Czesław Michniewicz - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Nie byliśmy skuteczni

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Najważniejsza informacja dla nas jest taka, że nie zdobyliśmy 3 punktów, a chcieliśmy to zrobić. Wiedzieliśmy, że Pogoń jest w dobrej dyspozycji. Liczyliśmy, że uda nam się tu zdobyć bramki, co w efekcie da zwycięstwo. Nie byliśmy tak skuteczni, jak w środowym spotkaniu. Nie brakowało dziś sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich zamienić na bramkę albo mogliśmy te akcje rozegrać inaczej, a wybieraliśmy złe warianty. Pogoń zagrała dobre spotkanie i też mogła pokusić się o strzelenie bramki.

Było ryzyko, że Igor Lewczuk nie dogra meczu. To było bardzo brzydkie zderzenie głowami. Takie rzeczy się zdarzają w piłce. Igor to twardy mężczyzna, udało się opatrzeć głowę, nie było dużego krwotoku. Chwała mu za to, że dograł do końca, bo na ławce był tylko Remy, który nie nadaje się jeszcze do gry. Przyjechał, żeby poczuć atmosferę ligowego meczu, bo dawno go nie było. Dokonaliśmy tylko dwóch zmań, bo pozostali zawodnicy - oprócz Martinsa i Luisa Rochy - nie mogli wejść, bo nie mieliśmy ofensywnych opcji. Kante jest dopiero drugi dzień w treningu i było za wcześnie, by wstawiać go w tym meczu. Gdyby Pekhart nie był gotowy do gry od początku, to wtedy byśmy ryzykowali z Kante. Po rozmowie z nim i z terapeutami wiedzieliśmy, że lepiej, żeby nie wszedł.

Intensywność była, było dużo doskoków do pressingu - kilkanaście fajnych momentów w tym meczu. Nie ma dźwięków z trybun i czasami mecz dziwnie wygląda. Punkty zdobywane bez kibiców są jednak tak samo ważne, bo na koniec nikt nie będzie analizował czy wywalczyliśmy je z kibicami na stadionie, czy bez.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
AliMario - 26.10.2020 / 13:52, *.tpnet.pl

Pan trener się wypowiedział, !!!.. LoL..najnormalniej ocenił z powagą.. do cholery, przecież my widzimy ten stan od kilku sezonów , pytam się po co kolejne zmiany trenerów skoro widzimy , słyszymy to samo ..to samo...to samo. . Z tej mąki już nic lepszego nie ulepi żaden najlepszy " kucharz" i bed uparcie twierdził wróć Lesnodorski i Magiera a później od początku nowi kopacze..

odpowiedz
Jaro - 25.10.2020 / 12:36, *.tpnet.pl

Ajax wygrał w lidze 13:0 na wyjeździe z jakimiś ogórkami a my z podobnymi ogórkami ledwo 0:0 a jeszcze niedawno byliśmy na podobnym poziomie... Miodek nie tędy droga!

odpowiedz
Malinka - 26.10.2020 / 08:36, *.tpnet.pl

@Jaro: Kolejny młody gniewny .. ogórkiem to ty jesteś , lizać cukierki przez szybę ,i do mamusi,pogłaska ..

odpowiedz
Soly - 25.10.2020 / 11:21, *.telia.dk

Wszolek jezdziec bez glowy,to jak on wczoraj wykanczal akcje to dramat,przeciez popsul wszystkie akcje ofensywne

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2020 / 10:49, *.centertel.pl

Kucharski powinien natychmiast zostac wywalony z klubu. Z obecnej kadry, najwyzej 11- 13 ludzi nadaje sie do czegokolwiek. Reszta to albo emeryci, ktorzy znalezli dom spokojnej starosci albo kalectwo, ktore nie potrafi przyjac, podac i pomyslec co zrobic, zamiast podawania do najblizszego kolegi. Nawet jezeli bedzie MP, to w Europie kolejna kompromitacja. A najlepiej niech klub przejmie ktos inny...

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2020 / 16:39, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: W tej chwili o MP nie ma co pisać. Każda strata punktów działa na naszą niekorzyść, bo nie rundy finałowej. A historia pokazuję, że granie tych dodatkowych meczów bardzo nam "leżało".

Drużyna jest sformatowana fatalnie: mamy "starą" obronę, słabych, nie dających jakości obcokrajowców i brak widoku na młodych, polskich zmienników, którzy zresztą odchodzą nie widząc szans na występy.

Ponadto odnoszę wrażenie, że kilku doświadczonych zawodników lubi w Legii być, a nie grać. Są li tylko obciążeniem dla budźetu (Remy, Martins).

Generalnie sytuacja jest taka, że skoro właściciel nie wie jaką drogę obrać, to reszta mota się od ściany do ściany potęgując ten bajzel.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2020 / 20:34, *.centertel.pl

@Wolfik: Niestety masz racje. Napisalem o mistrzostwie zakladajac...CUD. Ale nawet gdyby, to i tak w zadne puchary z tym skladem nie wierze. A na nowe transfery kasy nie ma. Jest za to kreatywny budzet, teoretyczny wlasciciel, koslawy Radzio, i inne pomylki, ktore wroza jak najgorzej...

odpowiedz
Jerz z Potoku - 25.10.2020 / 22:00, *.chello.pl

@Leśny Dziadek:
Miodowy już od prawie czterech lat wygodnie rozsiada się na fotelu prezesa/właściciela klubu. W tym okresie praktycznie czynił co chciał i nawet nie można było mu zarzucić tego, że wielokrotnie przekraczał swoje - nie do końca sprecyzowane - kompetencje. Skoro jednak jego małżonka (nomen omen z jego nadania!) pełni funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej Legii Warszawa SA, to trudno doszukiwać się normalności w funkcjonowaniu tej miodowej kamaryli.
On się po prostu Legią bawi, jak mały chłopiec w piaskownicy, leczący przy tym swoje własne dziwaczne kompleksy, a także nieudolnie próbujący zaistnieć w świecie krajowego i europejskiego futbolu.
Mógłbym tak długo, ale ograniczę się do jednego - moim zdaniem - istotnego stwierdzenia/refleksji; otóż specyficzna osobowość "prezesa dekady" determinuje taki, a nie inny dobór pracowników klubu niemalże na wszystkich szczeblach. Tych "miodowych" wybrańców łączy jedna wspólna cecha: uważne czytanie w "nieuczesanych myślach" swojego chlebodawcy i przekonywujące przytakiwanie jego kolejnym, niekoniecznie rozsądnym, pomysłom. Wątpliwe tego skutki, my kibice doświadczamy niemalże na co dzień.
Ps.: oczywiście, trzymam mocno kciuki za uprawianie konstruktywnej krytyki przez tych Kolegów, którym jeszcze się chce, mnie niestety coraz rzadziej...
Serdeczności

odpowiedz
Zbyszek - 25.10.2020 / 23:54, *.plus.pl

@Leśny Dziadek: Pozostałych nazwałbym sportowymi turystami

odpowiedz
Wolfik - 26.10.2020 / 07:25, *.mm.pl

@Jerz z Potoku: Doprawdy nie rozumiem Twojego zdziwienia, że właściciel zrobił z małżonki szefa Rady nadzorczej. Popatrz dookoła, wszak kolesiostwo i nepotyzm jest z nami od dawna - wystarczy przesledzić Rady nadzorcze spółek Skarbu Państwa :).

Ja nie mówię, że jest to zdrowe i normalne. Ale powszechne w naszym bogobojnym kraju.

odpowiedz
Roger_1916 - 25.10.2020 / 10:39, *.chello.pl

Czemu gra inwalida Gwilia a choćby jednej szansy nie dostanie Andre Martins?? 3 mecze w 6 dni, a nawet 30 minut nie dostanie Portugalczyk, za to Gruzin gra 270 minut (i tylko mecze ze Śląskiem miał udany).

odpowiedz
zupełnie Obiektywny - 25.10.2020 / 10:06, *.icpnet.pl

Czesiu na razie świetna robota, jeszcze parę remisów i więcej tureckiego półksiężyca i "difens" pamiętaj Czesiu

pozdr
Karol Klimczak z Piothrkiem
PS: Czesiu vouchera ze zniżką na Aliexpressie już Ci wysłaliśmy, masz na mailu, na tym służbowym oczywiście

odpowiedz
MAKEN - 25.10.2020 / 09:11, *.151.165

Nawet na Pogoń jesteśmy zbyt słabi. Całe zaciągi piłkarzy, ale nie ma rezerwowych stoperów i napastników. Poziom Legii 2 to katastrofa. 2 obrywa w tyłek od prowincjonalnych słsbeuszy. Potrzeba silnej 2 z aspiracjami.

odpowiedz
MARKUS - 25.10.2020 / 09:01, *.t-mobile.pl

TERAZ widać ile zespół jest wart bez lukiego nie wykorzystane sytuacje nagminnie w każdym meczu co niektórzy nie powinni być w legii POTĘŻNY INWESTOR NA WCZORAJ nam potrzebni są piłkarze a nie NAZWISKA powodzenia

odpowiedz
123leg - 25.10.2020 / 08:57, *.chello.pl

szkoda bo punkty uciekaja dalej, nie bedzie gdzie nadrabiac , Brak skutecznosci nic nowego od 2016 jedziemy z tym

odpowiedz
kibic - 25.10.2020 / 08:22, *.t-mobile.pl

bez luqiego ofensywa wygląda biednie

odpowiedz
Zero walki od 70 minuty.. - 25.10.2020 / 08:19, *.t-mobile.pl

Trener to po zwycięstwo tam nie pojechał

odpowiedz
JACUNHO - 27.10.2020 / 07:28, *.centertel.pl

@Zero walki od 70 minuty.. :
Oni nie mieli już siły. No z KIEPSKIMI troszkę pobiegali, ale wtedy robi się zmiany!!! A u nas co? Perkhart ŚLISZ, Gvilla z jęzorem na brodzie i łokcie wsparte na kolanach, a trener krzyczy jazda do przodu!!!! Żadnych zmian¡!!! No były dwie, tylko czy te wymagające?

odpowiedz
Coach malkontent - 25.10.2020 / 07:47, *.play-internet.pl

Od trzech meczy da się już na to patrzeć. Nie ma walenia długich piłek ba Perkharda. Tylko sił trochę brakło noi skuteczności. Rosołek jeszcze musi poczekać ale Kante mógł wpłacić. Oby to był dobry kierunek Legii. pyrki już tupią nóżkami.

odpowiedz
SEBO(L) - 25.10.2020 / 07:41, *.chello.pl

No to jak z tą realizacją taktyki,która podobno była ćwiczona ? Czyli wrzutki podczas których cyt.:"boczni obrońcy i skrzydłowi ćwiczyli inne warianty ataku "? Nie udało się trafić Pekharta w głowę? A jakieś strzały z dystansu? I gdzie są ci krytycy,nie zgadzali się z moją oceną ich trenowania i grania? Podobało wam się to,co wczoraj zobaczyliśmy?

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.10.2020 / 06:24, *.chello.pl

Jeśli tylko Pekhart, jest zdolny oddać celny strzał na bramkę, to co do tego ma Czesio? Gwilia miał dwie setki, ale nie udało u się złożyć do strzału! Teraz wiemy dlaczego Wszołek odbił się od dobrych lig: nie umie wykończać akcji. Dramat w tym, że obydwaj się tego nie nauczą, a zastępców brak. Z piasku bicza i Czesław nie ukręci. Cieszmy się z remisu. Ostatnio dostawaliśmy od Pogoni w dziób. Nawet na Ł3.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.10.2020 / 23:58, *.orange.pl

Remy jest koniem, że ma czuć zapach murawy?

odpowiedz
Jean Pierre - 25.10.2020 / 07:14, *.icpnet.pl

@Leśny Dziadek: ????????????

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2020 / 10:43, *.centertel.pl

@Jean Pierre: W jakim celu siedzial na lawce, zeby wachac trawe? Czego nie zrozumiales? W rezerwie powinni byc zawodnicy gotowi do zmian, a nie do wachania.

odpowiedz
SEBO(L) - 25.10.2020 / 11:13, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: skoro trener jest baranem, to musi mieć swoją czarną owcę...

odpowiedz
Autor - 24.10.2020 / 23:53, *.play-internet.pl

gównomecz

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 24.10.2020 / 23:44, *.play-internet.pl

Oj Czesiu,Czesiu.Albo robisz Nas w jajko,mówiąc,że widzisz jakiś potencjał w tych piłkarzach,albo naprawdę w to wierzysz,co by oznaczało u Ciebie brak podstawowej znajomości piłkarskiego rzemiosła.Przecież wystarczy popatrzeć na tych pseudopiłkarzy,żeby dojść do wniosku,że "z tego chói będzie" Gwilia-żenada,Pekhart-jak Go piłka w cymbał nie trafi,to bramki nie strzeli.Wieteska i Lewczuk-nie rokują,a Valencja-jego obecność w Legii to jakiś absurd.Kapustka do Legii przyszedł,aby w niej być,a nie dla niej grać,a Jędrzejczyk ma kontrakt do "piłkarskiej emerytury"więc nie musi "nikomu nic udowadniać"Ślisz,co mecz to błąd i to taki,że włos się na głowie jeży,a jego głupie faule każą się zastanowić,czy z jego głową wszystko w porządku.Wszołek-dobrze to On już w Legii grał,a teraz ręce opadają,jak patrzę,jakie decyzje podejmuje.Jedyny piłkarz,który cokolwiek wnosi do gry Legii to Luquinhas.Jak by tylko miał z kim grać,to by tę cienką ligę roznieśli,niczym swojego czasu Edson i Roger.Reasumując,jedynym winowajcą tej degrengolady jest niejaki Mioduski,który nasprowadzał zawodników o bardzo niskich umiejętnościach piłkarsko-wolicjonalnych i zaprawdę powiadam Wam Bracia i Siostry,żaden ale to żaden trener z "tego gwuna bata nie ukręci"Dopóki nie będzie w Legii dobrych piłkarzy,dopóty będziemy oglądać piach,a trener będzie nam pieprzył takie kocopoły,licząc,(całkiem słusznie),że ktoś to łyknie.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.10.2020 / 09:40, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA: Czesiek musi tak mówić. Wyobrażasz sobie trenera, który po meczu, mówi że ma piłkarzy na poziomie czwartoligowym i nadają się tylko do pchania karuzeli? Gwilia, Wszołek, Valencia - katastrofa. Kapustka nawet na kwaśnicę się nie nadaje. Karbo nie jest już nasz. Co ten chłop ma zrobić? Zrezygnować? Kto przyjdzie?

odpowiedz
tomiacab - 25.10.2020 / 11:48, *.virginm.net

@FOREVER LEGIA: W większości się zgadzam, ale co do Luqi to juz nie do konca. Gra w kratkę , a w lepszych meczach robi wiatr zdobywa metry, ale w akcjach bramkowych nie bierze z reguły udziału. Za slabe liczby jak na ofensywnego. Jak będzie przełożenie na asysyty i gole, to będzie bardzo dobrze i zaraz pożegnanie z zawodnikiem.

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2020 / 16:43, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: Pójdę nieco dalej. Dopóki właściciel nie wyznaczy sobie jasnego celu, to będziemy motać się od lewej do prawej a burdel będzie się tylko powiększał. Bo nie da się zdobywać co roku MP ogrywając przy tym młodych których dodatkowo chce się sprzedawać z zyskiem. To jest utopia, w która Mioduski wpadł i nie chce się obudzić.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.10.2020 / 18:27, *.play-internet.pl

@tomiacab: Jak by Luquinhas "miał strzał na bramkę",to zapewne nie trafił by do Legii,tylko pewnie w jakimś średniaku europejskim by wylądował.Poza tym napisałem,że "JAK BY MIAŁ KOGOŚ,Z KIM MÓGŁBY SOBIE POGRAĆ PIŁECZKĄ",to pewnie i kilkanaście asyst by mu przybyło.A tak to co-z Gvilią ma grać szybką piłkę?

odpowiedz
Wawa - 24.10.2020 / 23:27, *.as9105.com

Słabo, bez polotu i ogólnie najkrócej mówiąc cieno to wygląda,z niecierpliwością czekam na zmiany(nowy właściciel i trener ktory ułoży to wszystko w całość, bo jak narazie"kazdy sobie... "

odpowiedz
Tom - 24.10.2020 / 23:16, *.233.0

#czesiekout

odpowiedz
Łukaszbielany89 - 24.10.2020 / 23:13, *.centertel.pl

Też chce poczuć atmosfere meczu i usiąść na ławce ???? bez ze mnie tylko pożytku co z Remiege kpina to jest... czemu młodych nie weźmie?

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 25.10.2020 / 01:29, *.centertel.pl

@Łukaszbielany89: może podkreślam może dlatego, że ich widzi na treningu. Chociaż z drugiej strony Żuraw Midera też widział a w składzie nie?

odpowiedz
HUGON - 24.10.2020 / 23:07, *.vectranet.pl

Cesiu powiedz corobi ta łamaga Walencja,nadaje się do kręcenia karuzeli a nie do gry w LEGII.Kante mógł wejść za zmęczonego Perkcharda bo nie miał siły w 70 min.20 min kante mógł pograć albo nawet Martins.Cesiu dajesz plamę ze zmianami.

odpowiedz
I by się wygrało wtedy - 24.10.2020 / 23:06, *.com.pl

Trzeba było być

odpowiedz
lol - 24.10.2020 / 23:05, *.amazonaws.com

co pan pieprzy panie treneiro?

odpowiedz
Rambo - 24.10.2020 / 23:05, *.centertel.pl

Ile jeszcze razy Wszołek w sytuacji sam na sam z kąta będzie szukał dogrania zamiast strzału??? Przecież z takich pozycji też się zdobywa bramki...

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 25.10.2020 / 01:36, *.centertel.pl

@Rambo: nie tylko Wszołek. Tiki taka paralityków. Ile razy się prosi o szybkie podanie to nie qrka drybling. Bo nie umiejo. Albo Gvila zamiast walnąć z powietrza choćby w trybuny to przyjmuje jak łamaga na 10 metrów. Moder w I połowie z Beficą miał chyba z 6 strzałów. Większość w trybuny ale w bramkę też. Nie rozumiem dlaczego nasi tego nie próbuja. Przeca umieją nawet Pekhard 3 strzały zza pola karnego ze Śląskiem. Dwa niecelne (choć nie tak bardzo) ale trzeci gol. To samo Juranovic. Tak8e strzelał też Wazołek, Gvila, Antola. A teraz nic

odpowiedz
lw73 - 25.10.2020 / 12:07, *.chello.pl

@Rambo: A jeżeli już dogrywa to najpierw podniesie głowe

odpowiedz
Aster - 24.10.2020 / 22:43, *.play-internet.pl

Sabotażysta kompan Leśnego i Stanowskiego wystawił g...ny skład na karabach zaraz wywali Bas z PP i MP..
Kudła rizpu s0ecjslbie ten demontaż zeby wydoić co sie da

odpowiedz
L - 24.10.2020 / 22:36, *.tpnet.pl

Panie trenerze bardzo proszę wbić do głowy Pawłowi Wszołkowi że jeśli ma sytuacje sam na sam z bramkarzem to powinien strzelać a nie podawać do obrońców drużyny przeciwnej.

odpowiedz
Thebil poznański - 24.10.2020 / 22:35, *.chello.pl

Brak słów. Jakie on momenty widział. Gdzie on Pogoń dobrze grająca widział.

odpowiedz
CWKS-100%-Żyleta - 24.10.2020 / 22:32, *.t-ipconnect.de

Brawo trener! Małymi punktami po mistrza! W zimę paru grajków ściągnąć. Takich dobrych jak ma Lech np Tiba, Moder, Kaminski. Zaczniemy grac tak pięknie jak Lech w pucharach. I zdobędziemy mistrza. Tylko legia CWKS! Ursynów 100% Żyleta!

odpowiedz
geds - 24.10.2020 / 22:46, *.centertel.pl

@CWKS-100%-Żyleta:
ty nieobyty w temacie chyba; Kucharski już zapowiedział że zimą bez transferów

odpowiedz
Marcus - 24.10.2020 / 22:48, *.79.32

Małe ale nie dość sprytny troll z Poznania. Zna dzielnice swojej Stolicy. Dobrze.

odpowiedz
Tylko Legia - 24.10.2020 / 22:50, *.plus.pl

@CWKS-100%-Żyleta: zastanów się komu kibicujesz !

odpowiedz