i radosnie spiewaja ,,nie poddawaj sie,, To, ze ktos probuje robic z nas idiotow to jedno, znacznie gorsze jest to, ze niektorzy zaczeli sie do tego tak przyzwyczajac, ze juz nie udaja, tylko tak sie zachowuja...

odpowiedz
dino - 09.10.2020 / 20:08, *.vtelecom.pl

Czeka nas świetlana przyszłość, oto cytaty z Przeglądu:
"Na sześciu piłkarzy sprowadzonych latem wydałem 150 tys. euro – tyle kosztował Rafael Lopes – plus ich pensje. Za Josipa Juranovicia mamy płatność odroczoną"
"Nie stanęliśmy nad finansową przepaścią, tylko rozwijamy się wolniej"
"Trener Michniewicz nie będzie miał zimą dwóch milionów euro na transfery. Ja też nie. Będziemy korzystać z młodych graczy"

odpowiedz
dino - 09.10.2020 / 19:35, *.vtelecom.pl

Lato 2019, możemy mieć Kirkeskova za 450 tys euro, ogranego w lidze, który zagrał 35/37 meczy w mistrzu Polski Pieście jednocześnie osłabiając najgroźniejszego rywala lub za 300 tys Obradovicia
Kogo wybrał pan Kucharski?...

odpowiedz
dejne3 - 11.10.2020 / 00:24, *.plus.pl

@dino: 100% racji

odpowiedz
:) - 09.10.2020 / 17:48, *.chello.pl

Srali muchy będzie wiosna

odpowiedz
Hiszpan - 09.10.2020 / 17:43, *.telnaptelecom.pl

Bramkarza nie ma. Stoperów brak. Na uj nam Valencia. Nakupił szrotu wydał 150.tys a ile kieszeni roznej masci menadżerków napełnił?

odpowiedz
bronek49 - 09.10.2020 / 17:34, *.chello.pl

dlaczego tak narzekacie na Kucharskiego jak na naszą lige to Legia zrobiła bardzo ciekawe transfery brak było i jest dobrego środkowego pomocnika i stopera za dużo za to pomocników którzy nic nie wnoszą do zespołu

odpowiedz
666 - 09.10.2020 / 18:57, *.chello.pl

@bronek49: Transfery dobre???? Ciekawe połowa do odbudowania, Legia to nie przytulisko dla zagubionych piłkarsko panienek

odpowiedz
Darek - 09.10.2020 / 17:01, *.t-ipconnect.de

Piłkarzy nie ma.Są wkłady do koszulek, którym musi się zgadzać na koncie.
Dyrektora sportowego nie ma.
Prezesa nie ma.
Ogarniętego właściciela nie ma.
Jest bida i marne perspektywy na przyszłość.
Cofneliśmy się w rozwoju do czasów z przed prezesa Leśnodorskiego.

odpowiedz
Krytykant_Zawodowiec - 09.10.2020 / 15:35, *.33.146

Ciekawe za co odpowiada dyr sportowy, za piłkarzy czy za drużynę mi się wydaje że to wciąż sport drużynowy nie indywidualny. Żenada

odpowiedz
legionista - 09.10.2020 / 14:48, *.chello.pl

Za taką porażkę prace powinien stracić dyrektor sportowy bo on odpowiada za to żeby były wyniki a ich po raz kolejny brak, z ciągają jakiś szrot piłkarski i wgl nie uczą sie na błędach kompletne dno, z takimi piłkarzami Legia nie zajedzie nigdzie , jak można się bić o puchary nie mając napastnika bramkostrzelnego , czym my mieliśmy ich straszyć , tym drewnem i liczyć że kartofel z wolnego wpadnie i cudem sie doczłapiemy do fazy grupowej tragedia.... powiem tak cieszę się że odpadliśmy bo tego kalectwa nie dało się oglądać oczy krwawiły , cały sztab od przygotowania fizycznego jest do zwolnienia , legia od kilku sezonów zaczyna zmulona jakby grała z hamulcem zaciągniętym , na sukces składa się kilka czynników tak samo jak i na porażki , w legi jest wszystko do wymiany z tego gówna będzie ciężko wyjść teraz przez kilka sezonów bo kasy brak , zatrudnić nowy sztab od przygotowania fizycznego , trenera z wizją i doświadczeniem podkreślam słowo TRENER , zwolnienie kucharskiego , zatrudnienie kogoś kompetentnego co będzie sprowadzał graczy jakościowych , wyrzucenie połowy kadry bo nie nadaje sie do niczego , ahhh tak na podsumowanie

Wiedziałem że jak szanowny pan B. Leśniodorski odejdzie to Legia się skończy i nie myliłem sie , łudziłem się żę bedzie jako tako , ale jest katastrofa , katastrofa , kur.... m..ć leją nas drużyny tak słabe i mało znane że naprawdę zastanawiam się czy ktoś w tym klubie ma wstyd bo po takim kolejnym ku...wa dramatycznym starcie , miał bym honor i bym odszedł a nie uparcie brnął w coś o czym nie mam pojęcia , szkoda okresu w którym mogliśmy ugrać dużo ranking teraz spada i teraz jak nawet będzie gra wyglądała świetnie cięzko będzie się zakwalifikować do pucharów DZIĘKUJE PANIE PREZESIE ZA TAKĄ WSPANIAŁĄ I CUDOWNĄ GRE LEGI

odpowiedz
MARKUS - 09.10.2020 / 13:40, *.t-mobile.pl

NASZA LEGIA GRA piach od rundy mistrzowskiej zakontraktowano NAZWISKA a nie piłkarzy prezes i SKALTING I pion sportowy ZEROWY źle zarządzanie zespół nie PRZYGOTOWANY INWESTOR NA WCZORAJ powodzenia 4 LATA bez Europy tam jest SZMAL a nie w naszej lidze błąd za błędem I co roku powielany jest I NIE wyciąga się wniosków

odpowiedz
grzesiek - 09.10.2020 / 13:17, *.centertel.pl

Kucharski tez jest winny. Oprocz wszołka i boruca to zadnego konkretnego transferu ostatnio nie bylo....za to transferow z klubu bylo troche...

odpowiedz
Marcel - 09.10.2020 / 13:03, *.t-mobile.pl

Na tym zdjęciu Konrad Paśniewski gra w węża na Nokii 3210 :D

odpowiedz
Karlito - 09.10.2020 / 12:53, *.com.pl

Mioduski popełnia mnóstwo błędów. Nie odejdzie, bo mu ego nie pozwala. Nie twierdzę, że chce źle dla Legii, ale wychodzi jak wychodzi.
Ale Kucharski ma rację - każdy zawodnik jest pod formą. Jak dyspozycja fizyczna jest kiepska, to nie da się pokazać umiejętności. Przecież jeszcze niedawno Legia wrzucała 3, 4, 5 czy 7 bramek, grała efektownie i efektywnie, zajeżdżała przeciwników kondycyjnie. Wielu zmian personalnych nie było, a wygląda to bardzo źle.
Błąd został popełniony w przygotowaniu fizycznym, bo wszyscy nagle grają słabo, dosłownie wszyscy. Nie jeden, nie dwóch, ale 10-11. Jędza z Lewczukiem babole, Karbownik bez błysku, środek pomocy słabo, nawet Luqui ma tylko przebłyski.

odpowiedz
wiaderny - 09.10.2020 / 13:02, *.landkreismol.de

@Karlito: od sezonu 2016/2017 rozwalili druzyne. Niech najlepiej powie jakie umiejetnosci jako Dyrektor Sportowy potrafi wniesc do zespolu, aby podniesc jego poziom. Jak narazie spada.

odpowiedz
grzesiek - 09.10.2020 / 13:57, *.centertel.pl

@Karlito: pisalem jakis czas temu ze duza wine ponosi wcale nie Legia a esa37 z prezesem bonkiem na czele. Krotsze urlopy. Krotszy okres na regeneracje i to jest chyba odpowiedz na twojego posta. Choc jak pisalem to, to wiekszosc osob mnie wysmiala albo nie zareagowala wcale na posty. A prezes boniek ma bardzo duzo znajomych w mediach wiec nikt go nie ruszy i nie wytknie bledu z esa 37.
18 druzyn to tez po mojemu nie jest dobry pomysl. Dobrze bylo z 16. Wtedy przyjezdzaly na prawde znane matki na polskie stadiony i potrafily dostać od Polakow. A teraz sytuacja odwrotna. Znana marka Legia odpada z luksemburgiem, azerbejdzanem. Zostało kosowo i san marino.

odpowiedz
Ja - 09.10.2020 / 16:09, *.vectranet.pl

@grzesiek: niestety, ale nie masz racji. Esa37 funkcjonuje od sezonu 13/14. A więc:

13/14 Legia w LE, odpadamy w grupie
14/15 Legia w LE, odpadamy w 1/16
15/16 Legia w LE, odpadamy w grupie
16/17 Legia w LM, spadamy do LE, gdzie odpadamy w 1/16
17/18, 18/19, 19/20, 20/21 - brak awansu do grupy.

Od 2017 właścicielem Legii jest Pudel. Wnioski pozostawiam czytelnikom.

odpowiedz
grzesiek - 09.10.2020 / 18:02, *.centertel.pl

@Ja: no tak ale zauwaz ze esa 37 spowodowala na pewno pierdzielnik w klubach. Trzebalo wprowadzic nowy system przygotowania fizucznego ktory zakladal optimum formy na 7 ostatnich meczow. Zanim to sie wszystko pozmienia wejdzie w organizmy pillarzy. Pilkarzom przestawia sie za przeproszeniem nogi. No to sie schodzi. Az tu nagle bum pillarze bez formy w sierpniu kszdy zastanawia sie o co chodzi. Czy na prawde polska liga jest gorsza od azerskiej( lech pokazal ze nawet od belgijskiej wcale nie jest) ....a problem pewnie lezy w zmianach eprowadzonych kilka lat temu. Tak mi sie wydaje. Tak samo jak chodzisz do pracy i masz duzo na glowie to czas zapieprza jak opetany i wiele waznych rzeczach tez sie zapomina. Tak samo w Legii skoro byla reforma ligi to cos na pewno dodano do przygotpean cos odjeto i wynik koncowy wyszedl jak sie okazuje zly. Do tegk nieudolne rzady mioduskiego i mamy to co mamy

odpowiedz
Karlito - 09.10.2020 / 22:03, *.com.pl

@grzesiek:

odpowiedz
Karlito - 09.10.2020 / 22:11, *.com.pl

@grzesiek:
Nie moge z tym sie zgodzic, ze problemem jest ESA37. W iinych ligach graja podobne ilosci spotkan. Ale co bedziemy szukac za granica - jakos Lech, Gornik, Rakow i kilka innych zespolow nie ma z tym problemu. Biegaja, az milo popatrzec. Od momentu rozpoczecia rozgrywek po koronaprzerwie, jeszcze w zeszlym sezonie, gramy bardzo slabo. Wszyscy winia za ten stan rzeczy Mioduskiego, ale przgotowanie kondycyjne nie zalezy od niego. Legia jest przez wiekszosc tlamszona fizycznie, chociaz jakosciowo mamy calkiem mocna ekipe.

odpowiedz
Johny Mc Kayne - 09.10.2020 / 11:18, *.vectranet.pl

Panie Kucharski.... ale Pan pier*..sz głupoty!

odpowiedz
Pepe - 09.10.2020 / 11:26, *.t-mobile.pl

@Johny Mc Kayne:
On to wie, Ty to wiesz i My to wiemy. Od samego początku samodzielności w Legii Mioduskiego mówi się jedno (to co ludzie mają usłyszeć), a robi drugie (to na czym da się zarobić).

odpowiedz
CWKS (L) - 09.10.2020 / 11:01, *.t-mobile.pl

A ja to powiem tak: Nie ma dyrektora sportowego, a kase i tak trzeba mu płacić

odpowiedz
wiaderny - 09.10.2020 / 10:48, *.landkreismol.de

aaaaaahhhhhhaaaaahhahhaaa

odpowiedz
Pawciu - 09.10.2020 / 10:31, *.net.pl

Moze Mioduski nie znajacy sie na pilce lyka te tłumaczenia, ja tego nie kupuje...

odpowiedz
Grzegorz - 09.10.2020 / 09:59, *.skyware.pl

Zgadzam się Miodulski źle prowadzi Legie, ale jako odejdzie i jego kasa to kamień na kamieniu tutaj nie zostanie , przecież nik nie da złamanego gosza i będzie jak z Wisłą

odpowiedz
lob - 09.10.2020 / 12:12, *.chello.pl

@Grzegorz: nie odejdzie..........przepadł by wtedy na salonach, a to się najbardziej liczy...........

odpowiedz
Siłka - 09.10.2020 / 09:53, *.47.62

No i zmienił A drużyna nie awansowała do europejskich pucharów i dalej funkcjonuje źle
To po co zmiana?!

odpowiedz
wiaderny - 09.10.2020 / 10:54, *.landkreismol.de

@Siłka: Z calym szacunkiem dla ludzi z malych miast, jednak jak chlopak z wioski spod Lukowa w woj. lubselskim ma za zadanie zbudowac klub na poiomie europejskim, to nie moze sie to wszystko udac. Tutaj trzeba kogos otrzaskanego w swoim fachu.

Kiedys myslac " poziom europejski" mialem na mysli glownie Europe Zachodnia. Teraz synonimem europejskiej (dobrej) pilki jest juz cala Europa. Tyllko nie ma w niej Legii, druzyn z Malty i Giblartatu. Od reszty dostalismy lomot. Nawet pyry "sa w Europie"

odpowiedz
Real deal - 09.10.2020 / 13:37, *.02.net

@wiaderny: Gosciu ,duze miasto wieksze mozliwosci- rozumiem,mieszkam.Male brak,tylko samo miasto ,miastem,trzeba dupe ruszyc I chciec,to w wiekszosci powoduje sukces.Poczytaj o ludziach z wiosek I malych miasteczek ,histori troche a zobaczysz.Bo moze jeden z twoich idoli wyszedl wlasnie z takiej dziury ,a Ty myslisz ze warszawiak.

odpowiedz
wiaderny - 09.10.2020 / 14:10, *.landkreismol.de

@Real deal: A jednak. Checi to nie wszystko. Lata komuny spowodowaly to, ze w Polsce nadal istnieje sytuacja, ze mozna osiagnac sukces, nie majac odpowiedniego backgroundu. Mozna w hierarhii spolecznej przeskoczyc kilka oczek. Np. w Wielkiej Brytanii, USA czy Austrii to nie mozliwe, o ile nie masz szczecia, zeby sie wybic nie majac odpowiedniego backgroundu.
To skad pochodzisz, co wynosisz z domu, jakie dostajesz mozliwosci ksztalcenia, kto cie w zyciu popycha dalej, w duzej mierze determinuje to kim w przyszlosci bedziesz i co osiagniesz. Jak dostajesz wyksztalcenie i mozliwosci do rozwoju i przy tym odpowiednia pomoc to masz od razu handicap. Oczywiscie praca i checiami wiele nadrobisz , ale to nie wszystko. potrzeba tez szczescia, cech charakteru.

Dyrektor sportowy mial checi i ciezko pracowal, ale jak sie okazuje nie wyszlo.

Przykladem jest moj ulubieniec, byly prezes BL. Pochodzi z dobrze sytuowanej rodziny i latwiej bylo mu osiagnac sukces, bo na poczatku duzo dostal. Fakt. potrafil to jeszcze odpowiednio wykorzystac. Kolejnym takim przykladem moze byc Donald trump.

odpowiedz
Rymek - 09.10.2020 / 14:20, *.234.241

@Real deal: dokladnie, przyklad Henrego Lloyda albo Patek Phillip

odpowiedz
Witam - 09.10.2020 / 09:45, *.inetia.pl

Klub jest - nie ma dyrektora tylko jakiś amator.

odpowiedz
Łubudubu - 09.10.2020 / 09:40, *.orange.pl

Asekuranckie dyrdymały. Najlepiej dać gościowi pękniętą łopatę i jak sobie stopę skaleczy to go wyrzucić mówiąc że nie umie kopać. Brawo. Do polityki idź baranie bo tam się sprawdzisz przegrywie bez honoru

odpowiedz
Leon - 09.10.2020 / 09:38, *.skyware.pl

Kto sędzuje ????? Złotek nie.

odpowiedz
Aster - 09.10.2020 / 09:35, *.play-internet.pl

O co Tu ludzie Chodzi???????
Karbownik 5.5 mln euro
Novikovas 250 tys euro
Majecki 7 mln euro
Szymański 5.5 mln euro
Niezgoda 3.6 mln euro
Carlitos 1.8 mln euro
Kulenovic 1.6 mln euro
Czyli Legia ma pewny przychód z transferów minimum 25,25 mln euro czyli 113 625 000złotych co się dzieje z tymi pięniedzmi to jakaś pralnia pieniedzy czy oco chodzi że lokaty ma budzet transferowy na poziomie 150 tys euro i Juranovica za 400 tys euro bierze w kredens bo nie ma kasy?????

odpowiedz
czizys - 09.10.2020 / 10:26, *.virginm.net

@Aster: Masz tu jak na dloni :) Ze prezes zarabia miliony pierdzac cos o domykaniu budzetu.....
Dziwi mnie ze ludzie nie widza tego od 3 lat. I daja sie prowadzic jak jakies barany tymi slabymi klamstwami prezesa. On wysysa Legie koniec kropka....

odpowiedz
Ja - 09.10.2020 / 10:43, *.vectranet.pl

@Aster: Wszystko się zgadza. Teraz może lista strat. Posiłkowałem się transfermarkt, ceny w Euro.

1) Cały zaciąg lato 2017:

a) Moneta - przyszedł za 100 k, odszedł za frytki.
b) Berto - przyszedł za 100 k, odszedł za darmo.
c) Mączyński - przyszedł za 400 k, odszedł za darmo.
d) Sadiku - przyszedł za 750 k, odszedł za 1 mln. Jedyny szrot z tego okna, który się zwrócił.
e) Astiz - jedyny transfer, który okazał się jakoś tam sensowny (co prawda na pół roku ale zawsze). Za darmo.

2) Wymiana Magiery na Jozaka i jego świtę, zmiana dyrektora sportowego na pajaca Kepcjiję. Odprawa dla Magiery pewnie mała nie była, bo ledwo nowy kontrakt podpisał.

3) Zaciąg zima 2018:

a) Antolić - 750 k, odejdzie prawdopodobnie za darmo.
b) Vesović - 400 k, jedyny gość do którego ostatnio nie można mieć pretensji, bo ciągnął Legię za uszy, a teraz się rehabilituje.
c) Philipps - 250 k, odszedł za darmo.
d) Remy - za darmo, ale pensja na pewno do najmniejszych nie należała. Odejdzie pewnie też za darmo.
e) Kudrjavcevs - ten ruch nawet zrozumiały, wzięli, mógł wypalić, nie wypalił to do widzenia. Mało kosztowna pomyłka.
f) Eduardo - niby za darmo, ale dostał gwiazdorski kontrakt. Odszedł, gdy kontrakt się skończył.
g) Cafu - wypożyczenie z obowiązkiem wykupu i odroczoną płatnością, razem 800k plus pensja. Sprzedany za 2 razy mniej.
h) Mauricio - kosztowne i kretyńskie wypożyczenie, nie wiem czy zagrał 90 minut.
i) Brian Iloski. To nie wymaga komentarza.

Dodajmy też do tego takie perły transferowe, jak:
- oddanie za darmo Dąbrowskiego do Zagłębia, po uprzednim wypłaceniu mu całej pensji
- oddanie Wieteski do Górnika definitywnie, by potem go za pół roku wykupić
- oddanie Jodłowca do Piasta na wypożyczenie, jednocześnie płacąc 100% jego pensji, co poskutkowało tym, że niewiele ponad rok później zdobył bramkę przesadzajacą o stracie tytułu
- Czerwiński jak wyżej (przynajmniej potem go Piast wykupił, więc może wyszło na zero)
- rozwiązanie kontraktu z Chukwu, płacąc mu kilka następnych, gigantycznych pensji
- oddanie za darmo takiego grajcara jak Guilherme

4) Kosztowny i szkodliwy dla poziomu sportowego wyjazd na Florydę.

5) Pozbycie się Jozaka i części jego świty, odprawy. Nieudolna próba oszczędności poprzez zostawienie Klafuricia, nowy kontrakt i późniejsza zamiana na Pinto. Więc następne odprawy.

6) Zaciąg lato 2018:

a) Wieteska - 125 k.
b) Kante - za darmo, spory kontrakt
c) Martins - za darmo, spory kontakt
d) Carlitos - blisko 400 k, ale przynajmniej się zwrócił... Już rok później.
e) Wymiana Michalaka, któremu nie dali szansy, na średniego Stolarskiego. Plus pewnie dopłata, bo nie wierzę żeby Lechia oddała młodzieżowego reprezentanta Polski, z kilkoma występami w ekstraklapie na koncie, za gościa z 1 ligi.

+ Oddanie Brozia, Pazdana, Szwocha za darmo. I Kopczynskiego do ligi, która ruszała 4 miesiące po starcie wypożyczenia. Po to, żeby się ogrywał rzecz jasna.

7) Zaciąg zima 2019:
a) Salvador Agra - 500 k, odszedł za darmo.
b) Kostorz - 200 k, odejdzie pewnie też za darmo bo albo tuła się po niższych ligach na wypożyczeniach albo przesiaduje w gabinetach lekarskich.
c) Rocha - 150 k, odejdzie za darmo bo jest ultraszrotem
d) Medeiros - kosztowne wypożyczenie, oczywiście bez gwarancji wykupu. Więc go nie było.

8) Rozwiązanie kontraktu z Pinto i jego świtą = odprawy.

9) Odejście za darmo: Hlouska, Hamalainena, Kucharczyka, Obradovicia, a ostatnio Nagya (1 mln euro straty na nim samym).

10) Zwolnienie Vuko po uprzednim podpisaniu z nim kontraktu.

Do wszystkich zwolnionych piłkarzy dopisać by należało wszystkie ich pensje. I tak to się kręci w tej Legii.

odpowiedz
Franco - 09.10.2020 / 11:00, *.plus.pl

@Ja: dzięki. Kawał dobrej roboty.

odpowiedz
czizys - 09.10.2020 / 11:03, *.virginm.net

@Ja: No i tak to wyglada. W sumie to az ciezko nie odniesc wrazenia ze caly ten pier..nik zostal zaplanowany haha bo jak mozna tak zniszczyc klub.... wrecz nie mozliwe zeby tyle pomylek i hooyowych decyzji zostalo podjetych. Mioduski to cwaniak i czysci klub

odpowiedz
Pierdoła Miarek Daruski - 09.10.2020 / 11:36, *.110.130

@czizys: Chcialem Ci powiedziec, ze nie znasz sie na rzeczy. To wszystko wymaga doglebnej analizy problemu. Przegadamy to na spotkaniu zarzadu i wyciagniemy wnioski. Bedzie jeszcze dobrze. Badzmy razem.

odpowiedz
Ja - 09.10.2020 / 11:54, *.play-internet.pl

@Franco:, @czizys, jeszcze zapomniałem o szrocie Pasquato vel "nowy Vadis" , którego Dariusz kupił za 250 k i oddał za darmo. Tak czy siak dzięki za propsy, niech inni widzą skalę problemu (czy może "Pudlemu"?) w szczegółach. A omówić transfery z dwóch ostatnich okien na pewno też przyjdzie czas.

odpowiedz
lob - 09.10.2020 / 12:10, *.chello.pl

@Aster: za Majeckiego druga rata 3,5 mln. Euro wpłynie w styczniu 2021.........Chłop został sprzedany na raty do bogatego klubu, co swoją kasą zasypał by stadion Legii.........

odpowiedz
oLaf - 09.10.2020 / 14:32, *.vectranet.pl

@Ja: dobre zestawienie, pokazuje że cały ten zagraniczny szrot za 200-500 000 Euro jest... zwykłym złomem.

Z polskich jedynie Mączyński totalną porażką. Jedynie na młodziakch można zarobić...

PS brakuje mi 2-ch drewniaków z Czech... ; )) (Necid i Pekhart)

odpowiedz
Ja - 09.10.2020 / 15:56, *.vectranet.pl

@oLaf: Necida nie liczyłem, bo jednak został on sprowadzony, gdy pakiety właścicielskie mieli także Leśny i Wandzel, więc ta czeska porażka idzie na konto ich trzech. Pekhart to kwestia tegoroczna, a ja robiłem zestawienie tylko do zimy 2019, z wyłączeniem zawodników którzy już odeszli z klubu.

odpowiedz
dino - 09.10.2020 / 19:33, *.vtelecom.pl

@Ja:
Szacun Kolego, nie wiediałem że Kucharski z Pudlem to aż tacy nieudacznicy

odpowiedz
grzesiek - 09.10.2020 / 09:31, *.centertel.pl

No i to jest wlasnie glupie myslenie. Co dało zwolnienie Vuko? A no nic nie dało tylko wiekszy balagan teraz bedzie na boisku.

Lepiej zadac sobie pytanie czemu najgorsza forma przypada na sierpień i wrzesień?

odpowiedz
Kibic emeryt - 09.10.2020 / 09:25, *.centertel.pl

Taka jest właśnie prawda o naszej Legii z jednym wyjątmiem ale dużą winę ponosi sam autor i za to powinien być zwolniony .Głównym celem był awans a sprowadza się gościa do odbudowy z brakiem możliwości i wykupu???To tylko jeden z przykładów nie do obrony .

odpowiedz
czizys - 09.10.2020 / 09:24, *.virginm.net

Obludnicy... Slowem nie wspomna o tym ze to oni stworzyli druzyne niezdolna do grania. Zwalanie winy na wszystko i umywanie racek. Przeciez ten klaun zostal przez mioduskiego wyslany na linie frontu zeby zebrac caly obstrzal .... argumenty ma zalosne. Kucharski czlowieku to wy z miodkiem stworzyliscie grupe nie znajacych sie pilkarzy z ktorych polowa ma zaleglosci roczne albo i wieksze! Mioduski pierwszy winny wszystkiego a ty parobku za nim nastepny w kolejce! Musicice zniknac z tego klubu im predzej tym lepiej. Mioduski oddaj wladze w pionie sportowym zapalencom z sercem. Bo korposzczury zniszczycie to co zostalo!!! Chcemu ludzi obeznanych w pilce i szanowanych w swiecie pilki z autorytetem i kontaktami. Mioduski nie nadajesz sie sama twoja osoba wprowadza zament bo pilkarze nie widza zadnej stabilizacji i planu wiec ich potencjal jest nie wykorzytany czyli maleje.... mentalnie jak i fizycznie sie kurcza. Zawijajcie sie z tego klubu ale wczesninieij zjdzcie odpowiednich zastepcow... mysle ze aleko ninieietrzeba szukac. Miodek lapsie jak ci zalezy na dobrze Legii wykonaaj ten ruch!!!!!!!

odpowiedz
Mck - 09.10.2020 / 09:12, *.t-mobile.pl

Pehart to jest twoj kot..Juranivuc też..Sprowadzenie w większości pomocników i napastników pod których każdy zespół się ustawia wysoko bo ich dynamika jest taka ze szybciej by Boruc dobiegł za akcją..Chyba ze graliśmy na farta czyli dośrodkowanie i może wpadnie..Poprostu jak chce się grac to się gra teraz kreatywnie a nie jak Jak w Polskiej Lidze laga i jakoś bedzie..Wie Pan słaby wywiad tak jak slabe rozeznanie na rynku..Z każdym zespołem co odpadaliśmy mial.jakiegos szybkiego napastnika ze nasi obrońcy byli 90 minut w strachu ze jak będzie prostopadła pilka to się obsraja i niestety tak było..A obrońcy przeciwników mogli ale patrzec z litości..Wez zagraj z Pechartem w Polu Karnym...Litosci..Nigdy nie bylem tak wkur...

odpowiedz
Po(L)noc - 09.10.2020 / 09:07, *.73.156

"Chcieliśmy dać drużynie dodatkowy bodziec"
Przyznam, że do tej pory nie byłem przeciwnikiem obecnego prezesa, wręcz widziałem w jego poczynaniach jakiś cel, doszukiwałem się długo terminowej ścieżki.
Jednak ostatnią zmianą trenera przesunął mnie do chyba licznego grona przeciwników. I nie przez to że odpadliśmy z pucharów i obecnie słabo wyglądamy sportowo, ale właśnie przez to, że wywalił trenera, w którego każdym geście widać przywiązanie do klubu, kilka tygodni po tym jak odzyskał mistrzostwo, zamienił go na trenera pod każdym względem gorszego, licząc, że przed najważniejszym meczem sezonu pod kontem finansowym, da drużynie 'dodatkowy bodziec'.
Ryzykować to można w kasynie, a nie w klubie piłkarskim. Tutaj potrzeba stabilizacji.
Niestety, ten ruch pokazał, przynajmniej mi (bo wcześniej tego nie dostrzegałem), że może i nasz prezes chce dobrze, czego mu nie chcę odebrać, ale do prowadzenia klubu piłkarskiego się niestety nie nadaje....

odpowiedz
hajdukL - 09.10.2020 / 11:56, *.77.242

@Po(L)noc:
Mam podobnie jak Ty.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 09.10.2020 / 09:03, *.orange.pl

Właściciela nie ma nigdy nie było. Dyrektor sportowy to taki przysłowiowy frajer osiedlowy nieudacznik i lebiega . MIODUSKI LICHWIARZU WONT Z LEGII

odpowiedz
Łysy tym razem bez packi - 09.10.2020 / 10:16, *.play-internet.pl

@MIODUSKI KONFABULANT :
Masz rację kolego w 100%! Zgadzam się i w ramach tego zamiast kolejnej spiny i solówki (którą i tak byś przegrał) może przed meczykiem jakieś piwko ziomek? Będę z kumplem, wywalimy kilka browarków i na meczyk. Pozdro!

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 09.10.2020 / 10:43, *.orange.pl

@Łysy tym razem bez packi:

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 09.10.2020 / 10:47, *.orange.pl

@Łysy tym razem bez packi: jestem nie pijacy, raczej trenujacy , trening możemy zrobic jak ćwiczysz. To czy byś wygrał czy przegrał to by się okazało po starciu. Jedzie ktoś WSPIERAĆ BRACI Z SOSNOWCA W Bełchatowie.

odpowiedz
eduardo - 09.10.2020 / 08:48, *.249.78

Właściciel jest - Prezesa nie ma
Bazarowicz jest - Dyrektora sportowego nie ma
Wuefista jest - Trenera nie ma

odpowiedz
Ja - 09.10.2020 / 08:43, *.vectranet.pl

Czyli, krótko mówiąc, wina trenerów, bo Radek nasprowadzał takich kotów, że głowa mała. Powoli zaczynam rozumieć, dlaczego Mioduski jeszcze go trzyma - w unikaniu odpowiedzialności nie mają sobie równych. Obaj.

odpowiedz
lob - 09.10.2020 / 08:24, *.chello.pl

Szrotu nasprowadzał, a teraz zwala winę na wszystkich tylko nie na siebie.
No i najlepsze jest to łganie - "Kucharski przyznał, że Legia sprzedała Michała Karbownika poniżej wartości, choć klub nie stanął nad finansową przepaścią."
Nie musieli sprzedawać poniżej wartości, ale chcieli pewnie zrobić prezent angolom przynajmniej za 5 mln. Euro....Mają chłopy gest, a co nie można ?

odpowiedz
(L)ukasz - 09.10.2020 / 08:17, *.zicom.pl

"Prowadząc biznes właściciel patrzy, czy jest szansa osiągnąć sukces. Jeśli ma wątpliwości, działa, coś zmienia, by zrealizować wyznaczony cel. Drużyna funkcjonowała źle od początku rozgrywek, stąd zmiana.
" - to jest nasz prezes...i jego biznes.

odpowiedz
Kibolek - 09.10.2020 / 09:09, *.orange.pl

@(L)ukasz: To jest twój prezes : lichwiarz paser oszust złodziej nieudacznik . I pewnie jak ty chodzi grzecznie w maseczce jak każdy covidianin 19sty

odpowiedz
Kibic - 09.10.2020 / 10:22, *.centertel.pl

@Kibolek :
Poknij sie w ten gupi leb. Ty jesteś Covidowcem roznosicielu!

odpowiedz
Kibolek - 09.10.2020 / 10:54, *.orange.pl

@Kibic: A ty zwykłym frajerem DONOSICIELU , bo sprzedales sąsiada

odpowiedz
(L)ukasz - 09.10.2020 / 13:00, *.zicom.pl

@Kibolek : nie zrozumiałeś sarkazmu? nie ma o czym gadać

odpowiedz