Domagoj Antolić - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Antolić odejdzie z Legii

Wiśnia, źródło: Przegląd Sportowy

Wraz z końcem roku Domagoj Antolić pożegna się z Legią - informuje "Przegląd Sportowy". Chorwat nie dogadał się z klubem w sprawie nowego kontraktu, który wygasa 31 grudnia. Jeszcze niedawno wydawało się, że strony dojdą do porozumienia, jednak ostatecznie pomocnik okazał się dla mistrzów Polski zbyt drogi.

Latem po Antolicia zgłosiło się kilka zagranicznych zespołów, jednak w klubie doszli najprawdopodobniej do wniosku, że umowa z Chorwatem zostanie przedłużona i nie opłaca się go pozbywać. Ostatecznie do tego nie doszło, wobec czego warszawski klub nie zarobi na jego odejściu żadnych pieniędzy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (71)

+dodaj komentarz
Niech odchodzi - 18.10.2020 / 15:12, *.tpnet.pl

Ja wiem że wszyscy go chwalicie że solidny i tak dalej ale gość ma sporo piłkarskich wad : brak zwodu, brak zwrotności i dynamiki w poruszaniu się po boisku, brak strzału, brak techniki, człapanie zamiast biegania. Uważam że jeśli chcemy grać ofensywną piłkę (a musimy tak grać w ekstraklasie ponieważ reszta zespołów gra przeciwko nam defensywnie) to na tą pozycję potrzebujemy kogoś szybszego, zwinniejszego i z lepszą techniką (kogoś kto umie pograć z pierwszej piłki i szybko wystawić się na wolne pole). Nic generalnie do niego nie mam bo pokazywał zaangażowanie i walkę nie raz ale jeśli chcemy grać w europie to musimy mieć większe wymagania od piłkarzy na tak ważnej pozycji jak ta. To samo się tyczy napastnika który tylko głową umie grać oraz skrzydłowych którzy nie umieją dośrodkować ;)







odpowiedz
TeDe85 - 18.10.2020 / 08:47, *.chello.pl

Nie wiem po co psioczycie... Chcieli z nim przedłużyć, byli bliscy porozumienia, ale wszyscy widzieli się w europejskich pucharach... wtedy doświadczony Antolić by się przydał... teraz trzeba szukać oszczędności i przedłużanie umowy z 30-latkiem nie do końca ma sens - tym bardziej, że miał bardzo dobre tylko pół sezonu, a reszta to tak powyżej przeciętności pozwalające zdobyć MP. Gdybyśmy wiedzieli, że z pucharów będzie dupa to sprzedaliby go gdziekolwiek...

Osobną kwestią jest brak przedłużenia umowy już zimą 2019. Piłkarza z 2-3-5 letnią umową można brać jako trzon podstawowy w zespole i budować strategię i pomysł gry pod niego. A teraz? Nie wiadomo czy brać go w ogóle do składu, czy szukać zastępstwa, czy Antolić będzie zaangażowany na 100%, czy nie będzie bał się kontuzji... Może i ktoś go weźmie za darmo, ale kto by chciał kontuzjowanego piłkarza, który straci okres przygotowawczy przed drugą częścią sezonu i nie zgra się z zespołem?

odpowiedz
pol - 18.10.2020 / 00:31, *.chello.pl

loczek.........................chce osiągnąć status solidnego europejskiego klubu ściągając szrot za darmo i sprzedając (oddając) najlepszych..............powodzenia biznesmenie

odpowiedz
Pjoter - 17.10.2020 / 23:36, *.amazonaws.com

"Klub nie zarobi na Jego odejsciu żadnych pieniędzy"- jakies pytania???

odpowiedz
M.. - 17.10.2020 / 22:33, *.vectranet.pl

Kto według Was zasługuje na grę w Legii z obecnego składu?. Przecież to wszystko to najemnicy którzy w Legii w sercu nie mają.Liczy się dobry kontrakt i to wszystko.Legia to obecnie Kibice i tylko Kibice.Doczekalismy czasów,że piłka nożna to pralnia pieniędzy.Nikogo już nie obchodzi facet w szaliku na trybunach.Prezes z trenerem już nie odsyła zawodnika do rezerw bo menager może opieprzyć.To już jest koniec nie macie nic możecie odejść...Legia to Kibice.Klub to przemysł którego ja już nie wspieram.

odpowiedz
Bialy - 17.10.2020 / 22:24, *.orange.pl

"Budowanie" Wielkiej Legii według Mioduskiego nadal trwa. Zakończy się podobno w 2037 roku. Ręce kwa opadają co loczek zrobił z Legii..

odpowiedz
Do Prezesa Mioduskiego - 17.10.2020 / 22:23, *.vectranet.pl

Prezesie w pierwszej lidze też nie jest źle.

odpowiedz
BRL - 17.10.2020 / 12:47, *.chello.pl

Brawo zarząd!

odpowiedz
Witamina1916 - 17.10.2020 / 12:34, *.play-internet.pl

Antola nie bedzie mi brakować niech idzie , za niego lepszy byl cafu chociaż miał strzał z dystansu i dobrze zbudowany na środek pola A tez za free poszedł

odpowiedz
Gar Tar - 17.10.2020 / 09:58, *.vectranet.pl

Może to jest zapowiedź rewolucji kadrowej na którą wielu czeka.Ja też liczę na całkiem nowe rozdanie w tej kwestii.Uważam,że ta drużyna potrzebuje bardzo wielu zmian personalnych.Szkoda ale naprawdę nie widać żadnych perspektyw

odpowiedz
Sebo(L) - 17.10.2020 / 08:53, *.master.pl

Nigdy nie byłem jakimś zagorzałym zwolennikiem Antolicia. Szokiem było dla mnie wygranie przez tego mpiłkarza plebiscytu na piłkarza roku w Legii. Dla mnie niczym kompletnie nie imponował. Miał może rundę wiosenną poprzedniego sezonu przyzwoitą w swoim wykonaniu i tyle. Spodziewałem się po jego przyjściu na prawdę wiele ale okazało się,że to piołkarz,który nie wybija się ponad przeciętność. Słabo wygladały jego długie podania,najczęściej nie celne,przegląd pola ograniczał się do najbliższego zawodnika na boisku,wykonywanie stałych fragmentów gry też nie były najwyższych lotów.Jak dla mnie Legia nie odczuje kompletnie jego braku,szkoda tylko że nie dostanie za niego nawet złamanego grosza.

odpowiedz
Wolfik - 17.10.2020 / 14:24, *.mm.pl

@Sebo(L): Generalnie się zgadzam. Gdy mu zależało był jednak solidnym grajkiem jak na nasze warunki (solidnym, nie błyskotliwym). Czy jednak jego umiejętności piłkarskie były warte pensji jaką otrzymywał? Tutaj już można polemizować. Również uważam, że z ta stratą można żyć.

Ciekawe, jaką pensję płaci Legia zawodnikom pokroju Remy'ego czy Juranovicia. Bo jeśli tyle, co Antoliciowi to uważam, że trzeba mocno przewietrzyć szatnię. Z czasem z pewnością wyjdzie to na dobre.

odpowiedz
Szelka - 16.10.2020 / 21:51, *.chello.pl

Co tam covid; wystarczy dalsza aktywność "sportowa" Miodowego i Legia płynie...

odpowiedz
Arek - 16.10.2020 / 21:24, *.tpnet.pl

Brawa dla Darka! Który to już idzie za darmochę? Jak promocje to tylko w Legii. Codziennie niskie ceny.

odpowiedz
Ryj - 17.10.2020 / 01:18, *.com.pl

@Arek: a po co nam on tu jeszcze?

odpowiedz
:) - 16.10.2020 / 21:22, *.chello.pl

31 grudnia to przecież sylwester

odpowiedz
Elquatro - 16.10.2020 / 21:20, *.chello.pl

Niedomaga może

odpowiedz
powiś(L)e - 16.10.2020 / 21:18, *.chello.pl

Zawsze był drewniany i to jest wykładnia transferów Mioduskiego.

odpowiedz
TomTomTom - 16.10.2020 / 21:50, *.plus.pl

@powiś(L)e: racja chłopak racja drewno, zawsze to samo dostał piłkę kółeczko i podanie do najbliższego zawodnika. Z bogiem go out czy tam z allahem.

odpowiedz
Ryj - 17.10.2020 / 01:21, *.com.pl

@TomTomTom: od kółeczek to był Jodłowiec

odpowiedz
A jeszcze wcześniej, To Rysiu Staniek :D - 17.10.2020 / 03:07, *.247.21

@Ryj:

odpowiedz
Ryj - 17.10.2020 / 10:39, *.com.pl

@A jeszcze wcześniej, To Rysiu Staniek :D:
NO RACZEJ ???? TO BYŁA CHOCIAŻ LEGIA Z JAJAMI!

odpowiedz
Wolfik - 17.10.2020 / 14:27, *.mm.pl

@Ryj: No, z jajami. Tytułów nazdobywali, że hey. Zwłaszcza w pamiętnych meczach z Widzewem pokazali owe jaja.

odpowiedz
Jarosław Legię zbaw - 17.10.2020 / 16:40, *.play-internet.pl

@Ryj: od Jodły się odczep. Bez niego nie byłoby mistrza w czasach Czerczesowa. Szybko zapominacie stare zasługi. Tak jak po odejściu Niezgody. Pół roku minęło i w plebiscycie wybraliście Antolicia a mistrz był zasługą Niezgody. Odszedł Jarosław skończyło się granie tej drużyny.

odpowiedz
Jarosław Legię zbaw - 17.10.2020 / 16:40, *.play-internet.pl

@Ryj: od Jodły się odczep. Bez niego nie byłoby mistrza w czasach Czerczesowa. Szybko zapominacie stare zasługi. Tak jak po odejściu Niezgody. Pół roku minęło i w plebiscycie wybraliście Antolicia a mistrz był zasługą Niezgody. Odszedł Jarosław skończyło się granie tej drużyny.

odpowiedz
Stasiek - 16.10.2020 / 21:03, *.chello.pl

Tak szczerze to po cholere Legii stary przysłowiowy Słowak. Jak widać jego gra nie pomogła dostać się do LE więc nie ma problemu. Szczególnie, że ma wysoką pensję. Idźmy w ślady Pyrlandii i stawiajmy na młodych. Efektu WOW może od razu nie będzie, ale przynajmniej nie będzie też kaca po kolejnych sp$#$#nych eliminacjach.

odpowiedz
Powinny byc... - 16.10.2020 / 20:31, *.233.178

...Jeszcze niedawno wydawało się, że strony dojdą do porozumienia, jednak ostatecznie pomocnik poszedl po rozum do glowy i zrozumial, ze w obecnej sytuacji kadrowej i trnereskei Legii, jak i problemami i braku kompetencji wlasciciela, lepiej uciekac...

odpowiedz
PLBBOY - 16.10.2020 / 19:24, *.play-internet.pl

BUHAHAHA... Profesjonalizm. To słowo klucz w naszym klubie. Żegnam go bez żalu, ale sprawa została załatwiona w sposób żałosny.

odpowiedz
Wolfik - 16.10.2020 / 20:23, *.mm.pl

@PLBBOY: Dokładnie Kolego. Od początku sezonu widać, że klient ma wyje...ne na grę w Legii. To było gościa wystawić na listę i pożegnać z jakimkolwiek zyskiem. Jak potrafimy robić takie biznesy, to musi się to skończyć źle.

odpowiedz
dezet - 16.10.2020 / 18:28, *.chello.pl

jest coś takiego jak niegospodarność, niech się miodek nie zdziwi jak przyjdzie mu pozew jeśli nie wróci finansów Legii na właściwe tory, np. takie sprzed jego prezesury

odpowiedz
:) - 16.10.2020 / 21:19, *.chello.pl

@dezet: klub to jego własność może robić co mu się spodoba i tak jak mu wiatr zawieje

odpowiedz
Kibolek - 17.10.2020 / 11:40, *.telefonica.de

@:) : w dupie byłeś GOWNO lizałeś. MIODUSKI LICHWIARZU ZLODZIEJU WONT Z LEGII

odpowiedz
Raptus - 17.10.2020 / 11:59, *.chello.pl

@Kibolek: generalnie się zgadzam, ale co to jest wont? ;)))

odpowiedz
:) - 18.10.2020 / 15:57, *.chello.pl

@Raptus: i dont wont może

odpowiedz
bronek49 - 16.10.2020 / 18:02, *.chello.pl

taka polityka transferowa w Legi pozbywają się lepszych zawodników w tym wychowanków a przedłużają kontrakty z takimi asami Martins;Rocha Gwilla Pekart i kilku innych i opierają skład na oldbojach

odpowiedz
geds - 16.10.2020 / 17:12, *.chello.pl

do końca sezonu 16 piłkarzy zakończy kontrakty. Antolić jest jednym z nielicznych z którym warto przedłużyć. Z kim ci idioci zamierzają wejść na eliminacje latem 2021? Na wartościowych nowych ich nie stać. Do tego każdy nowy u nas to musi się jeszcze pół roku odbudowywać i adoptować. Idioci!!!

odpowiedz
Ja - 16.10.2020 / 17:34, *.stansat.pl

@geds: na co wejść? Gdzie? Eliminacje? Chyba o utrzymanie jak takie stworzą...

odpowiedz
Ja1916 - 17.10.2020 / 10:11, *.centertel.pl

@geds: eliminacje do czego? :D

odpowiedz
Kolejny raz pokaż super zarządzania klubem - 16.10.2020 / 16:51, *.com.tr

Serce boli jaki się patrzy jak Legia jest zarządzana.. Najlepiej wprowadzmy zasadę że zawsze trzymamy piłkarza do końca kontraktu tak aby na nim nie zarobić. W sumie czemu nie.. A jak już sprzedajemy to poniżej wartości rynkowej! W sumie to takie fair play.. Z duchem sportu! Gratulacje Panie Marszałku!

odpowiedz
Marcel - 16.10.2020 / 16:24, *.t-mobile.pl

Artykuł o Domagoju Antoliciu pt. "Antolić odejdzie z Legii", na zdjęciu Domagoj Antolić, stojący tyłem do obiektywu, że widać mu całe nazwisko na koszulce, ale dla pewności podpis pod zdjęciem: "Domagoj Antolić" :-D

odpowiedz
Jozin - 16.10.2020 / 17:03, *.centertel.pl

@Marcel: Ale ty głąb jesteś. Poczytaj o prawach autorskich...

odpowiedz
Marcel - 17.10.2020 / 21:50, *.t-mobile.pl

@Jozin: Głąb to cię robił, a mój komentarz był dla beki chłopczyku :-D Nie spinaj się tak, bo ci się kredki z plecaka wysypią ;-)

odpowiedz
Antyzygo - 16.10.2020 / 16:20, *.vectranet.pl

Janusze biznesu, kolejny raz.

odpowiedz
lob - 16.10.2020 / 16:15, *.chello.pl

I dobrze....jedna dobra runda na 3 lata to za mało.........niech teraz kroi z kasy Turków..............

odpowiedz
666 - 16.10.2020 / 17:37, *.chello.pl

@lob: A do nas w zamian Cholewiak bis, czy inna łamaga do odbudowy ????

odpowiedz
lob - 16.10.2020 / 20:50, *.chello.pl

@666: Przypomnij sobie jak on grał dwa lata temu..ile zjebków na niego było...żadne Cholewiaki czy inne dziadki...młody , szybki z głową na karku. Takich to u nas się znajdzie i w I lidze. Na Slisza też mówiono, że gdzie on do Legii, a teraz bez niego ciężko by było coś ugrać............ale i tak go pewnie lada moment opylą.............

odpowiedz
lob - 16.10.2020 / 20:55, *.chello.pl

@666: Dodam tylko, że jak przychodził do nas z Dinama Zagrzeb to na forach Dinama kibice się cieszyli, że człapaka się pozbyli za dobrą kasę...........

odpowiedz
Tym - 16.10.2020 / 15:34, *.22.8

Kurzawa jest bez kontraktu można się nad nim zastanowić

odpowiedz
oLaf - 16.10.2020 / 15:32, *.vectranet.pl

a niech idzie w p....u! Wobec braku gry nawet w LE w biednym i ogołoconym przez Miodka klubie nie ma pieniędzy na takich graczy.... już wiemy, że na siłę będzie grał Ślisz aby go sprzedać z zyskiem (a kosztował niebagatelne 1,8 mln Euro!!!) więc dla Antolica i tak byłąby ławka bo przecież maamy jeszcze innych super grajków (na nerwach) typu Gwilia ...

odpowiedz
Rytm - 16.10.2020 / 15:30, *.centertel.pl

I gdzie Mioduskiemu do Leśnodorskiego pod względem zarządzania klubem? Ci co byli po stronie pudla mają teraz swoją wymarzoną Legię. Wszystko spieprzył ten nieudacznik.

odpowiedz
Prawda - 16.10.2020 / 17:14, *.com.tr

@Rytm: prawda w stu procentach.. Ja zawsze uważałem że lepiej żeby Pan Bogusław został w Legii a Pan Dariusz odszedł. Ale jak doszło już do zmiany i Pan Dariusz przejął stery to stwierdziłem że nie można go oceniać i się bać skoro jeszcze nie wiadomo jak On będzie samodzielnie zarządzał. Niestety po kilku latach widać że klub jest cofniety o kilka lat pod względem sportowym. A sytuacje na ławce trenerskiej to istna komedia. Na prawdę wielki wstyd na skalę światową akcja z Panem Jozakiem i Są Pinto. A najśmieszniejsze jest to że Ci którzy coś dobrego zrobili w Legii sami się napatoczyli jak Magiera i Vukovic.. Jedynie przeżyć ten ciężki czas i czekać na lepsze dni pod wodzą nowego sternika klubu. Ewentualnie może Pan Dariusz pokaże trochę pokory i samokrytyki i zrezygnuje z funkcji prezesa i odsunie się od pionu sportowego.. Ciężko to sobie wyobrazić. A jeśli już do tego dojdzie to przy niezłej PR owej gierce żeby wyjść na zwycięzcę całej sytuacji.

odpowiedz
dino - 16.10.2020 / 15:14, *.plus.pl

Mioduski miał ponoć kregielnie i firmę budowlaną obie zbankrutowaly my zmierzamy w tym samym kierunku

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.10.2020 / 23:05, *.centertel.pl

@dino: Ma jeazcze cyrk, robi tam za klauna...

odpowiedz
jo - 16.10.2020 / 15:07, *.centertel.pl

Prezes Legii w ciągu swojej krótkiej kariery w tym klubie pokazał jak można drogo kupić i za darmo oddać. Pokazał jak można z klubu z tradycjami zrobić korporacyjne ścierwo. Trzeba być nie lada bałwanem żeby nie wyciągać wniosków i powielać te same błędy kupując i oddając za darmo. Nie możemy i nie powinniśmy się dziwić że wyniki sportowe będą coraz gorsze. kupowani są coraz bardziej przeciętni zawodnicy albo pozyskiwali tacy którzy w Legii mają się odbudować. Z młodzieży nie mamy już praktycznie nikogo na kim można byłoby zarobić jakieś sensowne pieniądze.

odpowiedz
pnk - 17.10.2020 / 02:22, *.chello.pl

@jo: Problem jest taki, że Legia nie działa jak korporacja. Nie zarabia, obniża swój poziom, nie jest konkurencyjna, jest chaos i brak strategii.

odpowiedz
nil - 16.10.2020 / 15:05, *.chello.pl

Dodam mały komentarz. Loczek się nadaje ale do pchania karuzeli

odpowiedz
czizys - 16.10.2020 / 14:58, *.virginm.net

Legia jest na dnie.... 3 lata to dosc szybko zeby wyssac i zniszczyc klub. Myslalem ze jeszcze ze dwa lata potrwa takie delikatne ogolacanie klubu. Ale mioduski ma rozmach i w 3 lata z klubu szanowanego nie tylko w polsce ale cos tam grajacego w europie zrobil posmiewisko i kompletnie rozmontowal poziom sportowy wymieniajac pilakrzy na coraz to gorszych... A wszystko powoli robil zeby moc w spokoju sie dorabiac. Ale teraz to w Legii jest taki chaos ze to sie w glowie nie miesci. Akademia otwarta to juz mozna pozbyc sie reszty cos znaczacych pilkarzy i zaczac handlowac mlodymi... jeszcze ze dwa lata magnes jakim JESZCZE jest Legia bedzie przyciagal potencjlanych kupcow na wyroby akademii. Brawo mioduski. Przyznam ci ze jestes nie tuzinkowym biznesmenem.... Ale juz nie filantropem ani zadnym milosnikiem sportu. Skrupulatnie i z zimna krwia zaplanowales jak wyj...ac miliony z klubu doprowadzajac go do ruiny. Wypisz wymaluj wisla krakow! Od 3 lat to powtarzalem a z kazda decyzja prezesa tylko sobie kiwam glowa ze ja to jednak mam rozkmine dobra... Mnie juz nic nie zaskakuje. Zastanawialiscie sie mordy czemu jego decyzje nie maja sensu i nie wiadomo o co w nich chodzi? Odpowiedz jest prosta... jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Taki mioduski jest ponad nami ze mysli kategoriami biznesowymi i umie to wykorzystac. A lepszzego miejsca nie mogl sobie znalezc.... najwiekszy klub w polsce... swiezo po sukcesach (JAK NA POLSKIE REALIA) w europie... jemu to po prostu nie moglo sie nie udac... I tak o to zostalismy ze tak powiem VYR...ANI przez pudla. Pieknie to wszystko poukladal. Nie ktorzy to zrozumieja a nie ktorzy mnie tu zaraz beda mieszac z blotem standard . No coz poradze ze mozg moj zapi...ala na potrojnych obrotach i takich leszczy rozkminia na biegu!!!!!

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 16.10.2020 / 18:54, *.247.68

@czizys: Dziś byłem w Muzeum Legii i zauważyłem 3 gwiazdki przy zdjęciu tego za.....a. Zastanawiam się skąd się wzięły?

odpowiedz
Pusia - 16.10.2020 / 14:51, *.play-internet.pl

Nigdy nie zachwycał, bałkańskie drewno i tyle...najlepiej podawał w bok i do tyłu...

odpowiedz
Ja1916 - 16.10.2020 / 14:49, *.vectranet.pl

nie pasował do Legii. tu trzeba spacerować 90minut po boisku i najlepiej niczym się nie wyróżniać.

odpowiedz
Meteor - 16.10.2020 / 14:48, *.t-mobile.pl

No trudno, raz się zarobi na sprzedaży zawodnika, a raz nie - ot normalna rzecz w świecie futbolu. Skoro nie doszli do porozumienia to znaczy że zapewne za dużo chciał za granie.

odpowiedz
czizys - 16.10.2020 / 14:59, *.virginm.net

@Meteor: Meteor chyba dopiero co z nieba spadles hahahaha ;)

odpowiedz
Michal - 16.10.2020 / 14:39, *.chello.pl

Ciekawe czy miodek odda za bilety?

odpowiedz
L.Miklas - 16.10.2020 / 14:17, *.support.pl

Pazerny dwa razy traci... Szkoda dobry grajek

odpowiedz
Mis - 16.10.2020 / 14:16, *.110.230

To bylo pewne, ze po wyrzuceniu Vuko duzo zawodnikow odejdzie. Mamy juz Karbo i Antolic

odpowiedz
Wojciec - 16.10.2020 / 14:14, *.tpnet.pl

Miodek cebula, janusz biznesu...

odpowiedz
King - 16.10.2020 / 14:12, *.tpnet.pl

K...wa mistrzowie biznesu. Straganu bym nie nie powierzył tym ludziom prowadzić bo by rzodkiewkę z pomidorami mylili. #miodekout

odpowiedz
Jam ci jam - 16.10.2020 / 14:10, *.vectranet.pl

Niech spada ogrywać tam młodych a je go na trybuny pół sezonu dobrze zagrał

odpowiedz
Kuba - 16.10.2020 / 14:46, *.t-mobile.pl

@Jam ci jam : Rodzice pozwolili ci korzystać z inernetu? Lepiej weź się za naukę.

odpowiedz
Zawieja - 16.10.2020 / 14:05, *.t-mobile.pl

Prezes mistrz strategii brawo .

odpowiedz
ble - 16.10.2020 / 13:58, *.atman.pl

rewelacja! brawo prezesie!

odpowiedz