Mateusz Różański w meczu Legia U14 - Ostrołęcka APN 07 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze piątkowe i sobotnie

Legia U15 pokonała 11-0 Widzew i utrzymała prowadzenie w CLJ U15 (gr. A). Ta sztuka nie udała się juniorom starszym, którzy ulegli 3-6 Polonii '04 i stracili na jej rzecz 1. miejsce w tabeli. Zespół U16 pokonał 6-1 Radomiaka, grając przez blisko 50 minut w 10-kę. Legia U14 wygrała 9-1 z APN Ostrołęka. Najmłodsza drużyna Legii (U9) pokazała się z bardzo dobrej strony w spotkaniu ligowym z Agrykolą. Gracze o rok starsi zagrali z kolei z Olimpijczykami Warszawa.

Juniorzy UWKS Legii zremisowali 0-0 z Victorią Sulejówek.

CLJ U17: MKS Polonia Warszawa 04 6-3 (1-1) Legia U17
1-0 20 min. Kacper Włoch
1-1 28 min. Igor Strzałek (as. Kacper Knera)
2-1 54 min. Jan Piasek
2-2 58 min. Jordan Majchrzak (as. Bartosz Mikołajczyk)
3-2 60 min. Kacper Jakóbczyk
4-2 65 min. Kacper Jakóbczyk
5-2 66 min. Bartłomiej Piotrowski
6-2 68 min. Jan Piasek
6-3 85 min. Maddox Sobociński b.a.

Legia: Tomasz Zieliński [05] – Wiktor Puciłowski [05] Ż, Szymon Gaj [05], Sebastian Kieraś, Patryk Romanowski – Kacper Knera, Bartosz Mikołajczyk [05], Igor Strzałek (68' Szymon Grączewski [05]) – Dawid Kiedrowicz, Jordan Majchrzak, Bartosz Dziemidowicz (55' Maddox Sobociński). Rezerwa: Tomasz Okulicki, Fryderyk Janaszek.
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Norbert Misiak

Niezbyt udany weekend dla juniorów młodszych. W ostatnich dniach przed meczem okazało się, że do grona pauzujących z przyczyn zdrowotnych (kontuzje) dołączyły kolejne osoby, tak że trenerowi Gębarskiemu zostało do dyspozycji 8 (!) graczy z rocznika 2004. Zespół U16 też nie gra w pełnym zestawieniu, więc również mógł użyczyć jedynie ograniczoną liczbę zawodników. Tak zestawiona drużyną siłą rzeczy ustępowała fizycznie niezłej sportowo i silnej fizycznie drużynie wicelidera. Gospodarze próbowali atakować od pierwszych minut, ale Legia przez godzinę całkiem nieźle odpowiadała wychodząc dość umiejętnie spod pressingu, czego efektem były gole wyrównujące Strzałka i Majchrzaka. Potem jednak zabrakło sił i gra na jakiś czas się "posypała", czego efektem były 4 gole stracone w 8 minut. Legię było stać tylko na jednego gola, autorstwa Maddoxa Sobocińskiego. Warto zaznaczyć, że połowę goli dla dobrze grającej Polonii zdobyli niedawni legioniści - Kacper Włoch i Kacper Jakóbczyk. Szczególnie jeden z goli tego drugiego był przepięknej urody. Legia spadła na drugie miejsce, ale szczególnie młodsi gracze zyskali spore doświadczenie, które powinno procentować wiosną, gdy punkty zostaną "zresetowane", a drużyny walczyć będą o awans do półfinałów MP U-17.

Legia U16 6-1 (3-0) Radomiak Radom 05
1-0 15 min. Oskar Lachowicz (as. Lucio Ceci)
2-0 20 min. Oskar Lachowicz (as. Filip Borowski)
3-0 30 min. Oskar Lachowicz (as. Filip Borowski)
4-0 57 min. Filip Borowski (as. Franciszek Saganowski)
4-1 69 min. Marcin Manikowski (rzut karny)
5-1 74 min. Lucio Ceci (as. Filip Borowski)
6-1 88 min. Oskar Lachowicz (as. Lucio Ceci)

Strzały (celne): Legia 14 (9) - Radomiak 12 (11)

Legia: Aleksander Mickielewicz [06] – Franciszek Saganowski [06](65' Kacper Stankiewicz), Kajetan Pysz [06](46' Igor Szostek), Ignacy Morawski, Lucio Ceci – Filip Rejczyk [06], Oskar Lachowicz, Kacper Rojkowicz – Roman Zhuk [06](54' Gracjan Gawroński), Filip Borowski, Maciej Bochniak ŻCZ (43 min.). Rezerwa: Hubert Nowak [06](br)
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Kycko

Legia, w składzie złożonym w blisko połowie z graczy młodszego rocznika dość pewnie pokonała Radomiaka. W ciągu pół godziny hat tricka ustrzelił Oskar Lachowicz, ale jeszcze przed przerwą, za 2 żółte kartki boisko musiał opuścić Maciej Bochniak i kibice mogli mieć odrobinę niepewności co do dalszego przebiegu meczu. Trzeba zauważyć, że Radomiak miał istotnie kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola, ale na posterunku najczęściej był Aleksander Mickielewicz, który skapitulował dopiero przy rzucie karnym. Legia grając po przerwie trójką obrońców również stwarzała sobie okazje bramkowe, a grała przy tym bardziej skutecznie niż goście. Dzięki zachowaniu przewagi w posiadaniu piłki, nasi gracze byli w stanie wytrzymać tempo gry praktycznie do końca. Golami popisali się jeszcze Lucio Ceci, Filip Borowski (obaj bardzo aktywni w dzisiejszym meczu) i ponownie Lachowicz. Dziesiąte zwycięstwo z rzędu daje oczywiście podopiecznym Artura Kalinowskiego pewne prowadzenie w tabeli, z 8 punktami przewagi nad Polonią.

CLJ U15: Legia Warszawa 11-0 (5-0) Widzew Łódź 06
1-0 7 min. Jakub Kowalski (as. Karol Kosiorek)
2-0 7 min. Jakub Żewłakow (as. Jakub Kowalski)
3-0 25 min. Jakub Chodkowski (as. Karol Kosiorek)
4-0 36 min. Tomasz Rojkowski (as. Jakub Żewłakow)
5-0 38 min. Tomasz Rojkowski (as. Karol Kosiorek)
6-0 50 min. Tomasz Rojkowski (rzut karny po faulu na nim samym)
7-0 52 min. Mateusz Szczepaniak b.a.
8-0 68 min. Mateusz Sitek (as. Oliwier Olewiński)
9-0 73 min. Piotr Zieliński b.a.
10-0 74 min. Mateusz Sitek (as. Mateusz Szczepaniak)
11-0 77 min. Jakub Kowalski (as. Mateusz Sitek)

Strzały (celne): Legia 25 (15) - Widzew 6 (2)

Legia: Michał Malinowski (41' Miłosz Kaniasty) – Oliwier Olewiński, Rafał Boczoń (61' Maciej Saletra), Fryderyk Misztal, Jakub Grzejszczak – Kacper Bogusiewicz, Jakub Chodkowski (56' Igor Rosa), Jakub Żewłakow (51' Mateusz Szczepaniak [07]) – Karol Kosiorek (61' Mateusz Sitek), Tomasz Rojkowski (51' Piotr Zieliński), Jakub Kowalski
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Legia U14 9-1 (4-0) Ostrołęcka APN 07
1-0 1 min. Mateusz Różański (dob. strzału Igora Busza)
2-0 8 min. Aleks Płoszka (as. Mateusz Różański)
3-0 15 min. Igor Busz (as. Mikołaj Kotarba, głową)
4-0 23 min. Aleksander Iwańczyk (as. Mateusz Różański)
5-0 51 min. Michał Korba (as. Jan Leszczyński)
6-0 56 min. Maciej Jeleński (as. Michał Korba)
7-0 58 min. Maciej Jeleński (as. Michał Korba)
7-1 65 min. Miłosz Olender (po solowym rajdzie)
8-1 78 min. Szymon Chojecki (as. Kuba Nawrocki)
9-1 79 min. Maciej Jeleński (as. Michał Reterski)

Strzały (celne): Legia 38 (25) - APN 3 (1)

Legia: Dawid Ostrowski - Dawid Foks, Antoni Wasiak-Libiszowski, Leon Falecki, Mikołaj Kotarba, Mateusz Różański, Aleksander Iwańczyk, Kuba Solecki, Michał Korba, Aleks Płoszka, Igor Busz, Leon Ziętek, Michał Reterski, Maciej Jeleński, Kuba Nawrocki, Sebastian Baranowski, Szymon Chojecki, Jan Leszczyński.
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

UKS Olimpijczycy Warszawa 11 - Legia U10

Legia: Oliwier Frąckiewicz, Fryderyk Paprocki, Cyprian Lipiński, Stanisław Ziętek, Michał Kuć, Filip Wancerz, Szymon Wlazło, Maksymilian Albrecht, Julian Liwartowski
Trener: Łukasz Listwan

Nie było niespodzianki w meczu z Olimpią Warszawa. Gracze z Woli od początku mieli kłopoty z powstrzymaniem rozpędzonych legionistów, których w I kwarcie prowadził do boju Michał Kuć. Potem z dobrej strony pokazywali się też pozostali gracze Młodych Wilków. Praktycznie cały (dziś 9-osobowy skład) pokazał się dobrze w akcjach 1 na 1 jak i w rozwiązaniach zespołowych. Za tydzień jednak znacznie trudniejsze wyzwanie, mecz z Escolą Varsovia II. W pierwszej rundzie oba zespoły wystawiły niemal najmocniejsze możliwe składy i wymiana "gol za gol" trwała do samego końca. Zapewne tym razem również będzie ciekawie.

Agrykola Warszawa 12 - Legia LSS U9

Legia: Hugo Tatarnikov, Alexander Walkiewicz, Paweł Pacuła, Artem Lavrentiev, Marcel Stępniak, Dzidek Kinasiewicz, Mikołaj Borski, Maciej Dziankowski.
Trener: Mateusz Ludwiniak, II trener: Tymoteusz Neuff

Po pierwszym, udanym spotkaniu z Agrykolą przyszedł czas na rewanż. Połowę składu stanowili w piątek zawodnicy, którzy w tamtym spotkaniu nie mieli okazji zagrać - w tym mający najkrótszy, kilkutygodniowy staż w Legii Mikołaj Borski. Niezależnie od składu, legioniści spisywali się równie dobrze. Bardziej odważnie niż we wrześniu zagrali zaś gospodarzy, którzy mieli dzięki temu okazję cieszyć się parokrotnie po zdobytych bramkach. Podopieczni Mateusza Ludwiniaka spisywali się jednak niemal bez zarzutu, a ich ofensywna gra mogła się podobać. Dzięki odważnym zagraniom 1 na 1 i szybkim decyzjom na boisku stwarzali sobie bardzo dużo okazji do zdobycia gola, a kibice mieli dużo powodów do radości. Podobnie jak tydzień temu w meczu z FFK II Warszawa, legioniści schodzili z boiska z podniesionymi czołami.

I liga woj. U18: UWKS Legia 03/4 0-0 Victoria Sulejówek 03/4

UWKS Legia: Stanisław Kucharski - Mirosław Tymczyszyn, Kacper Romanowski, Kacper Kubiszer (46' Filip Grygorczuk), Kacper Cetlin (46' Antoni Sidor [04]), Maksymilian Dobosz (46' Marcin Staszyc), Bazyli Grabiec [04], Sławomir Tymczyszyn (46' Karol Gozdalik), Oganes Kazaryan, Mateusz Zalega (46' Michał Rak), Kacper Polak (46' Filip Wolski) Rezerwa: Jakub Żołędowski (do 85')